Pokazuje rezultate 1 do 2 od 2

Tema: rade li kombinirani ako si imao trudnoću s kromosomopatijom?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    27

    Početno rade li kombinirani ako si imao trudnoću s kromosomopatijom?

    nekako mi ima logike da nema potrebe za kombiniranim probirom ako si imao prethodnu trudnoću s kromosomopatijom bebe, ali pitam, ima netko iskustva? Pretpostavljam da se uglavnom redovito ide na amniocentezu, naprave UZV u tom 11.tj da vide nuhalni, nosnu i dr. markere za kromosomopatije koji se vide UZV, a krvna pretraga mi se nekako ne čini važna budući da se ionako ide na amniocenetezu? zna li netko? tnx

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    16

    Početno

    Kao prvo, na amnio ideš ako tako sama odlučiš.. Ako si odlučila ići, ne vidim potrebu za kombiniranim probirom, koji će ti izbaciti vjerojatnost za ono što ćeš za par tjedana znati.
    Ja sam imala spontani zbog kromosomopatije pa u naredne dvije trudnoće ipak nisam radila amnio, iako će gotovo svaki dr. reći da se preporuča zbog anamneze. Razlog, kariogrami mene i mm-a su normalni, a kromosomopatije vjerojatno najčešći uzrok spontanih (samo mnogi ne rade kariogram ploda pa to ne saznaju). Nakon savjetovanja s genetičarem, odlučila sam, prema njegovoj preporuci, raditi samo probire i detaljne uzv preglede, bez amnio. Hb, rodila sam nakon toga još dva zdrava djeteta.
    Posljednje uređivanje od rumena : 04.08.2014. at 09:00

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •