Stranica 51 od 57 PrviPrvi ... 414950515253 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,550 od 2803

Tema: Trudnoća i debljanje!

  1. #2501
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme pa kaj su ti radili u bolnici da si tolke kile ostavila tam
    Al super!
    Terali me da puno pijem i pišam. :D Puno, puno.
    Nisam gladovala, ne. Samo prvi dan nakon cr si na infuziji a drugi već kreću (polu)tekući obroci. Kasnije hrane nije falilo, doručak, ručak, večera i 2 međuobroka. Plus sam se sama dohranjivala. I 11kg im tamo ostavila. Not bad.

  2. #2502

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Eryngium ti si moja nada!!!!!

  3. #2503
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ja sam recimo iz bolnice izasla s valjda manjim manjkom od tezine samog djeteta, ali otopilo se sve kroz mjesec, dva, bez da sam ista osobito radila. (Ukupno sam dobila 12kg u prvoj trudnoci.)

    Sad... vidjet cemo. Magicnih 12 sam dostigla, a imam jos tocno 5 tjedana do termina.

  4. #2504
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    18+3tt i 7kg u plusu.
    Previše, ali praznici su učinili svoje.
    U prvoj trudnoći sam dobila 15kg, a izašla iz porodilišta sa 12kg manje.
    Čini mi se da ću sada više nabaciti, ali ću imati i 2-3 nedelje kraću trudnoću (prvi put rodila u 41+5tt, a sada idem na dogovoreni CR).

  5. #2505
    kiara79 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    hacijenda
    Postovi
    2,433

    Početno

    36+1,+1 kg
    sa 35tt bila na +3, u bolnici ostavila 2 kg

  6. #2506

    Datum pristupanja
    Feb 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima!
    Prvi put sam trudna, i vise od icega - bojim se drasticnog debljanja...
    Ostala sam trudna dok sam imala 8 kg viska i sad se grozim pomisli da dobijem vise od 10 kg jer mislim da ce to izgledat straaasnoo..!
    Kak vi uspijevate drzati pod kontrolom te kile?
    Znam da nikakva dijeta ne dolazi u obzir, al se trudim izbaciti slatko i junk.
    Kak stojite s vjezbanjem? Sto preporucate?
    P.s.tek sam 5 tjedana trudna

  7. #2507

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    48

    Početno

    Evo jedna trudnica sa 100 dijagnoza, između ostalog sa gestacijskim dijabetesom....
    Danas 28+3 tt i s kilama na 0....to pripisujem trudničkoj dijeti i korištenju Siofora...
    Pa eto da vidite da je i to moguće...da mi je netko pričao da se do sada neću udebljati rekla bi mu da je lud...

  8. #2508
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Divno je citati ove vase male brojkice na vagi
    Da li moze neka od vas napisati kako izgleda trudnicka djeta?

    Imam iza sebe dvije trudnoce, i u svakoj po 30kg. I od vode sam se debljala. Secer, tlak uvijek je sve bilo savrseno. U porodu jedva da je otislo 5kg. Bebe su bile po 3,500gr.
    Ocekujemo nasu trecu srecicu i ja vec samo sto sam saznala imam 2kg+!

  9. #2509
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Sanja, cestitam!!!

    I ja slicno ko ti ) Do prvog pregleda +3

  10. #2510
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Čekaj, jel imaš dijagnosticiran gestacijski?

  11. #2511
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    [QUOTE=Jadranka;2886087]Sanja, cestitam!!!

    I ja slicno ko ti ) Do prvog pregleda +3 [/QUOTE

    I tebi cestitke
    Jel ti prva beba ili?

  12. #2512
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja nemam, samo puno znjopam jer mi je inace jako muka + uglavnom odmaram jer nisam za nista. To prva 4 mjeseca, poslije je lakse

    Al vjerojatno pitas Sanju

  13. #2513
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj, jel imaš dijagnosticiran gestacijski?
    Ma jok! Samo me zanima kak izgleda prehrana... Znam da ima na netu al iz prve ruke je sladje

  14. #2514
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Izgladnjivanje ide ovako otprilike. Ujutro šnita kruha s namazom, šalica napitka, voćka. Ručak batak pileta, povrća po želji, šnita kruha. Večera dve tri kriške sira sa jednom šnitom kruha, ili jedna šalica jogurta.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 26.05.2016. at 15:25

  15. #2515
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ajajaja! Nelak mi se najednom svida pomisao na 30+kg

  16. #2516
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Cestitam na trudnoci. Ovako je bilo kod mene. Imala sam srece sto mi se u trudnoci gadilo sve sto je nezrdavo. Jela sam samo voce, povrce, ribu i meso. Slatkise nisam mogla pogledat (sad sam to nadoknadila), salame, pastete ni slucajno. Jela sam male kolicine jer mi je bilo muka cijelu T, a prva tri mj sam i rigala. Dobila ukupno 12 kg, 10 otislo nakon poroda. Jos sam i u minusu 3kg. Uvijek nesto grickaj da ti ne bude muka, ali pazi sto grickas. Npr.za dorucak sam jela jaja, mahune i rajcicu...

  17. #2517

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    48

    Početno

    Sanja...ako nemaš problema sa šećerom nemoj se izgladnjivati, nema smisla, ja živim za dan kad ću moći nešto pojesti bez da gledan etiketu koliko ima šećera ili ugljikohidrata...već sam laganini luda jer cijelu trudnoću moram paziti sto jedem zbog gestacijskog....
    Probaj se samo držati par jednostavnih pravila i mislim da se neki trebala udebljati 30 kg, znaš i sama da sve to Nasi zubi sami natuku, ne dobijemo tolike kile od zraka...
    Evo ti par mojih savjeta...jedi 5-6 puta dnevno manje obroke, pij jako puno vode, jedi puno povrća, voća (sad bar ima svega jer je proljeće), probaj izbjegavati miješanje kruha s npr.krumpirom, tijestom, rižom, žgancima...znaci u jednom obroku ili jedno ili drugo...zamjeni sve namirnice od bijelog brašna integralnim, jedi puno mliječnog, svježeg sira, jogurta (ne voćnih već običnih), probaj smanjiti slatkiše, npr.čokoladu kupi s vise od 70% kakaa, i nemoj maznuti cijelu već red kad dobiješ napast za slatkim...
    Meso jedi kuhano, grill, pečeno na mrvu ulja, nikako przeno i pohano...
    Možeš pogledati trudničku dijetu 1800 kalorija al dosta je šturo napisana, jedino ti može pmoći da vidiš sto ne smiješ s čim miješati, ali nema smisla da se izgladnjuješ ako ne moraš....
    Ja sam sada 34+3 tt i u plusu +3 kg, ali vjeruj da mi je dosta vise...

    Nadam se da sam ti malo pomogla...

  18. #2518
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    S druge strane, ja sam plus 20 kg iz prve trudnoce skinula u prvih godinu dana dojenja, nosanja i svega sto ide uz bebu. A onda sma skinula jos 7-8 u iducih godinu dana dojenja, jurcanja i posla. Sve to bez dijeta i bez ikakvog pazenja sto jedem. Moguce cak da sam jela i vise nego u trudnoci. Baka mi je pricala da je njoj bilo isto, da bi nakon godine dana dojenja bila i 5-10 kila mrsavija nego prije trudnoce. Tako da, mozda je to skupljanje kila neka genetska priprema tijela na buduce napore i topljenje... a mozda i nije Ipak se ne bi htjela opet nadebljat 20 kila pa zadnjih mjesec dana nastojim malo vise pazit sto jedem, al svaka 2-3 dana zaboravim pazit (il bude nesti jako fino za popapat) pa slaba korist od mog pazenja
    Posljednje uređivanje od Jadranka : 27.05.2016. at 08:41

  19. #2519
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Tako da, mozda je to skupljanje kila neka genetska priprema tijela na buduce napore i topljenje... a mozda i nije
    Meni to ima smisla.

  20. #2520
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    S ovim se slažem.
    Po porodu sam izgubila 11kg od dobivenih 14 što sam skupila u svojih 35tt.
    Svi dizali frku (osim mog gina), pokušavali mi zalijepiti dijagnozu gestacijskog, kolutali očima i sl. a sad bi mi dobro došle te kilice. Ove zaostale 3kg su otišle u prvih mjesec dana. Sada, 6mj nakon poroda sam na -2kg od početne i žao mi je što se nisam udebljala i više jer unatoč tome što jedem skoro svaka 3h, ne uspjevam spriječiti opadanje kilaže. Izgledam ko kostur sa škembicom.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  21. #2521
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    eryngium,ja bi rado tvojim putem..dobila 14 kg,nakon poroda imala sedam manje i uskoro ošle još četri. Da bi mi se vratila kila,dvije i to nikak dolje sve skupa. Unatoč dojenju na zahtjev i konstantnom nošenju. Tempo mi je baš naporan ali i apetit mi je ogroman. I zato valjda ni nejdu dolje.. a baš mi smeta taj višak.

  22. #2522
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Možda je kvaka u tome što mi ne da spavati. Nosam ga i po noći i po danu.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  23. #2523
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Moguče..plus tvoj metabolizam. Moj je usporen.
    A po danu mi je stalno na rukama,i spi na meni. A po noči cica svaku vuru s tim da se između vrpolji i grebe i moram ga smirivati jer se onda razbudi i slijedi nošenje. Ništ ne spim...zato me i čudi da mi nejdu kile dolje.

  24. #2524
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kile rijetko kad idu dolje kad je tijelo dovedeno u stanje nespavanja. U nekim ekstremnim situacijama, kad nespavanje ide uz glad, da, naravno da se kilogrami tope. Ali ako jedes puno (ili cak normalno), a ne spavas, organizam je u konstantnom stanju stresa i bez sna jednostavno ne metabolira unesenu hranu kako bi trebalo. Za mrsavljenje je, zapravo, san stvarno potreban.

    Ja sam u prvoj trudnoci dobila 12 kila, na porodu izgubila jedva koliko je beba bila teska, ali sve ostalo je otislo u prvih nekoliko mjeseci, a onda jos dodatnih 10. U drugoj trudnoci sam dobila 15/16, ako se ne varam (ne znam tocnu pocetnu tezinu), izgubila puno vise na porodu, ali sad s 4.5 mjeseca jos uvijek imam oko 2.5 u plusu. Izbacila sam kruh nedavno (to mi je najbitnije kod mrsavljenja) pa cu sad polako. Nisam jos u stanju raditi nista drasticnije od toga -- gladna sam, plus dojim dvoje djece, plus radim.

  25. #2525
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Ribica 1 prvotno napisa Vidi poruku
    Cestitam na trudnoci. Ovako je bilo kod mene. Imala sam srece sto mi se u trudnoci gadilo sve sto je nezrdavo. Jela sam samo voce, povrce, ribu i meso. Slatkise nisam mogla pogledat (sad sam to nadoknadila), salame, pastete ni slucajno. Jela sam male kolicine jer mi je bilo muka cijelu T, a prva tri mj sam i rigala. Dobila ukupno 12 kg, 10 otislo nakon poroda. Jos sam i u minusu 3kg. Uvijek nesto grickaj da ti ne bude muka, ali pazi sto grickas. Npr.za dorucak sam jela jaja, mahune i rajcicu...
    Svaka cast

  26. #2526
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj smaugica prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja...ako nemaš problema sa šećerom nemoj se izgladnjivati, nema smisla, ja živim za dan kad ću moći nešto pojesti bez da gledan etiketu koliko ima šećera ili ugljikohidrata...već sam laganini luda jer cijelu trudnoću moram paziti sto jedem zbog gestacijskog....
    Probaj se samo držati par jednostavnih pravila i mislim da se neki trebala udebljati 30 kg, znaš i sama da sve to Nasi zubi sami natuku, ne dobijemo tolike kile od zraka...
    Evo ti par mojih savjeta...jedi 5-6 puta dnevno manje obroke, pij jako puno vode, jedi puno povrća, voća (sad bar ima svega jer je proljeće), probaj izbjegavati miješanje kruha s npr.krumpirom, tijestom, rižom, žgancima...znaci u jednom obroku ili jedno ili drugo...zamjeni sve namirnice od bijelog brašna integralnim, jedi puno mliječnog, svježeg sira, jogurta (ne voćnih već običnih), probaj smanjiti slatkiše, npr.čokoladu kupi s vise od 70% kakaa, i nemoj maznuti cijelu već red kad dobiješ napast za slatkim...
    Meso jedi kuhano, grill, pečeno na mrvu ulja, nikako przeno i pohano...
    Možeš pogledati trudničku dijetu 1800 kalorija al dosta je šturo napisana, jedino ti može pmoći da vidiš sto ne smiješ s čim miješati, ali nema smisla da se izgladnjuješ ako ne moraš....
    Ja sam sada 34+3 tt i u plusu +3 kg, ali vjeruj da mi je dosta vise...

    Nadam se da sam ti malo pomogla...
    Jesi! Punoo, punooo hvala! Jer zaista imam zelju da se kontroliram u unosu hrane

  27. #2527
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Gle ovih trudnica u 20. i 25. tjednu trudnoce: https://www.youtube.com/watch?v=btVp5F7HOfo
    Samo skembicu dobile Ja bi tako... hm... mozda u iducoj trudnoci

  28. #2528

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Ja sam inace sklona debljanju, ali do sada u trudnoci sam u 20 tt dobila 5 kg (najvise u prva 2,5 mj., kasnije po 1 kg). Citala sam da treba jesti cesto u manjim kolicinama, piti puno vode. Ja jedem tako, ne izbjegavam nista, mijesam sve sa svacim, a moram naglasiti da sam u mirovanju (najvise lezim), i sa ovakvom prehranom super funkcionira. Bar za sada...

  29. #2529
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    A jel mi iritantna trenerica
    Trudnice su super! A jel vidis kak zapravo imaju trbusne misice jake... I sad je to velika prednost! Aaahhh

  30. #2530
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Pozdrav cure evo da i ja prijavim svoje, danas 12+2 i 0,7kg u plusu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #2531

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    48

    Početno

    36 tt, +5 kg...

    Gestacijski dijabetes kod mene...

  32. #2532
    karanfilčić avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    135

    Početno

    35tt +10kg, ja zadovoljna

  33. #2533
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Što ste tanke!
    38+5tt i 17 kg u plusu.
    Ljudi kažu da izgledam kao da sam smršala , ali stomak mi je ogroman, pa se ne vidi koliko sam dobila u zadnjici i nogama.
    Za 6 do 10 dana porođaj.

  34. #2534

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1

    Početno

    pozdrav,ja sam trudna skoro 16 tjedana ali sam u zadnjih mjesec dana izgubila 4 kg,evo uspjela sam tek jedan vratiti.Jako se brinem trbuh jos mali a i beba.Što savjetujete jesti više ili?

  35. #2535

    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1

    Početno

    Hej cure!
    Nova sam na forumu - prva trudnoća
    Sada sam u 23+2 i dobila sam 9kg pa sam se sva prestrašila kako će to izgledat za par mjeseci.. Inače sam jako sporo dobivala na težini, ali od zadnjeg pregleda prije mjesec dana dobila 5kg! Bila sam šokirana jer jedem i dalje normalno pa sam se
    malo zabrinula.
    Inače imam dijagnosticiran gestacijski, ali ga redovito kontroliram i uvijek je sve u redu.
    Nadam se da će kile ići sporije u trećem tromjesečju

  36. #2536
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    18 tt +1.5 kg


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  37. #2537
    *sunshine* avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    87

    Početno

    Prva trudnoća je bila oko 15kg.
    Sada, druga, 22tt + 3kg .

  38. #2538

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    Ja se ovdje hlavila kako sam za 20 tt dobila samo 5 kg, a na zadnjem pregledu prije 2 tj (tada sam bila 26 tt) bila sam na +11 kg.

  39. #2539
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Omg sad kad to krene ubrzano rasti :/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  40. #2540

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    vikki88 ja danas 18 tt pa sam na +7 kg....

  41. #2541
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Citam malo na internetu opis trudnoce po tjednima i za 18 tt pise: mama do sada ste vec dobili oko 4 kg


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  42. #2542

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    124

    Početno

    23+6,+5 kila...koliko jedem mislila sam da bu +10...al ja zadovoljna,cak su mi rekli da izgledam mrsavije nego prije trudnoce ( bila sam sva natecena i podbuhla od duphastona )

  43. #2543
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Da vam se javim... Danas 13tt i 5kg+.
    Jedem bas kako ste i rekle... Manje pa cesce... Voce mi izrazito pase, slatko i ne osim po koji slatkac na plazi. Tekucine pijem puno, sto je meni inace probelm. Jakooo, jakoo mi je veliki trbuh, u tolikoj mjeri da ljudi misle da nosim dvojke. Cak i muz kad se vratio sa sluzbenog puta je rekao da mi je sve u trbuhu, da cak ima osjecaj da su mi noge i ruke tanje nego su bile :D . Mozda od plivanja na moru hahaaha! Mucnine me nisu prosle, a s time i povracanje koje nije redovito na srecu al ima i toga.

  44. #2544
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Evo sa danasnjeg vaganja 21tt i + 2kg . Ja zadovoljna


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #2545

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    32

    Početno

    16.i tjedan, +2kg, al koje mi koristi kad se osjecam ko kit. Izgledam ko da sam barem 5 dobila

  46. #2546
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Bolje da se ja ne javljam na ovoj temi. 31 tjedan + 14 kg. I jos uvijek mi je muka, ako nista ne pojedem par sati. Mini obroci ne pomazu.

  47. #2547

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    38

    Početno

    Kako ste sve slang u trudnoci.
    Ja u obje trudnoce isla u porodiliste sa 20+ kg.
    Prosli put,to mi je svjezije , usla u trudnocu sa 60kg,usla u porodiliste s 83,6 kg.
    Beba od skoro 5 kg.
    Izasla kuci sa 67kg.
    Posle par mjeseci,fit.
    Pristo se u trudnoci puno gojim.
    I pri tome uopste ne izgledam debelo.
    Samo veliiiiiki stomak.

  48. #2548
    QueenBee avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    1,327

    Početno

    33 tt ravno, +12kg
    Stojim na kilazi vec 3.5 tjedna, crko' mi apetit.
    dr Roza-i ja obicno nagrecam 20kg. Ovaj put ce bit nesto manje izgleda. A bebe 3100 i 3400g samo.
    Ali skinem sve-unutar 10 mjeseci opet dodjem na 8-9%bf.
    Meni stima ubucit se u trudnoci.
    Buce su sretnije

  49. #2549

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    Da li moj mali prirast na tezini moze utjecati na to da beba bude premala? Sad sam 25 tt i + 2 kg.

  50. #2550
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Ne bi trebalo tako biti... Moja seka gubila kile, i to -10kg, rodila u terminu 3,700 decka
    Posljednje uređivanje od Sanja :) : 13.08.2016. at 16:35

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •