Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: streptococcus pneumoniae u oku

  1. #1
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno streptococcus pneumoniae u oku

    Bebica od 3 mjeseca kreljala je neprestano na jedno oko. Bili kod predijatrice. Uzela bris. Nalaz streptococcus pneumoniae. Je li se netko s tim susreo? Je li opasno? Hvala!

  2. #2
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    moja cura je imala pneumokok prosle godine, i to bas kao i vasem slucaju, u oku. isto je imala na pocetku crvene a zatim krmeljima sljepljen okice. inace, pneumokok je zeznuta bakterija, koja zna izazvati razne proleme i tesko se iskorijeni, ali nama je proslo uz antibiotik oralno i antibiotske kapi u oci. kapi se narucuju u nekim privatnim ljekarnama i zovu se ciloxan. probajte sa njima. poslije sam i cjepila curku (prevenarom + pneumo 23) jer je prevagnuo moj strah od mogucih bolest koje moze izazvati pneumokok.

  3. #3
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    Dobili smo i mi ciloxan i mast chloramphenicol. Nadam se da će pomoći. Hvala!

  4. #4
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    Nije prošlo ponavljamo terapiju...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Zdravo Nely, mozes li mi reci koji je antibiotik oralno primala tvoja curica?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Zdravo Acqua, kako je sada bebica? I moja beba ima potpuno isti problem i svacim smo mazali ali rezultati brisa uvijek isti, streptococcus pneumoniae u desnom oku. Da li ste vi rijesili problem i kako?

  7. #7
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    moja djevojcica je od rodjenja do 4mj stalno imala pozitivan bris u okama, u dva navrata i strep pneumoniae, probali smo koliko se sjecam tobrex, ciloxan, cloramphenicol i jos nesto, ugl, nakon cetiri antibiotika odlucili smo se za homeopatiju, isli u Graz po kapi, radili kupke samo tri dana i sve je nestalo. Kapi su kostale 10 eura.
    A oci su joj svih tih mjeseci bile konstantno strasno slijepljene od sekreta.
    Nemam ih vise al bile su euphrasia pa nesto....

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    3

    Početno

    Blago vama pa ste se rijesili te bakterije...Ja svaki dan gledam sta sve moze prouzrokovati i sve vise se brinem. Sada nam je pedijatar predlozio da kupimo Prevenar pa da vakcinisemo bebu....mozda pomogne...
    Oftalmolog nam je preporucio da beba pije sirup po savjetu pedijatra, a pedijatar smatra da ne treba da pije sirup. Danas je beba imala i povisenu temperaturu....ne znamo vise sta da radimo

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj kasiopeja prvotno napisa Vidi poruku
    moja djevojcica je od rodjenja do 4mj stalno imala pozitivan bris u okama, u dva navrata i strep pneumoniae, probali smo koliko se sjecam tobrex, ciloxan, cloramphenicol i jos nesto, ugl, nakon cetiri antibiotika odlucili smo se za homeopatiju, isli u Graz po kapi, radili kupke samo tri dana i sve je nestalo. Kapi su kostale 10 eura.
    A oci su joj svih tih mjeseci bile konstantno strasno slijepljene od sekreta.
    Nemam ih vise al bile su euphrasia pa nesto....
    Otvaram opet ovu temu. Pretpostavljam da se radi o biljci vidac, tj. euphrasia officinalis! Znači te kapi se nisu ukapavale u oko, već su se stavljale u kupku? Moju tromjesečnu curicu muči isti problem, pa bih i ja nakon antibiotika (Tobrex, Byvacin) probala s homeopatijom, a sljedeći tjedan mogu naručiti kapi direktno iz Graza. Sjećaš li se proizvođača i u kojoj ljekarni su se mogle kupiti? Lijep pozdrav!

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Ne razumem vas bas najbolje jel to neke kapi?gde mogu tacno da se kupe i kako se zovu?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •