Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Crne niti u stolici uz proljev

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    11

    Početno Crne niti u stolici uz proljev

    Drage mame!
    Nisam našla sličnu temu pa vas ovim putem molim za pomoć.
    Imam bebu staru 8 mjeseci. Dojena beba plus 1-2 obroka dohrane.
    Maleni je nakon viroze dobio upalu uha. Pedica mu je dala Klavocin. Na prvu dozu je jako povraćao, a kasnije je dobio proljevastu stolicu do 3 puta dnevno. Pedica je rekla da je ok da nastavimo terapiju. Jučer sam mu u peleni našla hrpu crnih končića koji se ne miču i pitala sam doktoricu što je to, a ona me samo pitala jesam li sigurna da su crne niti i rekla da kad dođemo na kontrolu u četvrtak da će vidjeti. Nisam ponijela pelenu, ali budem na kontrolu ako se ponovi. Googlajući svi te niti pripisuju banani, ali M. je jeo bananu ali ne u tolikoj količini da bi to bili ostaci same banane. Jedno od objašnjenja koje sam našla je da su to iziritirane crijevne resice. Sad malo sam zabrinuta jer mi je doktorica zvučala kao iznenađena kao da prvi put čuje, a ako je stvarno to od banane onda sigurno nisam prva mama koja ju je pitala za to u peleni, jer stvarno se ne može ne primijetiti i baš izgleda zabrinjavajuće.
    Isto tako u zadnjih mjesec dana je narastao 2 cm, ali nije ništa dobio na kilaži. Doktorica nije zabrinuta jer je sad bolestan.
    Uz D3 kapi zadnjih tjedan dana pije i 3 ml Ferum Leka za željezo.
    Jučer sam mu počela davati probiotik, i danas je imao obilnu proljevastu stolicu, ali bez končića.
    Hvala!

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja bih isto rekla da je od banane.

  3. #3
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    I ja sam bila to primjetila kod svoje malene i isto sam se bila malo zabrinula, i kada sam pitala mamu od cega bi to moglo biti mi je rekla da je mozda od banane. Takodjer su to bile neke male kolicine koje je pojela ali se u stolici pokazalo dosta. Nakon toga nije jela bananu i nije bilo "koncica", jucer jela bananu i pogodite kakva joj je bila stolica?? Mislim da je definitivno od banane, ali ako nisi sigurna napravi test - nemoj mu davati neko vrijeme da ju jede i prati stolicu, i onda nakon nekoliko dana mu ponovno daj malo pa vidi sta ce biti.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala na odgovorima. A ako je od banane to sigurno nisu one crne niti u sredini banane. To bi eventualno mogla biti neprobavljena celuloza banane ili nešto slično tome. Malo me strah da to ipak nije neka alergijska reakcija na bananu jer niti jedna mama koju sam pitala nije primijetila te crne končiće nakon banane.

  5. #5
    Iva M. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    534

    Početno

    Ne bih ti znala reći što je, ali i nama se ti končići pojavljuju kod proljeva.
    Sjećam se da ih je imao prije nekih pola godine kada je prvi put pio Klavocin.
    Zbog tog projeva smo išli u zaraznu i rekli su samo prestati piti antibiotik.
    Nedugo nakon toga kao da ništa nije ni bilo. Ovaj tjedan smo pili Zinnat i ista stvar (mada je ovaj put bila i temp u igri),
    opet su ga u zaraznoj ukinuli. S tim da je prvi put stolica bila pozitivna na clostridium dificile, ali su rekli da je od antibiotika i nikakvu terapiju nisu propisali. Sve se normaliziralo samo po sebi.
    Ovaju put je taj nalaz negativan, kao i na viruse, a bakterije još čekamo. Uglavnom dijagnoza nam je enterocolitis acuta iliti crijevna viroza.

    Moje je mišljenje da mom G. to nije od banane nego da je vezano uz proljev, ali da nije ništa alarmantno.
    X puta jede bananu i nisam primjetila baš takve crne končiće kao sada.

    Ovo ti je samo moje iskustvo, ti u svakom slučaju provjeri sa pedicom.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    kod proliva ti je to više uočljivo nego kod čvršće stolice. inače, ja sam imala isto problem kad je Li imala oko 6 meseci i bila sam se jako uplašila, ali je se ispostavilo da je to od banane. S tim, što su tada bili to crvenkasti končići, a sada kada to vidim, budu skoro crni. Verovatno zavisi i od druge hrane ili od toga koliko je sazreo probavni sistem.
    Jedino možeš probati da ne daš bananu 2-3 dana, a onda da daš. To će ti biti najbolji pokazatelj da li je banana ili ne.
    Ipak mislim da jeste

  7. #7
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ja sam isto htjela pitati jede li bananu. Točno tako izgleda kaka od banane, ko mali crni končići.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala svima , proljev se smirio odmah drugi dan nakon prestanka uzimanja Klavocina. Crnih niti isto više nije bilo. Pedijatrica nije baš bila od neke velike pomoći, rekla je da ona ne može ništa reći niti da li je od banane ili od antibiotika i nije nas uputila na nikakve daljnje pretrage. Ja mu od onda nisam davala bananu i nikako da se odlučim da mu je ponovno dam. Malo zbog tih končića, a malo i zato jer ima dosta tvrdu stolicu i kaka uz dosta muke, iako obožava bananu pogotovo jer je može sam grickati.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    11

    Početno

    Nakon mjesec dana sam mu dala ponovno bananu i opet su se pojavili ti crni končići u stolici. Tako da vjerojatno je uzrok banana (nisam mu uvodila nešto novo u prehranu zadnjih par dana), ali me malo brine da nije slučajno to simptom neke alergije na bananu? Da li da mu nastavim davati bananu ili ne?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    končići u stolici def nisu pokazatelj alergije. alergija je pretjerana reakcija obrambenog sustava, a najčešće se manifestira (u slučaju hrane) svrbežom, osipom kože, začepljenim nosićem, povraćanjem, proljevom i/ili grčevima.

    s obzirom da su i druge mame primijetile končiće kad bebači papaju banane, ja se ne bih više brinula

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    končići u stolici def nisu pokazatelj alergije. alergija je pretjerana reakcija obrambenog sustava, a najčešće se manifestira (u slučaju hrane) svrbežom, osipom kože, začepljenim nosićem, povraćanjem, proljevom i/ili grčevima.

    s obzirom da su i druge mame primijetile končiće kad bebači papaju banane, ja se ne bih više brinula
    Hvala. Onda je banana i dalje na meniju Ma zabrinulo me i to što kad sam spomenula pedijatrici te niti, izgledala je kao da nije nikada do sada čula za tu pojavu. A nekako si mislim da nisam jedina mama koja je to uočila u stolici i pitala pedicu za mišljenje.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj tinka prvotno napisa Vidi poruku
    Ma zabrinulo me i to što kad sam spomenula pedijatrici te niti, izgledala je kao da nije nikada do sada čula za tu pojavu. A nekako si mislim da nisam jedina mama koja je to uočila u stolici i pitala pedicu za mišljenje.
    tim više - da se radi o alergijskoj reakciji, vjerujem da bi pedici itekako simptom bio poznat

    ma znaš, svi se mi znamo zabrinuti zbog svega i svačega, zato se najbolje savjetovati i s drugim mamama i pedijatrom i svima dostupnima koji bi mogli pomoći relevantnim znanjem i iskustvom.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    i ja sam pitala i na državnom halo servisu za bebe i našu poznanicu pedicu koja je vrlo visoko školovana u toj struci, pa i našu pedicu i svi su slegali ramenima i nisu znali, osim te poznanice, koja je nakon pola sata priče i objašnjavanja kliknula i spomenula bananu. I ja se setim da sam joj dala samo jedan mali, maleni, miniminiminijaturni zalogajčić od mene da proba. A u kakici se lepo videlo toliko končića da sam se ja bila ukakala kad sam videla.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj vanesax prvotno napisa Vidi poruku
    i ja sam pitala i na državnom halo servisu za bebe i našu poznanicu pedicu koja je vrlo visoko školovana u toj struci, pa i našu pedicu i svi su slegali ramenima i nisu znali, osim te poznanice, koja je nakon pola sata priče i objašnjavanja kliknula i spomenula bananu. I ja se setim da sam joj dala samo jedan mali, maleni, miniminiminijaturni zalogajčić od mene da proba. A u kakici se lepo videlo toliko končića da sam se ja bila ukakala kad sam videla.
    A da li je rekla da je je to bezopasno? Jer ako je od banane, pa velika većina djece jede banane i ako je to uobičajeno, pa zar ne bi većina roditelja kada vidi te končiće pitala svoje doktore za to? Jer baš kako si rekla, od minijaturnog komadića banane na stotine končića i to dužine 3 cm.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav, imam bebu od 15 dana koju isključivo dojim! Inače ima zlatno žutu stolicu sa zrncima i sad u stolici sam joj našla te crne niti nemam pojma sta je to i od Čega bi moglo biti! Jel može biti od nekih ragada jer na jednoj bradavici imam neke čudne ragade sa unutrašnje strane! Molim neki savjet

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Te crne lončiće sam i ja par puta našla u stolici kod bebe koja ce sada 3 mjesece. Dojena beba. A unazad mjesec dana ima eksplozivne vodene i sluzave i dosta smrdljive stolice. Nos joj je zapušen od rođenja. Kako je prošlo kod vas i ako može neki savjet.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •