Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: opraštamo se i mi, izgleda

  1. #1
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno opraštamo se i mi, izgleda

    Drage mame,
    evo da vam i ja javim da je Matej prvi puta prosao noc bez sisanja, dakle već smo više od 24 sata u odvikavanju. Istina, pitao me par puta noću da mu dam, a ja sam mu samo odgovorila da je noć i da se noću spava, a ne papa sika. I za divno čudo, nije počeo urlati, nego bi se okrenuo i zaspao.
    I moram vam priznati da sam i sama u glavi spremna na to, što ne bi bio slučaj još prije par mjeseci.
    Matej već godinu dana siše samo po noći, a ono što me najviše "primoralo" da pokušamo odvikavanje jest činjenica da zbog čestog sisanja i po pet puta noću piški. Kako pelene preko dana više ne nosi, tako smo mu pokušali skinuti i noću, no nažalost, ne ide, čak se bunio što ga dižem i nosim na tutu, a da i ne spominjem koliko je puta isprolijevao i krevet i mamu. Preksinoc me tzo skroz iznerviralo, vratila sam mu pelenu, ali i potpuno odlucila odviknuti ga od sisanja.
    I eto, izgleda da ni njemu ne pada tesko.
    Eh, i jos je jedna stvar s njegove strane bila dobar znak. Neka ga je teta pitala hoce li on njoj dati bombon, a ona ce uzeti njegove sise po noci svojoj kuci, a on se - slozio!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno



    ljubim te, vracas mi nadu u zivot

  3. #3
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno Re: opraštamo se i mi, izgleda

    Citiraj klia prvotno napisa
    Neka ga je teta pitala hoce li on njoj dati bombon, a ona ce uzeti njegove sise po noci svojoj kuci, a on se - slozio!
    dvalj:

    Želim vam bezbolno odvikavanje

  4. #4
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno Re: opraštamo se i mi, izgleda

    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Želim vam bezbolno odvikavanje
    Također!

  5. #5
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno Re: opraštamo se i mi, izgleda

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Citiraj kloklo prvotno napisa
    Želim vam bezbolno odvikavanje
    Također!
    Pridružujem se željama!

  6. #6
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa


    ljubim te, vracas mi nadu u zivot
    i meni :D
    koliko je matej sada star?

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    puuuno mladji od jana, hehehehehe

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ali stariji od jakovaaaaaaa :D

  9. #9
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    klia pusa tebi i mateju
    i da sve prodje bez trauma za oboje

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    po onome sto pises, izgleda da ste stvarno oboje u glavi spremni na to, super!
    i javljaj ako se dalje razvija situacija.

  11. #11
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Curke drage,
    evo da vam još malo nade i života vratim -sve se odvija po planu. Ovih nekoliko dana nismo ni jednom dojili, jest da je Mateja pred rano jutro, a u samom početku i prije spavanja krpala kriza, ali ja bih mu jednostavno rekla: sad je još noć, ptičice spavaju, sad se ne papa sika - i poslušao bi. U zamjenu traži da mu dam svoju ruku i onda zaspi držeći je.
    Sve manje i manje pita siku, a kad pita ja mu kažem da mama više nema mlijeka u sisama jer da je Matej narastao veliki. I nema frke!
    Danas me pitao a smije li se sika dirati i mazati (kremom)), ja rekla da smije (nije još pokušao) i to mu je bilo OK.
    Ni sama nisam vjerovala da će se odvikavanje tako normalno odvijati.
    Također, svih dana sam pipala dojke, malo se bojala zastoja, ali kako smo mi malo pomalo smanjivali podoje, tako se količina prirodno smanjivala i ono malo što je ostalo u njima nije mi stvorilo nikakav problem. (Mojoj prijateljici čije se dijete odviklo s godinu dana stvarale su se kvrge).
    Ma zbilja je najvažnije da se i mama i dijete slože oko trenutka prestajanja. Odnosno, da mama jednostavno podrži djetetove znakove da bi moglo prestati i da onda u tome ostane ustrajna.
    I mogu vam reći da uživam u Mateju na nov način: leži mi u naručju bez da traži sisu (prije je to bilo nemoguće), zaspe mi u zagrljaju, a i ja guštam: spavam konačno u spavaćicama bez dubokog kopčanja, ne moram noću više dizati gornji dio pidžame, Matej se manje budi....
    Pusa svima vama što ćete uskoro našim putem

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    sad je još noć, ptičice spavaju, sad se ne papa sika - i poslušao bi
    uvijek?
    bez problema?
    nista siza, navlacenje, vikanje?

    oh....mi smo jos daleko od toga

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    pticice su palile i kod Lovre, kad pticice krenu pjevati, eto njega.
    ivana, nama je to upalilo iz nekoliko pokusaja, hocu reci, pokusala bih svakih 3-4 tjedna, tako nekako.
    nama se radilo o smanjenju broja nocnih podoja, a ne o knacnom prestajanju, ali mislim da u principu nema razlike.

  14. #14
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Marta, od tebe sam i pokupila ideju o ptičicama :D
    Doslovno tako: počeli smo s ptičicama još prije mjesec i po dana, ali tada još nije palilo. Kad sam ih sljedeći puta počela spominjati - upalilo je.
    Ivana, koliko je ono star tvoj sisavac?

  15. #15
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Marta, od tebe sam i pokupila ideju o ptičicama :D
    Doslovno tako: počeli smo s ptičicama još prije mjesec i po dana, ali tada još nije palilo. Kad sam ih sljedeći puta počela spominjati - upalilo je.
    Ivana, koliko je ono star tvoj sisavac?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    2,5 g. kao martin. dan-dva razlike.

    evo malo prije je prvi put u zivotu se probudio a nije trebao cicu. pozvao me, dosla sam, rekao je da treba piskiti, odnijela sam ga na wc, popiskio se, odnijela ga nazad, legao, pokrio se i zaspao.

    i bez pticica! :D

  17. #17
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Ivana, dobar znak! 8)
    Nekako u toj dobi je i Matej počeo pokazivati slične znakove spremnosti.
    A kako se ti osjećaš kad zamisliš da će on npr. sutra posve prekinuti?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ak zamislim da ce sutra posve prekinuti?

    sutra? posve? NEMOGUCE

    ali zamisao o prestanku dojenja posve posve mi je draga. i jedva cekam. nije mi vise koma i tesko i ne osjecam se zalosno i neuspjesno i grozno kao donedavno, ali veselim se prestanku.

  19. #19
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Onda ste definitivno na dobrom putu

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    327

    Početno

    Slepam se na kliin post. I mi se skidamo jer u januaru moram otici na 2 tjedna, pa da ne bude dvostruki sok i nema mame i nema cicija, nego jedno po jedno.

    Svakim danom je sve lakse i bolje. Nas recept je nocu drzanje za rucicu. Ona oce cici, ja kazem da cici nana i da mora i ona ali joj mogu dati ruku. I sada vec ponekad pita ruku a ne cici.

    Nego da jos priupitam sto osim ovoga pomaze u smanjenju kolicine?
    Za sada sam skupila da pomaze:
    -oblozi od kupusa
    - malo se izdojiti da popusti pritisak (tek nakon 3 dana sam morala malo isprazniti - znaci niti nema neke kolicine)
    -piti caj od kusa -zalfije - to sam slucajno vec i radila jer sam pobrala strasan bronhitis

  21. #21
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj klia prvotno napisa
    Curke drage,
    sad je još noć, ptičice spavaju, sad se ne papa sika - i poslušao bi.
    I mene je ovo zaintrigiralo. Možda je nisam shvatila priču o ptičicama pa je nisam dobro prenjela djetetu, ali kod nas to ovako izgleda
    V: Daj sisu
    Ja: Ljubavi, sada je noć, ptičice spavaju, sada se ne sisa.
    V: Aha
    Ja: Sisati ćeš ujutro kad se ptičice probude
    V: Aha, DAJ SISU.

    I tako po cijelu noć, nije da se žalim, ali od kada se V rodila nisam odspavala 4 sata u komadu.

  22. #22
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Aleksandra, skroz te kužim, jer je i datum moje posljednje prospavane noći u komadu 21.2.2003. (a drugi dan se rodio Matej ). Sad se manje budi, ali samo ako spava pripijen uz mene.
    Probaj ovo s držanjem za ruku, nama je također upalilo.
    Jeste većinu dana zajedno? Traži li ti sisati danju?

  23. #23
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Skupa smo sve osim kad sam ja na poslu, a kako imam dobro radno vrijeme nema me sve skupa 8h. Čim dođem doma kaže (ako nije s nečim jako, jako zaigrana): mama idemo u veliku sobu. Ja se pravim blesava pa kažem: a što ćemo u velikoj sobi? A ona: papati sisu. Navečer se ide spavati samo sa sisom, uz komentar zadnjih nekoliko večeri: ptičice spavaju. Čim se probudi traži sisu. Kad je loše volje traži sisu. Ma uvijek traži sisu.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Ja: Sisati ćeš ujutro kad se ptičice probude
    V: Aha, DAJ SISU.
    Još nije sazreo za priču o ptičicama ili sisi koja spava.. doći će i njemu. (No time što će prestati sisati noću ne znači da će bolje spavati.. Matija se i dalje redovito budi, često traži sisu, koja spava pa ju ne dobije, ali onda traži piti, ili već nešto..)

  25. #25
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Vanja je cura.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    uh.

    napravimo par koraka prema kraju, pa trk nazad.

    ugl netom prije menstruacije i prva dva dana jaks bi sisao neprestano. a ne moram napominjati da sam osjetljivija i nervoznija u te dane i bez njega.
    pa ako se ne razboli i ako je sve normalno, fakat prorijedi....pa bude i dana samo s jednim podojem..pa ja sretna. pa ne vice iz sobe CICU MOLIIIIIM i sve super....a onda opet PMS

    nocu ima pomaka u smislu da se dogodilo mozda jednom ili dvaput da se probudio, ja ga stavila na tutu, on se popiskio i vratio u krevet a da nije trazio cicu. dakle, dogodilo se jednom ili dvaput. a budi se svaku noc, i to barem dvaput piski dok ja ne legnem. kasnije vise ne brojim. najgore mi je zapravo sto se negdje oko 5 pristeka i ne pusta vise do jutra. kad pusti, probudi se za minutu. budem sva mokra i ukocena i tak - jer sve to se dogadja samo na jednoj cici vec vise od dvije godine

  27. #27
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Ja sam se noćas ušokirala - od 21 h pa sve do negdje pola 6 moje dijete me nije tražilo cicu... kad je zaspao (na cici, u našem krevetu) prebacila sam ga u krevetić i on je par puta zakenjkao, digao se u krevetiću i tražio vode, popio i legao dalje u krevetiću spavati. Ja sam se svejedno još par puta dizala i pokrivala ga, vrag mi ne da mira da normalno spavam kad imam priliku :sama sebi preokrećem očima: Tek u pol šest je odlučio da bi cicu pa je onda odspavao još dva sata s nama.

    A počeo mi je i fore prodavati - kad se vratio iz vrtića, kaže on meni 'U sobu spavati, sama!' (ovo 'sama' znači 'sa mnom').
    Ja: Samo ti idi, ja nisam umorna.
    On (legne i tapše jastuk pored sebe): 'Tu legni!'
    Ja: Neću, hvala, ne spava mi se.
    On: 'Kosu!' (obično se uspavljuje tak da cica i istovremeno se igra -čitaj čupa- s mojom kosom)
    Ja legnem potrbuške i uvalim mu glavu u krilo da me može maziti po kosi, a onda opet on: 'Okrenuti! Cica, cicicaaaaaaaaaa!'

  28. #28
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    "a budi se svaku noc, i to barem dvaput piski dok ja ne legnem. kasnije vise ne brojim."

    Ovo je i mene izluđivalo, ali nažalost, odustali smo od cjelonoćnog stavljanja na tutu s neizvjesnim rezultatima. Pelena je i dalje ujutro mokra do daske :/ (preko dana je suh od ljeta)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •