Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Trogirski rafioli

  1. #1
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno Trogirski rafioli

    TROGIRSKI RAFIOLI Za tijesto (list):4 žutanjka4 žlice šećera5 dag masnoće (2,5 dag masti+2,5 dag sunc. ulja)1 1/2 dl mlijeka50 dag brašna Priprava: Na laganoj temp. otopiti 5 dag masnoće s 4 žlice šećera, a potom tome dodati mlijeko. Nakon toga maknuti sa štednjaka i dodati žutanjke (jedno po jedno), promiješati smjesu i pridodati joj brašno. Nadjev: 25 dag badema (malo prženih na suhoj tavi) - od ove količine 1/2 krupno nasjeckamo, a 1/2 sameljemo20 dag šećera2 dag margarina1 vanilin-šećernaribana korica 1 limuna i 1 narančemalo rumaizribana čokolada (2-3 rebra)3-4 keksa Petit beurre4 bjelanjka Priprava: Najprije otopiti margarin s 20 dag šećera, nakon što smo maknuli sa štednjaka, dodati tome vanilin-šećer, koricu limuna i naranče, malo ruma, izribanu čokoladu, samljevene kekse i bademe. Izraditi čvrsti snijeg od bjelanjaka i na kraju ga dodati smjesi i dobro promiješati. Izrada rafiola: List tijesta razvaljati 8ne predebelo ne pretanko), izrezivati krugove s čašom, na sredinu svakoga žličicom rasporediti nadjev, rubove krugova navlažiti s malo vode (kako bi se čvrsto zalijepili), preklopiti i učvrstiti vilicom. Rafiole peći u prethodno zagrijanoj pećnici (cca 175-180 C). SRETNA PRIPRAVA. Na kraju se trud isplati, jer su prefini i zgodan su dar, ili za bilo koju svečanu prigodu.

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ajme
    idem si ja uredit taj recept tak da ga mogu procitat:

    TROGIRSKI RAFIOLI

    Za tijesto (list):
    4 žutanjka
    4 žlice šećera
    5 dag masnoće (2,5 dag masti+2,5 dag sunc. ulja)
    1 1/2 dl mlijeka
    50 dag brašna

    Priprava: Na laganoj temp. otopiti 5 dag masnoće s 4 žlice šećera, a potom tome dodati mlijeko. Nakon toga maknuti sa štednjaka i dodati žutanjke (jedno po jedno), promiješati smjesu i pridodati joj brašno.

    Nadjev:
    25 dag badema (malo prženih na suhoj tavi) - od ove količine 1/2 krupno nasjeckamo, a 1/2 sameljemo
    20 dag šećera
    2 dag margarina
    1 vanilin-šećer
    naribana korica 1 limuna i 1 naranče
    malo ruma
    izribana čokolada (2-3 rebra)
    3-4 keksa Petit beurre
    4 bjelanjka

    Priprava: Najprije otopiti margarin s 20 dag šećera, nakon što smo maknuli sa štednjaka, dodati tome vanilin-šećer, koricu limuna i naranče, malo ruma, izribanu čokoladu, samljevene kekse i bademe. Izraditi čvrsti snijeg od bjelanjaka i na kraju ga dodati smjesi i dobro promiješati.

    Izrada rafiola:

    List tijesta razvaljati (ne predebelo ne pretanko), izrezivati krugove s čašom, na sredinu svakoga žličicom rasporediti nadjev, rubove krugova navlažiti s malo vode (kako bi se čvrsto zalijepili), preklopiti i učvrstiti vilicom. Rafiole peći u prethodno zagrijanoj pećnici (cca 175-180 C).

    SRETNA PRIPRAVA.
    Na kraju se trud isplati, jer su prefini i zgodan su dar, ili za bilo koju svečanu prigodu.
    Posljednje uređivanje od Mukica : 07.03.2010. at 20:36

  3. #3
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Trogirske rafiole sam jednom jela, u Trogiru, a gdje drugdje i ostali su mi u mljac sjećanju.
    Svi rafioli koje sam nakon toga probala nisu mi bili tako fini.
    Morat ću za vikend ovo probati napraviti.

  4. #4
    Marna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    812

    Početno

    Mukice, puno ti hvala za intervenciju.Jednostavno sam u žurbi napravila po principu "kopiraj-zalijepi".Cmokić!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •