Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 178 od 178

Tema: Odlazak u "Grad mladih"

  1. #151
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Zeljka33 prvotno napisa Vidi poruku
    gumene cizmice isto ako bude kise
    Zeljka svaka cast za popis !!!!

  2. #152
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    lil je mala išla, kad?

  3. #153
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Rossa
    ja jedino ne bih razdvajala robu u vrecice po danima i nama su sugerirali al kad smo spakirali kufer skuzila sam da to nema smisla (bar mojij) jer tako dijete uopce ne vidi sto je u kojoj vreci a to su vec velika djeca i znaju se posluzit slozenom kombinacijom i da nije u vrecicama.
    pogotov o ako imas kombinacije za toplije odnsno hladnije dane onda treba rovarit po svim vrecama.
    bitno je samo da zajednicki spakirate kufer i znat ce sto ima..

    zelim super provod u Gradu mladih!
    Hvala, Lili.
    mi smo još prošli tjedan složile sve po danima. ona je odredila šta ide čim, od gaćica pa nadalje tako da zna što ima. a ionako sam joj stvari ubacila u one ikeine zip vrećice koje u prozirne pa vidi što je gdje.
    još ćemo prije stavljanja u torbu provjeriti jeu li i dalje modne kombinacije prema željama i to je to.
    jučer je bio roditeljski pa smo konačno dobili spisak.

    Kakvi su podovi tamo? treba ima spakirati papuče, a ona je zapela na neke koje mi se čine pretanke (nemaju neku gumu dolje nego su spužvate).
    kako čovjeku sine kad nepšto napiše. neću joj dati da njih nosi jer će joj e sigurno smočiti u kupatilu.

  4. #154
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    uzmi krokse ili nešto tog stila

  5. #155
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    lil je mala išla, kad?
    je prošlu jesen (s 5,4 god). Nekad u rujnu. Bila je oduševljena kao uostalom i skoro sva djece.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.04.2015. at 13:59

  6. #156
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala, Lili.
    mi smo još prošli tjedan složile sve po danima. ona je odredila šta ide čim, od gaćica pa nadalje tako da zna što ima. a ionako sam joj stvari ubacila u one ikeine zip vrećice koje u prozirne pa vidi što je gdje.
    još ćemo prije stavljanja u torbu provjeriti jeu li i dalje modne kombinacije prema željama i to je to.
    jučer je bio roditeljski pa smo konačno dobili spisak.

    Kakvi su podovi tamo? treba ima spakirati papuče, a ona je zapela na neke koje mi se čine pretanke (nemaju neku gumu dolje nego su spužvate).
    kako čovjeku sine kad nepšto napiše. neću joj dati da njih nosi jer će joj e sigurno smočiti u kupatilu.
    e super baš sam ti htjela reći za prozirne vrećice.

  7. #157
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    je prošlu jesen (s 5,4 god). Nekad u rujnu. Bila je oduševljena kao uostalom i skoro sva djece.
    kak tak rano kaj nije uvjet da dete do određenog doba mora imat 6 godina.

  8. #158
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Pa je, treba imat 6 god do 1.4. (kao redovni školski obv) ali ako znaš manje više unaprijed da će dijete ići prijevremeno (a naša je bila već u predškolskom programu) onda može ići.

    Svako dijete ima pravo ići 1x u Grad mladih po onoj subvencioniranoj cijeni.

    Da se sličajno dogodilo da ne ide u školu mogla bi ići čak ponovo dogodine al po punoj cijeni i naravno ako ima mjesta.

    Da nije ovako to bi bila diskriminacija djece koja idu prijevremeno jer oni nikad ne bi imala priliku za odlazak u Grad mladih evo npr. djeca rođena par dana iza 1.4.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.04.2015. at 16:45

  9. #159
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    vidiš pred 3 godine nije bilo tak, svi su bili u predškolskom programu ali su išli samo oni koji su navršili 6 godina,

  10. #160
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    vidiš pred 3 godine nije bilo tak, svi su bili u predškolskom programu ali su išli samo oni koji su navršili 6 godina,
    a pitanje je kad u kojem mjesecu? po tome nitko od naših iz grupe ne bi išao tu jesen kad nam je dodijeljen termin za grupu jer nitko iz grupe nije imao punih 6 godina. Oni u grupi pune 6 godina između siječnja i lipnja a termin je dobiven u rujnu (godinu prije škole).

    I svima im je bilo supeeeeer...

  11. #161
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Svako dijete ima pravo ići 1x u Grad mladih po onoj subvencioniranoj cijeni.

    Da se sličajno dogodilo da ne ide u školu mogla bi ići čak ponovo dogodine al po punoj cijeni i naravno ako ima mjesta.
    Mene zanima zna li itko gdje piše da se drugi odlazak u grad mladih plaća po ekonomskoj, a ne subvencioniranoj cijeni. Pogledala sam sve zakone, pravilnike, odredbe, nigdje nije navedeno. Zvala sam gradski ured, ali se tamo,naravno, nitko ne javlja. Naime, mojoj je ovo druga godina kao predskolarac, nije bila skolski obveznik, ali da je ne odvajam od grupe, isla je proslu godinu u predskolarce i sad ide i ovu. I teta meni danas kaze da moramo platiti 495kn. Malo me sokirala, a maloj je prosle godine bilo super i jako zeli ici i ove.

  12. #162
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Meni je to ok. Bila je vec. Grad je vec sufinancirao.

  13. #163
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Al ne, ne znam po kojem pravilniku.

  14. #164
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Ma je, ok je, al kad procitam sto je vrticima sve sufinancirano, a mi roditelji placamo, malo se osjecam glupo. I platit cemo punu cijenu ako je potrebno, ali zelim znati gdje to pise. Budem jos pokusala dobiti gradski ured, pa javim sto sam saznala, ako se nitko drugi ne javi.

  15. #165
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ne znam ti napamet al tad kad sam zvala znam da su mi u gradskom tocno citirali clanak iz nekog pravilnika i to ti je 100%tako.Bilo bi stvarnonefer da Grad 2x sufinancira istom djetetu i to sam sigurna negdje naveli u regulativi.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    od kolegice blizanke su isto išle 2 puta u Grad mladih i rečeno im je da moraju platiti punu cijenu, no kako u međuvremenu dosta klinaca iz grupe nije išlo, platili su po subvencioniranoj cijeni.

  17. #167
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Grad Zagreb osigurava sredstva za provedbu petodnevnog danonoćnog programa "Djeca u prirodi" za djecu u godini prije polaska u osnovnu školu, sukladno odredbama točke 3. Zaključka o provedbi programa "Djeca u prirodi" (Službeni glasnik Grada Zagreba 1/08 i 7/08).
    Sudjelovanje roditelja djece s prebivalištem na području Grada Zagreba u cijeni programa "Djeca u prirodi" utvrđuje su u iznosu od 225,00 kn po djetetu i uplaćuje se na žiro-račun matičnog dječjeg vrtića prije početka programa.
    iz programa javnih potreba u predskolskom odgoju i naobrazbi

    Receno mi je da je u programu javnih potreba sve navedeno, ali sam vezano uz grad mladih uspjela naci samo ovo sto je gore citirano. citala sam i sluzbeni glasnik grada zagreba iz 2008, sto je navedeno u zagradi, ali su im tamo jako stari podaci, tada se grad mladih placao samo 100kn i nema nista o ponovnom boravku djece. Jos zivim u neznanju, vidim da su iskustva razlicita od vrtica do vrtica, samo se nadam da ce moja curka uspjeti otici u grad mladih i ove godine, bez obzira na cijenu.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Neki projekt za narednih mjesec dana? Odlazak? Organizirani izlet? Okolica ZG-a

  19. #169
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Imam potrebu podijeliti iskustva drugog odlaska u Grad mladih. Platili smo punu cijenu (450kn). Prvo mi je bilo rečeno u Gradskom uredu da ako roditelji plaćaju najnižu cijenu vrtića, što znači da nisu baš u idealnoj financijskoj situaciji, onda se može i drugi boravak platiti subvencionirana cijena od 225kn. Kada sam poslala službeni upit mogu li nam izaći u susret, budući da plaćamo najnižu cijenu vrtića, odgovor je bio negativan, tako da smo platili punu cijenu (ali ništa nije previše za dječju sreću).
    Dijete mi je reklo da se u Gradu mladih nisu tuširali svaku večer (prošle godine jesu), nego samo dvije odabrane curice (od kojih je jedna dijete odgojiteljice). Piša je zbog toga bila sva crvena i liječili smo se cijeli vikend. Također, doma se vratila skroz ispucanih i krvavih usnica jer se nije smjela mazati s labelom / kremom za lice. Ona pisamca koja sam joj spremila u kofer (jer sam bila na službenom putu i nisam ih uspjela donijeti kada su tete rekle), tete joj nisu čitale, iako sam im napomenula da su u koferu. Čak sam ih i pitala mogu li ih sada dati njima, odgovor je bio ne, i mi smo spakirane, uzet ćemo ih kad dođemo u paviljon. Dakle, nisu ih uzele i nisu ih čitale i moje dijete je bilo jedino bez poruka obitelji (iako su tete znale da su pisma u koferu). Inače je dijete koje se brine za sebe, samostalno, sve zna sama, pogotovo jer je već i prošle godine bila. Ove godine, kad sam je pitala kako je bilo, rekla je da joj je žao što nije ostala doma. Dijete se vratilo kući totalno istraumatizirano.
    Savjet za buduće polaznike Grada mladih - pazite s kim šaljete dijete (znam da svi očekujemo da su odgojitelji educirani i humani, ali nikakva edukacija ne može u čovjeka ugraditi humanost). Moje mišljenje je da je edukacija čak i manje bitna, ako postoji neka empatija i razumijevanje te dječice, to je bitno. Na žalost, u vrtićima rade svakakvi ljudi (kao i u svim institucijama), a moje je dijete imalo manje sreće što se toga tiče. Dakle, nema veze što je netko mentor, savjetnik, odradio sve edukacije, radionice, penjao se po ljestvici napredovanja. Ponekad su oni ljudi koji su najniže, bez stručnog napredovanja, jednostavno bolji ljudi.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Nisam mogla vjerovati kad sam ovo pročitala. Kad sam vodila svoju grupu, jednom djetetu mama nije napisala pisma pa smo si kolegica i ja dale truda i navečer kad su svi zaspali, sjele i osmislile tri pisamca, da se dijete ne osjeća loše. Dijete naravno nije skužilo da smo mi autorice, trudile smo se pisati neke uopćene nježne stvari koje roditelji pišu kako bi malci osjetili da misle na njih i da ih vole. Sve ovo što se vama dogodilo je prežalosno...

  21. #171

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav mame,

    mene zanima jel tko jos dobio uplatnice vece od 225kn? I uplacuje se koliko vidim na vrtic, ne na grad...koliko se sjecam prije se placalo gradu...

  22. #172

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    podizem

    nasi se spremaju u Grad mladih početkom travnja... sve 5, nemam ništa protiv, curica isto ima žarku želju ići... vec je bio i stariji sin i odlicno mu je bilo...

    no imam pitanje ako je išlo nečije dijete sa zdravstvenim teškoćama: da li je netko pravio problem oko toga? da li su imali osobu za davanje terapije?

    naime, curica ima astmu i na trajnoj je terapiji Flixotidima svaki dan ujutro i navečer, dakle netko joj to treba inhalirat... Inače, astma je vec dulje vremena (skoro 2 godine) potpuno u zatišju, nije imala nijedan napadaj, tako da se tog ne bojim, ali ne znam hoce li nam u vrticu netko raditi probleme cim spomenem tu bolest.

    Njezina stara teta je bila upoznata sa svime ali je na duljem bolovanju i sad su joj stalno zamjene, sa kojima jos nisam razgovarala o tome ali svakako planiram uskoro.
    Samo me zanima moze li netko eventualno odbiti voditi je ako ima ovu dijagnozu i postoji li tamo zdrav. djelatnik u slucaju bilo kakvih komplikacija?
    Posljednje uređivanje od buba klara : 16.02.2016. at 16:26

  23. #173
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    evo ti kopije odgovora s broxa

    moja klinka je išla pred 4 godine, baš su išli u doba kad je njeno loše vrijeme, spakirala sam i flixotide ventolin, babyhaler, rhinohorn i dala upute što i kada , zašto, ona je tad imala jako sužen izbor hrane ( sad je malo više stvari koje smije jesti), s zdrastvenom sam utvrdila jelovnik, dogovorili smo kaj dete od klope mora nositi tak da je bila pokrivena,

    jedino kaj me jaako smetalo, je kaj je ona išla tam u doba svojeg 6. rođendanatj. krenuli su na sam rođendan, dogovoreno je da će ponjeti malo za feštu ( ali nitko od klinaca nije htio jesti njenu klopu, jer nisu u šuškavim vrečicama), dogovoreno je i da će tam biti torta, ali za nju je bila palačinka, a ostali su jeli tortu,uz malo kreacije mogla se napraviti torta koju smiju svi.
    inače ja na prvu nisam bila da ona ide, ali je zdrastvena rkla da će ona sve dogovoriti, pa smo uz prethodne razgovore ipak odlučili da će ići, sad kak će s klincem bit nagodinu nisam ziher, morat će me jaaako uvjeravati.
    ak imaš kakva pitanja slobodno pitaj

    kolko se sječam rekli su mi da imaju zdrastvenog radnika gore, ali svakak pitaj i zdrastvenu u vrtiću

  24. #174
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Moja se sprema u Grad mladih uskoro. Užasno je uzbuđena zbog toga... a i ja. Baš se veselimo.

    Kakve su im aktivnosti tamo? To je na tetama da osmisle ili već postoji neki program koji GM nudi?

  25. #175
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mojca znam da djeca uživaju, dan im bude prepun raznoraznih aktivnosti, od traženja patuljka u šumi do kreativnih radionica, djeca baš zapamte taj Grad mladih.

    I moj će sin ove godine ići, al ne znam još u kojem su mj., kćerka se strašno radovala (a išla je dosta mlađa tamo, imala je 5 god i možda 4-5 mj), sama se spakirala, a sin još uvijek noću zna doći do nas i uvući se ukrevet jer jakooo voli toplinu ljudskog tijela. Baš me zanima kome će se tamo zavući ha ha
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.09.2017. at 11:32

  26. #176
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,488

    Početno

    Postoji program, naši su išli u svibnju, bilo je dost kišovito, ali stalno su bili vani. I moj mora zaspati s nama, tj. Mi s njim, ali tam nije bilo problema. Imao je posebnu prehranu, svoju posteljinu, lijekove, samo pričam kaj se može ako je neko specifičan tj. Različiti od većine djece

  27. #177
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    thx

  28. #178
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Moje su išle s vrtićem - tete su im organizirale aktivnosti. Godinu dana poslije išle su i sa školom na jednodnevni izlet i tu je dio aktivnosti bio u aranžmanu njihovih animatora.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •