Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 105 od 105

Tema: Vitamini u trudnoci!

  1. #101
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Ja totalno fušarim s tabletama u ovoj trudnoći. Ni prenatal ne pijem redovito. Stalno zaboravljam, nekada ne popijem po tjedan dana i onda se sjetim! Koliko je on neophodan? Čak ni magnezij ne uzimam. Zdravo se hranim, puno voća i povrća, no je li to dovoljno za ovako zaboravnu glavu?

  2. #102
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    U prvoj trudnoći uzimala sam samo folnu na početku, i to neredovito, te zadnjih par mjeseci željezo. Nikakve dodate vitamine, ginić mi je rekao da ukoliko sam zdrava i ukoliko se ok hranim da mi ništa i ne treba. I tako sam se i osjećala, super, moćno i zdravo.
    Ni sad u drugoj trudnoći ništa ne uzimam, nešto na početu folne i to je to. I opet se osjećam sjajno, svi nalazi su super.

    Ono što ću ovoga puta napraviti drukčije je da ću početi uzimati vitamine nakon poroda.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj techna prvotno napisa Vidi poruku
    htjela sam dodati, da mi je baš i to sumnjivo, jer možda i nema ničega unutra
    pa zato nemam reakciju (mada valjda i to netko kontrolira ?)
    U Europi se preparati, ako su registrirani kao dodaci prehrani, ne kontroliraju na sastav tj.ne moraju nužno sadržavati ono što piše da sadržavaju. Kontrolira se na neštetnost. Dakle, ovo tvoje tebi ne šteti, ali nitko ti ne garantira da unutra nije glukoza i malo C-vitamina. U USA je malo drugačije: postoje preparati koji su kontrolirani na sastav djelatnih tvari i neštetnost u isto vrijeme i oni drugi koji su obično smeće. Ja bih, pogotovo u trudnoći, birala provjereno i svakako mi izbor ne bi bili novi preparati nego oni koji su godinama na tržištu.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    27

    Početno

    evo jedna friška info....neki dan bila u ljekarni i kaže mi farmaceutkinja da su dobile sve ljekarne dopis da se povlači folna i prenatal od Twinlaba. Kao prejaki su sastojci i mora na revidiranje. To je kao za europsko tržište predimenzioniran sastav tako da ga više nema za kupiti nekoliko mjeseci.

  5. #105
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Da, na njihovoj originalnoj kutiji pise da se uzimaju dvije tablete dnevno i onda je to fakat konjska doza
    Ali na uputama na hrvatskom pise da se uzima jedna tableta dnevno i onda je dnevna doza slicna kao i ostalim prenatalnim vitaminima
    Sjecam se toga, jer smo kolegica i ja usporedjivale u prvoj trudnoci, pa mi bas je ostalo u sjecanju
    Ja sam pila samo povremeno te vitamine, ono, kad se sjetim, 1-2-3 puta tjedno
    Ali folnu sam pila prije trudnoce i u prvom trimestru dnevno 400 mcg

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •