Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 158

Tema: Magnetna rezonanca - iskustva

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno Magnetna rezonanca - iskustva

    Trebali bi obaviti MR mozga. Obzirom da Leila ima 2g i 9mjeseci preporuka je da ide u opcu anesteziju. Zanimaju me Vasa iskustva, kako je sve teklo, gdje ste isli, koliko ste cekali da uopce dodete na red?

  2. #2
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Evo i mi se spremamo, L. ima 3,5 godine. Sad sam u guzvi, pisem navecer.

  3. #3
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ovako, nemam iskustva s anestezijom, a nažalost nismo ni uspjeli dobiti termin za pregled s anestezijom, tako da ćemo probati bez nje.
    Neznam po kojoj preporuci idete na pregled, mi smo od privatnika i to nam sad predstavlja problem jer u bolnici prvenstveno primaju svoje pacijente:
    - Vinogradska, samo bez anestezije
    - Rebro, sa anestezijom, ali moraš biti upućen od njihovog neuropedijatra, čeka se oko 6 mjeseci
    - Šalata (Medicinski fakultet) - najmoderniji aparat, uz plaćanje, prvi termin tek oko 11mjeseca
    - Klaićeva - ne radi MR, svoje pacijente naručuju na Sv.Duhu, iako bi i kod njih trebao uskoro biti pušten u pogon, ali u tom slučaju prvenstveno obrađuju svoje pacijente
    - Sv.Duh, kod njih smo naručeni za pregled bez anestezije za mjesec dana, sa anestezijom trenutno ni ne naručuju (zbog Klaićeve)

    Privatnici:
    - Poliklinika Medikol - sa anestezijom, osnovna cijena 1.600,00, kontrast + 400,00, anestezija + 1.100,00, znači ukupno 3.100,00kn
    _ Dijagnostika 2000 - isto kao Medikol

    Mi ćemo morat L. probudit po noći i divljat s njom do jutra, pa ćemo pokušat obavit pregled. Aparat je koliko sam čula prilično bučan, nadam se da se neće probuditi. Robica mora biti bez metalnih drukera, na to obrati pažnju, ja sam već sad pripremila kombinaciju jer se bojim da ću u toj strci zaboravit na to.
    Bilo bi dobro da se javi još netko s nedavnim iskustvom.

  4. #4
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Dragonfly hvala ti puno na iscrpnim informacijama.

    Leila je imala dvije konvulzije u temperaturi nakon koji je EEG bio u granicama normale, sada na kontroli je imala los nalaz EEG i sad kao ulazi u sistem obrade zbog sumnje na epilepsiju, pa treba obaviti MR.
    U Klaicevoj se kontroliramo, doktorica nas je uputila da zovemo odjel i da nas stave na listu cekanja, ali i da nazovem druge bolnice pa da vidim gdje bi termin bio prije ... rekla je da je Leila mala da bi lezala mirno i da ona po protokolu ide u anesteziju. Sad vidim da ti pises da ima i druga opcija, ovo sa budenjem pa da tamo zaspe ... koliko je to sigurno, mislim jedva dobijes termin pa onda ne obavis pregled.

    I da sestra u Klaicevoj mi je rekla da Dijagnostika 2000 isto prima na uputnicom, to cu jos provjeriti.

  5. #5
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Zvala sam opet Dijagnostiku, ne može na uputnicu, tek kad potpišu ugovor s HZZO, a kad će to biti ne znaju.
    I krivo sam napisla cifru, kod njih je pregled s anestezijom 2.500,00kn. Pobrkale mi se cifre.

  6. #6
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    ja bih samo htjela naglasiti da je magnet stvarno jako bučan i kad ideš unutra ide ti nekakava mrežasta maska na lice.
    ako bi dijete i zaspalo ne smijem ni zamisliti šok da se u sred pretrage probudi.
    mislim, ne sugeriram ni jedno ni drugo, samo napominjem.

  7. #7
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Vidiš, meni to nisu rekli (za Dijagnostiku), provjerit ću opet.
    A neznam, malo su mi zbunjeni svi skupa, na Duhu su mi rekli da su u Klaićevoj pustili aparat u funkciju s 1.3., pa će oni počet sami obrađivat svoje pacijente, a u Klaićevoj ne znaju za to. Pa se pitam tko je tu lud?!
    Mi idemo zbog atipičnog "tika", koji je jako izražen, često se ponavlja i zna trajat i 20min, da je nekad ne možeš prekinut u tome. Febrilne konvulzije nikad nije imala.
    EEG smo obavili i bio je uredan, pa su epilepsiju za sad isključili, ali su nam preporučili i MR.
    I ja se bojim kako će proči pregled bez anestezije, pa ću ipak pokušat rezervirat i termin sa anestezijom pa makar za 6mjeseci.
    Nadam se ćeš uspjeti dogovorit termin, ipak ideš preko Klaićeve.
    Držim fige da sve bude u redu.

  8. #8
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Evo mi smo bili 03.03. na kontroli i doktorica je rekla da oni nemaju aparat, da im stalno obecavaju i prolongiraju obecanja iz godine u godinu ... tak da cini se ga zaista nemaju.
    Rekla je da imaju dogovor sa SD, ali da se dugo ceka ... upravo sam nazvala i mi smo dakle 107. na listi cekanja, preko njihovog odjela se ide otprilike svaka 3 mjeseca jedno dijete

  9. #9
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Tashunica, toga se i ja bojim, malena mi je ionako jako plašljiva. EEG se isto malo čuo, i s onim blicanjem, tu se nije ni pomakla. Neznam, vidjet ćemo kako će biti.

    Srecice, 107 na listi?! Pa to je za poludit. Taman će ti malena biti dovoljno stara za pregled bez anestezije

  10. #10
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Bas. Sutra cu mailati nalaz svim ovim privatnim pa cu vidjeti kako cu dobiti termine.
    Bas sam zvala i Croatia osiguranje da mi daju info oko police zdravstvenog za klince koja ukljucuje MR ... na spisku ugovorenih ustanova je i Klaiceva :/ eh, uglavnom i njima treba poslati nalaz pa vidjeti da li imamo mogucnosti preko te police.
    Posljednje uređivanje od srecica : 09.03.2010. at 16:16

  11. #11
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Vidiš, ovog s osiguranjem se nisam uopće sjetila. Hvala na ideji, baš ću pogledat malo

  12. #12
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Pri snimanju glave bi dijete trebalo biti jako mirno, bez pomicanja glave, gutanja u odr. dijelu, nema cesanja nosa, zijevanja i slicno. Ne moze cak ni micat tijelo jer onda se sitno i pomice glava.Pri snimanju preko glave ide mali "oklop". Pretraga je bucna al moguce je stavit cepice za usi pa to smanji buku. Mozete biti unutra s djecom, al pri snimanju ce biti skroz u aparatu i nece vas vidjeti. Sama pretraga je dosta neugodna za odrasle, pa vjerujem i teska za djecu, pretraga moze trajati 15 min ali i pola sata, zavisi..
    sretno!

  13. #13
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    meni je uopće teško zamisliti da tako malo dijete može obaviti pretragu bez anestezije.
    obzirom da sama često obavljam MR, kako je već i rečeno, aparat je jaako bučan, povremeno (meni) na jako iritantnoj frekfenciji + pretraga solidno dugo traje - u mom slučaju cca 35-40 min (dužina ovisi i o tome da li je potrebno napraviti dio snimanja s kontrastom).
    Koliko je meni poznato, centar za mozak NEURON, na Šalati, i dalje ima najjači magnet (3T) i ja tamo obavljam MR. Cijena je 2200kn (1800+400 kontrast), jedino ne znam da li rade s anestezijom. Najbolje nezvati i provjeriti, tel. 4596-922
    Ako se plaća nema uopće čekanja - ja nazvala u utorak i naručila se za četvrtak
    sretno

  14. #14
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ako je tako kako pišete, nema teorije da mi to odradimo bez anestezije. Mi trebamo i kontrast, znači kod nas će duže trajati.
    Zvala sam Neuron, rekla mi je gospođa da su već predbilježbe za 11, 12mjesec, sa anestezijom.
    Nevjerojatno mi je da se baš svugdje toliko dugo čeka.

  15. #15
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj Dragonfly prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je tako kako pišete, nema teorije da mi to odradimo bez anestezije. Mi trebamo i kontrast, znači kod nas će duže trajati.
    Zvala sam Neuron, rekla mi je gospođa da su već predbilježbe za 11, 12mjesec, sa anestezijom.
    Nevjerojatno mi je da se baš svugdje toliko dugo čeka.
    uf, očito da je teško dobiti termin ako je anestezija u pitanju. baš mi je žao da ni u Neuronu nije bolja situacija....

  16. #16
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Nije li ovo ustvari strasno, sto je sa ljudima koji nemaju mogucnosti placati privatno osiguranje, uopce ici privatno obavljati pretrage ... mislim kad podvucem crtu mogu cekati u Klaicevoj na listi cekanja koja se pomice nikako, traziti nekoga na Rebru i pokusati tamo, ili ici privatno i platiti i to opet za skoro godinu dana?!?
    Sreca je jedino u tome sto nismo JOS hitni slucaj da nam treba nalaz odmah, barem mislimo da nismo.

    Ima li netko iskustvo ove pretrage na ovaj nacin o kojem prica Dragonfly?

  17. #17
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    sad sam se sjetila da je moja frendica bila na magnetu s malim i to tako da je ležala okrenuta prema njemu na njemu, lice joj je bilo na njegovom trbuhu i tako se uvukla skupa s njim unutra i držala ga mirnog, ali on je imao nekih 5-6 godina, ne znam bi li uspjelo s ovako malima.
    najveći problem je buka, jer stvarno jako lupa i strašno je nelagodno kad se utiša i onda odjednom krene jako lupati kao da netko čekićem udara oko tebe.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    2

    Početno

    imam sina od 19 god imao je epi napad ..1..eeg nije bio u redu ..čekam na magnetsku na koju smo naručeni zq 12 misec ove god..uzas...kako platit sa 1 placom magnet. koji košta 3000 kn?????ja ne mogu razumit ovaj svit kuda to vodi ..i zato je taj magnet tako skup???????ako ime neko nek mi pojsni unaprijed hvala

  19. #19
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj trag u beskraju prvotno napisa Vidi poruku
    imam sina od 19 god imao je epi napad ..1..eeg nije bio u redu ..čekam na magnetsku na koju smo naručeni zq 12 misec ove god..
    Sramota!!!!!!

    To je prestrašno da se toliko mora čekati na dijagnostiku. Pišite ministru zdravlja ili zovite na bijeli telefon:

    http://www.vlada.hr/hr/adresar_i_lin...rstva_zdravlja

  20. #20
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Nazvala sam Neuron, oni nemaju anesteziju nego rade sedaciju nakon neprospavane noci (obicno Diazepan klizma ili Burnesto nisam zapamtila) ... ukoliko zelimo na uputnicu termin je mozda 11. ili 12. mjesec, a ukoliko placamo mozemo dobiti termin vec drugi tjedan.
    Sad me zanima ima li netko iskustva sa tom sedacijom?

    Dragonfly vi idete po tom principu ili samo nespavanje?

    Tashunica zanimljivo iskustvo, samo ne znam koliko je izvedivo ... mozda da vjezbamo doma.

  21. #21
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    Tashunica zanimljivo iskustvo, samo ne znam koliko je izvedivo ... mozda da vjezbamo doma.
    a gle izvedivo je, jer je ona tako izvela, samo je pitanje gdje i koliko to dozvoljavaju.
    njoj je mali ležao na rebru i tamo je uspjela obaviti na taj način.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    17

    Početno

    Mi smo bili na MR 4x i to uvijek bez anestezije , moje dijete je imalo 1,5god kad je imao prvi napad konvulzije bez temperature i nisu znali zašto pa su nas poslali na magnetsku. Radili smo MR mozga i MR angiografiju (arterijski i venski prikaz) uz primjenu kontrasta, radili smo u poliklinici Neuron jer je on najjači aparat od 3T. Stavila sam mu Diazepam reaktalnu klizmu to ga je malo uspavalo i mi smo ga ranije probudili da izdrži, cijelo vrijeme sam bila ja uz njega, stajala pokraj aparata, njemu nisu stavljali onu mrižicu preko glave jer sam ja rekla da ako može bez toga, na uši mu stave spužvu ili slušalice..... unutra je hladno pa ponesite još i svoju dekicu da djetetu bude toplije. Svih 45 minuta je spavao, jednom se malo pomaknuo, tj. trznuo je nogom ali su rekli da je to ok, da ne smeta.....Stoga, mogu reći da je to strašnije za roditelje nego za djecu, lupa, čekića, stvarno je strašan zvuk, ali izdrži se, a što se tiče bodića, nije smetao, ja sam bila u grudnjaku sa žicom i rekli su da ne smeta , ali ako slučajno uđete s ugašenim mob ili ključima , to se privlači za magnet.....

  23. #23
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Hehi hvala za info.

  24. #24
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Bit će da me krivo shvatila ova gospođa u Neuronu, ja sam pitala za anesteziju, ona valjda mislila na sedaciju.
    Nama su rekli da dođemo neispavani, nisu spominjali da će joj išta dati, iako bi joj ja svakako dala Diazepam ako imam izbor. Rekla mi je da ću moći legnuti s njom na stol i biti s njom za vrijeme pretrage, to je pretpostavljam ovo o ćemu Tashunica govori.
    Hehi, hvala na informaciji. Kako ti je dijete sada, jesu li otkrili u čemu je problem?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    17

    Početno

    Otkrili su jednu malu proširenu venicu, radi se o milimetrima, ali nisu sigurni da li ta vena uzrokuje napade, kažu da može ali i ne mora, sad uzima Topamax, pitanje je da li će ta vena rasti kako i on raste ali za sad je ona uvijek ista, prvu MR smo napravili 2008.g i sad smo je opet napravili i nalaz je isti, EEG je uvijek uredan. U biti ni oni ne znaju .......
    Dragonfly zašto vi morate na MR?

  26. #26
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Mozak je još uvijek velika nepoznanica, koliko god medicina napredovala.
    Moja L. ima jedan neobičan "tik", koji je počeo s njenih 10mjeseci. Manifestira se kao jako grčenje lica i ruku, rijetko je možeš prekinut u tome. Zna trajat dosta dugo, imamo je snimljenu na par filmića i po 20-tak minuta. EEG smo radili 2x, nalaz je bio uredan, epilepsija je za sad isključena, ali je preporučena MR nakon što se naš neuropedijatar konzultirao sa stranim kolegama.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    17

    Početno

    I kod nas je epilepsija isključena. I mi smo nalaze slali u ameriku i njemačku... nema gdje nismo ali ni oni neznaju zašto se to događa......Od kad je na topamaxu nije imao napade.....
    Nadam se da će kod vas sve biti u redu!!! Držim fige!!!!

  28. #28
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    A valjda ćemo biti pametniji nakon pregleda...
    Hvala na lijepim željama, i velik pozdrav malom dečku

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Ja sam bila sa svojim dečkima u poliklinici Neuron. Platili smo oko 1860kn za svakoga. Jedan je odradio bez ičega pretragu, a drugi sa diazapem klizmom. Obojicu smo držali budne i gladne. Kad su došli tamo pojeli bočici i zaspali. E sad, prvi je odradio bez ičega jer smo u ugovoreno vrijeme bili točno na redu, dok je drugi morao čekati nekih 20 min jer je bio hitan slučaj sa rebra( beba u inkubatori) pa nas je to zeznulo jer smo bili tempirani. ali sve u svemu ja sam prezadovoljna što smo prošli bez anestezije. Nalaz nam je bio odmoh. Ma sve pohvale za polikliniku Neuron.
    Razlika u snimanjima je bila tjedan dana.
    Pretraga se može odraditi bez ičega samo dijete mora biti totalno mrtvo umorno i gladno. Pa kad tamo pojede utone u dobok san.
    I dečki su tada imali 9 mjeseci ali mislim da to nema veze sa dobi. Dijete mora sam obiti jako jako jako jako umorno

  30. #30
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Nevjerojatno mi je da se u Zagrebu toliko čeka na MR!
    Moj F. je pred kraj 12 mj. bio na pregledu kod neuropedijatra i termin za MR smo imali već u veljači. Iako je ipak malo stariji od vaših mališana(6 godina), uspio je bez sediranja. Kod nas u Osijeku je ponedjeljak dan kad idu i djeca pa ako ne uspiju bez sedacije, onda uspavaju u drugom pokušaju. Ja sam bila s njim unutra(ali igrom slučaja i mali brat od 3 godine meni u krilu), sjedila sam mu na uzglavlju, pričala priču i sve je brzo bilo gotovo. Ja sam se jako brinula da se on ne pomakne i da će mu buka smetati(jer sam i ja jednom prpšla MR glave pa znam kolika je buka), ali sve je na kraju prošlo ok.
    Probajte nazvati neki manji klinički centar izvan ZG, možda možete doći prije na red. Ako trebate pomoć za Os, slobodno mi se javite.

  31. #31
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Sundance, nekak imam osjećaj da bi mi bilo lakše da je manja. Onda sam je mogla bez problema smirit i uspavat s dojenjem. A sad, teško..Nadam se da su dečki dobro.
    Ivančice, hvala ti na ponudi, pokušat ćemo sad u 4mj. na Duhu bez anestezije. Vidjet ćemo kako će biti. Za EEG nije bio problem, ali ovo je ipak dosta bučan aparat. Vjerojatno ćemo ići s klizmom.
    Cure, hvala još jednom

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    15

    Početno

    U poliklinici Medikol se može napraviti MR preko uputnice,uputnica ne pokriva troškove anestezije,čeka se do dva mjeseca.
    Ipak puno manje nego u bolnici(6 mjeseci).Dobila sam uputu da nazovem direkciju HZZO-a,da mi odobri troškove anestezije,ako ne budu,platit ću sama,opet dosta povoljnije nego da platim punu cijenu.

  33. #33
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Samo da javim da smo obavili pregled.
    Par dana prije smo joj objašnjavali da ćemo ići kod doktora za glavu gdje ćemo nas dvije spavati u bučnom tunelu. Bili smo naručeni smo u 14.00, pa smo je do tada dobro izmorili od jutra.
    Kad smo ušle u sobu, prvo smo malo obišle aparat, zavirile u tunel, pokucale na njega, pa sam joj pokazala kako ćemo ležati, sve kroz igru. Onda sam je polegnula, malo se bunila, ali pristala je na kraju. Tehničar joj je stavio gornji dio, kao neki poklopac na glavu, a ja sam legnula ispod nje, preko njenog trbuha. Onda su nas uvukli u aparat. Cijelo vrijeme sam je gledala u oči i pričala joj priču. Bila je malo u panici kad je počelo, stvarno je jako bučan aparat. Bila je jako hrabra i nije se micala, a na pola pregleda je zaspala.
    Sve je trajalo nekih pola sata, ja sam se sva ukočila unutra, prilično je tijesno i nema baš mjesta, ali glavno da smo obavili pregled.
    I što je najvažnije, nalazi su dobri. Još nismo bili kod neuropedijatra da ih prokomentira, ali dr. koji ih je pogledao na sv.duhu kaže da je sve ok. Ima neku malu cistu na jednom dijelu mozga, to me malo zabrinulo pa sad tražim više o tome, ali budući da je ovaj nije ni spomenuo, vjerojatno nije ništa strašno.
    Inače na duhu nemaju klizmu, ili je potpuna anestezija ili ništa. I baš mi je drago što smo to odradili pogotovo kad je dr. rekao kad ju je vidio da nema šanse da izdrži (naravno sve to je govorio pred njom ), ali ona mu je pokazala da je jako hrabra djevojčica.

  34. #34
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Dragonfly za nalaze, i super obavljen pregled!

    Sad tek vidim ovaj topic pa da se priključim. Jana je radila magnet dok je bila u zaraznoj s meningitisom, a radila ga je na Rebru. Tada je imala 3,5g i nije dobila anesteziju, niti klizmu. Zapravo me to začudilo, ali MM veli (on je s njom bio) da je bila super, na uši je dobila slušalice pa nije ništa čula, dok je njemu glava bila u raspadu, sav se pokočio jer je za vrijeme cijelog pregleda bio zgrbljen držajući Janu za noge.

    Što se nalaza tiče, ne bih sada znala ponoviti točnu dijagnozu, ali oštećenje definitivno postoji, kao posljedica meningitisa. Dr. Miše kaže da najvjerojatnije se iz toga neće ništa izroditi, ali ja čak niti to ne "prihvaćam" jer je Jana predobro. O posljedicama ne razmišljam, kontrolirat će se kod psihologa i logopeda, ponovit ćemo kroz mjesec-dva EEG, u nekom trenutku vjerojatno i MR i to je to.

    Sad kad čitam koliko dugo se čeka na MR, da se možda već sada naručimo? Hm, mogla bih pitati dr-a.

    srecica, kako je kod vas stanje?

    Inače, što se klizme tiče, Jana ju je dobila taj isti dan kad je MR radila, samo za BERU (sluh, na Suvagu). I to joj je bila totalna trauma jer ju je to tjeralo na kakanje, a još je bila slaba na nogama, pa sam ju 3x nosila do wc-a i na koncu je zaspala od iscrpljenosti, mislim da klizma uopće nije imala nikakvu ulogu.

  35. #35
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Ma Jana je borac, pratila sam vašu priču, sve će bit super. Ali ste se stvarno namučili. Glavno da je sad dobro, ustvari predobro
    Vjerujem da nije gužva ako si bez anestezije, ali najbolje je provjeriti. Nas su naručili u roku mjesec dana.
    Sad mi je drago što nismo imali klizmu kad pročitam vaše iskustvo, mislim da bi ju to izmučilo bez veze.
    Meni su na pregledu dali slušalice, ali ja sam ih skinula na pola pregleda (smetale su mi) i to jedva kako je tijesno unutra. Ona nije imala ništa, tehničar je nudio neke čepiće i spužvice za uši, ali nije ih htjela. A stvarno je zvuk kao pneumatski čekić u glavu.

  36. #36
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Evo da malo podignem temu.

    Moji decki danas idu na MR pod anestezijom u poliklinici Medikol.
    Novost je sada da na uputnicu ide i anestezija tako da nismo trebali nikakva odobrenja od HZZO-a.

    Cekali smo jako kratko, sveukupno mjesec i pol s time da bi termin dobili vec nakon 3 tjedna, ali stariji sin se razbolio tako da smo morali odgoditi jer zelim da idu zajedno, lakse mi je to obaviti odmah u paru.

    Kada sve obavimo javim se s detaljima o proceduri u Medikolu.
    Inace, decki su stari 7,5 i 4 godine.

  37. #37
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Evo nas s svjezim novostima.

    Dakle procedura u Medikolu je jednostavna, sve super funkcionira.
    Cim smo dosli na prijemni salter dosao je i doktor, upoznali smo se, on je upoznao decke.
    Otpratio nas do cekaonice, popunili dozvolu za anesteziju i onaj papir s kratkom anamnezom.

    Usli smo unutra, dijete legne na stol, popricaju s njim, malo se zafrkavaju da ga opuste (stvarno su svi fenomenalni), stave maskicu i u roku par sekundi zaspe.
    Onda vi izlazite van i kada oni zavrse i prebace dijete na stol za budjenje zovu vas da budete uz njega dok se razbudi, vec nakon 5-6 minuta dijete je potpuno budno.
    Malo ih muci neugodan osjecaj u ustima (miris tog plina nije bas najugodniji) ali prolazi u narednih 10-ak minuta.

    Oboje su bili gotovi u sat vremena, naruceni smo bili u 17h a u 18h smo vec bili na izlasku iz klinike.
    Nema pikanja ni nista slicno, klinci su sve odlicno podnjeli, najteze im je bilo sto su 6 sati prije i 1 sat poslije anestezije morali biti nataste

    Nalazi se dobivaju odmah, dok se dijete razbudi slike i nalaz vec budu gotovi.

    Nasi nalazi su super, imam dva mala potencijalna Einsteina

  38. #38
    bebaJakov avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    8

    Početno

    I mi smo na listi čekanja za Medikol. Rekli su nam okvirno u 8. mjesecu. Planiramo godišnji u to vrijeme pa ne bih voljela da nas baš onda pozovu- da li ih mogu telefonom kontaktirati da vidim kako stojimo?

    Zanima me da li odmah tamo protumače nalaze ili moramo čekati našu neuropedijatricu? Šta tražim na uputnici- samo MR ili i anesteziju?
    Hvala!

  39. #39
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Nije bitno da li je na uputnici navedena i anestezija, mojim deckima je na jednoj bila navedena anestezija a na drugoj nije.
    Nije bilo nikakvih problema, uz uputnicu traze da se prilozi i nalaz ili nalazi na kojima je vidljiva dijagnoza ili razlog dolaska na MR.
    Ako je potrebna anestezija oni ce ju primjeniti bez obzira da li pise na uputnici ili ne.

    Mozes nazvati MEDIKOL i pitati, ako nista drugo neka zapisu u kojem ste razdoblju na godisnjem i nedostupni i oni ce to postivati pa ce vas zvati ili prije ili kasnije.

    Nalaz se dobiva odmah, ako imas kakvih nedoumica uvijek mozes pitati da ti objasne (ja sam trazila pojasnjenje i dobila ga bez problema).

    Sretno

  40. #40
    TARA M avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    223

    Početno

    pozdrav svma >! podižem temu..jel možad netko bio na magnetu u Klaićevoj??
    mi bi trebali,a beba ima 6 mjeseci,pa me zanmima dali uspavljuju ?

  41. #41
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Podižem temu jer me zanimaju iskustva kako se dijete ponaša poslije MR-a pod anestezijom.
    Idemo krajem trećeg mjeseca u Osijek to obaviti pa sam mislila poslije još malo obići grad, ali ne znam da li će moja cura biti za to sposobna. Hajde vi koji ste to prošli probajte opisati kakvo je bilo djetetovo stanje.

  42. #42
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Evo mi imamo friško iskustvo. Prošli mjesec smo bili na medikolu, anesteziju je curka dobila preko maske, za 20-ak sekundi je zaspala. Kad je bilo gotovo zvali su me unutra, ona se već probudila, malo joj se vrtilo i povratila je malo. Bii smo vani u čekaonici još nekih pola sata, možda malo više, dok smo čekali nalaz. kad je ona rekla da joj je dobro i da joj se ne vrti niti povraća krenuli smo kući. Bilo je dosta hlado pa nismo šetali, već išli odmah u auto gdje jeopet mrvicu povratila. Ali i inače njoj bude slabo u autu.

    Sve skupa je dosta dobro podnijela, nekih sat i pol poslije je malo jela i bilo je sve ok.

    Koliko je tvoja cura stara? Misim da nije loše da poslije prošetate na svježem zraku. Uostalom vidjet ćeš po njoj. Kažem, mi smo čekali dok nam sama nije rekla da joj je dobro.

  43. #43
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Stara je 2,5 godine. I njoj bude slabo u autu, a trebamo se voziti nekih stotinjak kilometara do kuće pa bi i zbog toga malo odgodila taj povratak kući. Strah me i nekih komplikacija jer se panično bojim anestezije. U biti ne znam pod kakvom anestezijom rade u KBC Osijek, ali u svakom slučaju se bojim.

  44. #44
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    I još jedno pitanjce, jel bila tvoja curka grogi poslije ili se normalno ponašala?
    Posljednje uređivanje od Chiara76 : 08.03.2012. at 15:53

  45. #45
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Normalno se ponašala. Vjerujem da se bojiš, S je sigurno 10-ak puta bila pod anestezijom, ako ne i više, i svaki put me strah. Ali hvala Bogu dosad je sve bilo u redu.

    dosad je anesteziju dobivala intravenozno u kbc-u, a sad je bilo preko maske u poliklinici.

  46. #46
    zelena avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    OS..
    Postovi
    142

    Početno

    koliko znam u kb osijek dijete uspavaju maskom...kad se prođe magnetna prebacuju majku i dijete na pedijatriju...i kad prođe večernja vizita tek se onda ide kući......

  47. #47
    Chiara76 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Citiraj zelena prvotno napisa Vidi poruku
    .i kad prođe večernja vizita tek se onda ide kući......


    Nama su rekli za sat, dva od buđenja, tj. dok se u potpunosti ne razbudi čekamo na pedijatriji, a onda nas otpuštaju.

  48. #48
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj Chiara76 prvotno napisa Vidi poruku

    Nama su rekli za sat, dva od buđenja, tj. dok se u potpunosti ne razbudi čekamo na pedijatriji, a onda nas otpuštaju.
    Kod nas je uvijek bilo ovako.

  49. #49
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    I moj sin mora na MR, ali kao velik je (skoro 7 godina) i dosta suradljiv, pa kao ne moraju ga uspavati. Joj, znači tak je to! Jel ima tko iskustva sa starijom djecom - kako to ide? Što sve unutra bude, kako da ih spremimo?

  50. #50
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Treba ga pripremiti na veliku buku, unutra u stroju je stvarno bucno i kako buka dolazi sa 3 razlicite strane velika je kompulzija da trznes glavu u jednom od tih smjerova sto se nikako nesmije raditi.
    Kada legne stavlja mu se resetka na glavu i jako jako bitno je objasniti mu da ne smije pomicati glavu ni milimetar jer ce se onda snimanje oduziti.
    Samo snimanje traje kratko 15-ak minuta, ali njima dok su unutra to je vjecnost i ako nisi sigurna da ce on moci apsolutno mirno tih 15 minuta lezati radije inzistiraj na anesteziji.

    Neznam kako je u drugim ustanovama ali u Medikolu koriste eter kako bi uspavali djecu tako da samo trajanje anestezije traje koliko i snimanje i nuspojave nisu tako strasne.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •