Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Stoji na prstima

  1. #1

    Početno Stoji na prstima

    Na sistematskom sa 6 mjeseci pedijatrica nam je u onu plavu knjižicu upisala da se oslanja na cijelo stopalo kada se postavi u stojeći položaj. Ja sam to 2-3 puta probala doma i stajala je na prstima. Da li je to zato što još nije sposobna stajati ili da dižem frku.

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    To ćeš znati tek kada dijete samo ustane, pridržavajući se uz stranice kinderbeta, namještaj...
    Do tada, nema potrebe da je postavljaš na noge.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Nista nemoj probavat dok ona sama ne proba! Meni je to mantra.

  4. #4
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    A što ako se dijete samo uspravi na nogice i stoji na prstim? Naime, moj Ivan se od 6 mjeseci sam ustaje, danas kad mu je skoro 7 još uvijek je na prstima.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Nika je sada sa 9 mj. malo na stopalu, malo na prstima, malo kombinira s jednom nogom na stopalu a drugom na prstima....
    Mislimo da se sprema biti primabalerina jednoga dana pa vjezba kada stigne i gdje stigne pa je to razlog...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Mamaitata ja tek sad vidim i bebu No 2!!!
    Super ste!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    301

    Početno

    Citiraj ninet prvotno napisa
    Mamaitata ja tek sad vidim i bebu No 2!!!
    Super ste!
    Ma pusti......tuzit cu osoblje Rode sto nas nije upozorilo da je zena tako plodna nakon poroda....
    Bili smo malo u soku prvih par dana ali sada jedva cekamo da vidimo hoce li Nika dobiti bracu ili seku...

  8. #8
    ideja avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    121

    Početno

    Moja Jana ima 4,5 godine i oslanjala se uvijek na prstiće. Čak i netom prije nego što je prohodala. pedijatar je to uvijek spominjao ali nije pridavao tome neke velike važnosti. Prohodala je normalno s godinu dana i nema nikakvih motoričkih ili nekih drugih poteškoća. Ne brini se!

  9. #9

    Početno

    i nina sa skoro 9 meseci hoda pomalo na prsticima, pomalo gazi celim stopalom. kao da isprobava kako to ide i kako joj je lakse, stabilnije i udobnije.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    25

    Početno

    Moj Luka je isto stajao na prstima od samog trenutka kada se sam postavio na noge.
    Prema preporuci pedijatrice išli smo fizijatru i neuropedijatru. Kod neuropedijatra je sve bilo OK, ali kod fizijatra na Goljaku su nam rekli da moramo doma s njim raditi vježbe i dovodili smo ga svakih 2 tjedna kod njih na vježbe.
    Jako su bitne bile i cipelice sa skroz tvrdim đonom (Valek-rađene prema narudžbi).
    S vremenom se spustio na puno stopalo. Sada ima godinu i 8 mjeseci i ne hoda više na prstićima, super trči i sve je OK.

    Mislim da je ipak bolje da odete na neki pregled jer iz svog iskustva znam da fizijatri i neuropedijatri za hodanje na prstićima ne gledaju tako jednostavno. Iskreno, mene su dobro isprepadali.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Trešnjevka
    Postovi
    55

    Početno

    Da ne otvaram novi topic. Jakob sada ima 11 mjeseci, puže od kad je navršio 7mj.diže se na nogice od punih 8. Hoda postrance dok se drži za nešto ( stol npr.)Meni sve izgleda po PS-u, no dok stoji diže se na prstiće i to vrlo često. Moja ped. veli da je to OK , ali da ćemo obratiti pažnju kad prohoda jer to onda nije dobro Kaj sada na kraju ima li neko iskustvo što vele fizijatri o dizanju na prstiće tak malih? Da li da ipak tražim uputnicu za fizijatra. Inače Jakob je zapravo motorički uvjek bio dosta napredan, pa nekako mislim da je sve ok.

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kako se diže na prstiće? Stoji na njima ili se digne pa se spusti?

  13. #13
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    I ja sam ranije na ovom topiku napisala da Ivan stoji na prstićima. U međuvremenu smo bili kod pedijatrice i rekla je da u njegovom slučaju budući da je motorički napredan to nema veze, odnosno da će se uskoro spustiti na stopaalo.
    To se i dogodilo nakon 3 mjeseca. Sada hoda (prohodao), na punom stopalu.
    U slučaju kada se ima dvojbi oko mot. napredovanja, stajanje na prstima isto može ukazivati na određene probleme i svakako treba posjetiti fizijatra.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Trešnjevka
    Postovi
    55

    Početno

    Jakob stoji na prstićima, pa se spusti. Inače je motorički napredan, no činjenica je da ako ga primim za ručice neće napraviti niti koraka, nego se lijepo sjedne i otpuže brzinom munje. puže jako spretno i super je pokretan, pa me niti nečudi da ne hoda.

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    E pa to kad se digne na prstiće pa se spusti je isprobavanje - tako kažu fizioterapeutice.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •