Stranica 4 od 57 PrviPrvi ... 234561454 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 2803

Tema: Trudnoća i debljanje!

  1. #151
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Rekao ti je jer si krenula brzo s debljanjem, normala je do 15 kg bez obzira koliko kg imala prije. A opcepoznato je da se u zadnjem tromjesjecju trudnica najvise deblja jer u zadnjem mjesecu samo beba dobiva po pola kg tjedno. Ja sam sa Svenom 3 kg dobila od 37. do 41. tj.
    A i od previse dobivenih kila postoji rizik od trudnickog dijabetesa. Ginekolog ti je samo oprezan. A probaj i ti malo promjeniti prehranu cisto da si ne otezavas trudnocu.

  2. #152
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    mislim da je 200-300g tjedno... pola kg je malo too much... govorim o prosjeku.

  3. #153
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je 200-300g tjedno... pola kg je malo too much... govorim o prosjeku.
    Imas pravo, na mamu se to odnosi, do 500 grama tjedno, doduse to je vecinom voda.

  4. #154
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Od zadnjeg pregleda sam se udebljala 1.5 kg, znači u mjesec dana. najviše sam se udebljala od 17-23 tjedna, 6 kg. Znači kilogram tjedno... Sad kad vidim napisano, stvarno je puno kilogram tjedno, ali sad sam usporila na manje od pola kilograma tjedno. Negdje sam čitala da nije istina da se u zadnjem tromjesečju dobije najviše kila. Oni kažu ovako: 1. tromjesečje 10-20% težine, 2. tromjesečje 50-60%, a zadnje tromjesečje 20-30%... Koliko ste vi od ukupne težine dobili u zadnjem tromjesečju?

  5. #155
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Evo i jedne koja je sve svoje trudničke kile dobila u prvom tromjesečju

  6. #156
    dundo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    435

    Početno

    ja am do 32 tj dobila 13 kg a u zadnjih 8 tj 3 kg, a najviše sam dobila (10 kg) od 18-32 tt ali mislim da je to dosta individualno, ugl samo ti polako i ništa ne brini zbog kila. Evo ja i u drugoj do 17 tt 0 grama a sada sam na +4 u 22 tt kod mene to očito tako ide. Ipak se nadam da ću ostati unutar 13!
    Posljednje uređivanje od dundo : 02.06.2011. at 08:15

  7. #157
    gupi51 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    542

    Početno

    Ja sam sad u 32-om tjednu i dobila sam samo 7 kg. i to sve u 2. om tromjesečju. U prvom niti kile. Nemam pojma kako tako malo, normalno jedem, jedem sve, a pogotovo voće. Luda sam za voćem, sposobna sam 2 kile breskvi i kilu krušaka dnevno pojesti. Inače sam dosta aktivna, ima me posvuda, a i radim pa može biti da je to razlog ne debljanja.

  8. #158

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    27

    Početno

    Ma to ti je super. Ja sam išla rađati sa +8kg, iz bolnice sam izašla u svojim prettrudničkim hlačama. Što manje kila nakupiš biti će ti lakše roditi, a ne moraš se brinuti da li ćeš imati mlijeka jer ga ja doslovno imam u potocima.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    ja sam u 30 tjednu i dobila sam 6 kg....inače sam velika žena....imala sam uvijek 10 tak kila viška.....stignem još dobit kila znam...ali šta me brine svima grudi narastu u trudnoći a moje su ostale iste...možda maaalo su narasle...al u biti su iste....čak i oko mene ljudi primjete da mi je stomak ogroman a grudi ostale kakve su bile....samo su mi areole ogromne zauzimaji 50 posto dojke...valjd je sve oke po tom pitanju...ono..bit će mlijeka i to??

  10. #160
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Napokon da se pohvalim da sam u 32 tj dobila 1 kg, dakle 17 tj još samo 1,5 u minusu.

  11. #161
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    suzee, i ja sam to primjetila u ovoj trudnoci, u prosloj su mi vidno narasle a sad nista. Ustvari su na pocetku pocele bujat ali meni vec dugo pomalo curi mljeko i sad su se opet smanjile valjda zbog toga.
    Ma znas i sada da velicina nije nikakvo mjerilo za kolicinu mljeka.

  12. #162
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Meni su cice ovaj put narasle duplo veće nego u prošlim trudnoćama. Baš su prave cicetine, lipe, pune, čvrste, ono..totalno sam uživljena u njih kao što se vidi

    Inače imam male cice, neku jadnu dvojku a svaki put mlijeka je bilo na izvoz. Količina mlijeka nema nikakve veze s veličinom cica nego s nekim drugim stvarima, ne brini

  13. #163

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su cice ovaj put narasle duplo veće nego u prošlim trudnoćama. Baš su prave cicetine, lipe, pune, čvrste, ono..totalno sam uživljena u njih kao što se vidi

    Inače imam male cice, neku jadnu dvojku a svaki put mlijeka je bilo na izvoz. Količina mlijeka nema nikakve veze s veličinom cica nego s nekim drugim stvarima, ne brini
    hahaha...uživaj ....ja inače sam trojka al kraj ovog stomaka su sićušne...al nije mi to problem samo da moj sinčina može što duže papat nazdraviju hranu na svijetu.......uživaj TRINA pokazuj ih nekim super majicama....

  14. #164

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    eo da ja napišem da moje naizgled male cice koje nisu uopćee narasle prave mlijeko koje mi je zaflekalo crni grudnjak.....jeeeeeeeee....znači kako ste i rekle rast cicaa nema veze s količinom mlijeka...juuuhuuuuu

  15. #165
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a kakva vam je koza na aureolama i bradavicama? ok,potamnila je i povecale su se ali mi se cini nekako isusena i ko hrastova kora...
    donedavno sam ih mazala pa onda procitala da to bas i nije pametno (ko mogo bi zacepit otvore od mlijecnih zlijezda) pa prestala...
    i sad ima mrvica po aureoli,ko da se gule jer su suhe...

  16. #166
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja svoje mazem s bademovim uljem kad mazem i trbuh, ne svaki dan, nisam bas disciplinirana u ovoj trudnoci, ali 2 puta tjedno namazem. I nisu suhe ni ispucane iako su losije "kvalitete" nego prije trudnoce.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    meni aureole čak djeluju "masne"...nemažem ih uopće......osim poslije tuširanja mlijekom za tijelo...al stalno su kao masne i krvgave.....to je novo jer nisu bile......nisu ni boju promjenile samo opseg....ogromne su

  18. #168
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Evo me napokon na 0 kila. 20 tj i opet na početnoj težini od 65 kg, izgubila bila 3 kg, pa prvo dobila 0,5 pa 1 pa evo sada 1,5 kg i napokon mogu početi brojati. Imam dojam da je zadnjih 1,5 sve otišlo u (.) (.) koliko su teške i ogromne, baš kao kakvi baloni. Hi hi hi.

  19. #169
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Zibba, sad samo navali na hranu! Ti definitivno ne moras pazit da ces dobit previse!
    Meni danas vaga kod ginicke kaze +8! Ginicka uvjerena da je ona tome zasluzna jer mi je cijelo vrijeme kvocala da moram pazit na kile. Pustila sam ju da zivi u tom uvjerenju iako stvarno nisam pazila, jela sam najnormalnije, ni vise ni manje.
    Sad sam 38. tj i mislim da kile vise nece ici gore tj. nadam se da nece ni stic, da cu rodit za koji dan!

  20. #170

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    20

    Početno

    Udebljala sam se u trudnoći 23 kg...a iz bolnice izašla 15 kg lakša...bila sam puna vode tako da moja kilaža nikoga nije iznenadila.

  21. #171
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    U prvoj dobila 16 kg,
    u drugoj 14 kg,
    nakon svake ostalo mi u prosjeku 8-10 kg, koje su ostale trajno.
    S obzirom na višak od 10 kg koliko je bilo prije ove treće trudnoće u odnosu na prije prve....
    Hoću reći, ostala trudna prvi put sa 80, drugi sa 90, sada opet sa 90....

    za sada nisam dobila ništa, doduše tek je 12 tjedana prošlo....
    ali da pazim, pazim.

  22. #172
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja danas bila na pregledu, skoro u 37mi tjedan usla i evo 65kg imam, + 11 od pocetka... 99% je u stomku...racunam da cu jos dobit 2-3kg max...ja zadovoljna...
    kaze ginic da je jako zadovoljan samnom i mojom trudnocom,da sam skolski primjer po svemu....jos samo da tako prodje i porod....

  23. #173

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    U 13 tt udebljala sam se 4kg Moram pod hitno naći onu dijetu za trudnice dijabetičarke

  24. #174
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    ja sam u 22 tj skoro 5 u plusu.

  25. #175
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Zadnje sam se vagala s 24tj i bila na +12. Sutra idem na kontrolu nakon 2 tjedna i hvata me muka kad pomislim na vagu U prvoj trudnoci sam usprkos dijabetickoj dijeti zavrsila na +20 a izgleda da cu opet isto. A jedem kao i inace... ne razumijem zasto me se te kile toliko hvataju

  26. #176
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    ja sam u posljednjih mjesec dana natukla lijepih 5 kg i sad sam na +13 divno, prekrasno NOT!

  27. #177
    baps avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    206

    Početno

    - u prvoj trudnoći 17 kg (55 kg prije trudnoće, sa 72 rodila),
    - u drugoj 13 kg (57 kg prije trudnoće, sa 70 rodila),
    - sada sam u 36 tjednu na +8 kg

  28. #178

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    23. tjedan i +6 kg. krenula u trudnoću sa viškom. gin kaže da je zadovoljna koliko sam dobila i da samo tako nastavim... nisu mi jasna ta neka ukalupljivanja svih u iste brojke. plus što čitam da hrpa vas nosi sve te kile samo u trbuhu (zavidim vam, zaista), ali ima i nas koje smo otečene na sve strane i ubucile smo se kao medvjedice... a nema veze sa količinom hrane koju pojedemo niti sa trudničkim dijabetesom.
    konkretno kod mene je i prije trudnoće bio problem sa zadržavanjem vode i to na način da sam se osjećala i izgledala kao da svugdje po tijelu imam mjehur pun vode ispod kože. a u trudnoći se stvar samo potencirala. pokušavam se utješiti činjenicom da će mi pri porodu gro vode otići, a i termin mi je u studenom... ipak normalnija meteorologija, bez obzira na kišu...

    na nikakvu dijetu ne mislim ići osim ako mi se ne ustanovi potreba prema nalazima, a vagu ne mislim gledati... ako na moju konstituciju, povijest bolesti i moje brojke u nalazima gin ne smatra da bi nešto trebala mijenjati, bogme ne mislim sama prtljati se u normalan proces dobivanja kila u trudnoći... za mene...

  29. #179
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Citiraj krvavica prvotno napisa Vidi poruku
    23. tjedan i +6 kg. krenula u trudnoću sa viškom. gin kaže da je zadovoljna koliko sam dobila i da samo tako nastavim... nisu mi jasna ta neka ukalupljivanja svih u iste brojke. plus što čitam da hrpa vas nosi sve te kile samo u trbuhu (zavidim vam, zaista), ali ima i nas koje smo otečene na sve strane i ubucile smo se kao medvjedice... a nema veze sa količinom hrane koju pojedemo niti sa trudničkim dijabetesom.
    konkretno kod mene je i prije trudnoće bio problem sa zadržavanjem vode i to na način da sam se osjećala i izgledala kao da svugdje po tijelu imam mjehur pun vode ispod kože. a u trudnoći se stvar samo potencirala. pokušavam se utješiti činjenicom da će mi pri porodu gro vode otići, a i termin mi je u studenom... ipak normalnija meteorologija, bez obzira na kišu...

    na nikakvu dijetu ne mislim ići osim ako mi se ne ustanovi potreba prema nalazima, a vagu ne mislim gledati... ako na moju konstituciju, povijest bolesti i moje brojke u nalazima gin ne smatra da bi nešto trebala mijenjati, bogme ne mislim sama prtljati se u normalan proces dobivanja kila u trudnoći... za mene...
    Na ovo potpis ko kuća!!!!
    Kao da sam ja to napisala,skoro sve više manje..
    Ja i ne mogu reći da sam ušla sa nekim viškom,tj.višak je ipak postojao,ali kako sam ja bila u mpo vodama,postepeno sam dobivala kroz godinu dana.
    Od dana kad sam imala transfer do nekakvih 8-10 tjedana,ja sam dobila cca 20 kila.I to je bilo strašno kako sam izgledala+ponajviše što sam bila užasno naotečena.Da sam barem jela..ali nitko mi baš nije vjerovao,osim mm i roditelja koji su vidjeli koliko i šta jedem.
    Bila sam u dosta jakoj stimulaciji i uvjerena sam da mi je to od tih lijekova+još nekih koje sam morala koristiti u samom postupku i poslije..
    Moj mpo doc je i doc koji mi vodi trudnoću i dan danas se znamo pošteno "zakačiti" oko mojih kila i on mi ne da nimalo za pravo da je to moguće od lijekova..
    A nakon 12.tjedna nisam skoro ništa dobivala,ako bi dobila 1-2 kile,a relativno nedavno-predzadnji pregled niti jednu.
    Oke,sad sam na zadnjem pregledu dobila 3 kile,ali toliko sam naotečena da nije ni čudo..i pred kraj sam..

    I sad mi je muka pri pomisli kad dođem uskoro u Petrovu u trudničku ambulantu gdje će me sigurno doc oprati i soliti mi pamet oko mojih kila..

  30. #180
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pa eto, ako vas tjesi, onu vecer kad sam ja otisla u rodiliste (lazna uzbuna) poslje mene je dosla zena koja je dobila 31 kg, sad ima 105! I apsolutno joj nitko nije nista prigovorio, zapisali su tu cifru s istim izrazom lica ko i mojih +8 tako da...Mozda nisu bas svi babaroge koji vicu zbog puno kila...

  31. #181
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Pa ja se nadam Koksy da ću nabasat na nekoga tko neće trepnut na moje kile,a ako i trepne da će me saslušat i vjerovat mi što govorim jer mi se naprosto ne sluša deračina i soljenje pameti da to nije dobro zbog bla,bla.....jer ću se najvjerojatnije posvađat sa dotičnom personom..

  32. #182
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    mia74, ja sam stvarno dugo dugo u MPO vodama i na tom pdf-u... istini za volju, nije baš uobičajeno od transfera do ne znam kojeg tjedna trudnoće dobit 20-tak kg... jesi kontrolirala štitnjaču?

  33. #183
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Koksy,ti si nam jos tu? Neda se malom Dorianu va,ha?

  34. #184
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Koksy,ti si nam jos tu? Neda se malom Dorianu va,ha?
    A kaj da ti velim? Mala muska ljencina...Takav mu je i stariji brat bio

  35. #185
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    mia74, ja sam stvarno dugo dugo u MPO vodama i na tom pdf-u... istini za volju, nije baš uobičajeno od transfera do ne znam kojeg tjedna trudnoće dobit 20-tak kg... jesi kontrolirala štitnjaču?
    Kompletnu štitnjaču sam napravila neposredno prije postupka i sve je bilo ok.
    Potom me doc poslao na TSH i fT4 negdje između 8-10 tjedna,kad sam već dobila kile i opet je sve bilo ok..

    Tek tamo na polovici trudnoće mi je fT4 bio malo snižen i uveden mi je Euthyrox,kojeg pijem i dalje.U međuvremenu napravila ogtt-i nemam povišen šećer,čak ga nisam ni radila kasnije jer nije bilo preporuke za time.
    Ne znam šta bih mislila,al se vodim za onom da je to sve biologija,a ne matematika-tako kaže doc i mislim da ima pravo.Pravilo je da pravila nema.
    A vidjet ćemo nakon poroda kakvo će biti stanje sa štitnjačom+kako će kile napredovati..

  36. #186
    zedra avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    743

    Početno

    mia74, ja sam u stimulaciji dobila 11 kg, i sada još 10...Isto mi baš nitko ne vjeruje previše---i ne zamaram s time...termin je 26.8.
    Više me zanima ovaj tvoj podatak da ti je ft4 bio snižen? A TSH? meni je mrvicu snižen taj FT4 ali mi je TSH 0.5 pa nisam na terapiji iako imam Hashimoto...

  37. #187
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    Meni su TSH i FT4 normalnih vrijednost, jedino mi je sad pred kraj trudnoće T4 malo povećan, ali kaže dokica da je to upravo zbog trudnoće...

    inače, ja sam od početaka postupaka (svih) do sad (kraj trudnoće) skupila lijepih 30 kg!

  38. #188
    mia74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    477

    Početno

    Citiraj zedra prvotno napisa Vidi poruku
    mia74, ja sam u stimulaciji dobila 11 kg, i sada još 10...Isto mi baš nitko ne vjeruje previše---i ne zamaram s time...termin je 26.8.
    Više me zanima ovaj tvoj podatak da ti je ft4 bio snižen? A TSH? meni je mrvicu snižen taj FT4 ali mi je TSH 0.5 pa nisam na terapiji iako imam Hashimoto...
    Ne zamaram se ni ja više oko kilograma..u početku jesam jer mi je to bio ogroman šok,ali sada..tako je kako je..

    Tražila sam po papirima i našla.Prvi puta sam vadila fT4 u 11.tjednu i bio je ok-nisam vadila TSH.
    Onda sam negdje oko 17 tjedna ponovno vadila jer mi je lijeva noga počela naoticati-tada mi je fT4 bio 10-ref vrijednost 12-22,a TSH je bio 0,79.
    Tada sam počela piti Euthyrox.

    Sa 20.tjedan su mi vrijednosti bile Ft4 13,a TSH 0,75.
    Sa 32.tjedna mi je fT4 na 12,a TSH 0,93.
    Euthyrox mi povečan sa 50/75 na 75 i sada negdje oko 25.7.idem ponovno vaditi hormone da vidimo kakva je sada situacija.
    Koliko sam ja skužila doca,on bi volio da je Ft4 negdje oko 15..

    Čini mi se da smo otišle totalno u offtopičarenje...

  39. #189
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Uglavnom, što se tiče grudi, meni su prvih par mjeseci bile narasle, nisam mogla u niti jedan grudnjak, i onda su mi se smanjile... Sad sam 35 tt, a mogu sve grudnjake od prije trudnoće. Jeli se to još kome dogodilo?

  40. #190
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Koliko bi se pred kraj trebalo debljati? kao što sam i sumnjala čini se da sam ja većinu dobila u drugom tromjesečju. Sada smo u 37. tt i na + 14.5, u zadnjih mjesec dana dobila samo pola kila . Jeli to jako malo, navodno tada beba najviše raste?

  41. #191
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom, što se tiče grudi, meni su prvih par mjeseci bile narasle, nisam mogla u niti jedan grudnjak, i onda su mi se smanjile... Sad sam 35 tt, a mogu sve grudnjake od prije trudnoće. Jeli se to još kome dogodilo?
    Meni, cak sam imala osjecaj da su manje nego prije. Al cim je doslo mlijeko porasle su za 2 broja!

  42. #192
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko bi se pred kraj trebalo debljati? kao što sam i sumnjala čini se da sam ja većinu dobila u drugom tromjesečju. Sada smo u 37. tt i na + 14.5, u zadnjih mjesec dana dobila samo pola kila . Jeli to jako malo, navodno tada beba najviše raste?
    ja sam u obje trudnoće pred kraj znala doći s manje kila nego na prethodnom pregledu, ovisi naravno i o dobu dana kad je pregled, odlaski ili neodlasku na wc...

    ja sam 1. rodila s +14, drugo s + 13 a sad sam u 22. tjednu sa + 4

  43. #193
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Sad mi je malo lakše. još od početka sedmog mjeseca mi svi govore kako ću se tek sad počet debljat, i evo čeka 2 i po mjeseca da počne to debljanje, pa nikako...

  44. #194
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam sad 26 tj i +8 kg

  45. #195
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    Citiraj Rivendell prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko bi se pred kraj trebalo debljati? kao što sam i sumnjala čini se da sam ja većinu dobila u drugom tromjesečju. Sada smo u 37. tt i na + 14.5, u zadnjih mjesec dana dobila samo pola kila . Jeli to jako malo, navodno tada beba najviše raste?
    i ja sam u 37 tt, zadnjih mj sam dobila 2 kg (ukupno 13) a beba je dobila 1400g, tako da to nema veze.

  46. #196
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Da se javim napokon s plusom. 26 tj +5 kg, u zadnje dvije kontrole po 2,5 kg na razmaku od 3 tj. Nadam se da će se tako nastaviti. Vidim da se u trečem tromjesečju opet smanjuje dobivanju na kg, ali tko zna, valjda će sve biti OK. Još sam dobila naredbu usporiti ritam jer mi je cerviks omekšao a imam i neke čudne bolove-stezanja po cijelom trbuhu ( nisu BH jer je baš bolno) pa da se ne počnem otvarati prije vremena. Gornji dio trbuha mi se baš steže, bolno, pogotovo dok se krećem, dok me dolje sve probada, šarafi, kao da me netko nožem reže na momente pa tako sam na blagom obliku mirovanja.

  47. #197
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Nova kontrola i +2,5 kg, tako da sam sada na 7,5 kg u plusu. Gin je rekao kako mu se čini da sam dobila malo previše za 3 tj, pa sam ga samo pogledala jer sam evo danas točno 29 tj i 7,5 kg u plusu, a sve je otišlo isključivo u trbuh. Još da napomenem da imam naredbu više mirovanja jer imam neka stezanja, bolove i slično pa sam zadnja tri tjedna bila bez mojih šetnjica koje su inače poduže. Ma ne brinem ja da ću dobiti previše, još je cca 11 tj predamnom i po ovom tempu to će biti taman to ako ovako nastavim iako vidim da puno njih piše da opet u trećem tromjesečju kilogrami opet posustaju. Beba sada ima 1100 g po procjeni UVZ-a i to je OK za tjedne T.

  48. #198
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    Prije trudnoće sam bila 47kg. Sada sam 17tt, u +10KG!! Tamanim kao luda sve do čega dođem. Bilo mi je smiješno u početku jer sam bila kao kostur prije tt, ali sad već.. Hm...

  49. #199
    Vojvođanka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    360

    Početno

    u vezi debljanja u zadnjem tromjesečju....
    ja sam natukla u zadnjih 7tj - 7kg, obavila KKS, glukozu, željezo i kontrolu urina i sve je u najboljem redu, zašto se tako debljam, nemam pojma, jedem čak i manje nego inače, puuuuno voća i tekućine, i sva sam otekla, imam jastučiće na nogama iznad prstiju....
    svi mi govore da je u pitanju voda i da će s porodom sve otići ali ja sam s početnih 65kg dogurala do 83kg i željno očekujem što raniji porod, jer mislim da će me morati otkotrljat do boksa ako dočekam službeni termin

  50. #200
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Masu žena ti oteku pri kraju trudnoće i natuku masu kila. I te kile stvarno budu u vodi i odu porodom. Ja popodne idem na kontrolu pa javim svoje stanje

Stranica 4 od 57 PrviPrvi ... 234561454 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •