Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 360

Tema: iRobot, samohodni usisavači

  1. #1
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno iRobot, samohodni usisavači

    Ima li netko iRobot usisavač? Onaj što sam usisava, može se programirati i sl. Nisam pronašla nikakve posebne recenzije, a zanima me kakav je.

  2. #2
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    imam...Roomba...pitaj što te konkretno zanima....

  3. #3
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Zanima me kako si zadovoljna? Je li pedantan, da li zaista napravi ono što piše u letku, kako radi to programiranje, je li glasan... Ma piši što ti padne napamet.
    Meni treba svakodnevno usisavanje, barem jednom. A za to nemam(o) vremena. I ozbiljno razmišljam o ulaganju u takvu spravicu.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ima ga moja kuma. Kaže da radi dobro , ali ima dvije gadne mane da bio savršen (osim cijene koja je visoka).
    Jedna je ta da prije usisavanja treba potpuno raščistiti pod , znači maknuti sve stvari sa poda, igračke , papire, razmaknuti stolce, napraviti sve predradnje da se on nesmetano može kretati prostorom.
    Druga stvar je ta da iza njega ostaje po podovima sitan sloj prašine (kao uostalom i kod običnog usisavača) tako da podovi ne izgledaju savršeno čisti i da im treba pranje bez obzira na učestalo usisavanje.

  5. #5
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ma raščišćavanje mi nije problem, to će me natjerati da češće mičem igračke s poda i sl. Meni je koma zbog psećih dlaka, a obzirom na vrijeme i zbog prašine koja ostaje i raznosi se posvuda kad se blato sa šapa posuši i otpadne. A maleni puzi sve u šesnaest, starija ga prati na podu. Koliko je glasan?
    PS: Puno hvala na recenzijama!

  6. #6
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    e ovako i ja sam ga kupila upravo zbog psećih dlaka s namjerom da ga svakodnevno upotrebljavam....i jesam jedno godinu dana....svaki dan dnevni boravak...sad ga koristim puno manje jer smo naučili pesicu da se na tepihu ne izležava....
    meni je odličan, ne ostavlja mi nikakav sloj prašine nego dapače iz parketa izvlači nemoguće (imamo samo jedan tepih u čitavom stanu)...
    njega ionako možeš koristit samo za jednu prostoriju u jednom usisavanju pa kad zatvoriš vrata te prostorije ne čuje se jako....meni se svugdje zavuče jer nasreću sve imam dovoljno visoko a ono što je naj naj stvar od svega staviš ga na ormar i robotić lijepo počisti svu prašinu sa ormara (samo to treba redovito da se ne nakopi jer inaće bude sve letjelo)...dakle on ima neki senzor da ne može past sa visine stepenice naviše...
    čišćenje je jednostavno no budući da imaš psa trebat će ga tu i tamo temeljitije očistiti jer se dlačice zavuku u sve kotačiće pa se senzori mogu pošemeriti...
    nezgodne su eventualne žice po podu...ostalo mi ne predstavlja problem....

  7. #7
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moj se redovito zaplete u bilo kakve zice... a kojih na zalost ima dosta u stanu. Drugi "problem" je da ga teoretski nakon svakog ciscenja treba ocistiti... sto je po meni isto gnjavaza. Ako imas stan bez pragova onda moze cistiti i cijeli stan, samo ponekad zaluta i ne zna se vratiti Pri tome obicno odemo van jer je prilicno bucan po mom misljenju. I nemoj ga nikako gledati dok radi - dobit ces slom zivaca kako vec 10x prelazi preko istog mjesta a 5 cm od toga nikako da pokupi neku mrvu s poda. Ali ako odes i vratis se za sat vremena u principu je sve dobro usisano i pocisceno (naravno, preduvjeti su da nema zica i da je sve spremljeno s poda).

    Iskreno, ja bas i nisam odusevljena. Mogla sam i bolje potrositi novac. Ali mozda nekome bude odgovaralo

  8. #8
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    vec smo jednom razglabali o takvom usisivacu, dobro se sjecam jer ja uvijek postavljam "glupa" pitanja kad se radi o takvim ne-bas-jeftinim-al-ipak-i-nadasve-neophodnim-pomagacima-u-kucanstvu

    dakle - kad kazete da treba sve sklonit s poda - sto to tocno znaci? recimo u blagovaoni? kamo stavite stolice? sto je s nogama od stola - jel usisa dovoljno blizu da ne ostanu one mrve i raznorazni komadicci koji se redovno tamo garaziraju?

    sto je s kuhinjom? jel uspije usisat bas skroz do elemenata? i ono brasno koje se prosulo pa bas u cosak od L kuhinje? jel stigne to obuhvatit? no, meni ostaje jos i onaj bladi prostor sa strane frizidera - po 10cm s obje strane - tamo ne vjerujem bas da bi se zavukao...

    necu dalje (ono o usisavanju iza vrata i slicna pitanja ), jer su mi kuhinja i blagovaona bas najinteresantnije (i najcesce su na rasporedu za ciscenje) iako imam jos takvih nedoumica (tipa onaj prostor iza wc skoljke i slicno )

    e, jos ovo - klupka kose na tepihu?

    dakle, ne zelim rec da ta naprava ne valja, nego zelim vidjet bi li se zbilja mogla uklopit u moj svakodnevni zivot - definitivno ne onakav kao sto je onaj s reklama u kojima obicno usisava 258 kvadrata dnevnog boravka s dva dvosjeda na parketu i plazmom na zidu

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Dakle, ak sam dobro shvatila (nadam se da ću uskoro uređivati svoju kuću pa pitam). Trebalo bi biti što manje namještaja. Kolika bi trebala biti visina nogica namještaja da robot može ispod. Tepihe mrzim iz dna duše (neću ih imati), što se desi kad naleti na igračku? Kažete da je bučan. Moja ideja je bila da radi po noći. Dakle da čisti prizemlje dok smo mi na katu. Kaj bi se to čulo? Da li čisti čoškove? Koliki mu je kapacitet spremnika. Pretpostavljam da ne uništava parket (neznam da kotačići ne ostavljaju ogrebotine). I najbitnije vi koji ste ga kupili, da li bi ga sad kupili, nakon što znate učinak?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    443

    Početno

    Evo još jednog zadovoljnog korisnika

    U biti potpisujem grgurovu mamu. Problem jesu žice - nama se jednom zapleo ispod kreveta u žice. Ostalo nije problem - ako dođe do igračke, okrene se i ode u drugom smjeru, isto je i sa rubovima, ako se može provući ispod nečega, ući će i ima jednu malu četkicu koja "izviri" sa strane tako da može i kuteve i uz rub elemenata usisati. Teoretski, ne moraš micati stolice, ako ima mjesta ući će između i usisati, ali zna "zapeti" između stolica (ko što je neko rekao - nije baš jako pametan, pa se recimo lupi u nogu od stolice, pa se okrene, pa se lupi u drugu nogu pa mu tako treba vremena da izađe). Mi smo stolice znati dizati na stol i otići u šetnju dok on usisava - mrak, vratiš se, a sve lijepo usisano

    Što se tiče WC-a, može ući svuda gdje za njega ima mjesta - nama je recimo viseća wc školjka pa može ući ispod. Kod klasične wc školjke nisam sigurna.

    Što se tiče tepiha, tu baš nije savršen - to mu ako se ne varam i piše u uputama, no mi smo ga koristili i na tepihu - ali to je ipak trebalo s vremena na vrijeme usisati i s normalnim usisavačem.

    Jedina zamjerka je i po meni, premali spremnik i prekomplicirano čišćenje - jer kad se moja kosa zaplete na onu četku treba mi oho-ho vremena da ga očistim.

    U globalu, ja zadovoljna.

  11. #11
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Fala puno na komentarima vlasnika i pitanjcima (dobrodošlim, ja uvijek zaboravim sve pitati) potencijalnih vlasnika. Mislim da ćemo ga mi kupiti. Naš stan nije baš k'o s reklame, ima malo više toga na podu osim dvije sjedaće garniture, ali sam uspjela nabrojati točno jednu žicu i ništa puno više što bi mu moglo smetati. A definitivno mi je dosta robovanja čišćenju i plaćanja (najčešće, čast iznimkama) neefikasnih teta čistilica.

  12. #12
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    ako se odlučiš javio se na pp...znam divnog čovjeka koji će ti kasnije sve uredno servisirati....

  13. #13
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sad sam znatiželjna: koja je cijena tog kućnog ljubimca?

  14. #14
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

  15. #15
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Hvala!

  16. #16
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    hebate...nisam ni znala da je moj najjeftiniji.....

  17. #17
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nakon razmatranja svih mogucnosti i opcija, ja sam odabrala nesto posve drugacije.

    ergorapido

    moji razlozi?

    - nema zicu
    - uvijek je dostupan
    - koristi se poput metle
    - mogu ga vrlo lako i jednostavno koristiti vise puta dnevno, sto mi je u blagovaoni vrlo bitno
    - mogu ga koristiti djeca
    - ima onaj mali rucni usisivac na sebi - vrlo koristan i upotrebljiv dodatak


    ono sto mi se kod ovih robotnih verzija najmanje svidja je - upravo programiranje. moju kucu ne treba usisavat svake srijede i petka u pet popodne, nas ima sestero i usisavac ili metla su nam svaki dan u upotrebi i to po vise puta. trebalo mi je nesto sto ce biti lako i jednostavno za upotrebu a nadasve - uvijek pri ruci...

    eto, danas mi stize, sutra javljam dojmove (treba se prvo punit baterija)

    e, platila sam ga oko 750kn, na nekom snizenju (inace mu je ovdje cijena oko 1000-1200kn)

    za prostorije u kojima imam tepih (a trenutno ga u ovoj kuci imam i previse) ostaje mi "stari" usisivac koji nije los, dobar je i vuce i sve pet, al je glomazan i ima zicu za svakodnevno visekratno navlacenje...

  18. #18
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    tocno takav ergorapido imam i ja. ne bih te htjela obeshrabriti obzirom da si ga vec kupila, ali...
    riknuo je tocno kad je istekla garancija (onaj mali usisavac na njemu i dalje radi). bila sam lijena ici u servis, ali realno, ni ne treba mi jer me samo zivcira svojom neucinkovitoscu.
    da kupujem ponovno, kupila bih samo mali rucni usisivac koji zlata vrijedi.
    ovaj veliki ne vuce dobro, mislim pokupi on mrvice s plocica, ali tepih je vec sasvim druga prica. pa mi je bilo lakse uzeti mali rucni, sagnuti se i pokupiti mrvice s tepiha nego stoput prelaziti jedno te isto mjesto i nista.

  19. #19
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    litala imam ja i taj ja sam ovisnik o usisavaćima...imam i onaj na vodu za 15 000 kn.....i uz sve njih mi je stan pun psećjih dlaka...
    svaki dan posaugam 2 puta cijeli stan sa eurorapidom, jednom tjedno sa ovim velikim na vodu, a roomba cca 2 put tjedno...ma luđakinja, znam...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Jako interesantno, kad se preselim mislim da ću se baciti u trošak za vlastirog robya, a ima i neki novi koji pere podove, samo još nije u prodaji.

  21. #21
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    felix - meni on ni ne treba za tepih treba mi upravo za plocice/linoleum/jednogdanaparket

    treba mi za usisavanje nakon obroka, jer mislim da si svatko moze zamislit na sto lici pod pod stolom nakon sto cetiri klinca zavrse rucavanje

    treba mi za usisavanje kuhinje, koja nakon pripreme obroka ne izgleda nis ljepse od poda pod stolom

    i treba mi za kupatilo/wc jer mi je to najmrskije metlanje/usisavanje zbog malog manevarskog prostora...

    uglavnom - jos uvijek sam zadovoljna izborom, sutra kad se do kraja napuni - krecemo u boj

  22. #22
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ovi štapni su dobri za sitnice. Probala sam to i niš ne vuče, koma.

    Grgurovamama, ja te posve razumijem. Svaki dan usisavam, nažalost ne stignem i oprati podove. Trenutno imam vodeni, čudovište, super usisava i jako sam zadovoljna. Ali mi treba neki koji radi sam, jer stvarno nemam vremena još i za to.
    Ako imaš problema s dlakama, možda bi trebala više iščešljavati psa/pse. Moji su srećom kratkodlaki i ne linjaju se strašno.

  23. #23
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    imamo crnu labradoricu koja je u fazi linjanja tako da....imamo i furminator ne znam da li ste čule za to- češalj koji češlja ko lud...no svejedno....kud ona prođe, nedobog zatrese glavom...puf milijun dlaka na podu....

    ali kad je nema po ljeti (ode gospa na 3 mjeseca godišnjeg) stan uopće skoro ne treba saugati...a o prašini da ne pričam...milina....no onda nema nje...pa smo opet tužni

    no da ne skrećemo sa teme...

  24. #24
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    GrgurovaMama ,ja imam dvije labradorke u dvorištu ( obje u fazi linjanja ) , u potpunosti te razumijem , ja dvorište čistim 2 x dnevno, a kamoli stan

  25. #25
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    jaooooo đe me nađe.

    grgurovamama, priznajem ,luđa si od mene

    u zadnjih 7 godina, od kad imam zlatnog retrivera, promijenila sam nekoliko usisavača:

    - neki mali samsung, loše usisavao dlake s tepiha i ničim nismo uspjeli u usisavaču zadržati smrad ustajalih psećih dlaka pa smo potražili sretnije rješenje
    -kupili thomas 1500 vodeni, preko tv-a. dobro je vukao, opet loše sisao tepih, bio mi kompliciran i htjela sam usis sa peračem pa mi mama dala zepter tuttojebbo, ja njoj tomasa. zeznila se, al ko mi kriv.
    - zepter crko, dali ga na popravak i kupili opet vodeni, opet pteko tv-a, kao bolji, bla, bla, bla...crko i taj...završio u smeću
    - kupili opet vodeni, onaj crveni od 500,00 kn vivax il takva neka marka što su ga hvalili po forumu. e on je odličan, ALI je i on crko. još mu traje garancija pa će na popravak
    -momentalno smo na zepteru, koji je pogađate...CRKO (jedva vuče) i mislim da će ga bacit u smeće


    ...kad bolje pročitam što sam napisala, da nije žalosno, bilo bi smiješno

    sve u svemu, imam retrivera koji se tu u Splitu linja cijelu cjelcatu godinu, sad doduše najviše.
    mm ga četka gotovo svaki dan, a ja usisavam pod minimalno 2x na dan, perem jednom na dan. ma užas!

    i eto, što kupiti da za pseće dlake bude efikasno, al da mi ostavi fini miris eteričnog ulja kao vodeni.
    moram priznati da sam nakon 4 voden i dalje njihov fan, bez obzira na nepraktičnost.

  26. #26
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Ima li to u Miele izvedbi?

    Treba li mi u tom slučaju standardni sauger koji ja guram i vučem?

  27. #27
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    mislim da nema miele

    ja i dalje ne znam što kupiti, mislim miele cats&dogs, al hoće mi netko reći pušta li on smrad ustajalih psećih dlaka iz vrećice??? i zna li netko kolika mu je usisna snaga u kpa?

    ili batagel monsterH20?!

  28. #28
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Meni je Batagel fantastičan. Dugo smo se premišljali, nepoznata marka, puno love, ali je ispao SUPER! Jedino što je komplicirano s čišćenjem, ako ga pri ovim vrućinama ostaviš neočišćenog 2 sata, usmrdi se.

  29. #29
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    @n@-koji batagel imaš i daj opiši, zašto ti je kompliciran?

  30. #30
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    i mi se upisujemo u saugerfrikove - svake godine valjda mijenjamo usisavač i stalno nam nešto fali - te je prevelili, te je premali, te nedovoljno jak, te na vodeni filter, te bez filtera...you name it
    ali prvom prilikom kupujem samohodni da usisava po mogućnosti kad me nema doma , pogotovo sad kad selimo u veći stan
    samo pitanje: kako vam klinci reagiraju na te samohodne, jel puno prčkaju po njima. moji su i po ovima običnima non-stop i stalno ih rastavljaju kamo god ih sakrili
    Posljednje uređivanje od Stijena : 02.07.2010. at 16:08

  31. #31
    GrgurovaMama avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    380

    Početno

    moj ima faze- nekad ga se boji, nekad se razgovara s njim, nekad ga ne doživljava ali nikada nije prčkao po njemu...uglavnom smješan je jer zna da se zove roomba pa ga ćesto spominje

  32. #32
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Sorry, kasnim. Imamo Val Aqua! Jako sam zadovoljna, kompliciran mi je zato što nemam stalno vremena odmah po usisavanju da ga rastavim i isperem sve dijelove. Ako to uključiš u kompletno vrijeme usisavanja, dakle od sklapanja usisavača, do čišćenja, ono traje duplo u odnosu na 'normalne' usisavače.
    Jest da usisa duplo bolje, sve to stoji, ali mi je često problem s čišćenjem nakon usisavanja.

  33. #33
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    @n@-da li je potrebno samo oprati posudu ili još nešto?

  34. #34
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Prvo moraš skinuti crijevo kojim usisavaš, pa isključiti 'glavu' (motor) iz struje. Nakon skidanja 'glave' imaš jedan dio na posudi (plastični, također posuda, on štiti motor usisavača od prodora vode). U njemu je rupa u kojoj se pak nalazi spužva. Tek tada dolaziš do posude u kojoj je također plastični 'separator' - sprečava prodor većih komada (papira, plastelina kod nas, komada blata i sl.) u samu posudu, odnosno zadržava te komade u jednom malom prostoru.

    E, sad... kad to sve rastaviš, trebaš:
    a) isprazniti prljavu vodu iz posude,
    b) oprati spužvicu,
    c) oprati plastičnu posudu koja štiti motor, jer je s donje strane u dodiru s vodom i samim time prljava. To mi je najteži dio, jer ona ima kao neki rotor u sebi, a to se ne da rastaviti nego operem koliko najbolje mogu pod jakim mlazom vode,
    d) oprati mali separator i isprati glavnu posudu - to je pis of kejk.

    Otprilike možeš opisano vidjeti ovdje: http://www.youtube.com/watch?v=IbhZ5ytfT9c
    Ovo je drugi usisavač, dosta različit od moga, ali imaju cca. iste dijelove: glavnu posudu, separacijsku posudu, 'glavu' usisavača.

  35. #35
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    uh ana, nije to za mene

    možda je onaj monster h2O jednostavniji ?!

  36. #36
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    imam labrodoricu, svjetlodlakavu koja ima 2 faze linjanaj u svom životu:
    1. faza - jako linjanje
    2. faza - linjanje u turbo pogonu
    Svaki dan usisavamo, kupili i Miele cats-and-dogs - ne smrdi kao iz Elektroluxa i zbilja dobro usisava. Još kada bi to sam napravio

  37. #37
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    nadice-znači ne smrdi miele c&d

    svako koliko mijenjaš vrećice i koliko koštaju?

  38. #38
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Može li mi netko dati kakav tips & tricks za Roombu? Kupila sam danas model Elite pet. Na podu su pločice , mopsica i jednogodišnjakinja. Više mi je dojadilo stalno čišćenje, pa mislim da će mi ovako biti lakše i čišće. Prostor je velik, da li da mu stavljam zapreke da čisti dio po dio ( dnevni, blagovaonu, kuhinju) ili da sam lunja okolo?
    Hvala unaprijed.

  39. #39
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ja ti nažalost ne mogu dati t&t za usisavač, ali mi je definitivno na popisu 'većih investicija' ove godine; i to baš taj model koji si kupila. Tako da te molim komentar kad vidiš kako si zadovoljna njime.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry, kasnim. Imamo Val Aqua! Jako sam zadovoljna, kompliciran mi je zato što nemam stalno vremena odmah po usisavanju da ga rastavim i isperem sve dijelove. Ako to uključiš u kompletno vrijeme usisavanja, dakle od sklapanja usisavača, do čišćenja, ono traje duplo u odnosu na 'normalne' usisavače.
    Jest da usisa duplo bolje, sve to stoji, ali mi je često problem s čišćenjem nakon usisavanja.
    Mi isto imamo batagel, e sad koji je morala bih pročitati. Imamo ga već 5 godina i super nam je. Ja bez turbo četke više nemogu živjeti, a super mi opere tepihe i tapecirani namještaj. S čišćenjem je malo teže, ali nije tak strašno, čistim ga odmah (voda je tako zmazana da moram to odmah napraviti, jer je stvarno fuj). S njim čistim recimo jednom tjedno, a za svaki dan obični sauger. I ja imam i s vrečicama i bez vrećica, a kad se preselim u svoju kuću kupujem si rombija.

    Jedina stvar koja mi očisti dlake od peseka i mačkica je turbo četka.

  41. #41
    elfi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    2

    Početno

    pozdrav Beti3, moram te pitati kako si zadovoljna s roombom.
    ja vec pola godine pratim snizenja i info s americke stranice, ali nikako da se odlucim za nekakav model....uglavnom trenutno se oporavljam od laparoskopije i ne mogu uopce usisavati, a muzic nije bas brz da se primi tog posla (citaj:treba puno uvjeravanja i tako je doslo vrijeme za kupnju roombe. vec sam dva sata na netu i trazim i trazim i nisam puno pametnija
    molim za pomoc i info kako to kod tebe izgleda

    hvala i tebi unaprijed

    (inace se potpisujem kao totalni frik za sve tehničke naprave, uključujući usisavače, a trenutno sam na kärcheru s vodenimi filterom)

  42. #42
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    malo prije je završio čistiti dnevni. ja sam prezadovoljna. skužila sam kako da mu postavim granicu.očisti da pod blista, pločice i laminat.
    tepihe nemam, samo male koje otresam.
    kupila sam u avenue mall, štand u hodniku. 3999,00 na 6 rata.po mom iskustvu dobro potrošen novac, a očistim ga za minutu. sori na malim slovima, u lijevoj ruci mi spava beba.

  43. #43
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mi razmisljamo o Roombi, zaboravila sam jedino tocno o kojoj. Mislim da je rijec o jednoj iz kolekcije modela koji pocinju brojem pet. Nemamo puno namjestaja, sve je odignuto od poda... jedino se nadam da nece usisati i macku. Nemamo tepihe tamo gdje ga namjeravam pustati. Uglavnom, zlo mi je doslo kad sam vidjela cijene na siriusinom linku... tu su oko $300 za malo naprednije modele, a ispod $200 za jednostavnije.

    Trenutno imam neki Simplicity nesto, navodno americku verziju Mielea. Ne podnosim ga, tezak je i nista posebno ne radi. Obican je, s kanisterom, 'po naski'. Americki stapni usisavaci su mi pregrozni, ta cudesa imaju kila koliko i ja. Nedavno sam za $20 nasla ovaj Dirt Devil i obozavam ga. Mali je, moze biti rucni, a i ne mora, ne ispuhuje previse zraka sa strane, a usisava macje dlake s namjestaja. Pokupi cak i kamencice iz njezine kutije s pijeskom.

  44. #44
    elfi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    2

    Početno

    super, bas mi je drago da si zadovoljna....i ja si vec zamišljam kako on čisti umjesto mene
    idem odmah naručiti jedan. mislim da cu uzeti roombu 563. svakako ću javiti kako to kod mene funkcionira. dok sam pregledavala američke forume, svi su bili ili totalno zadovoljni ili totalno nezadovoljni. sredine nema. a na engleskom forumu su pak svi totalno zadovoljni. mozda su europski modeli bolji nadajmo se!!!

  45. #45
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Podizem...Beti,jesi li jos uvijek zadovoljna Roombom?
    Ima li jos koja zadovoljna korisnica?

    Ja imam velik brisan prostor u DB bez zica i puno prepreka tako da mi se cini da bi mogao funkcionirat....
    Znam da nemogu ocekivat da ja vise ne usisavam,ali 1-2x tjedno bi bio preporod....
    A tetka da svaku noc odradi poso kad mi odemo na spavanje...

  46. #46
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Jesam, zadovoljna sam. Čistim ja i klasično kad mi se žuri, ali kad ima vremena, lijepo sklonim sve s puta i prepustim mu cijeli prostor.
    On ide po svuda i na kraju je stvarno sve čisto. A imam mopsicu u kući i on sve dlake pokupi.

    Lako ga je očistiti, iako mu se duge vlasi prilično omotaju oko četkica i onda se ne mogu vrtiti, no ima neki dio s kojim makneš vlasi, (to vrijedi za nas dugokose).

    Robotko mi je jedna od uspjelih i jako dragih investicija.

  47. #47
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Kod mene je obrnuto od Beti, ja pustim Zlatka kad mi se žuri: maknem igračke s poda, evntl. dignem stolce i pseće zdjelice i pustim ga te izjurim iz kuće.
    Kod mene baš ne pokupi sve dlake, imam dva velika psa kratke dlake, ali sam jako zadovoljna rezultatom.
    Ispraznim spremnik nakon svakog usisavanja, radi svaki dan, a veće čišćenje četki na Zlatku obavim cca. jednom tjedno /zovem ga Zlatko jer mi je zlata vrijedan/.
    Također mi jednom tjedno dolazi teta koja počisti stan i usisa standardnim usisavačem na vodu te opere podove.

    Ne znam je li netko već spomenuo, jedina ozbiljna zamjerka koju smo mi uspjeli naći jest trajanje baterije, odnosno činjenica da nakon otprilike godinu-dvije treba zamijeniti bateriju, koja stoji kao prosječan novi usisavač.
    Nije jeftin, nije ni povoljan, ali u današnjem životu strke, zbrke i jurnjave je stvarno koristan.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1

    Početno

    Mi ga imamo vise od godinu dana i jako smo zadovoljni sa njegovim skoro svokodnevnim radom.

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Mi razmisljamo o Roombi, zaboravila sam jedino tocno o kojoj. Mislim da je rijec o jednoj iz kolekcije modela koji pocinju brojem pet. Nemamo puno namjestaja, sve je odignuto od poda... jedino se nadam da nece usisati i macku. Nemamo tepihe tamo gdje ga namjeravam pustati. Uglavnom, zlo mi je doslo kad sam vidjela cijene na siriusinom linku... tu su oko $300 za malo naprednije modele, a ispod $200 za jednostavnije.

    Trenutno imam neki Simplicity nesto, navodno americku verziju Mielea. Ne podnosim ga, tezak je i nista posebno ne radi. Obican je, s kanisterom, 'po naski'. Americki stapni usisavaci su mi pregrozni, ta cudesa imaju kila koliko i ja. Nedavno sam za $20 nasla ovaj Dirt Devil i obozavam ga. Mali je, moze biti rucni, a i ne mora, ne ispuhuje previse zraka sa strane, a usisava macje dlake s namjestaja. Pokupi cak i kamencice iz njezine kutije s pijeskom.
    Ah, Amerika!!!

  50. #50
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    jel može Irobot i na tapisone?

Stranica 1 od 8 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •