Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: proljevanje i bacanje hrane

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Sisak
    Postovi
    4

    Početno proljevanje i bacanje hrane

    Nova sam na ovom forumu i zanimaju me vaša iskustva. Ako je ova tema već bila unaprijed se ipričavam.
    Moja mlađa kćerkica sutra će imati dvije godine i stalno ratujemo oko stvari kao što su pospremanje, hodanje gola i sl., ali ovdje bi navela drugi problem - prilikom jela gotovo obavezno baca hranu na pod... namjerno. Isto tako i kada pije sok, vodu, mlijeko, popije malo, pa uzme čašu i sve prolije na pod. Ne znam što više da radimo. Ako ste imale taj problem pomozite kako da to riješimo.
    Inače imam stariju kćer, ali ona nije imala fazu ni hodanja gola, ni bacanja hrane tako da mi je ovo nešto zaista novo.

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Moja je tek nedavno prestala s tim..2 g. i 3 mj. Malo se još strpi )

  3. #3
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    evo, i ja se prijavlujem. B nikada a ona od pocetka dohrane, jednostavno kada joj je dosta okrene zdjelicu naopacke (ako nisam brza od nje, naravno). Teta u vrticu govori da to tamo ne radi.

    Sto radim - nis posebno, pokusavam ju preduhitriti a pas se vec naucio pa spremno ceka ispod hranilice

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    kod nas isto. moram predvidjeti kad se najeo.

    no, sad već zna da to ne smije raditi pa imamo dvije varijante: a) vragolasto me gleda i namjerno krene svinjiti da mu ja iščupam komade iz ruku ili b) pitam ga je li gotov a on kaže "da" i dopusti da ga izvadim iz stolca.

    pomalo... što su stariji, to se lakše dogovoriti i spremniji su držati se pravila.

    bubice, blago vama! barem vam pesonja počisti ostatke. ja sam već luda od velikog pospremanja nakon svakog obroka.

    /što je s tim drugorođencima?? vragu iz torbe ispali!/

  5. #5
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Ah, to mi je baš muka, to prolijevanje i bacanje naokolo. Naša je prvorođena, stara 16 mjeseci i isto je veseli razbacivanje po podu, zidu, sebi...Srećom isto imamo psa koji 'posauga' ostatke, ali je bed kaj on sad sjedi ispod stolice očekujući ostatke, a to je idealna prilika da gospodična i njemu probat dat papat...naravno, svojom žličicom. Kužim da je to sve želja za učenjem važne vještine hranjenja, ali baš da mora tako izgledat pod - ne znam. Pljuje hranu iz usta kad je gotova, ako joj nije fino isto. Sa pijenjem iz čaše je problem što lijepo uzme vodu u usta, a onda je pljuje po sebi, da pršti na sve strane. A koliko se tek puta moram ustat i dodat određenu igračku/slikovnicu/nešto što sad mora vidjet...
    Zanimljvo, sve se to događa samo za ručak. Doručak i večeru pojede mirno ko bubica, sama sebi govori ammm i sve počisti u roku keks...pa sad ti znaj

  6. #6
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    blago vama sa psima!

    moj to isto radi. ako ga preduhitrim super, ako ne- on sad kad priča viče MAMAAAAAAAAAA! tuuuuuuuuuuuuuu! (da usisam i počistim). i obožava davati piti svima i svemu pa i igračkama, kauču, mami... smije piti samo vodu. hahahahahah

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    23

    Početno

    Moja ima 20 mjeseci. Mi smo stavili ispod hranilice komad linoleuma pa mi je lakše počistiti, uglavnom jede u hranilici pa ostatak stana uglavnom uspijem sačuvati. sokove i vodu ako pije van hranilice pokušavam joj dati na neku vrst bočice, trenutno ona koju ima slamku pa kad i proljeva ne izađe puno. A u kupaonici proljeva po odu i po sebi al to kupaonica pa nije problem. A često i proljeva i baca zato da bi ona mogla čistiti, lukavica mala. Normalno, u jaslicama se ništa od toga ne događa. Ali, treba strpljenja, proći će. Uglavnom bacaju na pod jel na taj način uče uzrok posljedica, ali izgleda da im nikad dosta učenja. A i ok se manje oko toga uzrujavati jer onda im je manje interesantno. Do nekih 2 i nešto godina pretpostavljam da je to uobičajena pojava.

  8. #8
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    I moj isto baca hranu, brlja po njoj.U principu sam skužila kada nije gladan onda odmah prevrne tanjur i onda se igra s hranom.
    Kada je gladan onda ne razbacuje hranu ali kad završi s jelom i kada je sit e onda ga moram preduhitriti i uzeti mu tanjur.
    Naravno da teta u jaslicama kaže da lijepo i pristojno jede.I kaže nam teta s hranom nema igre, ako se igra znači nije gladan i od sada mu uzmem tanjur kada počne raditi svinjarije.Pa će jesti kasnije kada stvarno bude gladan.
    To su samo faze, proći će ih.

  9. #9
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    upravo tako i mi, ne uzrujavam se ali ponekad imam dojam da količine koje on pojede nisu prava količina uza jesti. jede strašno malo pa se zato zna desiti da mu nekad ostane hrana ispred njega dulje i ima priliku za brljanjem.
    manje se igra otkad i kada mu ponudim da sam izabere što će jesti i skuhati 'sam'. to rado pojede sve.

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Kod nas je isto malko bolje - napunila 2.

  11. #11
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Daaa, blaženi psi, moji su počeli i voće jesti !
    Da nisam pročitala sad ovo s prolijevanjem ne bi se ni sjetila nedavne faze prolijevanja, a onda se činilo da nekad neće prestati i iskakali smo iz kože ! Drži čašu, popije gutljaj i onda te gleda u oči i čeka da kažeš "n..." od nemoj da fino sve izlije po podu! Ali kako došlo tako ošlo !

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    a joj znaci to je kao normalno ja imam osjecaj da mi je ili kuhaca ili metla cijeli dan u ruci a o proljevanju da ne govorim duša im je okrenutu bocicu naopako i ratmazivati tekucinu po parketu

  13. #13

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,388

    Početno

    nisam sve stigla citat, al malo se nasmijala, i kod nas isto, makar evo mrvicu manje zadnjih dana. ima 2 god, i 2 mj. vodu po novom prolije u sudoper kad vise nece, a hranu ga preduhitrim. e, al neki dan, ja hranim saricu - na cici je, mihi papa kraj nas, i vise nije htio, i ode riza po cijeloj kuhinji ko da je mala tuča padala, sad mi je smijesno, al moram priznat da me bas naljutio, mozda cak i prvi put za stvarno. imala sam kaj za cistit stvarno.

  14. #14
    smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    151

    Početno

    Moj sin ima 14 mjeseci i isto je jaaako brz kada hranu treba prevrnuti na pod ili čašu zviznuti nasred kuhinje. Ja se u većini slučajeva ne nerviram, ali mm poludi iako zna da je to sve dio učenja. Treba samo biti strpljiv, i ne živcirati se. Mi npr. oboje nosimo naočale i malenom je najveći gušt da ih brzinom munje dohvati i baci. Puno je bolje od kada smo se dogovorili da na to ne reagiramo ni smijehom ni ljutnjom, nego ignoriranjem. Od tada ih sve rjeđe hvata. Sa hranom je drugačije jer je ona uvijek raznih boja, tekstura... pa ju dijete želi i opipati a ne samo probati. Naoružajte se strpljenjem

  15. #15
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Joooj,citam vas i unapred veselim tom prolivanju.
    Moji sinovi to nisu radili,ali malena koja sada ima 16 meseci se pokazuje kao dobar "kandidat"
    Vec sad vise ne dozvoljava da ju hranim,sve hoce sama,sipa si za vrat pa razmazuje,to s vodom radi vec odavno...
    Najnovije je kad napuni usta s komadicima necega sto i inace jede sama,prozvace,pljune,vraca u usta...
    Kad kazete da to pocenje?

  16. #16
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Kod nas počelo otkako sama jede (s nekih 10 mj.), i (u nešto blžem obliku) traje još uvijek (sad ima 2 god. i 9 mj.). Netko mora obavezno biti pokraj nje kad jede i čim počne s bacanjem i prolijevanjem, uzimamo joj sve. Još uvijek nije naučila, očito.

  17. #17

  18. #18
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Moja je upravo dohvatila punu zdelicu zitne kase s bundevom i gurnula je na pod
    Da li da prepricam kako se razletela u najsitnije komadice i opisem radosti ciscenja?grrrr

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •