Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 89 od 89

Tema: U POMOĆ - žohari!

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Iste takve bube i ja vidam.Nisu to ONI zohari.Nestat ce.

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    https://m.facebook.com/story.php?sto...&id=1382764123

    Stavila sam na fejs javno...pa ne znam moze li se vidjeti....

    To cudo mi je bilo u kuci...a danas sam ovu ulovila vani na postenom suncu...
    Klasični žohar kakve sam imala u stanu dok sam živjela u Travnom. Ako ne pomogne Bumortin, nazovi Eko Standard ili Švajgera da dođu pošpricati. Koriste prirodne insekticide na bazi buhača. Dugo mi to nije trebalo pa ne znam cijene, ali možda imaju cjenik na web stranici

  3. #53
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, to je "Rus"

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Sitna mi je slika, i mutna, ali stvarno jako liči na buba -rusu.
    Oni imaju krila, i mogu da lete, iako ne naročito dobro i često, ali ova toplota im daje dodatnu energiju i za let.
    Ali ako budeš dokona, slikaj još neku samo puuuno krupniji plan, jer sa ove slike ja se ne bih baš 100% zaklela .

  5. #55
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Jeste zohar. Rus ili bubasvaba, zavisi kako ih gdje zovu.

  6. #56
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Opet dezuram...

    Iako nisam danas u kuci vidjela ni jednog (osim onoga vani) strah je i dalje prisutan...

    Kupila sam danas 12komada kucica,sprej za zohare,biokill i neki bjeli prah...kucice poslagala svugdje...sprejem pospricala oko prozora ,vrati...prah posipala po vanjskim djelovima stokova,prozora...biokillom spricala na tezim dostupnim mjestima...

    Ni jednog na vidiku...

    A muz kaze da sam si sveukupno kako bi on reko "zabrijala" da je moguce da su tih tri komada unesene vesom ,posto te zivine lete dvoristem...(i ne samo kod mene)ima ih po cjelom susjedstvu,pa cak i kod svekrve koja je dva kvarta od mene...

    Pa me sada bas zanima vi koji ste ih imali dal prode jedan dan a da koji ne izmize na vidik?

  7. #57
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ne bih htjela biti party braker, ali bojim se da nisu samo tri.
    Žohara se nije lako riješiti, a pogotovo ne u jednom danu i s par kućica.
    Sve smo ti napisale u prethodnim postovima pa djeluj jer kad ti okupiraju kuću, kasno je.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    A muz kaze da sam si sveukupno kako bi on reko "zabrijala" da je moguce da su tih tri komada unesene vesom ,posto te zivine lete dvoristem...(i ne samo kod mene)ima ih po cjelom susjedstvu,pa cak i kod svekrve koja je dva kvarta od mene...
    Hmm...Ovo mi je malo mnogo rasprostranjeno, čak i za veliku najezdu bubarusa...

    A da nije u pravu onaj ko ti je na fb sliku napisao da je to cvrčak?
    Ja sa slike nisam mogla da dokučim, ali ovo ponašanje -letenje po danu svuda i na otvorenom, na tako velikim površinama, mi je više karakteristično za cvrčka nego bubarusu.

    Kod nas ih zovu popci, iste su boje, veličine, i jaaako sličnog oblika kao bubaruse, imaju duge antene, noge slične bubarusi, dost slično se i kreću, čak je i oblik krila sličan, ali zadnji deo tela im se totalno razlikuje od bubaruse, i puuno manje su "spljošteni" kad ih gledaš sa strane, više im je celo telo okruglasto. (ala sam opisala...).

    I da, oni su aktivni i noću i danju, dobri su letači, dok bubaruse lete retko. I moguće je da si ih unela na vešu, ili da su sami uleteli jer vole skrovita mesta.
    Cvrčak je još bezopasniji od bubaruse, ako ga ostaviš u kući pevaće ti noću, mi smo imali jednog koga smo specijalno hranili pola zime, živeo je iza pećke na drva .

    Ako živiš negde među livadama, na rubu šume ili imate svugde u naselju puuuno osunčanih travnatih površina ili onih pod kamenom, ja bih pre rekla da su to cvrčci nego bubaruse. Eto pogledaj sliku bubaruse:

    http://www.istrebljivac.com/slike/bl...37a3386c0.jpeg

    a pogledaj sliku cvrčka: http://petcare.rs/image/cache/catalo...ca-600x500.jpg

  9. #59
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Tanci-ma nisam miskila da ih ima "samo tri"...vec sam mislila pod to ako ih zbilja unutra ima dal je moguce da ih vise ne vidam?


    Tipa ajmo rec mravi...ako vidim jednog vidim i hrpu njih...na svakodnevnoj bazi...dok ih se ne rijesim...pa mi je cudno da sam ih ugledala samo onu vecer i vise ne...

    Djelovala jesam...naradila se od jucer ko konj...ni jednog za sada na vidiku...

    A sto se tice toga da ih ima svugdje...da ...bas komentirala sa susjedom od mene je udaljena cetiri kuce i ona ih vida...kod svekrve sam iste te zivine vidala jos prije koji mj.

    A po slikama ne mogu nis zakljuciti...cini mi se da ni jedna od tih nisam vidla...a ovo cudo kaj sam vidla ...kad se bas zagledam cini mi se koda da nema krila...(samo mi nije jasno kako tako jako skace/leti)...

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Zar zohari lete? Nagledala sam ih se razlicitih, nikad nisam vidjela da lete. Uglavnom izlaze po mraku, bjeze od svjetla.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 12.08.2017. at 12:44

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Zar zohari lete? Nagledala sam ih se razlicitih, nikad nisam vidjela da lete. Uglavnom izlaze po mraku, bjeze od svjetla.
    Izuzetno retko i slabo lete, imaju krila ali ih retko koriste.

    To mi je i sumnjivo ovde kod lidać, bubaruse ne skaču nikako, a lete slabo, i da, uglavnom po mraku, na svetlu samo ako su se baaaaš prenamnožili, ali zato cvrčci i skaču, a i lete, i po mraku a i na svetlu podjednako.

  12. #62
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno



    Prijavljujem gamad...potvrdenu...

    Nalazim ih samo u spavacoj sobi...

    Sve sam izokrenula,ocistila,preslozila...nigdje ih nisam nasla samo izlaze...
    Nocas sam bila do pola dva budna...imala sam osjecaj da su svugdje...

    Od jutra radim ponovnu generalku...spricam...stavljam kucice...prasim...uzas...
    Bojim se da su u lamperiji ,jer mi strop od nje...

    Cijeli sprej sam jutros u nju pospricala...

    Nigdje u kuci ih vise nema...i bojim se da sam sama tu gamad unjela sa vesem...jer ga tamo odlazem a zivinu nalazim vani....

    Pricekat cu jos koji dan i mislim da cu morat zvat da ih rijese...jer ovako spavati od straha ne mogu...
    Ali sto onda s ulaskom u kucu??....nemam kuda pobjec koji dan..

    Navodno ima i neki gel za kupiti no ne znam gdje....ludaaaa sam....

  13. #63
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Nisam te razumjela. Svaku noć ih nađeš u spavaćoj?
    Da, mogli bi biti u lamperiji.
    Ali prije će biti da su došli sa vešem.

  14. #64
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ako imaš lamperiju ili brodski pod, najvjerojatnije su unutra.
    Opet ti kažem; zovi profesionalce.
    Treba uništiti gnijezda.
    Profići znaju kako i sa čime.
    Sama to nećeš moći.

  15. #65
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Da u spavcoj samo...

    Nocas sam ih nasla 5komada...

    Onaj prvi dan sam nasla i u hodniku...u kupaoni,kuhinji...i spajzi (koja je u biti "najzmazanija") nigdje ni jednog....

  16. #66
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Onda imaš infestaciju. Poslušaj Tanči. Plati profiće da ih riješe.

  17. #67
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ne mogu vidjeti sliku, no prije dvije godine u ova doba sam i ja nasla zivinu koja mi je licila na zohara, ali me zbunjivalo to sto nije bila brza i bjezala od svjetla, pa su mi neki objasnili da postoje tzv poljski zohari, koji se ne nastanjuju u klasicnim otvorima i vlaznim mjestima vec zive vani i jednostavno bivaju uneseni s necim ili ulete izvana.

    Bez obzira na gore navedeno dozivjela sam traumu. Izucila sam cijeli njihov zivotni ciklus, procesljala google uzduz i poprijeko. Dezinficirala cijeli stan, zalijepila sve i mikro pukotinice na zidu, na spojevima zida i poda. Cak sam drzala zacepljene odvode na kadi, sudoperu, umivaonicima. I otvore ventilacije sam oblijepila tako da ne mogu van.

  18. #68
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    A za one koji zive u stanovima, obicno se radi o infestaciji cjelokupne zgrade, pa dezinsekcija samo 1 stana nije nikakvo rjesenje.

  19. #69
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Eto mene nakon nekoliko dana...

    Manje je lose nego sam mislila...

    Ova cuda koja sam nalazila su tkz."livadni zohari"uzasno posjecaju na prave zohare one "kucne"ali srecom ipak nisu.. ovi vole biti vani...i ako se nadu u kuci traze izlaz...



    Srecom za mene...

    Neki dan smo bila vani po mraku bila ih je hrpa na stolu...toliko da sam pobjegla od "straha"u kucu..mi sve ono sto je bilo na stolu ostavila vani da nebi kojeg unjela...

    A zasto toliko njih?...eto ocito zasto jer je livada pored nas...granici se sa cijelim pravcem bocnog dvorista(a ima) ga...susjedinog isto...
    Ove godine je ta trava bas narasla i orilicno je gusta . I ocito se gamad nakotila...a ja sam tamn ovih vrucina imala otvoren prozor s te strane livade...

    Najveci mi je problem sto uopce ne znam kome prijaviti te vlasnike livade a da se reagira odmah...

  20. #70
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Pardon na pogreskama... vise ne mogu ispraviti...

  21. #71
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    Najveci mi je problem sto uopce ne znam kome prijaviti te vlasnike livade a da se reagira odmah...
    Duga gusta trava nije krivično djelo, koliko znam, osim ako nije ambrozija. Kose li za sijeno ili uopće ne vode brigu?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    155

    Početno

    Lidac eto super što nisu oni pravi! Očito ima ih ove godine, i kod mene ih je više nego prošlih ljeta, i unutra i vani.

  23. #73
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Uopce ne vode brigu...

    Samo sto smo protekle godine mi vodili brigu...koliko toliko...ali smo odustli jer je li ada okruzena sa glavnom cestom i sveukupno 5 susjeda...nitko nije prstom mrdnuo...sve ove godine...

    To je bila nasa zemlja ...prodali smo ju prije 15god....odrzavali smo ju odprilike 10god.nitko nije ni pokusao pomoc...sada smo odustali..jer za koga da nam kicme odlaze?...nije malo...kosimo samo jedno 2-3m od kuce...no nije bas od neke pomoci...to je sada postala vec i sikara...

    Nije to trava za sjeno...ima svega...

  24. #74
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Možda da okolo posadite one žive ograde visoke, da budu kao štit? Iako sumnjam, ako je šikara, uskoro bi se mogao nastaniti cijeli novi ekosustav. Ne želim plašiti, ali tako obično bude.

  25. #75
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    Znam ....

    Toga se i bojim...

    Vlasnici ne mare,susjedi ne mare...iako je i pod njihovim prozorima...

    Jucer smo krocili na tu livadu (palo mi je nesto,tj.mala mi zafitiljila)pa sam morala dublje unutra.. i tih malih "zohara"ima mali milijun...a uopce se ne zelim pitati sto sve unutra uopce ima...
    Posljednje uređivanje od lidać2 : 23.08.2017. at 14:41

  26. #76
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Možda da prebacite tu prirodne neprijatelje žohara koji vas manje smetaju. Npr. ježevi, ili kornjače, ali da ima i vode neke pored, da se mogu brčkat.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Lidać, pa to su samo mali slatki popci-cvrčci, ja ih obožavam, totalno su bezopasni + volim zvuk njihovog zrikanja uveče .
    Da te utešim, ovo je jako suva godina, zato su se prenamnožili, ne mora tako biti i iduće godine. A bilo bi ih verovatno isto toliko i da je košeno, oni prosto vole livade i toplotu...Prošla godina je bila puno vlažnija i hladnija, pa ih je bilo manje.
    Žuta, gušteri i obične kućne mačke ih isto rado jedu, a jedu ih i kokoške i druge ptice .
    Posljednje uređivanje od pulinka : 23.08.2017. at 21:35

  28. #78
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Za svu tu živinu pomaže provjereno neopitroid alpha, rijedi se vodom bez mirisa, ne ostavlja mrlje po fasadi i podovima, potrebno je ponoviti svakih mjesec dana špricanje, ja to ponavljam svako ljeto par puta, nemam jedina žohara i ostalih gmižućih gamadi u zgradi.
    Ja prije godišnjeg sve detaljno tretiram, kad se vratim , brojim mrtve bube po terasi. U kući, niti jedne nema.

  29. #79
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Mi imamo vec neko vrijeme problema sa malim leptiricima onako bas su mali i lete i smedkaste boje... da i jedno vriheme smo imali i crve pa smo nasli izvor i onda je prestalo...pa opet nesto sitno...tu i tamo se pojavi a nigdje izvora. Onda otisli na more i sad ih vise nema mislim na crve a leptirica isto manje tu i tamo

  30. #80
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Mi sad imamo mrave. Ne mislim ničim jakim špricati, neću da mi djeca udišu otrove. Valjda će se smiriti kada vrućina prođe.

  31. #81
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Taj bumartin pomaže peterlin?

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Taj bumartin pomaže peterlin?
    Kod moje svekrve (N. Zagreb) to je vrlo djelotvorno. Nedavno su njezini susjedi u zgradi preuređivali, pa su se žohari razbježali i par ih je dolutalo k njoj...

    Bumortin ne možeš svugdje kupiti, ali to je hrvatski proizvod. Zadnje ga je mm našao u jednoj ljekarni najbližoj Trešnjevačkom placu, u Ozaljskoj.

    http://www.bumortin.eu/index.html

  33. #83
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Filos? jel to skoro kupovao?
    i kolko mu treba da to sredi cca, naravno riječ je o kvartu gdi si i ti nekad stanovala u N.Z.

  34. #84
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Filos? jel to skoro kupovao?
    i kolko mu treba da to sredi cca, naravno riječ je o kvartu gdi si i ti nekad stanovala u N.Z.
    Ne znam ime, doslovce prva ljekarna do koje dođeš kad od Trešnjevačkog placa kreneš prema remizi, na istoj strani ulice gdje je i plac.

    * * *
    Dok sam ja stanovala u N. Zagrebu nisam znala za Bumortin i ne znam da li ga je bilo. Kad sam se tamo uselila 1995, zvala sam profesionalce da mi pošpricaju (imali su neko prirodno sredstvo na bazi buhača - još je dva dana nakon špricanja bilo teturavih primjeraka, ali brzo je to otišlo)

    Kod moje svekrve Bumortin je dao rezultate isto u roku 2-3 dana. To su žute valjkaste "pogače" promjera 1 cm i visine 1 cm (izgleda kao da je od prirodnog voska) i to ostaviš na ključnim mjestima oko sudopera i cijevi za toplu vodu u stanu. Poslije toga žohara više nema.

    Naravno, preduvjet da ih ne bude je da se hrana i prljavo suđe rješava odmah.

    Isto, ako imaš linoleum ili topli pod, bit će ih teško riješiti jer oni ispod naprave gnijezda, ufff...Pločice su bolje.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 03.08.2018. at 09:26

  35. #85
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ploćice su dole i sad se rade nove zidne
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 03.08.2018. at 09:36

  36. #86
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    nisam znala da bumortina ima u ljekarnama...
    ja ga kupujem u ozaljskoj, u nekoj kemoboji (kad se ide prema remizi, prije placa na desnoj strani).
    i da, pokazao se najefikasniji od svega drugog. obično mi treba jednom godišnje kad susjedi rade spremanje. :mad:

  37. #87

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Podižem temu, u prostoriji gdje je sušilica i do nje kauč, sinoć sam ubila dvije beštije ( u roku pola sata) po google bi rekla da jesu buba švabe, brzo su se kretale... Kako saznati ima li ih više? Prošle sam godine imala borbe s drugom gamadi pa ne bi ni počinjala sa sprejićima već zvala profiće, samo da budem sigurna da je to to...Opcija da sjedim u mraku i čekam mi kida živce Kasnije sam još nekoliko puta dolazila s lampom, no više ih nisam vidjela.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem temu, u prostoriji gdje je sušilica i do nje kauč, sinoć sam ubila dvije beštije ( u roku pola sata) po google bi rekla da jesu buba švabe, brzo su se kretale... Kako saznati ima li ih više? Prošle sam godine imala borbe s drugom gamadi pa ne bi ni počinjala sa sprejićima već zvala profiće, samo da budem sigurna da je to to...Opcija da sjedim u mraku i čekam mi kida živce Kasnije sam još nekoliko puta dolazila s lampom, no više ih nisam vidjela.
    Lako, samo stavi predveče neku hranu na pod kao mamac tamo gde si našla prve, ostavi je par sati tamo po mraku pa uđi sa baterijskom da vidiš. Neko sočno voće (jagodu, trešnju), povrće (krastavac, tikvice, paradajz), jer ih privlači voda iz njih i miris, ili parčence mesa, ribe, kolača, keksa (mislim ješće one bilo šta ali ovo im je neodoljivo).
    Ako imaš u toj prostoriji neke slivnike sa otvorima dovoljno velikim da prođu (a larve bubašvaba su vrlo sitne, kao malo veći krpelji), ili bilo kakvu vezu sa kanalizacijom, to bi moglo biti mesto kroz koje ulaze.
    U svakom slučaju ako zoveš profi dezinsekciju pitaj ih imaju li oni neki savet.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Prošle godine smo imali žohare i bilo je grozno - kuća u prizemlju. Zvali smo da nam pošpricaju ispred kuće i za sat vremena pala kiša - ništa od toga, osim što smo dobili račun za uslugu.
    Ove godine je malo bolje, nema ih, ali imamo običnih i letećih mrava posvuda, čak i u kupatilu i u dnevnoj sobi. Žohara se jako bojim, a prošle godine su nam bez obzira na otrov šetali po dnevnoj - neponovilo se.

    Uglavnom nemam savet, već polako razmišljam da zovem Vastu stručnjaka da nam pomogne. Ispred kuće imamo neko grozdje koje pada po podu i truli i to ih privlači, a muž nikako da to nadje vremena da to sredi - da kažemo tom groždju papa
    Prošle godine sam bila očajna zbog žohara, jer su bili ogromni, a imam i fobiju
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 30.06.2022. at 14:55

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •