Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Splitsko rodilište...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3

    Početno Splitsko rodilište...

    Naslov moje teme je splitsko rodilište i to staro, a najviše me navelo na ovu temu je upravo odgledan prilog u Hrvatskoj danas o temi poroda kod kuće i iskustava s rodilištima. Gost je bio jedan ginekolog i gospođa koja predstavlja Rodu, moj komentar na doktorove riječi je da živi u zabludi što se tiče rodilišta i doktora u njima.
    Ja sam imala strašno iskustvo ali hvala Bogu sa sretnim završetkom, teško ću nakon toga ići ponovno roditi u Split, jer nema koristi od novog rodilišta kad ostaje isto osoblje.
    Ovako ide priča:
    Rodila sam u 10 mjesec, 8 dana iza termina, točnije dan utorak.
    Dva dana prije kod kuće sam imala lagane trudove, ali kad sam počela krvariti prepala sam se i kao svaka prvorotkinja nisam znala šta trebam napraviti ali najviše sam se bojala za bebu, i ja se odlučim otići u rodilište.
    Tamo me prima jedan liječnik koji mi kaže da sam ja mogla biti kod kuće još deset dana jer se nisam ništa otvorila, ali ipak oni mene drže u predrađaonici više od pola dana i ako je bilo tako kako on kaže zašto me nisu pustili kući, nego me stavljaju na odjel.
    Takvu neljubaznost i odbojnost prema ženama nikad nisam vidila, nije moje jedino iskustvo tavko ima ih još puno od mojih prijateljica, a i svašta se čuje u rodilištu i vidi.

    I ja tako na odjelu ležim do ponedjeljka navečer i napokon me ponovno stavljaju u predrađaonicu i stavljaju na ctg, i ja vam tu ležim od ponoći do sutra ujutro do 8 sati, jer se nisam otvarala a umirala sam od bolova, a stvar je bila u tome da se čekala druga smjena da me preuzme jer se ovima očito nije dalo raditi.

    Napoko ujutro dolazi doktor i govori da mi puknu vodenjak i da me stavljaju u rađaonicu, jer sam već dosta prešla termin, ali ja se još ne otvaram.
    U rađaonici me stavljaju na drip, na njemu sam bila nekih pola sata sve znam jer nažalost ima sat u rađaonici, ležim tu sama, tu i tamo me poviri koja babica i nikom ništa, e da zaboravila sam reći da kad sam ležala u predrađaonici oko nekih 2 sata u noći sam dobila temperaturu 38,5, i na to su mi rekli da sam dehidrirala i da pijem vode?!?!

    Nakon tih pola sata u rađaonici gdje sam bila sama ko pas, na dripu počinjem primjećivati da otkucaji moje bebe polako nestaju, najprije sam mislila da sam pomakla ctg kad sam imala trud, pa sam sama počela po stomaku tražiti otkucaje ali ih nisam mogla naći, onda sam se počela derati na sav glas i napokon je netko ušao kod mene i počeli su zvati jednog po jednog doktora i stvorila se uzbuna, mojoj bebi je stalo srce, i sad plačem dok ovo pišem.

    Nešto su mi uvukli kroz rodnicu i na taj način je srce ponovno počelo kucati, ali opet ništa nije bilo u redu, i oni meni govore da moram hitno na carski, nisam ni pitala ni zašto ni što se događa jer nakon tolike patnje samo sam rekla: hvala Bogu.

    Nakon poroda me stavljaju u šok sobu i nitko n+mi ništa ne govori za bebu iako ja pitam svaku minutu, valjda sam ovoj doktorici bila dosadila pa je zvala da mi netko dođe reći, kad sam vidila doktora koji dolezi prema meni i njegov izraz lica, nije mi trebao ništa reći ja sam odmah udarila u plač i nisam se zaustavljala, moja beba je u meni oživila jer se trebala rodili dan prije!!!!!!

    Rođena je s APGAROM 1, oživljavana, na aparatima za disanje, s upalom pluća, sepsom a sve to zahvaljujući "stručnjacima" u splitskom rodilištu..

    Ali hvala Bogu toliko je bila jaka, uspjela je sve to pobjediti, jer je rođena i velika i teška, sad je s njom sve u redu, hvala doktorima na neonatologiji jer su savršeni, kad nam je beba izlazila samo su rekli da je čudo, jer je bila mrtvo dijete...

    Najčešće ćete čuti u tom "krasnom" rodilištu ti si prvorotkinja nećeš ti još za 10 sati roditi, ma zamislite vi te doktore, oni si previše dozvoljavaju i ponižavaju jadne žene koje prolaze svoju najveću bol u životu..

    To je jedno pregrozno i prestrašno iskustvo, nedaj Bože nikome ni slično, da proživi moju patnju i bol, kažu zaboravit ćeš, ali ne jer svaki mjesec kad je datum njenog rođenja ja se toga ponovno sjetim i nikad im to neću zaboraviti!

    Opet kažem hvala Bogu da je sve doro završilo i što je moj anđeo dobro jer da je bilo drugačije, bilo bi i skandala, iako još razmišljam dali da idem u javnost s tim ili ne, jer da se zna što se radi i kako se radi...

  2. #2
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Roda drago mi je da je ipak na kraju sve prošlo u redu. To je najvažnije, ali ipak treba upozoravati na njihov nemar i nesposobnost zbog drugih.

    Ovako: znam da su iskustva ljudi iz rodilišta različita, ali ja mogu reći da sam nekoliko puta tamo bila i da sam svaki put doživila nekakav problem.
    Pritom ne mislim na čistoću, ljubaznost, davanje informacija itd, već čisto medicinski aspekt.
    Sada mi se iskreno ne pišu detalji o mom iskustvu ali definitivno mislim da tamo rade ljudi kojima tu nikako ne bi smjelo biti mjesto.
    Najprije trudnica ili rodilja je objekt koji ne dobiva informacije ni o svom stanju ni o stanju djeteta. To se svodi na ono ako imate sreće da vas pregleda neki razgovorljivi doktor pa da ćujete nešto više i kada se pokušate interesirati za svoju situaciju onda ste "dosadni".
    Voljela bih kada bi se jednom konačno povela nekakva javna rasprava o splitskom rodilištu mislim da bi mnogi imali što za reči.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    roda, baš mi je bilo teško čitati tvoj post, to je nešto pregrozno što si doživjela tamo!
    I ja jedino što mogu reći jest hvala Bogu, da je dijete zdravo.
    Ljubi svoje malo čudo

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3

    Početno

    O higijeni bi se dalo napisati još 10 stranica, dovoljno je da nemaju jastučnica nego su nam stavljali spavaćice na jastuke a čistačice su čistile wc-e s palhtama na kojima rodilje leže, ajme majko!
    Bahati i preumišljeni doktori i sestre su najveći problem, po meni i nestručni, bolje ih ništa ne pitaj jer ćeš tek onda biti u nemilosti, bezobrazno i neuljudno osoblje..

    Najgore prolaziš ako si prvorotkinja, umjesto da takve dobivaju najviše informacija, ako ih kojim slučajem nešto upitaš, naprave te glupom, i naravno ne dobiješ tu informaciju.

    Berlin dobro si rekla da bi se trebala otvoriti neka javna rasprava o tome rodilištu i njihovom osoblju jer je vrijeme da se sazna kakvi ljudi tamo rade i šta rade...

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    nova korisnica pokusaj zaboraviti grozote iz rodilista i uzivaj u zdravoj bebi!
    Ratko Matijevic, ljecnik sa Sv. Duhu koji je bio gost u programu kojeg ti spominjes je jedistven u hrvatskoj i da ga nema trebalo bi ga izmisliti (s tim da je u programu opet branio kolege iz struke

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    27

    Početno

    Draga nova korisnice...Ti pišeš o starom rodilištu a ja kao friška rodilja mogu sve to potvrdit i o novom! Prvorotkinja sam, o njihovoj bahatosti ne želim ni pisat jer dobijem napad bijesa! O nestručnosti ili glumljenju iste također! Moj maleni je rođen 07.02. i još uvjek je u bolnici zbog sepse..Hvala dragom Bogu šta je sve dobro prošlo, moglo je bit svašta, srećom borac je ka i tvoja mrvica i uspija se izvuć...Da je bilo drugačije ne znam šta bi...I ja sam imala temperaturu 38,6 i niko na to nije obraćao pozornost, to će vam proć nije to ništa!? Moj maleni se rodio zdrav, sve je bilo ok, ali sutradan sam počela primjećivat da drugačije plaće, povratia je, čudno se izvijao, doktoricu sam jedva dočekala i tad su ga odveli na neonatologiju, i tu se slažem s tobom neonatologija je izvrasna, svim doktoricama i sestrama sam vječno zahvalna prvenstveno na tome što su vrhunski odradile svoj posal i spasile mi dite, a onda šta su ljudi i šta se prema toj dici odnose ko da su njihova, svaka pohvala....a rodilište....užas!!! Viruj mi nova zgrada stari mesari! sad sam sritna nakon 20 dana jer znan da je moje sunce dobro...Ali znam di god budem rađala drugo djete, iće po mom a ne po njihovom!!! Poljubac ostavljam jako sritna šta je i kod vas sve dobro...

  7. #7
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Nova korisnice, super što je sve dobro završilo, ali upravo s tim treba ići u javnost, da svi vide i čuju što se dešava, a ne to tajiti ili se bojati, za to se ništa niti ne mijenja, nitko neće s takvim stvarima u javnosti progovoriti, nego se mi ovako jadamo jedne drugima po forumima. Mislim, ja sam imala super porode i zadovoljna sam s dr. , ali koliko ih je takvih poput tebe! Treba progovoriti...................

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Eto potvrdila se moja teorija, kakve koristi od novog rodilišta kad doktori ostaju isti!!!
    Ivona drago mi je da je i kod tebe sad sve u redu, hvala Bogu.
    Kovrčava bila sam kod odvjetnika vidjeti jeli ima osnove za tužbu, novac mi ne treba, poklonila bi ga, ali želim ih kazniti za njihov nemar, a ako mi to ne uspije, ako nema osnove, definitivno idem u javnost, preko novina sigurno!!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    Draga Nova korisnice i draga ivona 30, najvaznije je da su vasa djecica dobro i da ste vi, na kraju, ipak dobro.
    sto se tice izlaska u javnost, slazem se - trebalo bi, definitivno bi trebalo. no, na zalost zivimo u drzavi (ako se uopce moze nazvati drzavom) koja se zove hrvatska i u kojoj su takvi izleti sizifov posao. znam iz iskustva na vlastitoj kozi. nema pravde.
    a lijecnici koji bi trebali biti utjeha, podrska, lijek - tatini i mamini sinovi i kceri koji su "studirali" medicinu da bi udovoljili svojim roditeljima ili pak samo vlastitom egu.... svaka cast iznimkama, no puno ih je premalo... ivona30, dobro si napisala - nova zgrada, stari mesari.
    tako to ide kod nas, ne samo u medicini. a da pravni sustav funkcionira, bilo bi i novcanih naknada i otkaza i oduzimanja radnih dozvola "lijecnicima".
    uostalom, sjetite se slucaja maskarin: decko trebao rutinsku operaciju slijepog crijeva, zavrsio u sepsi, bez noge itd. otkriveno je da je mijenjana i lijecnicka dokumentacija, a jos uvijek nikome nista. a sud traje vec koju godinu....
    s druge strane, zdravstvo kao nema novca, a svaki mjesec svakom zaposlenom se uzima 15% bruto place za doprinos za zdravstveno osiguranje. za sta, molim lijepo?!?!?!?!?!? i ja ga placam vec 12 godina, a sve na kraju obavljam privatno. SVE. jedino kad trebam bolovanje idem po doznake u dom zdravlja (pazi naziva...), a djeci sam pronasla predivnu, strucnu i toplu pedijatricu, kod koje ce vjerojatno ostati i kad porastu (na privatnoj bazi, naravno).
    najpametnije bi nam svima bilo da pokupimo prnje i bjezimo van (znam da nigdje nije idealno) prije nego vlast objavi stecaj drzave.
    malo sam skrenula s teme, nemojte se ljutiti.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj jerry prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Nova korisnice i draga ivona 30, najvaznije je da su vasa djecica dobro i da ste vi, na kraju, ipak dobro.
    sto se tice izlaska u javnost, slazem se - trebalo bi, definitivno bi trebalo. no, na zalost zivimo u drzavi (ako se uopce moze nazvati drzavom) koja se zove hrvatska i u kojoj su takvi izleti sizifov posao. znam iz iskustva na vlastitoj kozi. nema pravde.
    a lijecnici koji bi trebali biti utjeha, podrska, lijek - tatini i mamini sinovi i kceri koji su "studirali" medicinu da bi udovoljili svojim roditeljima ili pak samo vlastitom egu.... svaka cast iznimkama, no puno ih je premalo... ivona30, dobro si napisala - nova zgrada, stari mesari.
    tako to ide kod nas, ne samo u medicini. a da pravni sustav funkcionira, bilo bi i novcanih naknada i otkaza i oduzimanja radnih dozvola "lijecnicima".
    uostalom, sjetite se slucaja maskarin: decko trebao rutinsku operaciju slijepog crijeva, zavrsio u sepsi, bez noge itd. otkriveno je da je mijenjana i lijecnicka dokumentacija, a jos uvijek nikome nista. a sud traje vec koju godinu....
    najpametnije bi nam svima bilo da pokupimo prnje i bjezimo van (znam da nigdje nije idealno) prije nego vlast objavi stecaj drzave.
    malo sam skrenula s teme, nemojte se ljutiti.
    Apsolutno potpisujem sve!

  11. #11
    linolina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    879

    Početno

    Ja sam bila nedavno na tečaju i slušala o porodu-nadam se da me taj doktor neće poroditi s obzirom koliko je naglasio nužnost dripa i rezanja, postavljajući se kao da govori totalnim budalama (doduše, moram reći da nije ni pogriješio-s obzirom na to da su neki ljudi htjeli postaviti pitanja-na kraju očajnog predavanja, ali ih je masa zaglušila trčeći po pečate). Na kraju je sve bilo reda radi, odgovara njima-samo ne razumijem rodilje i očeve...dok god je tako, nemamo što očekivati...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    ne mogu doc sebi jos, apsolutno bez komentara.bravo za tebe kaj si na vrijeme reagirala i za bebu sto je tako jaka. to je definitivno za javnost.

  13. #13
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    i ja se slažem da bi s ovakvim pričama trebalo izaći u javnost...uvijek me zaprepasti kakvi sve ljudi rade na takvim mjestima gdje se očekuje ne samo stručnost, već i sućut, osjećaj za druge...srećom, ova priča ima sretan kraj...



    inače, također sam mislila nakon poroda dati u javnost svoje iskustvo iz (starog) splitskog rodilišta. NO moje iskustvo nije negativno već pozitivno. naslušala sam se horora o splitskom rodilištu prije poroda, tako da sam očekivala samo najgore, u najboljem slučaju da me vide samo kad stvarno bude trebalo...no bilo je sasvim suprotno: cijelo osoblje koje je te večeri bilo dežurno se ponijelo na nivou, bili su ljubazni (čak me i iznenadilo koliko...pa su me uredno obaviještavali tko se od rodbine telefonski raspituje), sestre su bile ok, sutradan me posjetila sestra zadužena za dojenje koja je bila spremna pružiti sve što mi (nam - jer nije samo meni već i cimericama iz sobe) treba.

    također, zamolila sma ih da ga tijekom noći ne hrane sa ad, već da me probude da ga podojim. i sve su sestre to poštovale...ne znam...valjda sam ja imala neku ludu sreću sa svime...no moje iskustvo sa splitskim rodilištem je apsolutno pozitivno. i da, tamo želim povno roditi...ako budem rađala više

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Bog Klaudija!!!I moje iskustvo je jako slično tvojem,isto sam se teško otvarala,pa na drip,pa probili plodnu vodu pa za 11 sati tek na HITAN carski rez.I mom djetetu je isto srce stalo kucati,u jednom momentu su skakali doslovno po trbuhu,u drugom su se najednom stvorile 4 infuzije,vikali su:požurite žena ima temperaturu brzo da ne bi došlo do infekcije,sepsa itd.onda da bi mi došli 5 doktora i doktorica i stavljali svoje ruke(UŽAS)da bi oni djete okrenuli,ma zamisli ti to!!!!Maleni je išao na vježbe,preglede odkad se rodio,Bogu hvala počeo je govoriti,motorika slabija i toliko je uplašen od tih dr.pregleda i od svega da mi dođe da ih skupim sve te dr.koji su bili tamo toga dana i noći,i da dobro razmislim što im reći a da ne kažem što im napravit!!!E pa drage moje mame,dobro razmislite slijedeći put kad budete odlazile u splitsko rodilište,da li ćete ići sa nekom vezom ili bez nje!!!!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    75

    Početno

    U Splitsko rodiliste nikako bez muza/pratnje na porod jer samo tako imaju koliko toliko obzira ,da moj muz nije bio samnom vjerovatno bi zavrsilo tragicno!!!!

  16. #16
    željkica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3,821

    Početno

    još jedna razočaravajuča priča,to me tako ljuti!!rodilište za 10 a osoblje za ..................

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •