Stranica 7 od 57 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 2803

Tema: Trudnoća i debljanje!

  1. #301
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa Vidi poruku
    preporuka tamo da se predzanji mjesec dana trudnoce iz prehrane izbaci sve psenicno i slatko (dopusten je npr. samo razeni i kukuruzni kruh ili zlicica meda za desert) a zadnji mjesec sve sto sadrzi gluten. Poanta je u tome da se maternica kao glatki misic od puno ugljikohidrata puni vodom pa samim time nema jednaku snagu otvaranja i stiskanja kao kad nema vode u tkivu. Ja sam se pocela sad pomalo drzat tih preporuka i bas me zanima hoce li imati efekta
    hmm! zanimljivo! ajd javi i jedi ananas za otvaranje ili smekšavanje cerviksa, ili tako nešto

  2. #302
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    masti i proteini u prehrani su ono što nam daje osjećaj sitosti. Ugljikohidrati ne baš, pogotovo ne integralni. Ako je vaša prehrana većinom bazirana na ugljikohidratima, normalno je da ste svako malo gladni - što u konačnici dovodi do veće konzumacije kalorija nego što biste da povećate unos proteina i zdravih masti koji bi vam dali osjećaj sitosti.

  3. #303

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Bok... Nova sam na forumu pa oprostite ako nesto pogrjesim ovo mi je prva trudnoca. Trudna sam 14+2 a dobila sam samo 2,5 kg! Kad sam ostala trudna imala sam 63 kg a sad imam 65,5! U početku sam dosta povracala sad vise ne toliko, jedem normalno, vise puta dnevno i pijem Prenatal! Jel to normalno??? Ginekolog me ne vaze kad idem na pregled pa neznam sta da mislim! Molim vas odgovor bilokakav???? Hvala vam puno! LP

  4. #304
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    evo mene redovito važe, mjeri tlak i mokraća.... i eto danas šok dobila 3 kg u proteklih 3 tjedana od posljednje kontrole

  5. #305
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Antonia26 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok... Nova sam na forumu pa oprostite ako nesto pogrjesim ovo mi je prva trudnoca. Trudna sam 14+2 a dobila sam samo 2,5 kg! Kad sam ostala trudna imala sam 63 kg a sad imam 65,5! U početku sam dosta povracala sad vise ne toliko, jedem normalno, vise puta dnevno i pijem Prenatal! Jel to normalno??? Ginekolog me ne vaze kad idem na pregled pa neznam sta da mislim! Molim vas odgovor bilokakav???? Hvala vam puno! LP
    Normalno je

  6. #306
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    I da, dobro nam došla na forum

  7. #307

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Citiraj katarinam prvotno napisa Vidi poruku
    evo mene redovito važe, mjeri tlak i mokraća.... i eto danas šok dobila 3 kg u proteklih 3 tjedana od posljednje kontrole
    Kak nebu nakon ovih praznika, ja sam uspjela dobiti 2 kile, a tek sljedeći tjedan idem opet na kontrolu možda i ja dobijem još kilu do onda

  8. #308
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj L&L prvotno napisa Vidi poruku
    Kak nebu nakon ovih praznika, ja sam uspjela dobiti 2 kile, a tek sljedeći tjedan idem opet na kontrolu možda i ja dobijem još kilu do onda

    i ja , i ja ....
    sad sam 10 u plusu
    a još...

  9. #309
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Kile preko praznika su dobili i oni koji nisu trudni, tako da.. ako vam je malo lakše

  10. #310
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    je...ali malo

  11. #311
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Kile preko praznika su dobili i oni koji nisu trudni, tako da.. ako vam je malo lakše
    ja vjerujem da tu nije ukljuceno neredovito i nepotpuno praznjenje crijeva, zadrzana tekucina u tijelu i da na tome dobijam 2 kile koje su "prolazne" :tjesi se:
    i kod ginekologa odjeca, jer se ne vazes nataste i gola

  12. #312
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ma mene zapravo ne muči višak kila , nego osjećaj nemoći, tromosti, mene je višak kila u prošloj trudnoći uništio, nisam imala ni snage ni volje se kretati, a još je bilo i užasno vruće i sparno ljeto...
    i sam porod mi je bio jako težak a sigurna sam da se nisam bila toliko udebljala da bi sve prošlo puno lakše

    kila sam skinula nakon 9 mj.
    Posljednje uređivanje od astral : 05.01.2012. at 13:17

  13. #313
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mene muci samo zato jer nije zdravo. za mene.
    i sto sam troma. uzasno.
    al kakva bi trebala bit kada u par mjeseci natovarim na sebe toliko kila. ni tijelo se ne zna s time nositi.

  14. #314
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Antonia26 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok... Nova sam na forumu pa oprostite ako nesto pogrjesim ovo mi je prva trudnoca. Trudna sam 14+2 a dobila sam samo 2,5 kg! Kad sam ostala trudna imala sam 63 kg a sad imam 65,5! U početku sam dosta povracala sad vise ne toliko, jedem normalno, vise puta dnevno i pijem Prenatal! Jel to normalno??? Ginekolog me ne vaze kad idem na pregled pa neznam sta da mislim! Molim vas odgovor bilokakav???? Hvala vam puno! LP
    ja sam sa 19+1 tt bila na +2 kg, tako da je to sasvim ok.
    po zadnjem vaganju na 31+1 tt sam na +9 kg. ne brini se skupit ce se kile polako.

  15. #315

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Ja sam u prošloj trudnoći dobila dosta, 19 koliko se sjećam, tada mi nije smetalo ali pola mi je ostalo tako da se sada užasavam na ove kile dobiti opet toliko. Nadam se da ipak neću jer zadnji put na pregledu s 24 tjedna sam bila +2, sad kile na očigled idu gore jer mi trbuh iz dana u dan sve veći al puno se lakše nosim s prehranom nego prvi put, onda me nitko nije mogao najesti mandarina a sada uopće nemam takvih "problema"
    Posljednje uređivanje od erina : 05.01.2012. at 18:21

  16. #316
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    eto ja sam rodila priej tri tjedna sa + 11, 8 ostalo u rodilištu, u tri tjedna otišla još kila, dakle, sad sam na + 2 ...
    možd ai to skinem ako prestanem toliko jesti, ni u trudnoći nisam bila ovako gladna, a mučila me i probava pa nisam ni mogla veće količine, zato sada nadoknađujem

  17. #317
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Kile preko praznika su dobili i oni koji nisu trudni, tako da.. ako vam je malo lakše
    Ja sam grozna pa sam iz praznicke price izasla s minusom.

  18. #318
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    mene muci samo zato jer nije zdravo. za mene.
    i sto sam troma. uzasno.
    al kakva bi trebala bit kada u par mjeseci natovarim na sebe toliko kila. ni tijelo se ne zna s time nositi.
    aj sa mnom na sljeme

  19. #319
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam grozna pa sam iz praznicke price izasla s minusom.
    ja nisam u minusu, ali ni u plusu, jer mi slatko kao ni u prvoj trudnoći ne paše. Pojedem nekad malo, ali za nepovjerovati, kolač koji sam pravila za novu godinu će se evo baciti. Ja sam pojela samo jedan komad, malo gosti, i odonda se povlači.

    anchie76, a što sadrži te proteine što će nas zasititi? mislim osim mesa koje ja ne jedem.

  20. #320
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam u minusu, ali ni u plusu, jer mi slatko kao ni u prvoj trudnoći ne paše. Pojedem nekad malo, ali za nepovjerovati, kolač koji sam pravila za novu godinu će se evo baciti. Ja sam pojela samo jedan komad, malo gosti, i odonda se povlači.

    anchie76, a što sadrži te proteine što će nas zasititi? mislim osim mesa koje ja ne jedem.
    npr.sir, jaja, riba

  21. #321
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam u minusu, ali ni u plusu, jer mi slatko kao ni u prvoj trudnoći ne paše. Pojedem nekad malo, ali za nepovjerovati, kolač koji sam pravila za novu godinu će se evo baciti. Ja sam pojela samo jedan komad, malo gosti, i odonda se povlači.

    anchie76, a što sadrži te proteine što će nas zasititi? mislim osim mesa koje ja ne jedem.
    Grahorice (obican grah, leca...), quinoa, jecam, orasasti plodovi.


    Inace, lako meni izaci s minusom, jel. Nista jos od plusa na testu.

  22. #322
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Yes, yes... sve zapisujem! Ribu isto ne jedem.
    Bit će, Kaae, držimo fige.

  23. #323
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa Vidi poruku
    aj sa mnom na sljeme
    evo da udjem u trece tm pa da budem "na sigurnom"

  24. #324
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj astral prvotno napisa Vidi poruku
    ja bila jučer na pregledu 23 tj +8
    dobila 4 kila u mjesec dana-ko i prošli put-znači ne gine mi 25 kg
    a ne jedem baš puno
    šta ću kad se ja ne mogu najest bez kruha
    a joj, meni joj!!!
    27 tj +12 kg( 5 kg u 4 tjedna)

    bez komentara

  25. #325
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    astral, ako ti si inače sitnija, onda se i preporučuje da dobiješ maksimum, recimo 18kg. to se ja tješim, ako me to zadesi

  26. #326
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Eto tako skoro i ja...
    29 tj i u plusu 11 kg...

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Uh uh.. kruh (i ostali proizvodi od bijelog brašna) jako diže inzulin i onda je nuspojava dobivanje na kilaži. Izbjegavajte svakako bijelo brašno, jedite integralno, pomoći ćete si puuuuno
    Ja oooobozavam kruh. Bijeli, topli, krckavi...
    I ne jedem ga toliko uz glavne obroke, vec izmedu. U tjedan dana sam pojela cijelu veliku teglu pekmeza. tako da ne samo da se tovim sa kruhom, vec jedem uz njega maslac i slatko. I istina je da sam poslije brzo gladna...

    Osim toga ne jedem puno, svaki dan kuham, jedem dosta voca i povrca, jogurte i sir. Slatkise jako malo. Ali me ubi taj kruh.
    U dosadasnjim trudnocama nisam dobivala toliko kila, u zadnjoj sam sa 10 isla roditi. I pomalo me brine koliko ce se jos naljepiti do kraja.
    Doktorica nije nista previse komentirala, samo da malo pripazim.

    Probat cu se malo srediti, barem promjeniti vrstu kruha i smanjiti kolicinu, jer ovo zbilja nema smisla.

  27. #327
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    astral, ako ti si inače sitnija, onda se i preporučuje da dobiješ maksimum, recimo 18kg. to se ja tješim, ako me to zadesi
    tako se ja drugim ljudima i "opravdavam" jer ostanu šokirani kad im rečem da su još 3 mjeseca ispred mene a ja već ovolika

    ali kao i ani4 obooožavam kruh, pogotovo u međuobroku
    počela sam kupovati crni ili integralni ali mi je jedan tip što radi tu kod nas u pekari rekao da je to samo boja u kruhu i da on to nikad nebi pojeo
    pa sam počela peći al nikako da mi lipo uspije (onaj neki što se ne mjesi sa aprinog topića)

    pa ako i dođem do 18 kg- ja sretna- opet manje nego prvi put

  28. #328
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Jao, meni je prisjeo kruh. Jedem zato što moram. Znam da ako nešto ne pojedem, mučnina će biti i gora. Prvo sam vrijeme samo taj bijeli kruh mogla jesti, da mi je sad muka pri pomisli na njega.
    Vjerujem da je često samo boja u "integralnom" kruhu. Mi imamo aparat, mm pravi sjajne kruhove iz njega, pa znamo što jedemo.
    ani4, ja sam u tri dana utukla tegl(ic)u ajvara (masno!!!). Odmah kila više na vagi
    astral, samo ti ljudima objasni "Moj BMI opravdava takav prirast težine"
    Posljednje uređivanje od manal : 21.01.2012. at 23:36

  29. #329
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ja sad na pitanje koliko mi je još samo pokažem rukom na trbuh koji seže do sisa (a malene su) i kažem još do tu barem

    inače imam jako uzak struk, na sve hlače br 36 još moram i remen stavit i stisnut, bar sam morala
    tako da mi sad sve u trbuhu-stvarno je ono ispred mene ohoho

  30. #330
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    astral, ako ti si inače sitnija, onda se i preporučuje da dobiješ maksimum, recimo 18kg. to se ja tješim, ako me to zadesi
    je, to i meni govore, no znam da to nije istina.

  31. #331
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    kako nije, istina je!

  32. #332
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mene doktori spotaju. :D s malo razmisljanja znam i zasto.
    i istina je da mi ni secer nije idealan.

    s druge strane za organizam mi je to preveliki stres i napor.
    ja se osjecam grozno. bas "tesko".

  33. #333
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    ma i oni se stalno premišljaju, sad ovoliko možeš sad onoliko
    ali ako ti šećer nije dobar i ako teško to podnsiš onda ni trebala pripaziti
    ja sam ujutro dobro ali navečer leđa pucaju, ali imam i izlizan disk tako da to nije ništa čudno

  34. #334
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Pozdrav! Nova sam na forumu
    Inače imam 52 kg, sitnija sam.....u 8 prvih tjedana ravno 4 kile s tim da sam jela kolačića za blagdane, a poslije bila uvjerena da imam virozu, a ne bebu. Ne znam je li to puno, obzirom da sam sitna, ali mi se čini da je sve u cicama.
    Inače dosta pazimo na prehranu, jedemo organsko iz bakinog vrta, svaki obrok kuhamo tako da smo sada samo još oprezniji jer vjerujemo da je prehrana i inače odgovor za sve što nam se u organizmu događa. Ne jedem meso, jedem ribu, ali sada dok su mučnine ona kod mene nema šanse. Jogurt, vrhnje, juha od rajčice, povrtni i voćni sokovi iz sokovnika za sada su jedino što mi odgovara. Inače sam alergična na gluten (nemam celijakiju). Da, pijem **** natal po preporuci doktorice i zbilja na deklaraciji piše da je sve čisti koncentrat iz voća, a ima i folnu, željezo, B kompleks.....živi bili pa dalje vidjeli.

    Jedino mi je žao što sam instinktivno još prije dva mj. izbacila kavu (gadila mi se odjednom) i uvela zeleni čaj sa đumbirom jer mi je odgovarao, a sada čitam da zeleni čaj nije dobar za razvoj bebinih stanica.

  35. #335

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    34. tjedan +13 kg. Jedem sve, ne krećem se jer moram mirovati. U prošloj trudnoći +17,5, sve otišlo nakon tri mjeseca, nakon još tri bila na -7. Tako da se ne sekiram.

  36. #336
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj palčica prvotno napisa Vidi poruku
    poslije bila uvjerena da imam virozu, a ne bebu.
    to sam i ja u prvoj trudnoći mislila! i svima pričala, joj, ma neka viroza...
    inače, dobrodošla!
    nije malo to što si dobila, ja bi sad rekla, ali ja sam baš čitala da mi takve sitnije (to je i moja kilaža prije t) možemo dobiti od 12 do 18kg, a što ti je manji BMI, to više se preporučuje - do tih 18kg, jel. Sad ne znam koliko si visoka, al meni je s 1,68m BMI kao ispod normale.
    A gdje si to pričitala za zeleni čaj? Pa baš sam jučer kupila neki fini, i zeleni, i bijeli... Koji se još ne preporučuju? I ja sam ostavila kavu odmah zbog mučnina, a prošli tjedan sam shvatila da mogu piti čaj, pa se taman opskrbila...

  37. #337
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj Tomy prvotno napisa Vidi poruku
    Onda ni meni ne gine 25 kg...ja sam isto u 23. tj +7, ali nekako se tješim da je to do vage... (mo'š mislit) jer po svojoj nisam toliko dobila, a osim trbuha se ni ne kuži da sam već toliko trudna...
    Heh...da se pohvalim, 27. tj. +8, iako mi je i to nekako previše, a jedem isto ko i prije

  38. #338
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jedem isto ko prije, 28.tjedan, skoro pa dvadeset u plusu... razlika je jedino sto ne pusim i mirujem.
    sad sam se pocela kretati, ako dobijem dozvolu, pocet cu i vjezbati, pa se nadam stagniranju ovog uspona :D

  39. #339
    Tomy avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    jedem isto ko prije, 28.tjedan, skoro pa dvadeset u plusu... razlika je jedino sto ne pusim i mirujem.
    sad sam se pocela kretati, ako dobijem dozvolu, pocet cu i vjezbati, pa se nadam stagniranju ovog uspona :D
    Joj, ja ti isto mirujem, a vježbati ni pod razno (posteljica mi je nisko), al sam ja ovih prvih 7 kg nabrala do 23. tj.!!!

  40. #340
    miga24 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    344

    Početno

    Pozdrav žene!

    Kod mene pak drugi problem. Prije trudnoće imala 57 kila (dosta sam visoka pa se ljudima činilo da imam i manje). Sada smo u 19 tt i mi smo na -3. Istina da su prva dva mjeseca mučnine bile užas svih užasa pa je i tu nešto otišlo....Ali sada kile nikak gore. Jedem normalno (i više i redovitije nego kada nisam bila trudna) no ništa. Ne bi čovjek rekao da sam trudna koliko jesam jer mi je i buša dosta mala. Šogorica mi je skoro mjesec dana manje trudna a ima duplo veći trbuh... Došla ja na uzv neki dan a žena me pita - vi ste trudnica??Hm...da. Bitno da se beba dobro razvija, pa se i ne zamaram baš previše sa tim (još)- očito si ona uzme koliko joj treba.

  41. #341
    Darkica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    519

    Početno

    Ja sam napunila točno 30 tjedana u subotu i tijekom trudnoće sam dobila 3 kg (zasada).

  42. #342
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    Citiraj Darkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam napunila točno 30 tjedana u subotu i tijekom trudnoće sam dobila 3 kg (zasada).
    iskreno sam šokirana i zavidna

    imam poznanicu koja je trudna isto koliko i ja
    prva 4 mjeseca je jako povraćala i smršavila je 8 kg, sad je tek počela nešto jesti ali da vidite mene i nju zajedno rekli bi da ću ja rodit svaki čas a da ona uopće nije trudna!

    najvažnije je da se bebice dobro razvijaju a za kila ćemo lako

  43. #343
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    a kako vam te kile stoje i gdje se rasporede ovisi i o građi, naravno. miga24 je kaže visoka, pa onda to odmah nekako manje vidljivo, mislim.
    meni je i bez trudnoće trbuh nekako takav, da čim pojedem bilo što i ako je i malo, odmah se napiri, pa sam "netrudna" znala izgledati kao u 5. mjesecu trudnoće. Razlika između mog trbuha ujutro i navečer je frapantna.
    trenutno mi ručak stoji negdje kao kamen, joooj...

  44. #344
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj manal prvotno napisa Vidi poruku
    a kako vam te kile stoje i gdje se rasporede ovisi i o građi, naravno. miga24 je kaže visoka, pa onda to odmah nekako manje vidljivo, mislim.
    meni je i bez trudnoće trbuh nekako takav, da čim pojedem bilo što i ako je i malo, odmah se napiri, pa sam "netrudna" znala izgledati kao u 5. mjesecu trudnoće. Razlika između mog trbuha ujutro i navečer je frapantna.
    trenutno mi ručak stoji negdje kao kamen, joooj...
    ko da sam ja ovo pisala
    ja sam sva nekako sada...ogromnija na moju visinu su sadasnje kile taman (po nekoj "statistici i racunici"), al to nisam ja. iako imam sise 2 broja vece

  45. #345

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Ja sam sad u 28. tjednu i na +7,5 i izgledam si ok dok sam obučena , odnosno kao da mi je sve u trbuh i cice otišlo, ali kad se vidim gola u ogledalo vidim da sam i na bedrima i malo u guzici dobila ali ništa usporedno s prethodnim trudnoćama u njima mi se je već i na licu (podbradak) vidjelo i nadlaktice su mi već do sada bile dobile, tako da sam recimo zadovoljna za sada vidjet ću hoću li biti i do kraja trudnoće.

  46. #346
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam dobila potvrdu za svoje sumnje danas na pregledu...otecena sam. tako da u toj kilazi ima i dobar dio vode.

  47. #347
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    onda dobro da nisi trudna po ljeti, možda bi i više oticala. tako sam čula. ja doduše nisam bila oticala, samo malkice stopala pred kraj. nadam se da neću ni ovaj put.
    inače, evo i moje prve kile, 14tj.+1kg (vidjet ćemo hoću se i kasnije ceriti )
    znate kako ono kažu da tipa u zadnja dva mjeseca, ili samo zadnjem najviše dobijete? a ja sam u prvoj t zadnji mjesec stagnirala. u stvari možda sam pobrkala - beba najviše dobija, ali ne mora značiti da i mama, ili?

  48. #348

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Ja sam sa 17 tj. bila na +2, ali od onda je i malac narasao, trbuh, posteljica, maternica i td, tako da je sve to individualno, otprilike sam u drugoj i trećoj trudnoći bila isto kao i sada na dobitku oko 8 kg, a za prvu neću niti gledati sjećam se da zadnji mjesec nisam mogla niti jesti niti piti a kile su se samo lijepile pa ih dobila 3 ili 4 u zadnjem mjesecu (sva sreća da tako nije bilo i u drugim trudnoćama).
    Samo se je gin. u Vinogradskoj smijao da kako mi je dijete bilo najmanje u trudnoći (prošloj) u kojoj mi je dijagnosticiran gestacijski dijabetes i najmanje kila dobila bez dijete (otkriven tek u 34 tj)

  49. #349

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    98

    Početno

    Bok cure! Evo, ja sam danas 14 tt i dobila sam 3,5 kg (sa 58 na 61,5). Slatko uopće ne jedem jer taj okus, od kad sam trudna, ne mogu podnijeti. Ali, zato se kruha ne mogu najesti! Došla sam do toga da se moram ograničavati kad je kruh u pitanju, premda mi se čini da mi je sva kilaža u trbuhu i cicama (sad su dva broja veće!)...

  50. #350

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    29 tjedana i ovaj put sam +4,5kg, obzirom da su blagdani za nama ja prezadovoljna

Stranica 7 od 57 PrviPrvi ... 5678917 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •