Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Opiranje pri liječenju

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno Opiranje pri liječenju

    Malo je reći da sam danas pukla,doveo me do ruba. Naime,prehlađen je,laringitis. Koma,svaka radnja s njime je nemoguća,ne da blizu nosa,ne želi se inhalirati,čak ni u snu!Napravila sam mu fini sirup,ma kakvi,ma nikava uvjeravanja,ma ništa ništa.Napravim obloge za prsa,tople,on urla ko da ga koljem.KatastrofaI mslim se što da nedaj bože završi u bolnicu,jao,to bi bio urenebes. Više sam umorna i ne znam što da radim,a e želim mu traume nabijati sa čišćenjem nosa ili inhaliranjem.Imate li kakav savjet,kakvi su vaši što se tiče toga?

  2. #2
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    >Moj je isti kao tvoj. Isto smo upravo na histeričnom urlanju nekoliko puta dnevno (inhaliranje, sirup, kapi). Nikakve igre ni odvraćanja pažnje ne pale

  3. #3
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    vidim da ti je dijete 2 godine. jel ne zna sam ispuhati nos? da, još je premali da bi shvatio (kao moj stariji sin) da moramo "istjerati bakterije iz nosa" pa si zato mora staviti fiziološku i putahi nos, popiti sirup i ostalo. kada je bio mlađi, bila sam nemilosrdna. uhvatila sam ga i aspirirala nos, davala lijek i sve što je potrebno nabrzake i na silu, na žalost, bez prevelikih emocija i uvjeravanja. navikne se za par dana i skuži da se to mora i htio ne htio da će se to napraviti. kada sam pokušavala sa uvjeravanjima i molbama, ostalim raznim trikovima, agonija se samo produžavala.

  4. #4
    lelica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    94

    Početno

    Kod nas je prošli tjedan bila ista stvar. Nažalost morali smo na silu, probala sam ga podkupiti sa svim i svačim ali nažalost nije išlo.

  5. #5
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    kod laringitisa ti je bolje da ga ostaviš smirom, da se ne dere, nego da ga na silu liječiš

  6. #6
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    I s nama je isto tako. Svaki naš pokušaj da joj očistimo nosić, damo lijek (a u zadnje vrijeme i premotamo, presvučemo itd.) pretvara se u borbu. Toliko je žilava i jaka da moramo i MM i ja zajedno udružiti snage, i nažalost, često mora ići na silu. Ona će uskoro imati dvije godine. A tek posjeti pedijatrici... nekada mi stvarno bude

  7. #7
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    teško mi je o ovome govoriti iz pozicije mame čija djeca sve hoće bez problema
    jan je samo jedanput plakao kod pedice (ako izuzmem cijepljenja) no ja uvijek puno pričam,objašnjavam,pripremam
    kod pregleda ih uvijek grlim;kad treba pregledati grlo velim neka pokažu zubiće,kad treba dublje disati pitam kako je vuk otpuhao kućicu praščićima...
    i kad su plakali nisam dramila oko toga;imam stav da imaju pravo osjećati strah,neugodu
    trudim se biti tu i tješiti

    kod nas pali da prije čišćenja nosa očistimo nos svim bebama,ježevima...onda tek njima
    oboružajte se strpljenjem proći će

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, i kod nas je bilo tako idilično, kod doktora, do jednog trenutka. Znam točno kojeg. Ah, divnih li dana.
    Sad sam shvatila da je bolje ne objašnjavati puno unaprijed, ne najavljivati, jer onda prosvjed traje dva dana umjesto pola sata.

    Nedavno smo bili kod ORL na pregledu, i bilo me skoro sram jer je doktor nježan i uviđavan, i pokušava dijete ohrabriti i pridobiti, a ja sam automatki zgabila Lei ruke jer znam da kod nje objašnjavanje i nježni pristup ne pali.

    MARETA - ako mu moraš davati lijek na inhalator, moraš, tu pomoći nema. Ja ti mogu jedino preporučiti zahvat kojim ćeš to uspjeti izvesti. Posjedni ga pored sebe, njegovu ruku koja ti je bliže stavi iza svojih leđa, a zagrli ga tako da mu držiš drugu ruku, a svojom drugom rukom mu drži maskicu na nosu. Pri tome mu pusti crtiće.

    Što se tiče nekih napravljenih sirupa i tih obloga, ja ga s tim ne bih gnjavila (što bi rekao doktor R. ima pravo što to neće )

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    znam da se ne smije inhalirati kad se dere.Zato čekam da zaspe,ali ovaj put nije dao ni tada. Inhalacija je samo sa fiziološkom i sjećam se kad je prije godinu dana završio u bolnicu zbog laringitisa,to je bilo čudo što je radio.Sestre su ga doslovno vezale i protisnule mu masku na lice,on se dere iz petnih žila. Nije primao nikakav lijek,i tad je dobro disao jer je prije toga primio injekciju. I kad smo mm i ja zahtijevali da ga puste na miru,onda smo dobili samo pogrdne riječi od njih i doktora.Nisu mogli pričekati da zaspe,one su to krvnički htjele odraditi,a nikakve hića nije bila. Druga stvar da se radilo o lijeku.Srećom pa ih ima i normalnih koji kažu da nema smisla ih inhalirati dok se deru jer tako dodatno troše glasnice.Sad je ok,kašlja gotovo da i nema. Sinoć sam ga inhalirala koliko sam mogla,dok je spavao.Obloge sam mu stavila sinoć i popio je dvije žlice sirupa.Lakše mi je s oblozima i sirupom jer inhaliranje traje i traje. Puno mi je lakše kad vidim da nije jedini koji se tako opire,valjda će to proći.Hvala,mame!

  10. #10
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    o da...ista stvar kod nas.doduše bio je super do negdje 2 godine,od onda je bio pakao.srećom pa nije bolestan uopće,imao je taj nesretni laringitis i isto kao i kod tebe,pokušali su ga na silu inhalirati ali sam ja tada skoro povraćala od stresa pa smo pobjegli od tamo i doma smo ga inhalirali sa lijekom kad je spavao.inače uglavnom pomaže kada ja kao prvo nešto radim,npr.ja kao dobivam lijek pa onda on.ali sad već pomaže i realno objašnjavanje situacije.a dosta se i igramo doktora.

  11. #11
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    moj je prečesto bolestan da bih popuštala oko terapije i sve radim ako ne milom, onda ukliještenjem i silom, iako mu i tad nježno objašnjavam što se i zašto radi, tješim i ljubim ali ipak odradim terapiju. i nemam grižnju savjesti. što se mora, mora se. i točka.

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Što se tiče inhalacije ja E. nikad (osim jednom na hitnoj) nisam inhalirala sa maskom, nego sa onim tubusom koji također dobiješ sa inhalatorom. Tako rade u bolnici nakon operacije pa sam nastavili sa tom praksom. Jedino što ih je teško u toj dobi držati na mjestu. Ali sa tim tubusom možeš ihalirati dok spava , ako ga ne bi probudila buka inhalatora.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Sa T nikad nisam imala problema, sve mu objasnim, nekad odradi bez ijedne suze nekad samo plače ali se ne opire.
    Curka je druga priča, kod nje ništa osim sile, nakon 2 dana skuzi da se mora, prihvati to s mukom i suzama al ipak odradi...
    Zapravo ne mogu ni zamisliti kako ti je.... nadam se da će usprkos svemu biti uredu...

    I da, ako ga samo inhaliraš fiziološkom, zašto ne napariš npr. kupaonu i budi tamo s djetetom sat-dva... tako sam ja radila s T kad je imao laringitis s nepunih godinu dana i super nam je to bilo... napunila bi kadu kipućom vodom, hermetički zatvorim kupaonu, ubacim čajevca i eukaliptusa i problem riješen...

    Sretno...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •