Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Schwarzwald torta bez jaja - recept

  1. #1
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno Schwarzwald torta bez jaja - recept

    Bok svima,

    Nova sam ovdje, iako vas već dugo vremena pratim, volim vas čitati...
    Torta koju sam večeras radila je stvarno jednostavna za napraviti, a mojima se jako svidjela

    Biskvit:
    1 i pol šalica brašna ( ja sam koristila oštro)
    prstohvat soli
    pola praška za pecivo (stavila onaj bez aluminija)
    1 vanilin šećer
    pola šalice smeđeg šećera (može i više, mi volimo manje slatko)
    2 velike žlice kakaa

    Tekući dio:
    1 šalica hladne vode
    pola šalice ulja
    2 male žličice octa (stavila jabučni)

    Odvojeno pomiješati suhe i tekuće sastojke, a zatim sve zajedno (kuhačom, ne mikserom, kratko izmiješati). Peći u malo nauljenom kalupu za torte (moj je promjera 24 cm) 25 minuta u pećnici prethodno zagrijanoj na 180 stupnjeva. Pečen biskvit ohladiti u kalupu.

    1 kompot od višanja
    2 pudinga od vanilije
    smeđeg šećera po ukusu
    1 vanilin šećer

    Ocijediti višnje i u sok nadoliti vodu da količina tekućine bude 7 decilitara. Prah od 2 pudinga izmiješati sa šećerom (ja stavila jednu žlicu) i vanilinom, te razmutiti s nekoliko žlica tekućine (od soka višanja i vode). Ostatak tekućine zakipiti i skuhati puding. U ohlađeni umiješati višnje. Preliti po bisvitu, još ohladiti, premazati šlagom i ukrasiti krupno ribanom tamnom čokoladom.

    Stavila sam biljni šlag, tako da je torta prava veganska (iako smo svejedi, tamanimo sve od seitana do čvaraka)

    Imam još par receptića bez jaja i mliječnih proizvoda, pa vam javim...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    ovo zvuci tako jednostavno. n.grace thanks dala si mi ideju za rodjendansku tortu za princezu. nego jedno glupo pitanje - buduci je ona ljubitelj cokolade jel bi ispalo dobro ako ja visnje pomijesam sa cokoladnim pudingom. sta mislite ? ili bi to bilo bljak

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    e jedno pitanje jos - jesi li razrezala biskvit i izmedju stavila kremu ili na biskvit?

  4. #4
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    nevena, mislim da ovo s pudingom... ne znam, ne zvuči mi baš najbolje... a možda se varam, tko zna... Biskvit nisam razrezivala, jer ti je on jako mekan i ne da se razrezati, ali okus je stvarno mrak... ako tvoja curka voli čokoladu, onda jednostavno možeš staviti puding od čokolade pomiješan s malo šlaga, a gore šlag i naribanu čokoladu, pusti mašti na volju! Inače, ovaj biskvit je odličan kad se premaže marmeladom od marelica, a gore prelije čokoladnom glazurom. MM-u je to najdraža "Sacherica" (jel' se tak piše?!!) od svih - probaj mislim da ćeš biti vrlo zadovoljna!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    n.grace, super mi zvuci, isprobat cu biskvit ovaj vikend!!!
    MOLIM TE, napisala si da imas jos par recepata bez jaja i mlijeka, pa napisi!!!!!
    Hvala puno!!!

  6. #6
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Draga buba10, evo, otvorit ću novi topic i napisati nekoliko receptića!

  7. #7
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    isprobala sam ovu svarcvaldicu, i odlicna je!
    lagana, osvjezavajuca, biskvit je prefin

  8. #8
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    emily. tako mi je drago da ti se sviđa!

    A stvarno je jednostavna za napraviti, zar ne?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    Draga n.grace, ja sam neki dan isto probala biskvit i super mi je!!!!
    nama ne odgovaraju neki od ostalih sastojaka da bude schwarzwaldtorta, tako da nismo sve, ali sam napravila cokoladu od Shireen i bas je bi bilo dobro.
    vidjela sam da si napisala jos neke druge recepte, pa cemo i od toga nesto probati!!!
    puno ti hvala, treba nam malo novina u nasem jelovniku!!!

  10. #10
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Draga buba10, tako mi je drago da ti se biskvit sviđa! Moj brat isto ne voli Schwarzwaldicu, pa mu jednostavno pečen biskvit prelijem čokoladnom glazurom, i taaaak je fino... Tko god je probao taj naš čokoladni kolač, bio je oduševljen!

  11. #11
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    a koje brašno da stavim umjesto pšeničnog?

    K je alergičan na pš. brašno. Moglu li od pira il možda zobeno? Ili pak neko treće?


  12. #12
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Ja bih pokušala s polovicom pirovog, polovicom zobenog brašna. Nisam još tako radila, ali mislim da bi moglo biti fino. Moja mama inače radi kruh od pirovog, zobenog i slanutkovog brašna (bez kvasca, samo s praškom za pecivo ili sa sodom bikarbonom) i odličan je.

  13. #13
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih pokušala s polovicom pirovog, polovicom zobenog brašna. Nisam još tako radila, ali mislim da bi moglo biti fino.

    tako sam i napravila i ostala je još samo četvrtina :D

  14. #14
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Divno, baš mi je drago!

  15. #15
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Bok mame drage
    Baš sam neki dan gledala topice i vidjela ovaj.
    A kako je naša Lara alergična na KM a ja na jaja isprobat ću ovu tortu danas sa biskvitom što je n.grace napisala mada mi je već poznat samo što sam ja sličan biskvit pravila i miješala sve sastojke zajedno, znači nisam odvajala suhe i tekuće sastojke.
    Ali sve ima svoje razloge pa tako i postupak za kolač.
    Ja pravim biskvit za schwarcvald tortu od recepta za kolač koji se zove "crnac u košuljici" i odličan mi ispadne pa možete i tako probati.
    Smjesu stavim u kalup za torte i ispečen ga na 180 stupnjeva 45 minuta i kad se biskvit ohladi razređžem ga na pola i stavim marmeladu bilo koju na donji biskvit.
    Na biskvit ocijeđene višnje i na višnje šlag, pa gornji biskvit, ostatak višanja ovaj put bez marmelade i šlag.
    Naribam mliječnu čokoladu i ukrasim sa par višanja i šlagom.
    Torta bude njami i uvijek se brzo pojede.
    Probajte.
    Pozz

  16. #16
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Odlično, lasada, probat ću. Samo, ako ćeš raditi ovaj biskvit, ni slučajno ga nemoj pokušati razrezati, jer je to nemoguće, jako je nježan i lako se mrvi.
    Isprobajte, svima se jako sviđa. Javi dojmove!

  17. #17
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    n.grace ,ti svašta znaš...ima li čokolada bez mlijeka? imamo zeleno svjetlo za kakao,al ne i za km.
    je li crna ili za kuhanje bez km? kakao u prahu? (idem sad pročitat čokoladu od Shireen...)

    i još nešto... jel mora ocat bit jabučni?(vjerojatno je taj za kolač naj,ali inače koristimo aceto bals. ili domaći vinski...,možda razrjeđeni aceto b. ne bi ispao loše?šta misliš.glupost?)

  18. #18
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    bimba, svaka tamna čokolada bi trebala biti bez mlijeka. Prouči sastav na poleđini. Evo, sada imam Kraševu bitter pored sebe, sadrži, između ostalog, i mliječnu mast. Drugu trenutno nemam u kući... Jedino ne znam smeta li kad se može kravlje mlijeko naći u tragovima.
    U dućanima svakako čitaj deklaracije prije nego kupiš proizvod. Vjerujem da u dućanima zdrave hrame možeš naći tamne čokolade bez mlijeka, a prije toga svakako pogledaj u običnim, "vulgaris" dućanima, i tu se može svašta naći.
    Kakao u prahu ne sadrži mlijeko, čak piše "bez alergena" (Krašev).

    O octu - nisam probala niti jedan drugi osim jabučnog, jer mi se činio najprimjereniji, ali mislim da s vinskim ne možeš pogriješiti, uostalom, tako malo ga ide u kolač, neće se ni osjetiti. Njegova jedina funkcija je da, u kombinaciji s praškom za pecivo, malo bolje podigne biskvit, budući da u njemu nema jaja.

  19. #19
    bimba iaia avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    820

    Početno

    hvala,naravno da ću čitati...ali nemam u kući čokolnog ništa već god.dana...
    pokušat ću napavit biskvit...ali ostalo bi nešto kao za jaffa tortu,ali bez keksića...javim kako ispadne

  20. #20
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    torta je odlična, ništa od sastojaka nisam mjenjala, osim što sam stavila crno brašno. Biskvit savršen !

  21. #21
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    kinder, odlično! Uživajte u torti!

  22. #22
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Ljudi, pir je jedna vrsta pšenice - oprez s alergičnima na pšenicu!!!

  23. #23
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Pir je vrsta pšenice, ali ju podnose neki ljudi koji su alergični na pšenicu. Naravno da je potreban oprez, ali znam za dosta slučajeva gdje su ljudi koji su alergični ili intolerantni na pšenicu mogli koristiti pir/pirovo brašno/griz.

  24. #24
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Jel se taj biskvit bas nikako ne moze prerezati?!

  25. #25
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Nažalost, ne može... Teško ga je čak i premjestiti (zato ga poslužujem na donjem dijelu kalupa za torte u kojem ga radim), a kamoli prerezati. Vrlo je nježan, mekan, jako lako puca. To mu je jedini nedostatak, a okus je fenomenalan.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    imam pitanjce u vezi ove torte, nadam se da će mi netko odgovoriti..
    na receptu piše šalica..koliko dcl je ta šalica 1 dcl ili 2 dcl?

    hvala..

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    465

    Početno

    inače, šalica je oko 2,2 dcl..
    nego, ja radila tu tortu i stvarno je ispala jako fina..stvarno je biskvit ukusan..mali mi je najviše jeo taj biskvit..
    hvala na receptu..

  28. #28
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj stela2 prvotno napisa Vidi poruku
    inače, šalica je oko 2,2 dcl..
    nego, ja radila tu tortu i stvarno je ispala jako fina..stvarno je biskvit ukusan..mali mi je najviše jeo taj biskvit..
    hvala na receptu..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •