Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 84

Tema: alergija na ambroziju

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Utrine
    Postovi
    50

    Početno alergija na ambroziju

    trudnice i mame, kako ste se borile ili se borite s alergijama u trudnoći?
    mene konkretno počela mučiti ova ambrozija, kao i svake godine u ovo vrijeme, pa sve dokraja 9 mjeseca, čak i duže, s time da sam prije simptome eliminirala Gnadionom i bilo bi sve ok.
    međutim, sad u trudnoći naravno da se on ne preporuča trudnicama, a ja kišem i curi mi nos i oči svrbe i suze... ok je dok sam u zatvorenom, ali više od 20 minuta vani (i to u Zagrebu, na ''betonu'', ne samo u prirodi) i kreće drama...
    ima li netko kakav savjet prije nego odem doktorici!? kako ste vi rješavale svoje probleme s alergijama (na ambroziju, ali i drugo)?

  2. #2
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    homeopatijom!!!!
    i bilo mi je super!!! :D

  3. #3
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ja ove godine sa velikim dozama C vitamina, dobro preko 1 g. Uzimala ga za nešto skroz drugo, kad skužila da alergija nikako da krene. I onda slučajno čula od kolege na poslu da C vitamin ima antihistaminička svojstva, i jednostavno nastavila kroz cijeli period kad mi je inače najgore. I gotovo da nisam imala simptoma.

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    bucka, daj reci koji pripravak koristiš?

    Ja sam alergiju dobila u drugoj trudnoći - nisam uzimala ništa, a ništa nisam uzimala ni poslije jer sam dojila. Tak da sam se mučila kao sam vrag.

    Ove godine pijem homeopatske kuglice i tekući propolis.

  5. #5
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    Ja patim u 5., 6., 8., i 9., mjesecu :/ . Šmrcam sve u šesnaest, već mi je neugodno uopće ići kod nekoga. a kad je stvarno kriza, kad ne mogu spavat, špricnem tafen u nos. Doc mi ga je dala na proljeće. Znam da je idealno ništa ne koristiti, ali mislim da ću mu sa tih par puta manje naškoditi nego da se mučim, ne spavam i slično... A antihistaminici zapravo djeluju lokalno, tako da nemaju neki veliki utjecaj na bebu.

  6. #6
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    za dojece mame - ovo je link s nekog starog topica:
    http://www.kellymom.com/health/meds/cold-remedy.html

    i jos pitanje u vezi homeopatije:
    meni su rekli da bi efikasno lijecenje trebalo zapoceti prije sezone alergije, sto sam ja opet fulala (nekako se svake godine potajno nadam da ce alergija iznenada nestati, kao sto se i iznenada pojavila). Ima li kakve koristi zapoceti sada, kad ambrozija vec naveliko cvate?
    I kako mogu biti sigurna da je neki homeopatski pripravak sasvim sigurno ok kod dojenja?

  7. #7
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Zelena magma i izbaciti mliječne proizvode. Recept koji pali. Ja sam prošle godine pila Belodin jer nisam mogla živjeti s ambrozijom no ove je to ko od šale. Povremeno kihnem i super mi je.[/b]

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Utrine
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj LeaB prvotno napisa
    Zelena magma i izbaciti mliječne proizvode. [/b]
    Kak da izbacim mliječne proizvode? Što je s kalcijem koje ja kao trudnica i moja beba trebamo?
    Što je to zelena magma i gdje se može kupiti/nabaviti?

  9. #9
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Kupi alternativno mlijeko, zobeno, sojino sa dodatkom kalcija.
    Osim toga ima ga u zelenom lisnatom povrću. Kelj, potočarka, peršin (radi popečke, izuzetno su fini).

  10. #10
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Zelena magma je prah soka lišća mladog ječma. Ima ga u Bio&Bio, okus po špinatu. Kad ga se ubacu i jabučni sok ili zobeno mlijeko ima ugodan okus.
    Služi za podizanje imuniteta. Što alergičarima nedostaje.

  11. #11
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Ja nisam trudnica (nažalost ) , a nisam još sigurna ni da sam alergična. Prikopčala sam se ovdje da ne otvaram novi topic.

    Unazad tjedan dana me muči jako začepljen nos i kihanje. Samo to. Nisam prehlađena, ne boli me grlo. Je li moguće tako odjednom postati alergičan? Nikad nisam bila alergična ni na što. (ni nitko u familiji, barem užoj).
    Otišla sam jutros u dokice, jer ne mogu ovo više trpit i poslala me napravit krvnu sliku. Ak to bude u redu, nema šta drugo bit nego alergija, pa bi mi propisala terapiju.

    Ja ne mogu vjerovat da sam (možda) alergična. Otkud? Kak?
    A ovo za mliječne proizvode, ja zbilja popijem svaki dan po pola litre jogurt. Zašto alergičarima smeta jogurt?

  12. #12
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Meni se alergija javila samo odjednom jedno ljeto.
    Iz neba pa u rebra.


    Goveđi hormon rasta (BGH), gnoj i antibiotici zadržavaju se u mlijeku
    nakon prerade, a posljedica toga su brojni zdravstveni problemi kod svih
    koji svakodnevno konzumiraju mliječne proizvode, posebice djece.
    Plinovi, zatvori, alergije i upale uha su česte. Nije uvijek najjasnije jesu li
    to simptomi izazvani netolerancijom laktoze, antibiotika u mlijeku ili
    samih alergena.

  13. #13
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Je li moguće tako odjednom postati alergičan? Nikad nisam bila alergična ni na što. (ni nitko u familiji, barem užoj).
    moguce, moguce. I mene je strefilo pred 5 godina, bez najave. A i vecini alergicara na ambroziju koje znam to se dogodilo odjednom, u "poznijim" godinama.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Utrine
    Postovi
    50

    Početno

    i meni se javila alergija na ambroziju unazad cca 5 godina, isprva nisam znala kaj je, ali ubrzo mi je sve postalo jasno... sad već znam, svake godine krajem 8 mjeseca kreće akcija, pa se na vrijeme i pripremim.
    navodno je svake godine sve više alergičara, sad je već oko1/4 populacije alergično na ambroziju!!

    Dijana ako ti se ustanovi da je alergija probaj s Gnadionom (da ne piješ tablete) - to ti je pumpica slična onoj za astmu (ide na recept), samo što je za nos - 4xdnevno u nos i meni svake godine super! Samo što se ne preporuča trudnicama i dojiljama pa ove godine tražim alternativno rješenje.

    LeaB hvala na info!

  15. #15
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    upisujem se u klub (u "poznijim" godinama)...

  16. #16
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Je li moguće da alergija "udari" samo na nos? (ali komplet-toliko da mi se čini ko da je komad drveta) Ja sam mislila da alergičarima njima suze i oči.

  17. #17
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Mene su ti i svrbile oči. No sad kako pijem magmu i brinem se (već sam navela) oči me ne svrbe.

  18. #18
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa
    Je li moguće da alergija "udari" samo na nos? (ali komplet-toliko da mi se čini ko da je komad drveta) Ja sam mislila da alergičarima suze i oči.
    Bez onog "njima". Usput budi rečeno, ljudi moji, ovo je katastrofa. :/

  19. #19
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    evo i mene jadnice, alergija me doslovno ubija ovih dana. kišem po sto puta dnevno, potrošim nekoliko paketa maramice, svrbi grlo, nepce, oči... ma horor živi, luda sam već.
    u očaju sam jučer kupila nekakvu mast od dr.theissa koja se namaže u nos pa kao blokira alergene. moš mislit, od toga kišem još više.
    a da možda ipak ne postoje neke tabletice koje se mogu piti a nisu štetne za bebu jer dojim?
    leaB, di je taj bio&bio sa zelenom magmom?

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Utrine
    Postovi
    50

    Početno

    Citiraj ninni prvotno napisa
    a da možda ipak ne postoje neke tabletice koje se mogu piti a nisu štetne za bebu jer dojim?
    ma, treba se konzultirati sa doktorom/farmaceutom u apoteci, možda nekaj i ima, mada sam ja radije za prirodnu varijantu.
    a kad pomislim da je tek počelo i da će trajat minimalno do kraja 9. mjeseca :shock:

    i mene zanima gdje je Bio&Bio?

  21. #21
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj ninni prvotno napisa
    leaB, di je taj bio&bio sa zelenom magmom?
    Ilica 72, Jurišićeva (kod dm-a na Draškovićevoj) ili u Utrinama na tržnici, no nije bio bio već trgovinama prirodne hrane. Ili iza trešnjevačkog placa poslije štandova s odjećom, isto dućan prirodne hrane.

  22. #22
    ninni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    386

    Početno

    tnx

  23. #23
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Probaj s ovim, na prirodnoj je bazi i mogu koristiti i djeca, sto bi trebalo znacici da je blag

    http://www.oktal-pharma.hr/hr/content/display/97/

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb, Sopot
    Postovi
    12

    Početno

    To sam vam ja vec isprobala, ali bolja mi je ova kremica od dr. taissa, kombiniram je s njihovom morskom otopinom.Ne da je bajno, ali bolje je.A bas sam se veselila kad sam cula da ponekad trudnicama alergije nastanu kao rukom odnesene. Mozda i ja zato slabije spavam ovih dana.
    LeaB hvala na savjetima. Utrine su mi blizu pa cu probat magmu.Jedino ne znam hocu li se uspjeti skroz rijesiti mlijecnih proizvoda.

  25. #25
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj bailadora prvotno napisa
    Jedino ne znam hocu li se uspjeti skroz rijesiti mlijecnih proizvoda.
    Ako si imalo freak za mliječnim kao ja što sam bila, sve je moguće. Samu ćeš sebe iznenaditi.

  26. #26
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zapper, ali nije za trudnice

  27. #27
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Šta je Zapper?
    Ja nisam trudnica ali sam u drugoj trudnoći prvi put postala alergična.

  28. #28
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zapper je mudrolija Dr. Hulde Clark i njeng sina, radi se o elektroničkoj napravi koja tamani mikrobe svih vrsti po organizmu, a pokazao se dobar i kod alergija. Shema je javno dostupna stvar, a kad mi tkogod naruči, ja ga napravim, naravno uz naknadu u vidu šuštavih novčanica. Nisam skup 8)
    Nešto više informacija nađe se na Huldinim stranicama: http://www.drclark.net/disease/zapper.htm
    Posebno je efikasan za prehlade, hunjavice i slično, a koristi ga se u rundi od 3x7 minuta s po 20 minuta pauzama.
    Kod nas je još uvijek slabo poznat.

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    239

    Početno

    Ja nažalost nisam trudnica, ali se svaki misec nadam. Alergija na ambroziju ne da me muči nego me ubija.
    Kako se uvik u drugoj polovici ciklusa nadam trudnoći onda izbacim klaritine i molim boga da mi pomogne da izdržim. Ove godine mi je udrilo na oči, imam stalno osjećaj da me nešto u očima bode, da mi neko prelazi brusnim papirom preko očiju. Jeza!

    Kako si pomognem? Otvorene dijelove tijela premazujem čajem od kadulje, stavim obloge natopljene tim čajem na oči i u nosnice ( da me vidite kako samo izgledam!). To sam pronašla na internetu kao preporuku jednog travara iz Kutine.

    Majo, u kojoj si količini pila vitamin C? Ja sam pila neki vitamin C sa produženim djelovanjem u obliku tableta od 750 mg, a danas sam prešla na šumeće od 1000 mg. U kojoj se količini može piti bez nekih štetnih nuspojava?

  30. #30
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    podizem ovaj topik da ne otvaram drugi...za mjesec dana ocekujem napad alergije a u petom sam mjesecu trudnoce. Alergicna sam na peludi ali u to vrijeme postajem osjetljiva i na prasinu, životinjsku dlaku a to dvojke nikako ne mogu izbjegnuti

    Osim homeopatije i slicnih stvari ima li netko ipak iskustva da je pio lijek u trudnoći, a koji mu je liječnik odobrio? Maja, je li se te kolicine vit. C mogu trositi u trudnoći?

  31. #31
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Bubice, mene u trudnoći alergija uopće nije napala.
    (C vitamin ti neće škoditi, sigurno)

  32. #32
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Joj evo jos jednog alergicara . To je takva napast da moze razumjeti samo onaj ko ima problema sa tim. Ja, na zalost, nisam sezonski alergicar nego cjelogodisnji (uzas) alergija na prasinu, grinje, zivotinjsku dlaku (imam psa ) pa onda zamislite nasta to lici. Dok nisam bila trudna povremeno sam koristila Flonidan, kada me bas uhvati kriza, ali sada nista ne smijem. Umirem od zacepljenog nosa, ne pamtim kada sam disala na nos stalno na usta, pa je to katastrofa, specijalno uvece. Uglavnom drage moje, nikakav pametan savjet nemam, samo se prijavljujem da sam jedna od vas. Pokusala sam i kalcij i magnezij i svasta nesto prirodno, mislim da nije puno moglo. Pokusacu jos i velike kolicine C vitamina iako ga kroz voce uzimam dovoljno. Ali eto pokusacu i u vidu sumecih tableta. Svaki savjet je dobro dosao.

  33. #33
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja brijem da, kako je zatoplilo, mene već polako lovi, tj. vidim da reagiram na psa...

    Osim začepljenog nosa ja na proljeće i jako kišem :/

  34. #34
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    I ja sam alergična na sve i svašta imam cjelogodišnji rinitis.
    Dobila alergije nakon prvog poroda. Tad sam dojila dijete pa nisam koristila nikakvu terapiju, kupila sam Revitu i dugo je pila, neznam jeli pomoglo ali tad dok nisam smjela kostiti nikakvu terapiju bilo mi je najteže i poslije nikad više nisam imala tako težak oblik.

    U drugoj trudnoći nisam imala baš nekih problema. Par puta namazala s alergološkom masti.
    Poslije dugog poroda opet se kanali zapušili pa mi pedica rekla da mogu koristiti fixonase .
    I nekih par puta jesam iako me bilo strah da koristim a bila sam na rubu očaja pa sam posegnula za sprejem.

  35. #35
    bebano avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    231

    Početno

    Evo da ja pokrenem opet ovu temu, pa pitam ima li neko pametan savjet za ove nase glupe alergije??!! Mene cini mi se polako picinje hvatati, a bila sam tako mirna jedan mjesec. Niti sam kihala, niti smrcala, uredno disala na nos, boze kako divan osjecaj. Sada opet nos zacepljen, kisem po 10 puta odjednom i sve kako ide sa alergijom.
    Ima li neka cura pametan savjet?

  36. #36
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Imaš nešto više gore ono što je meni pomoglo. Ja nemam više problema
    Mliječni proizvodi van iz prehrane, brašnasti na minimum + zelena magma.

    I malo rada a sebi. Nauči disati punim plućima. Kad nas nešto pritišće kao npr. rokovi oko posla, plaćanja...

  37. #37
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Ja sam alergična na pelud trave (5.i 6. mj.) i ambroziju (8.mj), 2006. sam bila trudna i niti jedna me alergija nije patila (ok, možda sam koji put kihnula ali to nije ništa kako mi inače bude). Prošle godine mi se "vratila" alergija ali ne onako jako kako sam navikla nego puno slabije.

  38. #38
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno Re: alergija na ambroziju

    Citiraj Princeza prvotno napisa
    trudnice i mame, kako ste se borile ili se borite s alergijama u trudnoći?

    ima li netko kakav savjet prije nego odem doktorici!? kako ste vi rješavale svoje probleme s alergijama (na ambroziju, ali i drugo)?
    homeopatijom!

  39. #39
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Jedva sam preko moba nasla ovu staru temu pa ako ima koja novija sa novijim iskustvima, molila bih da me uputite

    Alergiju na ambroziju sam dobila u drugoj trudnoci, nicim izazvana, kako to i obicno biva
    Tada nitko nije skuzio da se radi o ambroziji, rekli su da imam konjuktivitis i virozu sa teskim napadajima kaslja, zastopanim nosom itd...
    Uzas zivi...

    Slijedece godine je bilo jasno da se radi o alergiji na ambroziju
    Dobila sam kremu za oci i sprej za nos jer je moja curka intenzivno cikila
    Prosle godine, to je vec bila treca godina alergije, sam dobila i claritine, jer je malena dosta smanjila dojenje, a ja sam jedva prezivljavala...

    Sad sam opet trudna, trenutno u 14tt, i moja dr kaze da mi ne moze nista od lijekova dati
    Eventualno nesto za ublazavanje simptoma
    Ni ja zbog bebice ne bih htjela nista uzimati, a ne znam kako prezivjeti
    I jos raditi i biti koncentrirana na poslu, a ne mogu ni disati ni gledati
    Sad smo na moru i strepim od povratka na kontinent

    Imate li jos kakvih savjeta osim gore navedenog?
    Kakva homeopatija, di i je li sad prekasno za to?
    Help!

  40. #40
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    http://homeopatija.com/proizvodi.php?proizvod=2 možda ti ovo pomogne!?
    A možda postoji još nešto drugo, što se baš primjenjuje kod alergije na Ambroziju. Ako si iz ZG-a predlažem ti da direktno tamo odeš (to je odmah do VUK Vrhovca). Žena ima pojma i sigurno će ti moći pomoći pronaći najbolje!

  41. #41
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    hvala!
    to sam probala prosle godine, al nije bas puno pomoglo
    mozda sam prekasno pocela, ne znam
    ti si bila? treba mi provjerena preporuka, strah me zbog bebice...

  42. #42
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    I ja sam alergiju na ambroziju dobila u drugoj trudnoći, samo ja nisam trudna pa se liječim klasičnim lijekovima. Probala sa homeopatiju i isto mi nije pomogla. Ne znam ništa učinkovito, osim da probaš ojačati imunitet. Ja svojoj curki, koja je isto alrgičarka dajem ulje crnog kima, a njega treba početi piti ranije, koji mjesec prije cvatnje. Ali na sebi nisam probala djelovanje tog ulja, pa i nisam od pomoći

  43. #43
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Hvala draga, al ulje crnog kima ne smiju ni trudnice ni dojilje
    Pitala sam za to dok sam dojila pa mi je tak receno
    Probat cu kombinaciju svega sto sam pronasla: ukinuti mlijecne proizvode, bijelo brasno, povecati kalcij...mozda malo pomogne
    Joj, ocajna sam unaprijed

  44. #44
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    I ja, iako nisam trudna.
    mi smo sad na moru, i u trebali bi promijeniti običaj i ići na godišnji što kasnije. Već znam kako ću početi kihati ( a to je tek početak) čim se vratim u Zagreb

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Prosle godine, to je vec bila treca godina alergije, sam dobila i claritine, jer je malena dosta smanjila dojenje, a ja sam jedva prezivljavala...

    Sad sam opet trudna, trenutno u 14tt, i moja dr kaze da mi ne moze nista od lijekova dati
    Eventualno nesto za ublazavanje simptoma
    Ni ja zbog bebice ne bih htjela nista uzimati, a ne znam kako prezivjeti
    I jos raditi i biti koncentrirana na poslu, a ne mogu ni disati ni gledati
    Sad smo na moru i strepim od povratka na kontinent
    Na kontinentu je još dobro, ali uskoro neće biti.
    Inače, to sam pisala na drugom topicu, o lijekovima u trudnoći, pila sam Claritin i u trudnoći i tijekom dojenja. Ne preporučujem ništa tebi, nego govorim svoje iskustvo, imam "nepreživljavajuće" alergijske reakcije i kod farmakologa na Rebro sam išla po savjet šta i kako, makar otrov, pa je rečeno da Claritine može. Tijekom dojenja sam primila i injekciju Flosterona, isto radi ambrozije, i opet sam morala Claritine piti kad je i injekcija popustila.

  46. #46
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ajme Neno, koma
    Znam da je sad jos dobro, taman ce poceti kad se vratim...
    Sto se tice Claritina, meni ga je dala tek drugu godinu dojenja, a tad mi je bila i gora reakcija pa sam morala isto kao i ti
    Ne bih htjela u trudnoci ista piti, al kao i svugdje, mora se vidjeti cost-benefit analiza (sto bi ina33 rekla)
    Mislim, ako se gusis pa bas i nemas izbora, jel...

    Probat cu sve ove alternativne stvari pa cu vidjeti kako ide i prilagoditi se situaciji, a sto cu drugo

    Al onaj tko to nije iskusio, ne moze ni shvatiti koliko je to uzasno
    Godinama sam gledala alergicare oko sebe i kuzila da im je grozno, al ne i koliko grozno...

  47. #47
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Slijedece godine je bilo jasno da se radi o alergiji na ambroziju
    Dobila sam kremu za oci i sprej za nos jer je moja curka intenzivno cikila
    Prosle godine, to je vec bila treca godina alergije, sam dobila i claritine, jer je malena dosta smanjila dojenje, a ja sam jedva prezivljavala...
    ne znam koji sprej za nos si dobila, ali jedino što je kod mene djelovalo (alergija me spopala "pod stare dane" i vučem ju zadnjih 5-6 godina) jest sprej za nos, ali radi se o kortiću, pa čisto sumnjam da je to tebi pripisano u doba dok si, pretpostavljam, dojila...

    Claritine mi nije uopće pomagao, kao ni drugi medikamenti u tabletama... bilo je kao da nisam ništa ni uzela

    U svakom slučaju, ako ikako možeš izdržati (a znam iz iskustva koliko je to strašno), pokušaj izbjeći lijekove u trudnoći.
    Najbolje bi bilo kad bi se u najakutnije vrijeme mogla negdje dislocirati ...

  48. #48
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Forka, dobila sam sprej Nasonex koji se sprica jednom dnevno u svaku nosnicu i kapi za oci, al ne znam koje
    To je bilo dok sam intenzivno dojila
    Slijedece godine sam uz to dobila i claritine (tad je curka puno manje cikila) al sam se dugo odupirala i pocela ga piti u jeku alergije, pa mu je i duze trebalo za djelovanje
    Ali mi je pomogao

    Dislokacija nije moguca moram raditi...

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Al onaj tko to nije iskusio, ne moze ni shvatiti koliko je to uzasno
    Godinama sam gledala alergicare oko sebe i kuzila da im je grozno, al ne i koliko grozno...
    Uopće ne može shvatiti, uopće, nije to isto kao kihanje i šmrcanje, eto, malo mi smeta prašina ili pelud u proljeće.
    Sa štakom bih mogla ići na posao, ali s kompletno natečenom sluznicom, zatvorenim očima, grloboljom koja peče kao najgora gnojna angina, kihanjem i kašljanjem koje ne prestaje, ali ni na jednu minutu ne prestaje, ne mogu.
    Zbog gušenja noću skoro da i nema spavanja, samo sjedenje u krevetu i pokušaj da se otvori malo bar jedna nosnica pa da dišeš...iscrpljenost cijelog organizma je koma, ko da imam gripu, to je neminovno nakon tjedana takve besmislene borbe...Eto, tako je izgledala jedna moja trudnoća bez lijekova tu jesen, 2008.
    Tko će to shvatiti? Za to čak ni bolovanje ne postoji, redovito uzimam godišnji u drugoj polovici kolovoza i onda pred kraj rujna kombiniram neka lijeva bolovanja, neke dijagnoze koje uopće nisu za to jer ko fol za alergije postoje lijekovi pa šta će ti bolovanje.
    Kako se približava sezona ambrozije, već me hvata nervoza.

  50. #50
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Nemam ti neko pametno rjesenje, samo cu ti reci da znam kako ti je. Srecom, kad sam bila trudna bilo je malo hladnije ljeto,a i meni se alergija malo smirila u trudnoci. Prezivljavala sam u kuci, nosila maske, ogromne naocale, u nos stavljala kremu koja je barem malo blokirala pelud. Iduce godine ju vise nisam nasla, pa sam trpala vazelin (ili neki petrolej gel?) na rubove nosnica. Moja je doktorica bila neumoljiva i nije mi dala claritine ni nasonex dok dojim, doslovno sam se gusila. Uzas.
    Ako si mozes priustiti, mozda kao trudnica imas pravo na bolovanje zbog alergije?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •