Stranica 6 od 57 PrviPrvi ... 456781656 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 251 do 300 od 2803

Tema: Trudnoća i debljanje!

  1. #251
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    prva trudnoća +25 kg (trbuh mi je bio ogroman svi su me pitali jesam li sigurna da nisu blizanci)
    druga trudnoća 19 tj. +4 ( manje jedem nego u prvoj ali mi je isto trbuh već dosta izražen)

    e da, inače imam oko 55 kg ia visoka sam (čitaj niska) oko 166 cm

  2. #252
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    visoka - 1,76cm
    inače imam 58kg - sada 56kg
    u trudnoći dobila 11kg..."skinula" 13kg...

  3. #253
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj astral prvotno napisa Vidi poruku
    prva trudnoća +25 kg (trbuh mi je bio ogroman svi su me pitali jesam li sigurna da nisu blizanci)
    druga trudnoća 19 tj. +4 ( manje jedem nego u prvoj ali mi je isto trbuh već dosta izražen)

    e da, inače imam oko 55 kg ia visoka sam (čitaj niska) oko 166 cm
    Istih smo dimenzija prije poroda

    I meni je u svakoj t rudnoći trbuh abnormalno velik, na trećem poroda čak me i babica onako na prvu pitala jesu li blizanci

  4. #254
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    meni je u prvoj trudnoći trbuh bio malen, nosila sam kaput koji i inače nosim, niko nije vjerovao da sam pred porod
    u drugoj...ajme, u 5./6. mjesecu mi je trbuh bio već veći nego prije poroda prvi put. strašno

    nemam pojma koliki će mi biti trbuh do kraja, ali sada (37 tjedana) jer ogroman, ko balon
    dobila sam 9kg, ali je sve otišlo u trbuh, sve. izgledam totalno neproporcionalno
    prvi put sam dobila 14/15kg, a trbuha nigdje
    fakat je svaka trudnoća posebna

  5. #255
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Istih smo dimenzija prije poroda

    I meni je u svakoj t rudnoći trbuh abnormalno velik, na trećem poroda čak me i babica onako na prvu pitala jesu li blizanci
    mene je danas pedijatrica pitala isto a u prvoj trudnoći su me stalno to pitali, čak su me u rodilištu nakon poroda pitale neke rodilje "o pa vi čekate za rodit?", a ja ono " ne ja sam već rodila" pa su padali komentari "jeste sigurni da nije ostalo još jedno dijete unutra?

    očito smo takve građe

  6. #256
    agata avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Kras, o.Krk
    Postovi
    298

    Početno

    Prva trudnoća +18
    sada 21tt +7 (( Ovo neće dobro završit... u zadnjih mjesec dana 3

  7. #257
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    U trudnoči sam dobila 17 kg! Bila sam kao tenk....sada 9 mj kasnije imam još 4 kg da se vratim na staro!!

  8. #258
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Ja danas punih 39tt i nekih 13-14 kg, tako nesto sam bila dobila i u prvoj trudnoci. U pocetku sam ih i ja dosta brzo nabacivala, i bojala sam se sta ce biti do kraja od mene, ali zadnjih 2-3 mjeseca skoro nista, a trbuh samo raste...

    I nadam se da cu ih skinuti brzo kao i prvi put - nakon 3 mj bila na pretporodjajnoj tezini, poslije sam jos isla i u minus, a trbuh mi nikada ravniji nije bio .

  9. #259
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ma ode to za tren. Meni evo ravno 2 tjedna od poroda, ostalo mi je još samo 4 kg viška a trbuh mi je splasnuo skoro skorz, ovo je čini mi se najbrže dosad. Samo što se ja nebi bunila da mi se tih 4 kg zadrže, nakokon imam i ja nešto malo oblina (a i koji kil je u cicama)

  10. #260

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ode to za tren. Meni evo ravno 2 tjedna od poroda, ostalo mi je još samo 4 kg viška a trbuh mi je splasnuo skoro skorz, ovo je čini mi se najbrže dosad. Samo što se ja nebi bunila da mi se tih 4 kg zadrže, nakokon imam i ja nešto malo oblina (a i koji kil je u cicama)
    blago tebi,,kad bi bar kod mene bilo tako....
    užasno se bojim kg.

  11. #261
    Mellyca avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula/ Linz
    Postovi
    697

    Početno

    Ma ja se samo nadam da cemo i ovaj put uspjesno dojiti kao sto sam i s L., jer sam ih tako brzo skinula bas radi dojenja.

    Mislim da sam ja tih prvih mjeseci bas u cicama imala te 3-4 kile -bile su ogromne, iako ja nikada nisam imala ispod trojke, no i to nakon nekog vremena dodje na normalu.

    Inace sam takodjer mjera kao ti Trina (55/166), no nekako sam uvijek bila sklona visku kilica i uvijek sam se bojala sta ce biti od mene kada zatrudnim ( jer mi je npr. mama samnom dobila 20 kila), ali uz malo umjerenosti uspjela sam sve odrzati na nekoj normali

  12. #262
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Da se maknemo od brojki na kratko...Koliko pazite na zdravu prehranu u trudnoći?
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 22.11.2011. at 12:02

  13. #263
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Da se maknemo od brojki na kratko...Koliko pazite na zdravu prehranu u trudnoći?
    pa, mislim da se i inače hranim relativno zdravo iako jedem i neke "nezdrave" proizvode. ali nekako mi najteže ide voće...zaboravim ga jesti
    ručak je uvijek kuhano, pirjano ili pečeno meso sa povrćem i salata ili nekakvo varivo i sl. večera nekad blitva ili druga zelenjava a nekad na "suho" ili pura s jogurtom, a nekad uleti i pizza
    međuobrok me ubija jer ja ne mogu bez kruha, MM i ja pojedemo cijeli francuz dnevno tako da su to večinom sendviči sa sirom i šunkom i sl.
    jedino bez čega mogu i što me totalno ne privlači (i kad nisam trudna) su slatko, kolači i čokolada ( jedino nekad volim namazati nutelu ili meda na kruh)

  14. #264
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    zaboravila sam dodati. jedem i do 6 puta na dan po manje obroke i uvijek sam tako. ne mogu izdržati 4 sata da nešto ne pojedem, dođe mi slabo

  15. #265
    mayato avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,033

    Početno

    Ajme ja i ovako i onako jako pazimna prehranu, a u trudnoći sam se samo jako natjerala jesti puno voća, inače baš ne jedem voće, zato kompenziram sa puuuuno povrća, ali sam dok sam bila trudna ubacila u dnevni menu voćnu užinu, bilo kojeg sezonskog voća. Doručak mi se sastojao od šnite kruha sa domaćim pekmezom od šljiva, nekad se prikrala i Nutella i velika šalica kakaa - kavu sam izbacila. Ručak obvezno nešto kuhano, povrće, grah, ječam, mahun, kelj, zelje isl.
    Za večeru sam obvezno popila jogurt, pojela sendvičak, a usput sam pilai DonatMg, kako sam prestala pušiti malo mi se metabolizam usporio pa sam unosila magnezij tim putem.
    Osjećala sam se savršeno, puuuuno sam šetala i eto...sve kao po ps-u...

    I da dodam, puuuuno čaja od brusnice i vode, 2-3 l na dan - sve zajedno!!!
    Posljednje uređivanje od mayato : 22.11.2011. at 13:20

  16. #266

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Da se maknemo od brojki na kratko...Koliko pazite na zdravu prehranu u trudnoći?
    Pazim itekako - nema gladovanja ujutro, jede se svježe voće i povrće, integralne žitarice, pazim i na unos proteina, čak sam uvela i mlijeko i mliječne proizvode koje inače nisam baš jela. Sada hranim i dvoje dječice, pa mi je motivacija visoka...nadam se da će neke navike ostati i nakon trudnoće...

  17. #267
    Totto avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    190

    Početno

    Ah, zdrava prehrana. Vikendom kad si kuham ili sam na ručku kod familije svakako, ali tijekom radnog tjedna kako kad. Naručujemo si gablece i trudim se uzimati kuhana variva, al to je nekad toliko masno i začinjeno da mi se čini zdravije pojesti sendvič. Zavidim svim trudnicama koje su doma kroz trudnoću, ne rade i koje si kuhaju, šeću, uživaju. Ja se borim sa dimom cigareta i polujestivom hranom, a nema šanse da si nakon posla još doma kuham za drugi dan, jedva dočekam malo leći i ispružiti se. Isto tako imati više manjih obroka dnevno je utopija...Ali barem jedem puno voća

  18. #268

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    35tj, + 13kg

  19. #269

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Aurora* prvotno napisa Vidi poruku
    33+2 tt, +8 kg. Znaci ponovo u 4 tjedna dobila 3 kg. Hm, sad me bas zanima kako ce biti do kraja...
    37+2 tt, +9 kg.

  20. #270

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    72

    Početno

    36+4, +9kg.
    Jako sam zadovoljna, očekivala sam više.

    Pazim na prehranu i svakodnevno hodam. Jedem raznovrsno, redovito se oprskrbljujem povrćem na tržnici, jedem puno voća, 3 glavna obroka... Priuštim si i slatko-umjereno... nemam osjećaj da jedem više nego prije trudnoće,samo kvalitetnije...

  21. #271
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    37 tj, +2

    jedem raznovrsno, izbacila neke namirnice (bijeli kruh, tjesteninu npr.), nema prženog, pohanog i sl, više povrća i voća, 5 obroka dnevno za razliku od prijašnja 3.

    Jako,jako zadovoljna.

  22. #272
    riba26 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    more i sunce
    Postovi
    459

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    37 tj, +2

    jedem raznovrsno, izbacila neke namirnice (bijeli kruh, tjesteninu npr.), nema prženog, pohanog i sl, više povrća i voća, 5 obroka dnevno za razliku od prijašnja 3.

    Jako,jako zadovoljna.
    to je super... ali sta kaze doktor na to? jeli to premalo? ja sam mislila da mora biti neki minimalac od 9kg.. ?

    ja sam sutra 37 tt, +13kg... a ne znam gdje su te kile jer izgledam skoro pa skroz ista (osim ove lubenice sto sam progutala od 50 kila )

  23. #273
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ja bila jučer na pregledu 23 tj +8
    dobila 4 kila u mjesec dana-ko i prošli put-znači ne gine mi 25 kg
    a ne jedem baš puno
    šta ću kad se ja ne mogu najest bez kruha

  24. #274
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Uh uh.. kruh (i ostali proizvodi od bijelog brašna) jako diže inzulin i onda je nuspojava dobivanje na kilaži. Izbjegavajte svakako bijelo brašno, jedite integralno, pomoći ćete si puuuuno

  25. #275
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    -to je sve što imam reći

  26. #276
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj astral prvotno napisa Vidi poruku
    ja bila jučer na pregledu 23 tj +8
    dobila 4 kila u mjesec dana-ko i prošli put-znači ne gine mi 25 kg
    a ne jedem baš puno
    šta ću kad se ja ne mogu najest bez kruha
    Onda ni meni ne gine 25 kg...ja sam isto u 23. tj +7, ali nekako se tješim da je to do vage... (mo'š mislit) jer po svojoj nisam toliko dobila, a osim trbuha se ni ne kuži da sam već toliko trudna...

  27. #277

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    prva trudnoća -13 kg
    a sad 5tj/ 4 dana he hetrenutno stojim

  28. #278
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj astral prvotno napisa Vidi poruku
    -to je sve što imam reći
    sve je to stvar navike astral. Ja nekad nisam mogla zamisliti obrok bez kruha, nije bilo teorijske šanse. Sve mi oduzmi samo kruh nemoj Ali onda sam uvidjela da zaista nemam ništa od toga, da se puno bolje osjećam ako ga ne jedem, nemam osjećaj pretrpanosti nakon obroka, ne spava mi se nakon jela, a i šećer u krvi mi je zahvalniji sigurno. Jedem kruh, ali što integralniji (švedski), i sada se ne bih uhvatila za bijeli kruh nema šanse - nije mi niti fin i imam osjećaj da bih ga morala pojesti tonu da se najedem. I jedem ga za doručak/večeru, uz ručak ne. A donedavno bih se svrstala u kategoriju "ovisnice" o kruhu

  29. #279
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Da mi je samo znati otkud onda meni tih 7 kila , ja kruh jedem jednom tjedno

  30. #280
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    E pa nije kruh svemoguć stvar je i u drugim namirnicama bojim se

  31. #281
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    E pa nije kruh svemoguć stvar je i u drugim namirnicama bojim se
    Pa očito ma joj, anchie, to je samo nakupljena voda

  32. #282
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj karlita prvotno napisa Vidi poruku
    prva trudnoća -13 kg
    a sad 5tj/ 4 dana he hetrenutno stojim
    Tako i ja!
    Iskreno se nadam da neću puno nagrickat!

  33. #283
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    sve je to stvar navike astral. Ja nekad nisam mogla zamisliti obrok bez kruha, nije bilo teorijske šanse. Sve mi oduzmi samo kruh nemoj Ali onda sam uvidjela da zaista nemam ništa od toga, da se puno bolje osjećam ako ga ne jedem, nemam osjećaj pretrpanosti nakon obroka, ne spava mi se nakon jela, a i šećer u krvi mi je zahvalniji sigurno. Jedem kruh, ali što integralniji (švedski), i sada se ne bih uhvatila za bijeli kruh nema šanse - nije mi niti fin i imam osjećaj da bih ga morala pojesti tonu da se najedem. I jedem ga za doručak/večeru, uz ručak ne. A donedavno bih se svrstala u kategoriju "ovisnice" o kruhu
    vidi, stvarno, nisam do sad tako razmišljala o tome, ali ja inače jedem dosta kruha i to bijelog, sigurno pola (ako ne i više) francuza dnevno...i uvik mi se čini da bi ga mogla još toliko pojesti

    morat ću pokušat sa integralnim jer stvarno ne želim opet 25+ a ne želim ni biti gladna

  34. #284

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    49

    Početno

    da se i ovaj tjedan javim...
    36 tjedana i čudom +13kg još uvijek
    inače je proteklih nekoliko tjedana bilo +kg na tjedan
    ali nije da jedem nego metem sve po redu
    voće,povrće,palačinke,pizze,tjesteninu
    ma malo sam dobila koliko jedem
    inače do 22tj.sam bila u minusu
    imala sam užasne mučnine,i ništa mi se nije dalo jesti
    možda zato sad jedem u nenormalnim količinama...

  35. #285
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj astral prvotno napisa Vidi poruku
    vidi, stvarno, nisam do sad tako razmišljala o tome, ali ja inače jedem dosta kruha i to bijelog, sigurno pola (ako ne i više) francuza dnevno...i uvik mi se čini da bi ga mogla još toliko pojesti

    morat ću pokušat sa integralnim jer stvarno ne želim opet 25+ a ne želim ni biti gladna
    vrlo smo brzo gladni ako ne jedemo dovoljno proteina i masti. Eto recimo "francuz" je divan primjer, niti ima jedno a niti drugo, možeš ga jesti beskonačno i ubrzo opet (barem ja )

    Žitarice sve jesti integralne (recimo zob povećati - sjajna je u prehrani, ima više proteina od ostalih), gledati da se unosi dovoljno DOBRIH masti (maslinovo ulje itd), povećati unos proteina, jesti više povrća i voća - a sve ostalo što ne bi spadalo u zdravu hranu zaobići u širokom luku. Niti ćete se zdebljati pretjerano a i zdravlje će vam biti zahvalno (a i beba jer će dobivati sve što joj treba)

  36. #286
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    pa ja u biti sve to i jedem-maslinovo ulje svaki dan, voće i povrće, nekada malo mesa, samo eto ne integralne žitarice, ali sada ćemo i to počet jesti umjesto bijelog kruha i bijelog brašna

    tnx, anči, na prosvijetljenju
    Posljednje uređivanje od astral : 23.12.2011. at 15:39 Razlog: dodala smajlić

  37. #287
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj astral prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja u biti sve to i jedem-maslinovo ulje svaki dan, voće i povrće, nekada malo mesa, samo eto ne integralne žitarice, ali sada ćemo i to počet jesti umjesto bijelog kruha i bijelog brašna

    tnx, anči, na prosvijetljenju
    A koje proteine jedeš , obzirom da jedeš malo mesa? I koliko masnoće?
    Većinom si zapravo na ugljikohidratima.

  38. #288
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Sirius sestro po proteinima
    Posljednje uređivanje od anchie76 : 23.12.2011. at 16:10

  39. #289
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    paa..jedem meso-krivo sam napisala- i to skoro svaki dan..

    ali istina je da više jedem ugljikohidrata

    evo, upravo jedem buhtlu

    ne znam kakve to ima veze ali ovo sam primijetila:

    dok nisam trudna (znači u prvom stanju) mogu jesti sve i svašta i u bilo koje doba dana i noći-ali moram jesti 5-6-7 obroka dnevno jer inače umirem od gladi
    znam da mi se na poslu uvijek svi čude di mi sve to stane - jer mi je kilaža oduvijek oko 55 kg, kilo- gore dole

    e, ali u trudnoći moj metabolizam poludi i sve što pogledam- zalijepi se na bokove

    i poslije prve trudnoće sam 25 kg skinula u roku 9 mj- bez ikakve dijete- samo dojenje i šetanje do dva tri ujutro s N na rukama ( doduše 10 kg je otišlo odmah dan poslije poroda)

    a šta će sad biti, e to ćemo tek vidit
    Posljednje uređivanje od astral : 23.12.2011. at 17:46 Razlog: krivi smajlić

  40. #290
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ja sam negdje do 28 tjena dobila +6 kg.
    Tada sam promjenila prehranu, dijagnoza gestacijskog dijebetesa.
    Izbacila bijeli kruh, jedem čisti raženi, smanjila unos ugljikohidrata, više kuhanog povrća, više obroka, pijem samo vodu.

  41. #291

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    vrlo smo brzo gladni ako ne jedemo dovoljno proteina i masti. Eto recimo "francuz" je divan primjer, niti ima jedno a niti drugo, možeš ga jesti beskonačno i ubrzo opet (barem ja )

    Žitarice sve jesti integralne (recimo zob povećati - sjajna je u prehrani, ima više proteina od ostalih), gledati da se unosi dovoljno DOBRIH masti (maslinovo ulje itd), povećati unos proteina, jesti više povrća i voća - a sve ostalo što ne bi spadalo u zdravu hranu zaobići u širokom luku. Niti ćete se zdebljati pretjerano a i zdravlje će vam biti zahvalno (a i beba jer će dobivati sve što joj treba)
    Kako ovo sve lijepo zvuči u teoriji I što je najžalosnije, to mi je uobičajena prehrana. Ali u trudnoći nema šanse. Opet sam trudna, i opet kao u prvoj trudnoći. Ne želim vidjeti variva, juhice, salatice, voće, slatko, ništa od toga. Želim špeka, luka, masno, ljuto, ma hoću da se najedem ko bauštelac. Od svega drugog diže mi se želudac. I kako da ja sad ostanem mršava, kako ? ?

  42. #292
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ovo sve lijepo zvuči u teoriji I što je najžalosnije, to mi je uobičajena prehrana. Ali u trudnoći nema šanse. Opet sam trudna, i opet kao u prvoj trudnoći. Ne želim vidjeti variva, juhice, salatice, voće, slatko, ništa od toga. Želim špeka, luka, masno, ljuto, ma hoću da se najedem ko bauštelac. Od svega drugog diže mi se želudac. I kako da ja sad ostanem mršava, kako ? ?
    Nemoj jesti kruh, krumpir, tijesto i rižu sa tim , i nećeš se udebljati.

  43. #293
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    blago vama, sve možete jesti. vidim da je samo petri bilo muka, kao meni opet. tema mučnine nije ni na prvoj stranici na pdf-u trudnoća! kome da se žalim? sad sam 10tj i -1kg, ca. Mislim da ću sad početi dobivati. Nažalost startam u drugu trudnoću s malim viškom. Prva trudnoća je bila +9kg (ili 11kg, jer sam isto bila izgubila na početku). A za zdravu hranu me ne pitajte, dobro je što god mogu pojesti, dok ne prođu mučnine.

    Anchie me prosvjetlila s ovim o bijelom kruhu! Ja ako uspijem doručkujem 2 šnite kruha marmelade i za 2 sata umirem od gladi, pa si mislim, koji mi je vrag!

  44. #294
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ja se probudim gladna ko vuk!!
    šta bi trebala jesti ujutro ( zapravo ne baš ujutro nego oko 10 kad se probudim) da me zasiti ako ne kruh?
    predložite mi nešto

  45. #295
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    astral, možda jaja? netko mi je rekao da su jaja jako dobra u trudnoći. a sir, svježi sir, ima proteina, mislim. paaa... možeš pojesti burek! mislim, zasitit će te, al i udebljati.

  46. #296
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj jesti kruh, krumpir, tijesto i rižu sa tim , i nećeš se udebljati.
    evo ja ne jedem uopce kruh. zaista su rijetki dani kad pojedem sendvic i kad se jede sarma uz koju ide kruh. ono malo rize ili tjestenine ili mozda krumpira sto pojedem tu i tamo za rucak ne mogu biti krivci za moje kile.
    ne veceram, nikad nisam, odnosno moja vecera je salata. u pravilu je jedina masnoca maslinovo ulje i to u salati. i u mlijeku s kojim pijem kavu. do prije trudnoce nisam doruckovala, a onda sam se morala prisiliti, pa je jedini moj grijeh cokolino ili griz.
    cak i prvih mjeseci kad mi je bilo muka i sve odbojno i nisam skoro nista jela, dobivala sam kile.
    ne jedem nista vise nego li sam jela prije trudnoce, kada sam plesala do 50kg. sada sam u 5mj. dobila 15kg. i strah me. ako ovako nastavi.

    op.a. mirovala sam, istina :D
    Posljednje uređivanje od leonisa : 04.01.2012. at 00:52

  47. #297

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Ja sam trudna 32 tjedna. + 7kg ne pazim uopce na prehranu (kao i inace) bureci, kobasice, spekec...puno kruha, tjest, riza...juhice, voce...sve zapravo. Al nemam bas teka zadnjih tjedan- dva...

    U prve dvije trudnoce sam dobila po 10 kg...sve u trbuh. Djeca po 4,5 - to je valjda od kobasica

  48. #298
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Leonisa, čestitam na T

    u kojem si tjednu sad?

  49. #299
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    betty blue, hvala

    sada sam u 25. tjednu.

  50. #300
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja sam sad u 32tt na +8 kila i sve je samo u trbuhu. Jedem sve, samo sto zadnjih par tjedana zbog visokog polozaja bebe i zgaravice ne mogu puno odjednom nego cesce kroz dan, ali sam stalno u pokretu, jos uvijek radim pa mislim da se i zbog toga skuplja manje nego da sam bila doma na mirovanju.

    Citam trenutno knjigu "Gentle birth method" i zanimljiva mi je preporuka tamo da se predzanji mjesec dana trudnoce iz prehrane izbaci sve psenicno i slatko (dopusten je npr. samo razeni i kukuruzni kruh ili zlicica meda za desert) a zadnji mjesec sve sto sadrzi gluten. Poanta je u tome da se maternica kao glatki misic od puno ugljikohidrata puni vodom pa samim time nema jednaku snagu otvaranja i stiskanja kao kad nema vode u tkivu. Ja sam se pocela sad pomalo drzat tih preporuka i bas me zanima hoce li imati efekta
    Posljednje uređivanje od pujica : 04.01.2012. at 12:04

Stranica 6 od 57 PrviPrvi ... 456781656 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •