Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 158

Tema: Magnetna rezonanca - iskustva

  1. #51
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj trag u beskraju prvotno napisa Vidi poruku
    imam sina od 19 god imao je epi napad ..1..eeg nije bio u redu ..čekam na magnetsku na koju smo naručeni zq 12 misec ove god..
    Sramota!!!!!!

    To je prestrašno da se toliko mora čekati na dijagnostiku. Pišite ministru zdravlja ili zovite na bijeli telefon:

    http://www.vlada.hr/hr/adresar_i_lin...rstva_zdravlja

  2. #52
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Opet dižem temu.

    Moja curka treba ići na MR cijele kralježnice pod anestezijom. Da li netko zna gdje je bolje to odraditi, u Osijeku ili Zagrebu (Klaićeva)? I gdje je bolji uređaj?

    U Osijeku smo radili MR mozga i jako dugo smo čekali da dođe na red, iako je bila naručena za neko određeno vrijeme, a dijete ne smije ništa ni jesti ni piti, pa smo izludili. Poslije snimanja smo morali čekati još 4 sata da se vidi jel joj sve ok poslije anestezije, tako da smo u bolnici zaglavili od 8 (tad je bila naručena) do poslije 16. Ako je i u Zg ista procedura, a i uređaj onda bi opet išli u Osijek jer nam je bliže.

  3. #53
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    mi smo se raspitivali za Klaićevu (za nju imamo i uputnicu) ali naručuju tek za 5mj 2014.g...

    Zvala sam jučer u Neuron polikliniku, u zg, na redu si za čas, evo meni ponudili subotu, 28.9. ili jednu od subota u desetom mjesecu...
    ali, plaća se 1400kn anestezija + 1900 MR (minus 10% ako se plaća gotovinom)...

    Sad se spremam zvati u Medikol, čini mi se da je tamo nešto jeftinije...

  4. #54
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Najbolji uređaj u RH ima Neuron....

  5. #55
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Cheerilee, znaš li možda radi li još Medikol preko uputnica? Mi smo se kod njih naručivali, ali nas uvijek nazovu tjedan dana prije pa ne bi stigli obavit sve pretrage i tako smo već dva puta izgubili termin.

    Sad se spremamo naručivat se na Rebro, a i Klaićevu ćemo zvat da vidimo gdje možemo prije dobit termin.

    Chiara76, tako je i na Rebru kako si opisivala, a i na Medikolu. Zbog anestezije ne smiju ništa jesti ni piti, ne može bit točno u vrijeme kad nas naruče jer nekad MR-ovi potraju i malo duže nego je predviđeno. a poslije se opet mora pričekati da se dijete probudi i da dođe k sebi.

    Zadnji put na medikolu moja S se odmah probudila ali joj se još vrtilo pa je morala malo odmarati, bila je i povraćala.. nije to baš mala stvar, barem nama..

    Što se tiče aparata, mislim da sam čula da je u Klaićevoj novi dobar aparat, a sad je li najbolji to ne znam..
    Posljednje uređivanje od klaudija : 18.09.2013. at 19:37

  6. #56
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Mi smo dobili Osijek krajem siječnja, a Klaićeva krajem ožujka. Ta dva mjeseca kasnije mi ne igraju neku ulogu, ako je uređaj bolji i ako se ne mora dugo čekati da se dođe na red idemo u Zg.

  7. #57
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Mi obavili u medikolu u anesteziji. Savrseno sve bilo. Mozes i na ulutnicu kod njih =

  8. #58
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Što su onda u medikolu ukinuli uputnice samo za određene pretrage? Jer nešto sam čula da nemože više na uputnicu u medikol...

  9. #59
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Mi obavili u medikolu u anesteziji. Savrseno sve bilo. Mozes i na ulutnicu kod njih =
    Kad ste to obavljali? mi smo trebali u travnju ići, ali su nam zakomplicirali sa EKG-om i anestezilogom. Rekli su nam da to preko uputnice ne možemo kod njih pa nam se nije dalo na 5 različitih mjesta.. na kraju nismo kod njih otišli..

    Prošle godine smo samo trebali izvaditi krvne nalaze i doći na MR, i to je to..

  10. #60
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    U Medikolu ne treba raditi nikakve pretrage za anesteziju jer rade eter anesteziju, uspavaju dijete plinom i za 20 min dobivate nalaz a dijete vec budno bez negativnih nuspojava, moja topla preporuka svima

  11. #61
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Suprug je danas zval medikol i poslali su nam cijelu listu pretraga koje treba napraviti prije., laboratorijske nalaze, ekg te napraviti pregled u anestez. ambulanti

  12. #62

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Mi smo bili na MR u Medikolu u 4. mjesecu isto pod anestezijom i isto su nam na telefon izdiktirali što sve treba napravit od nalaza (odnosno koje vrijednosti iz krvi treba izvadit), te pregled anesteziologa, i također ekg. Svaka čast na stručnosti i ljubaznosti imam samo pohvale za njih.

  13. #63
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Pa jel onda može u Medikolu na uputnicu. Gdje god sam gledala piše da ne može?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    Najbolje ti je nazvat njih i pitat. Znam da su im ove godine produživali mjesec po mjesec ugovor jer smo mi 3 x odgađali magnetsku jer je curka bila bolesna non stop. Kad smo radili mislim da je bilo na samom kraju ožujka ili sam početak travnja rekli su da im je to zadnje na uputnicu jer im ističe ugovor a nisu bili sigurni da će im produžit.

  15. #65
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    A jel ima itko iskustva sa Klaićevom i MR pod anestezijom?

  16. #66
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ne rade na uputnicu u Medikolu ja sam zvala.

  17. #67
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Kolko sam čula s Klaićevom su svi izuzetno zadovoljni! Jedini je problem duga lista čekanja...
    Već sam napisala, nama su rekli da naručuju za 5mj 2014 (prije par tjedana)

  18. #68
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Tako da ćemo mi U medikol!

  19. #69
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    jesam dobro pohvatala, u medikolu se onda sve plaća? Mi smo prošle godine tamo bili, trebale su nam samo krvne pretrage, koje smo obavili na rebru, ekg i anesteziolog ništa.

  20. #70
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Mi će mo onda u Klaićevu. Dobila sam na par mjesta preporuku da radije idem kod njih, a ne u Osijek jer ipak rade samo sa klincima i bazirani su na klince. Termin nam je krajem ožujka što i nije tako strašno daleko.

  21. #71
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja preporučujem Vinogradsku.
    Manje se čeka i osoblje je izvrsno.
    Odjel pedijatrije je isto super.

  22. #72
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Malo sad brkam bolnice i tko mi je šta rekao, ali mislim da su baš u Vinogradskoj rekli da ne rade pod anestezijom.

  23. #73
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Za anesteziju ne znam jer ju nismo trebali, kao ni kontrastno sredstvo, ali znam da je bitno manja lista čekanja, iako mi nismo uopće čekali jer je bilo hitno.
    Najbolje da nazoveš i pitaš.

  24. #74
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cheerilee prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolji uređaj u RH ima Neuron....
    Tako je.
    Oni jedini imaju magnet od 4 tesle dok Klaićeva i Vinogradska imaju od 3 što je isto super.
    Ja sam čula da Neuron od 1.7. Radi i na uputnice. Nisam provjeravala tu informaciju.

  25. #75
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Klaićeva i Vinogradska imaju od 3 što je isto super.
    Ovo je u biti ono što je mene zanimalo i definitivno se odlučujem za Klaićevu.

  26. #76
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Na stranicama od Neurona piše da oni jedini imaju 3T.

  27. #77
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Chiara76 prvotno napisa Vidi poruku
    Na stranicama od Neurona piše da oni jedini imaju 3T.

    Meni je prijateljica, neurolog rekla tu info za jačine aparata jer sam ju pitala kuda da idem.
    Sumnjam da bi se zeznula.

  28. #78
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Iako, zapravo sve iznad 1-1,5 T je dovoljno dobro da se vidi sve.
    Aparati su svugdje dobri kao i osoblje. Jedino su liste čekanja različite.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,057

    Početno

    U Vinogradskoj sjecu ne uspavljuju već kolko sam shvatila drži se dijete budno od neko doba noćii, i onda samo sediraju, a ne uspavljuju, no čula sam iskustva mama da su se tako sedirana djeca znala budit usred MR-a i plakat, i nije uspjelo.

  30. #80
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Moja malena je jako nemirna i ne bi mogla bez anestezije to odraditi. Jedva smo odradilil EEG na spavanju jer se puno miče.

  31. #81
    puljanka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    135

    Početno

    Molim vas moze li mi netko reci nesto za Magnetsku rezonancu za djete od 11 god. u Rijeci ili Puli? Hitno je. Hvala.

  32. #82
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    A sto te zanima?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Zanima me magnetska za veliku djecu iznad 15 godina, priprema, postsnimanje i sve kaj ide uz to da probam dogovoriti magnetsky u klaicevoj, ako je itno koji dio tijela, onda srce i krvne zile, jeli se taj danoze u skolu prije ili poslije da to
    Ogu uplanirat

  34. #84
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    MR srca traje cca sat vremena. Ne piti kofeinske napitke prije pregleda i ukloniti sve metalne predmete, pirsinge i sl.
    Nema neke posebne pripreme, osim psihičke jer mora se ležati mirno svo to vrijeme i osjećaj sputanosti je popriličan s obzirom da zavojnica stoji uz tijelo preko cijelog grudnog koša. Klaustrofobija zna biti problem. Daje se kontrast u venu i na njega rijetko ima reakcija. Može se u školu i prije i poslije. Od odjeće savjetujem nešto tipa tajice ili donji dio trenirke bez metala. Gornji dio negdje puste da ostane potkošulja a negdje inzistiraju da osoba bude gola do pojasa. Zavisi od ustanove.


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  35. #85
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    znači u toj kombinaciji nema povraćanja i mučnina ako je dete jaaako veliko?a kaj se tiče klope prije iza u toj kombinaciji? nadam se da dete ne treba biti izmoreno
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.09.2016. at 07:59

  36. #86
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    ima li u Klaićevoj uopće MR?

  37. #87
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    da i kak se zove ovo kaj ja trebam jel možda MR angiografija prsnoga košša ili samo MR srca
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.09.2016. at 08:21

  38. #88
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    jel netko bio u Sv. Katarini? čula sma da je odličan radiolog dr. Borić.

    Mi trebamo samo MR malo iznad lijevog zgloba noge, koliko to može trajat? pretpostavljam da je neće uspavati ona ima 7 godina. Može to ona odradit.
    nisu mi rekli ni za kakve pripreme i nalaze prije, osim nalaza ortopeda. Najvjerojatnije nij ništa al da otklonimo sumnju na tu neku bol koja se povremeno javlja.

  39. #89
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    jelena.O, kako mi možemo znati što ti trebaš?

  40. #90
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    da i kak se zove ovo kaj ja trebam jel možda MR angiografija prsnoga košša ili samo MR srca
    gledala sam traži se MR aortnog luka jel to onda MR aortacije? i sad kad gledam koje to bolnice rade ispada da ne radwe sve iste pretrage, usput one koje rade srce ne rade prsni koš
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 06.09.2016. at 11:14

  41. #91
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    tj. jel to spada u MR aortografija ili kavografija ( znači trebam MR aortnog luka)

  42. #92
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    tj. jel to spada u MR aortografija ili kavografija ( znači trebam MR aortnog luka)
    Koja je uputna dijagnoza? Može i na pp.

    Obično se kao dio pregleda MR srca uradi i aortografija, zavisno od dijagnoze.
    Ne rade sve ustanove isto, tj. protokoli rada zavise od liječnika koji će očitavati nalaz.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  43. #93
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    jel netko bio u Sv. Katarini? čula sma da je odličan radiolog dr. Borić.

    Mi trebamo samo MR malo iznad lijevog zgloba noge, koliko to može trajat? pretpostavljam da je neće uspavati ona ima 7 godina. Može to ona odradit.
    nisu mi rekli ni za kakve pripreme i nalaze prije, osim nalaza ortopeda. Najvjerojatnije nij ništa al da otklonimo sumnju na tu neku bol koja se povremeno javlja.
    Dr. Borić je odličan radiolog. S profesionalnog stajališta. Nemam iskustva s njim kao pacijent.

    Ako dijete surađuje i može biti mirno nije potrebna anestezija.
    Za skočni zglob treba cca 20min do pol sata. Ako se daje kontrast onda još dodatno treba 10ak minuta. Gornji dio trupa i glava ne idu u aparat pa je pregled lakše izdurati. Nek si uzme čepiće za uši, za svaki slučaj, zna nekad biti da ih nema. Ima u dm-u za kupiti.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  44. #94
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj eryngium prvotno napisa Vidi poruku
    Koja je uputna dijagnoza? Može i na pp.
    imaš pp

  45. #95
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Nadovezujem se s pitanjem, ali za odrasle. Trebam obaviti MR ocne orbite. Pretpostavljam da ne trebam biti gola? Trebala bih tada imati menstruaciju pa mi je malo problem.
    Prijateljica je radila MR koljena i bila je samo u donjem vesu.

  46. #96
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    ne trebaš biti gola

  47. #97
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Sta se kesiš?

  48. #98
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Nadovezujem se s pitanjem, ali za odrasle. Trebam obaviti MR ocne orbite. Pretpostavljam da ne trebam biti gola? Trebala bih tada imati menstruaciju pa mi je malo problem.
    Prijateljica je radila MR koljena i bila je samo u donjem vesu.
    Da je dosla u tajicama do iznad koljena, mogla je ostati u njima. Ovako je morala skinuti, pretpostavljam, hlače, jer smetaju za namještanje zavojnice.
    Umjesto grudnjaka stavi neki top bez kopči i žica.
    Donji dio za MR orbita se u pravilu ne skida. Maja gore nek bude pamučna bez ukrasa, šljokica i sl. I ako si zimogrozna ponesi extra čarape jer noge znaju ozebst dok su izvan aparata a klima u prostoriji je obično na 20-22°C.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  49. #99
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    a na kaj moj mora paziti, isto trenirku da obuće?

  50. #100
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Hvala, eryngium!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •