Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 92

Tema: Uskrs - koliko čega pravite?

  1. #1
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno Uskrs - koliko čega pravite?

    Ja imam sasvim neobičan problem.
    U mojoj obiteljskoj kući mama i baka su radile toliko toga i tolike količine da nam je na uši izlazilo, i to se vuklo po kući, i bile su neurozne od toliko posla a čemu.

    Ja sam zato donijela zakon - kuham kao da je običan ručak, večera - samo svečanu hranu.

    Par godina je bilo taman, al znalo se desit da pečem kajganu na Uskrs i da bacam na tavu mesni sir iz Lidla koji je slučajno zalutao k nama (inače bi dvopeka jeli).

    U našoj obitelji je to dobra zafrkancija kad se dogodi, al opet ne bih rado OPET bila gladna za temeljne blagdane.

    Ne bih niti jela dva mjeseca ostanjke, a ni bacala.

    Pa molim dobre duše s racijom na mjestu da mi kažu koliko čega naprave za Uskrs (mi smo četveročlani, tu i tamo se zaleti netko do nas pa trebamo kolačić i to, ali nećemo imati goste na večerama i sl.).

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ifi i ja sam iz porodice grandomana. Nakuvava se danima, pa se onda prežderava danima, a posle se hrana baca. Ne volim to.
    Ja ispečem poveći komad mesa (da ima za par dana a i da ima ako neko dođe), napravim jednu dobru supu i napravim jednu francusku salatu. I jedan kolač, u većem plehu (to se kod nas nikad ne baca). Nekad moja teta pošalje štrudlu s makom, onda ne pravim kolač.
    Pa onda naredni dan ili dva uz meso koje ostane samo obarim neko povrće i opet imamo ručak.

    Jaja farbam na tone - ali to nije za ovu priču.

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mi radimo normalne količine, kao i inače. Za blagdane je skupni obiteljski ručak, ima nas u kući 6 odraslih i 3 djece, i zatoliko ljudi radimo hrane, eventualno se napravi više francuske salate i skuha se veči komad šunke, ali to se definitivno ne baci.

  4. #4
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ja za Uskrs kuham količinski ko i za svaki drugi dan, samo je razlika u vrsti hrane
    imamo obično šunku, jaja, francusku i neki kolač
    ima dovoljno za taj dan i možda nešto malo ostane za drugi
    ali sami smo MM i ja + Hana no nju ne računam jer pojede zanemarivo malo

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja za Uskrs skuham nešto malo više (obično imamo na ručku nekoga iz obitelji tko bi inače čučao doma sam: moj brat, svekrva i sl, ali ne baš veliko društvo).

    Uobičajeno:
    - Tradicionalno: jaja, šunka i kobase (napokon sam naučila ne pretjerivati, ali šunku obično dobijem u firmi, onu u mrežici, pa nek - falabogu, ne moram je platiti)
    - Uz šunku mladi luk i rotkvice, ribani hren (ne iz bočice nego domaći)
    - Juha s gris-knedlima
    - teletina (punjena teleća prsa) ili neka perad, punjena kokica npr. - kak mi puhne... Obično imam mlince u pričuvi, ako nije dosta file, ali trudim se ne pretjerivati jerbo se najedemo suhog mesa pa ne treba

    Kolači: Neko dizano tijesto, pletenica ili pince + jedan s kremom po izboru mm-a i djece (mađarica); svekrva zna napraviti vanili kifle ako se dobro osjeća

    That's all folks!

    Sve što preostane od šunke i kobasa odmah odlazi u led, kao "zlatna rezerva" za skore proljetne radove u vikendici kad nam je sve drugo na pameti prije nego kuhanje. Zdjela grah-salate i uskršnje suho meso iz leda tada obično pašu bolje nego na Uskrs!

    -------------

    Na Uskrsni ponedjeljak obično idemo k mojima (ne žive u Zg) pa zato uvijek pečem dupli kolač od dizanog tijesta da ga mogu nositi sa sobom.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 28.02.2010. at 22:09

  6. #6
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    kupimo svake godine sve manju i manju šunku, tak da ju ne moramo jesti tjedan dana.
    nas je isto četvero i dođe moja mama na dva dana, znači pet. kupimo šunku za dva dana i napravim francusku za dva dana, jaja za Uskršnji doručak jedemo ona koja su nam popucala dok smo farbali. mama pripremi doručak dok se mi vratimo iz crkve s blagoslova. tad jedemo šunku, jaja, francusku, mladi luk i hren. obzirom da je doručak kasno, ručak je isto kasno a za ručak je opet za dva dana, purica s mlincima (batak zabatak+još jedan zabatak), zelena salata i cikla, domaća juha.
    slatko-jedan kolač-obično kremšnite-jel to svi ukućani vole. više smo slani tipovi, a ima i preko kod sveki gibanice

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    otprilike isto ko i Peterlin, zapravo je kod nas doručak glavno jelo na Uskrs, najedemo se da nam ništa drugo i ne treba, osim možda kakve domaće juhe s puno povrća za poslijepodne.

  8. #8
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ama baš ništa.
    Bojamo jaja, to nam je glavni događaj.
    Na uskršnji ručak idemo kod bake.

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kuham šunku za doručak, a uz nju ima svega uobičajenog: jaja, luka, rotkvica, hrena, a ima i kojekakvog sira, a ispečem i kruh ili kakvo slano pecivo (npr. muffine).
    Zatim radim ručak, svečaniji, za nas troje + baku.
    Obično napravim tortu - od sira ili od mrkve.
    Ako netko naiđe ima torte, pince (radi baka) a i šunke od doručka.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    e, ja ću ove godine raditi onu finu tortu od sira...

  11. #11
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ifi, sve ti ovisi kojeg ste kapaciteta, jelte... :mgreen: Važno mi je da je stol proljetno dekoriran, volim žutu, bijelu i zelenu boju za Uskrs... Radim šproge s tvrdo kuhanim jajima. Onda, šunku u kruhu, ali to već bude ručak, jer smo spavalice... :laughing: Obavezno mora biti mladog luka i rotkvica, a ako se nađe još malo janjetine, dobrodošla je! :cool: Također, obavezna je i sirnica. Napravim od istog tijesta i nekakvu pletenicu u koju mogu staviti jaja i ukrasiti... Padne još i neki žuto-bijeli kolač, tipa ledeno nebo ili nešto slično... Količine, naravno ovise o broju nas koji smo za stolom, s tim se ne zamaram... Jaja farbamo puno i šareno... Stavimo one grane od vrbe, pa na to objesimo jaja. Cvijeće - arčizuli... (imam problema s java-scriptom, pa mi post izgleda debilno, a ni smajliće ne mogu nakeljit, sorry)

  12. #12
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja sam se raspisala o količinama, a slabo o jelima.
    Dakle, obavezan je doručak:
    - kuhana domaća šunka ili buđola (ovisi što imamo)
    - francuska salata
    - domaći naribani hren
    - mladi luk
    - doma pećeni kruh
    - kuhana jaja
    ...

    Ručak:
    - ostaci od doručka
    - juha
    - vjerojatno nekakav komad piletine i komad neke mesine (svinjetina ili janjetina)
    - mlinci/krumpir
    - hren sos
    - salata zelena i cikla

    Kolači:
    - gibanica (obavezno ju radi moja mama)
    - i neki svijetli kolač (to je kao običaj kod nas) - može biti kremšnite, rafaelo kocke, torta od sira,.... nešto od toga - 2 vrste maksimalno.

  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Mi smo za takve blagdane uglavnom kod neke od baka ili neka od baka kod nas, a ja rijetko pečem kolače. Ono što naprave bake, ja eventualno 2. I kuhamo koliko nam treba, nešto da nam ostane za drugi dan možda. Franscuska je obavezna i to u malo većim količinama jer MM i ja se davimo u njoj. Uvijek bude za Uskrs standardnih stvarčica. Šunke, jaja, rotkvice, mladog luka... I standardni ručak. Ove godine se nadam odlasku u Slavoniju jer su se moji upravo tamo preselili i jako se tome veselim!

  14. #14
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sam čula za neki običaj, e sad je li to običaj ili kaj, da se za Božić prave suhi kolači a za Uskrs kremasti...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    ne znam jel to običaj, ali sam ja to primijetila da mnogi tako rade.

  16. #16
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam čula za neki običaj, e sad je li to običaj ili kaj, da se za Božić prave suhi kolači a za Uskrs kremasti...
    Ustvari postoji taj običaj, da se za Uskrs prave kremasti kolači koji su obavezno svijetlih boja - žute, bijele, jer simboliziraju to Uskrsnuće, ponovno rođenje,...
    A za Božić su pretpostavljam večinom suhi, da ih se može jesti do Nove godine, a možda je caka što prije dok smo imali samo domaća jaja u Božićno vrijeme ne nesu baš koke, pa su se radili kolači s malo jaja, a za Uskrs koke nesu normalno, pa od tud bogati kolači s jajima.
    Ima i običaj da se za Novu godinu obavezno peče meso životinje koja "ide prema naprijed" - dakle svinja koja ruje prema naprijed, a ne koka, ili pura koja brca u rikverc.

  17. #17
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    ove godine opet na ručku imam barem dvoje - znači nas 6, a popodne dolaze moji i mm-ovi, znači desetak ljudi extra.

    doručak je samo za nas 4, nakon mise i blagopslova i tu bude šunka kuhana, mladi luk, rotkvice, francuska, jaja u hrenu, domaća kobasa, peciva za djecu i pinca.
    za ručak ću neko meso (malo svinjetine, malo piletine, da bude svima po ćefu), juha s mesom i puno povrća, mlinci, malo krumpira, mješana i zelena salata.

    od slatkog muffini - dvije vrste - jedni s čokoladom , jedni s voćem - za djecu. dva kolača, torta od sira. možda kiflice slane ako me T nagovori.

  18. #18
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Kod nas sve kao i gore što se tiče doručka.
    Ali imam još jedan dodatak a to je nešto što je čini mi se posebnost Gorskog Kotara. Mi kažemo Nadjev. To je smjesa koja se kuha u dugačkom relativno tankom crijevu, a sastoji se od desetak jaja, sjeckane šunke, luka, kruha...Mi to jako volimo i jede se samo za taj dan.

  19. #19
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Ja potpisujem Anemonu. Jedino ću od kolača raditi ledeni vjetar i hola kolač kao tortu.

  20. #20
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Kod nas je na doručku 8 odraslih ljudi, šogorica i šogor te njihovo djece ( sveki i svekar žive s nama-iliti mi s njima), naše djiete je još malo pa njega ne računam.
    Za doručak tradicionalno:
    domaća šunka iz Zagorja ( 9 kg), naravno dio odnese i šogorica doma
    jaja
    francuska salata
    naribani hren
    luk
    rotkvice

    Ručak :
    opet ista postava od ručka ( znači 8 odraslih)
    Juha
    zelena salata
    kuhano iz juhe
    pečena purica
    mlinci
    francuska salata

    Desert: napravit ću samo jedan kolač tj. beze tortu s jagodama

    I to je to.
    Francuske napravim toliko da imamo za doručak i da još malo ostaen za sljedeći dan .
    Šunka se podijeli, malo nama malo njima, i za par dana je nema.Ukoliko ostane zamrzne i kad si netko poželi ju pojesti , odmrzne se i pojede.

  21. #21
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Mi s frendovima namjeravamo pobjeći na jezero Sabljaci. Izbjeći ćemo nakuhavanje ili tamanjenje puno klope kod rodbine, klinci će se igrati, muževi pričati lovačke priče (), a cure dobro protresti sve teme od zadnjeg susreta....Uživancija!

  22. #22
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi smo vec godinama za svaki blagdan kod moje mame na rucku, tako da barem to ne moram pripremati. Za dorucak standardno, sir, sunka, jajca,... Na vecer smo kod svekrve tako da sam i to rijesila.
    Radit cu dva kolaca, jos ne znam sto, htjela bi nesto novo, i nosim kod mame na rucak tortu. MM ima rodendan pred Uskrs, tako da mi malo pocastimo.
    I to je to!

  23. #23
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Uskrsni doručak smo kod svekija, a ručak kod mojih.
    Ja ću raditi francusku salatu i punjena jaja (sa hrenom, svježim sirom i vlascem) pa ćemo to odnijeti jednima i drugima kao naš prilog. S klincima ćemo bojati jaja.
    Od mojih uvijek donesemo kolača pa ja ne trebam peći. Nakon Uskrsa ću ispeći neku sirno-voćnu tortu da imam za eventualne goste.
    Najdraže mi je još barem dva dana nakon Uskrsa za ručak jesti ostatke, to mi je mljac hrana, a i ne moram kuhati tih par dana.
    Posljednje uređivanje od laumi : 31.03.2010. at 20:16

  24. #24
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Zabpravila sam: moja mama radi prefini domaći mliječni kruh i pletenice (svakom od moje djece po jednu malenu), bez toga mi Uskrs nije Uskrs. Morat ću i ja to naučiti radit.
    A sviđa mi se i ideja za šunku u kruhu.

  25. #25
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    od slastica radim ledeni vjetar Vec gustam!

  26. #26
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Ja idem kod svekrve.....

    Ali kad sam bila kod mame (bilo nas je 6)

    Uvijek sam upozoravala mamu a skuha što manje jaja jer tko god dođe donese jaje, pa grijeh bacat-ako fali za jest skuhaš "obićna" a obojana ostaviš na stolu

    Znač10-15 jaja u vrh glave
    Šunka
    francuska
    mladi luk
    rotkica

    od svega se uzme malo, i malo soli i nosi na blagoslov...taj dan se to jede, a drugi dan radimo normalan ručak, ili samo skuhamo juhu, ispečemo krumpira (s nekim mesom ako ne ostane šunke) i salata

    kolač-čupavci, srneći hrbat ili ledeno nebo, kako koje godine- e da makovnjača

    Kod svekrve; ona šunku ne pravi ali je ja donesem jer meni Uskrs nije bez šunke
    -teletina (ili janjetina) s krumpirima, francuska, burek s mesom, zeljanica,juha ,salata, mladi luk, jaja,sir itd.
    -baklava sarmice,urmašice itd.

    Uglavnom na Uskrs jedete šunku, jaja, francusku(jaja na salatu) i eventualno juhu za klince, a drugi dan normalan ručak, najbolje nešto s žlicom kako kaže moj tata, gulaš ili neki ćušpajz

  27. #27
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Identicno ko kod Anemone! Osim kolaca, to jos nisam smislila sta bi. Sunku ce kuhat sveki jer nema smisla da kuhamo dvije a nema nas bas tako puno u kuci. Jedino s francuskom uvijek pretjerujem, nahranila bi manju vojsku ali bitno je da ju ne bacam, al zato uvijek imam 2-3 kile vise nakon Uskrsa

  28. #28
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    ove godine opet na ručku imam barem dvoje - znači nas 6, a popodne dolaze moji i mm-ovi, znači desetak ljudi extra.

    doručak je samo za nas 4, nakon mise i blagopslova i tu bude šunka kuhana, mladi luk, rotkvice, francuska, jaja u hrenu, domaća kobasa, peciva za djecu i pinca.
    za ručak ću neko meso (malo svinjetine, malo piletine, da bude svima po ćefu), juha s mesom i puno povrća, mlinci, malo krumpira, mješana i zelena salata.

    od slatkog muffini - dvije vrste - jedni s čokoladom , jedni s voćem - za djecu. dva kolača, torta od sira. možda kiflice slane ako me T nagovori.
    ja opet otprilike ovako, napravit ću pince, neki kuglof, umjesto muffina neke kekse a napravit ću i neka slatka peciva.

    uglavnom sam kronično bez ideje ove godine.

    e da, napravit ću i onu tortu od sira i bijele čokolade što višti sa svih reklama za... nešto

  29. #29
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    ja cu ove godne sunku u kruhu, jaja, mladi sir, mladi luk, rotkvice, kiflice, francusku salatu i prhku makovnjacu i orehnjacu za dorucak.

    ruack radi sveki i njeni ( peku janje pa ce biti i krompir i juha) a da ja radim kod sebe napravila bih finu juhicu, rolani armoticni janjecu but peceni krupmpir i pareno pvorce i zelenu salatu.
    Desert svakao radim voj put cu raditi aninu vocnu tortu od roalda (trazim recept upravo po forumu), pitu od vrhnja i jogurta mama ce mi donijet kolaca i to je to.

  30. #30
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ova tema me podsjetila na grane za objesti jaja, domaći kruh i kremšnite. E sad moji inače ne jedu žutanjke (ne pitajte), da li netko zna kako da skuham bjelanjke, a da mi žutnajci ostanu sirovi za kremu od jaja? Znam zvuči glupo, ali vidla sam na tV ono nešto kad poširaju, ali bili to uspjelo ako se odvoji žumanjak... Eh, al ga kompliciram, ali stvarno mi bude žao tih žutanjaka pa ih guram u francusku, koju opet najviše mm i ja pojedemo,a nama baš fali u životu žumanjaka u krvi moš mislit :/

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    pravimo svega previše

  32. #32
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Mi smo svake godine kod mojih na rucku, tako da za to nemam brige. Uvijek i ponesemo nesto za doma, a kasnije i obidemo svekrvu koja takoder spremi mesa i kolaca. Ove godine je mama na knap sa vremenom pa ne pece kolace, tako da ce svaka od nas sestara donjeti jedan kolac. Ja cu raditi tortu od sira.
    ZA doma takoder jos jednu tortu od sira za mm i mene i jos dva kolaca za klince, vjerojatno cupavce i jos sta si izaberu.

    Mi ne kupujemo sunku u ducanu, deda nas je razmazio sa pravim slavonskim sunkama, tako da nam niti jedna druga nije dobra.
    Za dorucak uzmemo brdo kojekakvih narezaka i sireva u ducanu, obavezno francuska ( i to najmanje 2 kg), jaja, luk,... Od mame uzmemo dedinu sunku, pa nam je ona za drugi dan.

    Kolaca gotovo uvijek bude previse, na kraju ih jedemo tek toliko da se ne bace. Isto tako i jaja.

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    pravimo svega previše
    X

    Mislim da ćemo ove godine ipak manje.... bar PROBATI manje, pa kak ispadne. Ja ispečem dosta kolača za dijeliti pa pečem one koji stoje (do sad su već otišla u dobre ruke dva kuglofa i jedan slatki kruh s voćem).

  34. #34
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mogu li ovdje pitati? Dobila sam domaću buđolu, i pri vrhu tamo gdje je mržice više ima nečeg kao plijesni? Jer moram baciti cijelu buđoli ili se to samoodstarni prije kuhanja? Jako mi je važno jer sam jedva došla do "šunke" bez konzervansa za moje.

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    To ti je često kod proizvoda koji nisu tretirani konzervansom, pogotovo bijela plijesan. Ostruži nožem, ako te baš jako brine namoči u octenu vodu na 15 min (nisam to radila stoljećima, ali se sjećam da je moja mama tako tretirala meso), očisti četkicom i dalje radi što si već naumila.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    skićem se
    Postovi
    210

    Početno

    Mi isto uvjek negdje zavrsimo da li kod mojih ili kod svekrve ,tako da ne kuham skoro nikad.Kako zbog posla uvjek stizemo dan prije Uskrsa meni ostave farbanje jaja ali kako su mi djeca sve veca to sad rade oni uz moju malu pomoć.Ako uspijem napraviti neki kolač to je to.Sveki isto dosta toga pravi ali njoj kroz kuću prodje četa ljudi tako da se nista ne poteze danima a ni ne baca

  37. #37
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    mi ove godine radimo roštilj
    znači doručak standardni uskršnji- jaja, šunkica, luk...

    ručak- roštilj za 4 odraslih, krumpir, juha, 1 kolač
    i to je to
    Posljednje uređivanje od sunce moje malo : 20.04.2011. at 15:03

  38. #38
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Peterlin , hvala ti!
    mi ti doma nismo kuhali svinjetinu, pa sam totalni amater. Znaš onaj film East is East, kad bježe iz kuhinje sa špekom na tavici, e to smo mi LOL

  39. #39
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Necu napraviti nista. Nitko ovdje ne jede nasa uskrsna jela pa nema smisla gubiti vrijeme. Obojat cu par jaja i mozda, ali samo mozda, napravim sebi malu zdjelicu francuske.

    Svekrvici&Co su me zamolili da napravim salatu s preljevom od malina, a to je otprilike 20 sekundi posla.

  40. #40
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    svaki uskrs, već 15 godina, mm, ja i naša ekipa od 30-ak ljudi (brat bratu) odemo na jednu prekrasnu livadu na vrh planinice, gradelamo, kuhamo guaše, igramo badmintona, djeca beru cvijeće, sakrivaju/tuku jaja...
    to mi je NAJDRAŽI dan u godini zbog tog izleta. nema nikakvog nakuhavanja, već čista uživancija.

  41. #41
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ovo zvuči prekrasno - u prirodi.
    Da li je netko kuhao buđolu umjesto šunke? Ima li neka posebna pravila? Da li se isto baca prva voda?

  42. #42
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Po mom skromnom mišljenju, kuhanje buđole je pravo svetogrđe, ali ako već misliš kuhati, opće pravilo je sat vremena po kilogramu težine.

    Buđola je jako slana, pa vjerojatno ne treba dosoliti vodu.

  43. #43
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Kaae, kakva je to salata s preljevom od malina?

  44. #44
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Mi već par godina ne radimo neke posebne uskršnje ručkove jer se prejedemo za doručak pa nismo u podne gladni. Žalibože vremena i priprema za ručak!

    Ove godine mi F. ima rođendan na Uskrs pa ću neku tortu njemu, vjerojatno neka voćna i lagana(najvjerojatnije s jagodama).

  45. #45
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa Vidi poruku
    Kaae, kakva je to salata s preljevom od malina?
    Razne mlade salate (dodje u kutiji, tako da ni ne znam sto sve ima unutra, ali svakako prepoznajem radic, spinat i rikolu, koja je ovdje skroz drugacijeg okusa), ribani sir (tipa gauda), susene brusnice i raspberry vinaigrette. Ima ih raznih, ali meni odgovaraju samo dvije firme. Vjerojatno ti nece pomoci ako ti kazem da je najbolji Maple Grove Farms.

    Ponekad unutra stavljam mandarine, grozdje, jagode... a ponekad samo ovo sto sam nabrojala.

    Varijacija na temu

  46. #46
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Ovo zvuči tako mljaci.

    S čim to onda poslužiš? Kao samostalan obrok ili uz nešto, što?

    I da, brusnice ostaviš suhe ili ih prokuhaš, štoveć?
    Posljednje uređivanje od ivancica : 21.04.2011. at 14:40

  47. #47
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Kod nas mora biti šunka iz zagorja jer drugu moji ne priznaju. Na doručku je nas 9, pa isto toliko ljudi na ručku tako da se to rastegne cijeli dan.
    Ja ću napraviti reform tortu i kolač s jagodama, zdjelu francuske i to bi bilo od mene.

  48. #48
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj ivancica prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo zvuči tako mljaci.

    S čim to onda poslužiš? Kao samostalan obrok ili uz nešto, što?

    I da, brusnice ostaviš suhe ili ih prokuhaš, štoveć?
    Ostavljam ih suhe, ove sto kupujem se teksturom ne razlikuju od grozdjica, super su tako za jesti. Sad za Uskrs ce salata biti posluzena kao dio obroka (kojem se uopce ne veselim :/ ), a kad radim za sebe, meni je to samostalno jelo.

  49. #49
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Hvala Peterlin, a skuhat ću je jer mojima glumi šunku, nikak da nađemo šunku bez konzervansa, ne kužim u čemu je štos

  50. #50
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Hvala Kaae!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •