Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 62 od 62

Tema: Kada ste počele vježbati nakon poroda???

  1. #51
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno


    Onda citaj bolje, samo jaucem i zalim se
    Ja i dalje ne kuzim vecinu toga sto one pisu, naucila sam kraticu za ovo sto radim
    Ostalo guglam svako malo, he he

  2. #52
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Eto, 11,5 mj nakon poroda, a 2 godine nakon zadnjeg vježbanja, danas odlučujem otići na fitnes i malo sjedit i gledat da vidim kako im ide

    Ako se budem osjećala iole nadobudnom, možda im se i pridružim...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    nisam još počela... i ne budem kako stvari stoje.
    vozim bic do posla 5 dana u tjednu i tješim se da je to dovoljno.

  4. #54
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Evo mjesec nako poroda i ocajno mi treba vjezbanje. Pokocila sam se od nosanja i cudnih polozaja spavanja... za pocetak cu probati doma, malo yoge, ako mi dijete dozvoli...
    Inace vjezbam zadnjih 10 godina stalno nesto (pilates ili yoga) s prekidima...

  5. #55

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Pozdrav mame,
    ja bih voljela vježbati ali sam čitala da se ne bi trebalo dok lohije ne prođu. Zadnjih par dana su mi počele opet biti sa svježom krvi pa me to zabrinjava, beba brzo dobiva na kilaži pa kad ju podižem, nunam i nosam se brinem da možda nisam napravila nešto što je otvorilo ranu. Jel se vama nešto slično dogodilo? Da li ste vježbali usprkos lohijama?

  6. #56
    a90 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    39

    Početno

    Lohije mogu nestati i ponovo se vratiti. A dato se stvorila rana od dizanja bebe je nemoguce... Kad ti se stvori rana imas toliko obilno krvarenje da napunis ulozak u roku od sekunde a ostalo curi ti po nogama... Pricam iz iskustva... Sto se tice vjezbanje meni su preporucili setnje 1-3.mj i tek nakon toga poceti s vjezbanjem... To sto se ti dobro osjecas ne znaci da tvoje tijelo je spremno za dodatna opterecenja... A ako dojis i jedes normalno, puno povrca voca i proteini, brzo ces smrsavjeti...

  7. #57
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam s prvim pocela vjezbat neku laganu jogu neka 3-4 tjedna nakon poroda. Al ja sam brzo nakon poroda prestala krvarit.

  8. #58
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Illy,ovisi i jesi li vježbala i prije poroda i tokom trudnoće,na kraju najbitnije i kako je porod prošao...nije isto sa i bez epi npr...
    ja sam npr. počela u 2goj trudnoći nakon 5 tjedana polagano bez utega...prije toga od silnog nespavanja nisam imala snage nego za šetnje...

    provjeri si dijastazu pa ako je izražena obrati pozornost prilikom vježbanja,ne bi trebala odmah opterećivat trbušne u ležećem položaju,imaš ciljane vježbe za nju...

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    57

    Početno

    Hvala vam mame
    a90, da li znaš u kojem se slučaju vraćaju lohije? Razlog zbog koje sam se zabrinula je veliki prirast težine, imala je manje od 3kg kad smo izašli iz bolnice, a sad ima oko 5 i pol kg, a nema ni 2 mjeseca.
    Ne brinem se za mršavljenje, već tjednima sam na kilu razlike od prije trudnoće, nego se ja osjećam dobro kad vježbam i imam više energije.

    Inače sam prije trudnoće i prvih 4 mjeseci vježbala 3x/tjedno po sat vremena sa zagrijavanjem i istezanjem, nakon toga nešto sitno trudničke vježbe jer sam se bojala prijevremenih trudova.
    Trudnoća je bila uredna, kao i porod (prirodan, bez epi, dripa i ostalih kemija, jedino sam popucala što je vjerujem dosta bitno za vježbanje).
    Posljednje uređivanje od Illy : 20.09.2016. at 12:30

  10. #60
    a90 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Postovi
    39

    Početno

    Hm to neznam tocno... Moguce je da pomalo krvaris ako krv ti se nakupi u maternici i ne izadje dok ne dodje do odredjene kolicine... Znam da tako zvuci strano ali ubiti nije... Npr kad se meni stvorila rana zbog kiretaze nakon poroda imala sam unutarnje krvarenje a ta krv izasla je tek nakon tjedan dana... Ali to je bilo tako obilno krvarenje da sam chicco i vir hapunila u rolu od sekunde ali to nesto drugo... Sve sto je u kolicini mestruacije u roku od 40 dana od poroda je normalno... Nakon toga ako nije obicna mestruacija onda treba odmah kod ginekologa... A sto se tice vjezbanja ne bi ti nista preporucila u tih 40 dana a nakon toga samo lagane setnje ili laganu jogu bez opterecenja trbusnjih misica do 3mj bebe

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    10

    Početno

    Lično mislim da je početak vežbanja nakon poroda prilično individualna stvar i da se razlikuje od osobe do osobe. Ja sam krenula da vežbam u 4 mesecu nakon trudnoće. Nisam se opterećivala sa time da moram odmah skinuti kilograme. Htela sam za početak da se osećam bolje i da imam više energije za obaveze. Imala sam problem sa bolom u donjem delu leđa i prvih mesec dana je bilo privikavanje sa vrlo ograničenim izborom vežbi. Bol se javljao i pri hodanju na traci. Nakon mesec dana je stanje bilo dosta bolje i iako sam imala na početku strah vremenom sam dobila na samopouzdanju. Koristila sam neke knjige i čitala o ovoj temi. Dosta dobrih podataka se može naći i na internetu. http://licnitrener.rs/mrsavljenje-po...-carskog-reza/ Konsultovala sam se sa lekarom pre početka treninga i uradila neophodne testove . Želela bih da skrenem pažnju da je najbitnije da se krene potpuno lagano i da se ne forsira. Dodatan problem mi je pravila mala dijastaza na stomaku tako da sam neke trbušnjake izbegavala da radim. Uobičajene vežbe kao što su čučnjevi sklekovi i razne vežbe na spravama sam radila prvih 15 dana po 10 ponavljanja u seriji. Ne više jer nisam htela da forsiram iako sam osećala nekada da mogu dosta više. Veliki problem i san jer se beba budila noću često pa su mi jutarnji treninzi teško padali. Sve u svemu budite strpljivi nemojte odustajati jer će rezultat na kraju doći. Ja sam skinula nekih 12 kilograma i imam još nekih 7-8 . Sada ide malo teže sa skidanjem kilograma ali ne želim da menjam drastično ishranu jer još uvek dojim .

  12. #62
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Ja sam pocela 4-5 tjedana nakon. Dobro sam se osjecala, krvarenje mi je dotad prestalo. A pocela sam s nekakvim post-natal programom koji sam nasla na netu. Sad (malisan ima 4.5 mjeseca) vec vjezbam 4-5 puta tjedno, 3 puta trcanje i 2 puta snaga. Nije zbog kila nego jer se tako bolje osjecam, imam vise energije za djecu, a i smirenija sam mama kad kidnem od njih bar na pola sata dnevno.

    Sto se tice kila, jutros sam bila na predtrudnickoj tezini. A dobila 22 kile u trudnoci - doduse 10 ih je otislo odma na porodu i prvi tjedan. Al mislim da je za gubitak kila u mom slucaju puno zasluznije dojenje nego vjezbanje.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •