Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 105

Tema: Vitamini u trudnoci!

  1. #51
    jasa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Jesi to mozda pila Prenatal od Natural Wealtha? On je poznat po takvim nuspojavama, i ja sam ih imala pa sam ga brzo izbacila.
    Ma ja sam fino procitala koji bi mi vitamini kao trudnici najvise trebali i skuzih da ih ima i u onim "normalnim" multivitaminima koji sam imala doma (mislim da su bili ABC) pa sam pila to. Ali ovaj tonik mi je sad zakon i uopce se ne bunim sto sam na to presla

  2. #52
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Ja uzimam Elevit, ali ne baš redovito. Kutija od 30 tbl mi traje već skoro 2 mjeseca i još imam 5-6 tbl.
    Za NW sam stoput čula da nisu baš, a nemam pojma zašto i voljela bih da mi netko baš objasni zašto. Zahvaljujući reklami, to su vjerojatno najprodavaniji vitaminski preparati.

  3. #53
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    U prvoj trudnoći sam pila prenatal od NW i imala sam mučnine pa sam negdje pročitala da oni uzrokuju takve nuspojave. I u ovoj trudnoći sam imala mučnine, a nisam uzimala te vitamine. Zapravo, tih par tjedana mučnina nisam uzimala nikakve vitamine.
    Neznam kako bi NW Prenatal uzrokovao mučnine kad svi prenatal vitamini imaju isti sastav, mrvicu drugačijih omjera. Ok, moguće da vitaminski preparati uzrokuju mučninu, ali baš samo nw...

  4. #54
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Curke koje piju Elevit da li ste primjetile kak cijena ovisi od ljekarne do ljekarne. Ja kupujem u jednoj ljekarni po 99 kn,a u drugoj sam prije po 103 kn meni je razlika recimo

  5. #55
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke koje piju Elevit da li ste primjetile kak cijena ovisi od ljekarne do ljekarne. Ja kupujem u jednoj ljekarni po 99 kn,a u drugoj sam prije po 103 kn meni je razlika recimo
    da tako je, svaka ljekarna ima svoju cijenu, uvjerila se na više proizvoda.

  6. #56
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    A sokic koji ja kupujem u DM-a ( a zna se da on ima ohoho marze) je 39kn a u apoteci vidjela neki dan 48kn!!!!
    Apoteke imaju marze od cca 30-35%!

  7. #57
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    meni je dr preporučio taj sokić, ali nema šanse da toliko love dajem za vitamine i minerale kojih ima i u prenatalu

  8. #58
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    A sokic koji ja kupujem u DM-a ( a zna se da on ima ohoho marze) je 39kn a u apoteci vidjela neki dan 48kn!!!!
    Apoteke imaju marze od cca 30-35%!
    Nije samo stvar marže već i nabavne cijene,koja u ljekarni nije ista kao u DM..Na to se ne može utjecati..na maržu može,ako se hoće

  9. #59
    mayica01 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    196

    Početno

    ja pijem jedino zeljezo..moj ginek. je protiv tih raznoraznih vitaminskih tableta,pokusavam se relativno zdravo hraniti i to je to..rekao mi je da beba sve potrebne vitamine dobiva preko hrane i da nije potrebno ih dodatno uzimati.. svako toliko iscijedim si narance.limune,svaki dan pojedem jabuku ili sta vec imam doma od voca..neku vocnu salaticu..i super..

  10. #60
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    mayica01, ja slično kao ti... nastojim jesti sezonskog voća i povrća, slušam reakcije tijela (za sada jedino ne podnosim češnjak, inače ga obožavam, ali zato ne prođe dan da ne pojedem glavicu kapule ili mladog luka )...
    Na početku sam pila folacin (zbog prethodne trudnoće) i prenatal nutrients od Solgara, ali mi je od njih stalno bilo zlo pa sam prestala...

  11. #61
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Prva dva mjeseca sam uzimala folnu, a sada pijem Twinlabov prenatal.
    Tako sam isto u prvoj trudnoći i odgovaralo mi je. Nikada kao tada nisam imala lijepu kosu i nokte. Kosa gusta i sjajna, a nokti čvrsti. Nastavila sam piti prenatal i šest mjeseci nakon poroda. (dojila sam pune dvije godine)
    Dijete mi nikada nije popilo nijedan antibiotik Možda ima veze.

  12. #62
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Curke koje piju Elevit da li ste primjetile kak cijena ovisi od ljekarne do ljekarne. Ja kupujem u jednoj ljekarni po 99 kn,a u drugoj sam prije po 103 kn meni je razlika recimo
    istina,ja elevit kupujem u sloveniji -usput kad idem u šoping i cijena je 11 eura

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    51

    Početno

    počela sam piti folnu (jer se sve više raspravlja o tome koliko je zapravo dobra, a koliko štetna... ), pa sam prestala....
    evo sad sam prošla 12 tjedana i nisam ništa pila do sada..tu i tamo kad se sjetim popijem kalcij od TWINLABA i to je to

    inače jedem voće, povrće, pijem mlijeko, domaću juhicu i tako...

    navodno da najnovija istraživanja pokazuju da bi bilo najbolje ne uzimati ništa....

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    51

    Početno

    i još jedna stvar oko koje neke trudnice redovito griješe..
    vitamine ne uzimate zbog bebe, nego zbog sebe! beba sebi uzme sve što joj je potrebno, ako nema dovoljno, onda crpi od vas iz vaših kostiju, iz zubi... i sl.
    dakle, kroz te vitamine koje pijete, vi nadoknađujete sebi što vam je potrebno, a što vam beba uzme

  15. #65
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    Citiraj ich123 prvotno napisa Vidi poruku
    i još jedna stvar oko koje neke trudnice redovito griješe..
    vitamine ne uzimate zbog bebe, nego zbog sebe! beba sebi uzme sve što joj je potrebno, ako nema dovoljno, onda crpi od vas iz vaših kostiju, iz zubi... i sl.
    dakle, kroz te vitamine koje pijete, vi nadoknađujete sebi što vam je potrebno, a što vam beba uzme
    X

  16. #66
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj ich123 prvotno napisa Vidi poruku
    i još jedna stvar oko koje neke trudnice redovito griješe..
    vitamine ne uzimate zbog bebe, nego zbog sebe! beba sebi uzme sve što joj je potrebno, ako nema dovoljno, onda crpi od vas iz vaših kostiju, iz zubi... i sl.
    dakle, kroz te vitamine koje pijete, vi nadoknađujete sebi što vam je potrebno, a što vam beba uzme
    Naravno
    Ali nema u organizmu zaliha svih vitamina i minerala koji su nama i bebi potrebni. Pa ako nečega nema, onda ni beba nema što crpiti. Zato ih sve moramo redovito unositi.
    Bilo bi idealno zdravom i kvalitetnom prehranom.

  17. #67
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj kiki30 prvotno napisa Vidi poruku
    istina,ja elevit kupujem u sloveniji -usput kad idem u šoping i cijena je 11 eura
    11 eura?? Pa meni se isplati onda samo po njega otic! Ne mogu vjerovat da je takva razlika u cijeni, ja sam zadnju kutiju platila 109 kn...

  18. #68
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    da koksy,ja platim 11 eura u ilirskoj bistrici.prvo sam pitala koliko je ovdje,pa kad sam išla u šoping sam svratila u ljekarnu i baš se iznenadila..to mi je usput a i 20 kn ušteda

  19. #69
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    malo podižem temu...
    počela sam piti elevit u 12 tt a dosada sam pila samo folic...ja sam platila 109 kn u Osijeku..šta vi pijete,koje vitamine?

  20. #70
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Cijelu trudnocu pijem Elevit, sad sam 38+4. isto platim oko 110 kn.

  21. #71
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Twinlab, Prenatal. Ali samo kad se sjetim, sto je nekoliko puta tjedno.

  22. #72
    delitza avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    111

    Početno

    Čitavu trudnoću (28+3) Elevit. 110 kn Gdje god sam ga kupovala u ZG-u ista je cijena, ne znam da li obilazim krive ljekarne ili su se konačno dogovorili...

  23. #73
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Pregnazone complete (Health Aid). 60 kom, 174 kn!

  24. #74

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    17

    Početno

    Ja skoro cijelu trudnoću (sada sam 34. tt) uzimam Pronatal od Elevita, iz jedinog razloga jer sadrži i omega 3! Uz to sam u zadnjih mjesec dana počela piti i magnezij (u šumećim tabletama) zbog jakih grčeva. To je to! S time da, kao što je netko već napisao, ne opterećujem se time i popijem kad se sjetim. Nemam ništa protiv nekih vitamina u trudnoći ali ne pada mi na pamet kljukati se svime i svačime, tako da mislim da je sasvim dovoljno kupiti si prenatal i to je to, s time da ni to nije obveza! Mene strašno živcira to njihovo pametovanje i kljukanje svačime! Meni je doktorica prepisala sada i željezo (ne fali mi ga, dapače ima ga i više nego dovoljno), kao reda radi, ja sam samo kimnula glavom ali ga ne uzimam!

  25. #75

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Pozz curke!
    Ja uzimam pronatal od elevita to mi je dr.propisala! No meni se U trudnoci zgadilo mlijeko uopce ga ne mogu ni pomirisat pa znate li neki dobar pripravak Koji barem malo nadomjesta mlijeko?

  26. #76
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    pa ako jedeš svježeg sira,jogurte itd nebi trebalo biti problema.dosta žena ne podnosi mlijeko..ja ga lagano mogu sada ali hladno ! ako je toplo zlo mi je !

  27. #77

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    77

    Početno

    Trudnoća je još mala pa do 3 mj pijem samo folnu za sad. Imala sam priliku pa sam iz Beograda nabavila Elevitov pronatal koji tamo košta (u kunskoj protuvrijednosti) oko 81kn

  28. #78

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Prva tri mjeseca pila Folic Plus, nekakva f kiselina sa dodatkom kalcija i vitamina a sad vec par mjeseci pijem Pregnital jer ima Omega kiseline. Pokušala piti na početku onaj ****-ov sok za trudnice ali mi je bio pregadan, kao i oni dr dokovi.
    Zato svako jutro ili cijeđena narančada ili si napravim sa Bullet Expressom sok od 3,4 vrste voća svaki dan, mislim da su moje potrebe za svježim vitaminima zadovoljene.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    77

    Početno

    Meni je sok od aronije, uf super fin i pun vitamina ali je skup uf

  30. #80
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    Ja trenutačno pijem pregnital. Zanima me da li i nakon 3.mj.mogu nastaviti piti ovo,buduči da su svi potrebni vitamini u tome,jer inače ne jedem voče! I zanima me koji ljekovi su dobri za "kasne trudnice " a da imaju omega 3. ? Tnx

  31. #81
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja si kupim Omega 3 posebno u DM-u nije skup, a pijem Elevit većinom, na početku sam Centravit

  32. #82
    ORNELKA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    SLAVONIJA
    Postovi
    38

    Početno

    Ja koristim Pregnazon complete prema preporuci liječnika. Kaže da je jedan od najboljih. Cijena je 141,80 kn za 60 kom. Pije se do kraja trudnoće. Za sada nisam imala nikakvih nuspojava od istoga, jedino što ga ovdje u mome mjestu stanovanja teško nabaviti. Meni je skroz OK i s obzirom na cijenu, traje 2 mjeseca.

  33. #83
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj ORNELKA prvotno napisa Vidi poruku
    Ja koristim Pregnazon complete prema preporuci liječnika. Kaže da je jedan od najboljih. Cijena je 141,80 kn za 60 kom. Pije se do kraja trudnoće. Za sada nisam imala nikakvih nuspojava od istoga, jedino što ga ovdje u mome mjestu stanovanja teško nabaviti. Meni je skroz OK i s obzirom na cijenu, traje 2 mjeseca.
    Pregnazon se piju 2 dnevno! Znači, kutija je za mjesec dana...

  34. #84
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    da ne otvaram sad novu temu, zadnjih par dana sam jako slaba ( 22 tjedan trudnoće) , na večer jedva dočekam ponoć , odem zaspat, probudim se par puta na wc ali uglavnom odspavam u komadu 12h, evo maloprije se jedva digla.. pijem elevit od početka trudnoće ali čini mi se da mi fali željeza, osjećam se jako anemično, nakon prvog tromjesečja sam doslovno trčat željela od energije a zadnjih par dana ne znam za sebe.. doktorica mi na godišnjem, dal da odem u ljekarnu i šta da uzmem na svoju ruku?

  35. #85
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Elevit ima 60 mg željeza i ne treba ti više. Ustvari, važnije je zdravo se hraniti, a ne piti te umjetne vitamine.

    Nemoj uzimati na svoju ruku. Uostalom ne treba ti ginekolog da ti utvrdi željezo u krvi. To može u sektorskoj ambulanti.

  36. #86
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Apsu, možda nije do vitamina i željeza nego skokovi u rastu.
    Mene isto zna uhvatiti extremno spavanje dan-dva. Jedva mogu biti budna. Prije 10ak dana me tako ulovili: spavala sam i popodne po 2,5 sata i navečer sr pokupila u 10.
    Ostale dane sam ok, energije imam nekad previše nekad normalno. Tako da sam i ta razdoblja previše spavanja protumačila kao nešto normalno.

    još par dana osluškuj tijelo, pa ako i dalje budeš preumorna, od i na vađenje krvi.

  37. #87
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    mene to spavanje svako malo uhvati, popodne iza ručka pogotovo i to je normalno iako spavam dosta po noći, sve u svemu puno sam umornija nego inače

  38. #88
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Pospanost u trudnoći je normalna, a na anemiju ukazuju i drugi simptomi kao što su " lupanje srca", ranice u kutovima usana...

    Samo spavajte koliko god vam se spava, jer kad patuljčići dođu

  39. #89
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    sad kad kažeš imala sam ja u par navrate i te ranice u kutovima ustiju ali sad nisam već neko vrijeme, tko zna možda sam i ja onda anemična, isto pijem već dugo elevit i nadam se da mi je to nadoknadilo ako sam i imala manjak željeza
    Jako ti lijep momčić u avataru!

  40. #90
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    hmm, ja nemam ranice u kutovima al su mi usta dosta ispucala.. a srce lupa, samo što to čitam da je u trudnoći normalno.. kad se legnem na leđa lupa jako, kad se malo umorim.. Pospana sam bila u prvom tromjesečju, pa me sad nakon što sam imala puno energije ovo malo zabrinulo..

  41. #91
    Mamilyn Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    9

    Početno

    poprilično sam zadovoljna svojim ginićem,ali što se tiče vitamina,uvjerila sam se da svi oni guraju neke svoje farmaceutske kuće s kojima imaju deal...meni je konkretno preporučio elevit dok još ni krvnu sliku nije pogledao, pa sam zahvaljujući njemu i višku željeza kojeg sam očito imala dobila divnu tvrdu stolicu i hemiće ...
    pa sam ga počela pit tu i tamo,par puta tjedno, a onda prešla na dm-ove vitamine 'AZ mama' koje kombiniram sa omegom 3 i magnezijom,kalcijem i vitaminom D jer sam na kraju drugog tromjesječja,kad već mrva treba više i željeza i kalcija koje ne mogu dobit iz prehrane u tim količinama...

  42. #92
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Citiraj Mamilyn Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    poprilično sam zadovoljna svojim ginićem,ali što se tiče vitamina,uvjerila sam se da svi oni guraju neke svoje farmaceutske kuće s kojima imaju deal...meni je konkretno preporučio elevit dok još ni krvnu sliku nije pogledao, pa sam zahvaljujući njemu i višku željeza kojeg sam očito imala dobila divnu tvrdu stolicu i hemiće ...
    pa sam ga počela pit tu i tamo,par puta tjedno, a onda prešla na dm-ove vitamine 'AZ mama' koje kombiniram sa omegom 3 i magnezijom,kalcijem i vitaminom D jer sam na kraju drugog tromjesječja,kad već mrva treba više i željeza i kalcija koje ne mogu dobit iz prehrane u tim količinama...
    Ista stvar s mojom dok. Dala Elevit od 10tt, a elevit i eutyrox ne idu nikako skupa, isto sam imala probavnih problema,pa sam uzela pregnital i prezadovoljna s njim ulazim u 8.mjesec trudnoće. Barem je duplo jeftiniji

  43. #93
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Malo podižem temu...kako mi je imunitet pao, pokušavam jesti što zdravije, no uz to odlučila sam se i za dodatne vitamine. Poslala sam muža u ljekarnu po vitamine, a on mi iz DM-a donio neke njihove vitamine A-Z Mama...gledajući sastav vrlo je sličan Pronatalu, Elevitu i sličnima...a cijena mu je drastično manja, čini mi se niti 30-ak kn. Uglavnom, s jedne strane sam zadovoljna, s druge skeptična...ili smo toliko zaslijepljeni raznim "markama" proizvoda da ne vjerujemo nečem što je jeftino

  44. #94
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    hm...ipak ima puno manje željeza...15 mg..

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa Vidi poruku
    Malo podižem temu...kako mi je imunitet pao, pokušavam jesti što zdravije, no uz to odlučila sam se i za dodatne vitamine. Poslala sam muža u ljekarnu po vitamine, a on mi iz DM-a donio neke njihove vitamine A-Z Mama...gledajući sastav vrlo je sličan Pronatalu, Elevitu i sličnima...a cijena mu je drastično manja, čini mi se niti 30-ak kn. Uglavnom, s jedne strane sam zadovoljna, s druge skeptična...ili smo toliko zaslijepljeni raznim "markama" proizvoda da ne vjerujemo nečem što je jeftino
    Ima razlike između multivitaminskih preparata i onih namjenjenih trudnicama i dojiljama. Ova druga skupina ispitana je upravo na toj populaciji i nije štetna za bebu. Ne kažem da su ovi iz prve skupine štetni, ali na toj populaciji nisu ispitani i ja ih ne bih uzimala.

    Što se željeza tiče-ne treba birati upravo onaj preparat koji sadrži najviše željela bez nalaza. Osim sadržaja željeza važan je i njegov kemijski oblik: više je koristi od manje doze željezo-bisglicinata nego iz više doze fumaratnog oblika koji je jeftiniji i najčešće se koristi u "običnim" multivitaminima. To je jedna od razlika: ima ih dosta u sastavu B-kompleksa, kalcija, magnezija i elemenata u tragovima.

  46. #96
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Ovo je prvi puta da uzimam neke dodatne vitamine iz razloga što ovaj put radim i sklona sam čestom obolijevanju, trenutno liječim upalu sinusa. U prethodne dvije trudnoće nisam ništa uzimala niti mi je doktor preporučio išta osim prirodnih, zdravih namirnica. Krv sam vadila prije uzimanja vitamina pa me baš zanima nalaz. Na ovim vitaminima stoji deklaracija kako su za trudnice i dojilje pa vjerujem (nadam se) kako nisu štetni...

  47. #97

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj kristina_zg prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je prvi puta da uzimam neke dodatne vitamine iz razloga što ovaj put radim i sklona sam čestom obolijevanju, trenutno liječim upalu sinusa. U prethodne dvije trudnoće nisam ništa uzimala niti mi je doktor preporučio išta osim prirodnih, zdravih namirnica. Krv sam vadila prije uzimanja vitamina pa me baš zanima nalaz. Na ovim vitaminima stoji deklaracija kako su za trudnice i dojilje pa vjerujem (nadam se) kako nisu štetni...
    Budi bez brige: sve ono što nosi takvu deklaraciju ne smije biti štetno ni za mamu, a ni za bebu. Naravno da postoje bolji i lošiji multivitamini: na početku trudnoće, ako ih se uzima, najvažnije je da ih podnosi želudac jer ako se pojave mučnine (ne trudničke), težina u želucu, opstipacija... ni najbolja kapsula nije dobra. Sjeti se samo u zadnjem trimestru omega-3 i tu kvalitetu diktira cijena budući da su pročišćene omege skupe zbog samog procesa čišćenja. Najsigurnija ti je dječja omega (ako ti je želudac bude podnosio): http://planetzdravlja.com/webshop/in...product_id=165 Bočica ti traje najmanje mjesec dana, skupa je, ali to je najbolje što trenutno svjetsko tržište ima. Potrebna doza ti je najviše 5 ml (jedna čajna žličica), a može i manje od toga.

  48. #98
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Hvala mim

  49. #99

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    cure jeste li vidjele da je gosp. Todorić izbacio neku liniju vitamina i dodataka prehrani?

    http://www.konzum.hr/O-Konzumu/Novos...ataka-prehrani

    ima i prenatal i zanima me kaj mislite, može li se pouzdati u to ili ne?

    ja kupila (jer nisu skupi) i nemam nikakvu alergijsku reakciju na njih,
    a inače uglavnom imam na sve vitam. pripravke
    Posljednje uređivanje od techna : 14.07.2014. at 17:36

  50. #100

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    357

    Početno

    htjela sam dodati, da mi je baš i to sumnjivo, jer možda i nema ničega unutra
    pa zato nemam reakciju (mada valjda i to netko kontrolira ?)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •