Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: jutarnja mučnina

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno jutarnja mučnina

    Ima li netko iskustva s jutarnjim mučninama djeteta? Moj ima 2,5 god. i gotovo svako jutro u posljednjih tjedan i pol ima refleks za povraćanje (iako nikad ne povrati). Ništa u prehrani ili dnevnoj rutini nije promijenjeno. Mučnina traje dok nekoliko puta ne otpije vode i pojede suhi slani keks. Ostatak dana je ok.
    Žgaravica?
    Svako jutro pojede malo meda. Možda je prezasićen time.
    Inače ne jede puno slatkog.

    Iskustva?

  2. #2
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Ako je stvar u medu: Med ne bi trebao jesti na prazan želudac. Med je hidrofilan i možda mu teško pada (posebno tamni med), bilo bi ga bolje razmutiti u vodi i popiti.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    med jede s kruhom
    prebacit ćemo se na slani doručak, pa vidjeti

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    124

    Početno

    Prebacili se na slani doručak i pijemo ProLife probiotik. Nema više mučnine ujutro nego neposredno nakon što zaspi. Da li je moguće da tako malo dijete ima gastritis?

  5. #5
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Podižem temu.
    Moja klinka (5.5 god) povremeno ima mučnine. Nekad se uz mučnine žali i na vrtoglavicu.
    Mučnina (i povraćanje) traje oko 24 sata. Nekad je to jedan dan mučnine, pa jedan dan ok, pa opet mučnina. Mučnine počinju u različita vremena: nakon buđenja, sred noći, popodne... nema pravila.
    Mučnine ne mogu povezati niti s nekom hranom.
    Jede sve, dobro napreduje, dobro raspoložena (osim kad ju strefi mučnina), krvni nalazi ok, urin ok, EEG ok, stolica na parazite ok, testirana na osnovne alergene (15ak) - sve negativno, uho ok, tlak ok, EKG ok. Na redu nam je oftalmolog i vestibulogram.

    U biti me zanima da li je netko imao sličnih problema, zanimaju me vaša osobna iskustva (s djecom) jer već polako ludim od straha.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Moja curica sa 8g je imala jutarnje mucnine kad bi kretala u skolu. Tokom dana ne bi. Svi nalazi su joj bili ok. Pa je dr odlucila da je lijeci od helikobaktera i ako je i nalaz na njega bio u redu. Nakon 15dana terapije bila je bolje. Mucnine su se opet povremeno vracale.

    Sas ima 10g.Medjutim opet se mucnine vratile. Radili smo snimanje kompletnog stomaka i zdrijela i nalazi su ok. Krv kao u pilota. Krvni pritisak u redu. Curenja iz sinusa nema. Ali evo ponovilo se ponovo sad sa 10g. Ne moze da funkcionise da ide u skolu. Opet je ispila terapiju za helikobakter i ako je nalaz preko stolice bio negativan. Nista ne pomaze.
    Vec ludimo ne znaju doktori sto je ne znamo mi.
    Sve objasnjavaju da je psihicki ilo neko ciklicno povracanje .
    Moracemonici na svoju ruku na magnetnu rezonancu glave i vrata.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a nečernje jdenje je ok?

    moja je znal nekad povračavati ujutroako navečer nije dovoljno jela

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    136

    Početno

    Moj je dva put imao neobjašnjive jutarnje mučnine koje smo si na kraju objasnili klorom na bazenu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Isti problemi. Uz sve to lijecili je od helikobaktera i ako se nije pokazao u nalazu stolice. Niti ga je bilo u antigenu krvi. Pije Controloc za kisjelinu ali dzaba ujutru ustane žuta i samo cekano kad ce povratiti malo pljuvacke i onda bude ok. A zamislite svako jutro tako a ide rano u skolu.Preko raspusta nista niti preko vikenda jer kasnije ustaje.

    Moramo uraditi magnetnu r glave.
    I mene je stah izludjeh vise.
    A ostali nalazi su ok.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •