Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: Sobna vrata - koja kupiti?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    pula
    Postovi
    95

    Početno Sobna vrata - koja kupiti?

    Dakle, u gradnji smo naše obiteljske kuće. Već mjesecima surfam netom u potrazi za sobnim vratima. Tijekom gradnje smo nastojali, kad god je bilo moguće, ugraditi hrvatske proizvode. Isto bih sa vratima. Možete li mi preporučiti hrvatskog proizvođača vrata? Bilo bi idealno da su modernijeg stila. Hvala!

  2. #2
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    www.rimex.hr
    mi uzeli od njih po preporuci prijateljice arhitektice (koja inače radi sa njima) i prezadovoljni smo!
    rade po mjeri, nisu preskupi, biraš što god želiš...

  3. #3
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    tek sad sam skužila da link ne radi! :/
    http://www.zagrebinfo.net/zagreb/usl...adionice/rimex

  4. #4
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

  5. #5
    Ora avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,236

    Početno

    Mi smo ih dali napraviti kod jednog stolara i napravio je odličan posao. Vrata su od izbljeđenog jasena i okruglog su štoka.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    Upravo u renovaciji, svi prozori PVC Troha Dil, i njihova drvena vrata - vrhunski dizajn i odabir boja, izuzetno korektni majstori koji dođu na vrijeme, sve lijepo srede i jako su ljubazni. Čak i izlaze ako je riječ o reklamaciji na teren tako da smo jako jako zadovoljni.

    Na 1 smo katu i više ne čujemo dostavu niti golubove dok se ševe, 3-slojno staklo na prozoru nas je spasilo.

    A vrata, milina, isto su turbo zvuko nepropusna.

  7. #7
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    I mi imamo svu stolariju od troha dila, isto jako zadovoljni uslugom...sve pohvale.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    1

    Početno

    da se pohvalim, prošle godine smo uredili stan. Puno muke ali se je isplatilo. sad nam je bebica došla i sve je preljepo. uživamo s njom...
    a što se tiče vrata preporučila bi majstore koje je dragi prošle godine dobio na preporuku-. privatni stolarski obrt iz koprivnice. rade vrata po mjeri i štokove od punog drveta. Nama je ispalo predivno. A čak i nije toliko skupo, u odnosu na ona štokove od iverice.dolaze na besplatnu izmjeru i daju svoju ponudu. vrata su im predivna. ako nekog zanima pošaljem broj stolara.

  9. #9
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    I mi imamo svu vanjsku stolariju od Troha Dil-a, prezadovoljni smo proizvodom i uslugom.
    Sobna vrata smo uzimali u Bilokalniku, moderan dizajn... ne mogu sad naći link. Ne znam imaju li ih još, bilo je to prije 5-6 godina.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Trazio sam po internetu i nasao sam ova puna vrata za 1152 kn ovdje - sobna vrata

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    1

    Početno sobna vrata

    I mi smo svoja dugo tražili i na kraju smo uzeli sobna vrata u firmi tragum, odlična su svijetli hrast sa inox kvakama pre pre dobra, tad su imali akciju i prošli smo dosta povoljno, u svakom slučaju prepručam zbog vrata ali i zbog uslužnosti, suprug je slučajno čuo od frenda za njih, a sada imaju i web shop evo link: www.tragum.com naša su ova s cpl-folijom. Nadam se da sam pomogla...

  12. #12
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ja mislim da je ovo topic s najviše samoreklame

  13. #13
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Trina, čini ti se

  14. #14
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Evo jedan post,a nije reklama

    dakle,ima li tko za preporučiti firmu za sobna vrata,da su solidna,a da cijena ipak nije 6000kn i sl. po komadu, prije cca 2500kn po komadu s ugradnjom.
    Ne tražimo ništa fensi,dezen bični hrast,ravni štokovi, s nadsvjetlom,bez ikakvih uresa,rezbarija,platinastih dizajnerskih kvaka i slično.
    Jel tražim nemoguće?

    Zg i okolica

  15. #15
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    da,nije bični,nego obični hrast

  16. #16
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Molim preporuke za sobna vrata i dobre majstore, da je cijena razumna i da se ne čeka mjesecima.

    Unutar zagreb.županije

    Hvala

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A jeste gledali recimo u pevecu

  18. #18
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Upravo i ja sam u potrazi za unutarnjim vratima. Štokovi su ugradbeni od prije i ne mogu ih mijenjati. Pokušala sam naći u razni centrima koji prodaju vratna krila, ali nemoguće je da točno štimaju.
    Nisam imala pojma da je tako sad treba zvati stolara da izmjeri i napravi po mjeri. I obuče stare štokove. I ugradi vrata. A novci samo zveckaju i odlaze sa računa
    A prije naći stolara...
    Ili pokušati prebojati vrata, iako su prestara za ssmo ušminkavanje. Ne znam, ali nisu više za gledati u njih.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Ako nisu standardne mjere, nema sanse za kupit u ducanu, mi smo mijenjali prije par mjeseci sva vrata i stokove, radili po mjeri jer su svaka vrata i stok razliciti, cak nisu ni bila na istoj visini, stolar koji nam ib je radio dobrano se namucio dok ih je postavio i namontirao, ja sam na kraju prezadovoljna sa vratima i laksa za cca 14 000 kn

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Unutarnja pa 14000 ?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Da, 5 komada, stokovi, vrata i kvake...sa montazom

  22. #22
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ovaj je ok: http://www.stolarija-brckovic.hr/
    I hoće doći u Zagreb.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 13.11.2018. at 21:39

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj leptirići prvotno napisa Vidi poruku
    Da, 5 komada, stokovi, vrata i kvake...sa montazom
    Ok za pet je možda povoljna cijena
    Ja sam standardne bez kvake uzela u pravcu za 900 kn

  24. #24
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Mi trebamo baš po mjeri imamo neravne zidove, deblje i tanje štokove, vrata su dotrajala skroz definitivno nova...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Mi trebamo baš po mjeri imamo neravne zidove, deblje i tanje štokove, vrata su dotrajala skroz definitivno nova...
    Ista stvar i kod nas, zidovi neravni, stokovi razliciti, jedna vrata vislja, druga niza, par puta su dolazili uzimat mjeru jer smo uz vrata mjenjali i podove, tako da su tocne mjere mogli uzet tek kad smo sve poskidali i stavili nove podove, inace je rok isporuke 3 tjedna i tako je i bilo.
    Mogu ti poslati broj oni se inace nalaze na podrucju Sesveta.

  26. #26
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Ne znam kako iskombinirati koju boju vrata...pod je bambus svjetli lakirani, , zidovi su bijeli na par mjesta smeđi kao čokolada. Bijela vrata nekako ne bih svaki flekić se vidi, u boji natur kao bambus mi se čini previše tog uzorka, ne znam jel bi smeđa u imitaciji drveta bila ok, malo tamnija ili ...? Imate kakav prijedlog nemam ja žicu za to

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Moja su izbijeljeni hrast, i takve smo stavili plocice u hodnik, a u sobama nam je klasicni parket i super je se uklopilo

  28. #28
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Cijena oko 2000kn jel to ok za 1 vrata po mjeri? Našla sam na webu jednu firmu imaju u Prečkom showroom, na slikama mi odlično izgledaju.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Da, to je super cijena

  30. #30
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Mi još uvijek nismo sobna riješili...ja to ne znam, ne usudim se sama, nemam pojma koja izabrati aaargh...ali ovo ljeto moramo to riješiti

  31. #31
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    A kombinacija vrata i štok? Mi smo u tak u pevcu kupili bijelu
    Kolika je dimenzija u pitanju?

  32. #32
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Dvije i pol godine kasnije, još uvijek gledam ista vrata.
    I nisu tako loša

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Dvije i pol godine kasnije, još uvijek gledam ista vrata.
    I nisu tako loša
    Ja sam prošlog ljeta (nakon potresa) dobila noru pamet i nakon sređivanja zidova uzela farbu za drvo i ofarbala sva unutarnja vrata. I dalje su ista, ali poboljšana...

    Isto smo razmišljali o izbijanju štokova i zamjeni unutarnje stolarije, ali to je kod mene "skuplja pita od tepsije", jer imam svjetlarnik iznad kupaonskih vrata (predsoblje nema prozora) pa mi tipska vrata ne rješavaju sve, a zamjena svega po mjeri koštala bi previše za moj ukus.

    Dakle - i ja kažem - nisu stara vrata tako loša...

  34. #34
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Mismo ih farbali vec 2x i štokovi su oštećeni, od 5 vrata 3 se teško zatvaraju, jedna se ni ne mogu zatvoriti. Neka imaju i staklo koje puklo, stvarno nema smisla...stara su koliko i kuća dakle preko 30godina... Trebamo zamjenu 5 sobnih sa štokovima i ulazna u stan. Zidovi nisu ravni, dimenzije svaka imaju svoja treba to napraviti kako se spada..

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Mismo ih farbali vec 2x i štokovi su oštećeni, od 5 vrata 3 se teško zatvaraju, jedna se ni ne mogu zatvoriti. Neka imaju i staklo koje puklo, stvarno nema smisla...stara su koliko i kuća dakle preko 30godina... Trebamo zamjenu 5 sobnih sa štokovima i ulazna u stan. Zidovi nisu ravni, dimenzije svaka imaju svoja treba to napraviti kako se spada..
    Idi od repa. Nemoj prvo birati vrata, nego prvo nađi pouzdanog majstora, a on će ti pomoći odabrati vrata. Ako imaš neka sa staklom, za to postoji razlog - da svjetlo ulazi u prostoriju koja nema prozora. Razmisli je li to mudro ostaviti ili se može zamijeniti vratima bez stakla. Ako zaključiš da je mudro ostaviti vrata sa stakom, u tom slučaju odaberi liniju vrata koja nudi obje opcije, sa staklom i bez stakla.

    Vidi što nudi Pevex, Bauhaus i slično, ali nemoj zanemariti i firme koje se bave samo time. Ovo sam doslovce prvo našla: http://stolarija-drvo.com.hr/sobna-v...ata-sa-staklom

    Offt. moja vrata su iz 1959, kao i zgrada, pa mi se 30 godina baš i ne čini previše , ali to stvarno ovisi o izvornoj izvedbi. Ako su od početka bila loša, nema druge nego zamijeniti.....Da sad biram, ne bi mi ni na kraj pameti palo odabrati vrata koja treba farbati, nego samo ona koja eventualno treba bajcati.

  36. #36
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    mašnice,

    ja sam čula za firmu In door da su super (blizina Remize).

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Mismo ih farbali vec 2x i štokovi su oštećeni, od 5 vrata 3 se teško zatvaraju, jedna se ni ne mogu zatvoriti. Neka imaju i staklo koje puklo, stvarno nema smisla...stara su koliko i kuća dakle preko 30godina... Trebamo zamjenu 5 sobnih sa štokovima i ulazna u stan. Zidovi nisu ravni, dimenzije svaka imaju svoja treba to napraviti kako se spada..
    Upravo je ovako bilo i kod nas, od 5 vrata, jedna su se mogla zatvoriti.
    Ostala ne, najgore vrata od wc-a nisi mogao nikako zatvoriti.
    Zidovi svi krivi, dimenzije stokova i vrata van svih mjera, takva se vrata nikako ne mogu kupiti gotova, tipa pevec i bauhaus.
    Mi smo napravili po mjeri, stolar se dobro namucio, cak kad je uzeo mjere i krenuo raditi vrata i stokove, zvao nas je da ce doci ponovno po mjere jer mu dimenzije nisu jasne....mislio covjek da je krivo napisao...
    I kad ih je napravio, dobro su se decki namucili dok su ih postavili
    Posljednje uređivanje od leptirići : 24.05.2021. at 14:20

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •