Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 62

Tema: Kada ste počele vježbati nakon poroda???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    68

    Početno Kada ste počele vježbati nakon poroda???

    Znam da je koma sa malom bebom uz sebe, ali zanima me kada je koja počela vježbati nakon poroda?

    Ja sam još uvijek ogromna i sva mlohava a ljeto se bliži....
    "dolje" se osjećam ok, nema bolova ni ikakvih pritisaka a ginošica mi na pregledu nije rekla da nesmijem vježbati.

    Pa eto nadobudna ja, namjeravam krenuti sa time

    E da, rodila sam prije skoro 3 mjeseca.
    Posljednje uređivanje od coflek : 12.03.2010. at 12:58

  2. #2
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    nikad

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    ja sam pocela s bebinih 6 mj.... nakon 2.poroda koji je sam po sebi bio laksi mi je trebalo vise vremena da povratim snagu i da se dobro osjecam. mislim, i sad sam konstantno umorna ali eto....bolje se osjecam jer bar nesto cinim za sebe.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj anima prvotno napisa Vidi poruku
    nikad
    i ja isto tada
    (beba ima 13mj)

  5. #5
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    s pet tjedana sam otkrila da mi se mjehur spustio, sa šest bila kod fizijatrice i od tada vježbam svakodnevno (osim baš kad sam vadila zub i još par takvih naopakih dana). ostale vježbe nisam još počela i mislm da neću nikada, nakon ovih mjeseci vježbanje mi spada u najmrskije stvari.

  6. #6
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Negdje 4-5 dana nakon poroda. Bila sam opsjednuta da mi se čim prije trbuh vrati u normalu ,pa sam radila svako večer trbušnjake. Al' ja sam freak.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    68

    Početno

    Citiraj traktorka prvotno napisa Vidi poruku
    Al' ja sam freak.
    Ma nisi freak! Teško se naviknut na pogled prema dolje pa imamo veću motivaciju.
    Oduvijek sam "trbušasta" al majke ti, kaj je preveč je preveč! Od ponedjeljka počinjem i ja, pa do kud doguram!

  8. #8
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Traktorka, a jel ti se vratio? Meni je isto problem sa trbuhom, onako je nekako nesaladak, blago rečeno. Seka sljedeće sedmice puni 2 mjeseca i počinjemo sa vježbama za trbušne mišiće. Kakve vježbe ti radiš?

  9. #9
    traktorka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    A5 - Land Of Shit
    Postovi
    3,875

    Početno

    Vratio se bez problema. Vježbala sam nekih 2-3 mjeseca i potpuno se vratio u normalu kao da nikada i nisam bila trudna,a fakat sam bila preogromna i sa ogromnim trbuhom.
    Mislim da nisam radila nikakve specijalne vježbe (ne sjećam se,davno je to bilo) nego trbušnjake i od svega po malo.
    Vidi što ti treba,što ti paše pa kombiniraj.

  10. #10
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja kad sam rodila sam isla kod ive kolic, na vjezbanje s bebama. nakon drugog poroda dva mjeseca poslije.

  11. #11
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    vau, danas počela sa vježbama, u stvari probala. Ne mogu odraditi niti jedan trbušnjak!!!!! Ja koja sam mogla 50 za usput, strava! Ali pokušat ću sutra ponovo. Sreća nemam problem sa kilažom.

  12. #12
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    moja vježba je svaki dan brzo hodanje s bebom u mei tai, to sam počela 4mj nakon poroda, po malo, pa sad kako je ljepše vrijeme redovitije, baš mi paše ta šetnja po zraku i vidim da mi se tijelo vraća u formu, inače prije trudnoće sam bila ljenčina za vježbanje, sad baš imam potrebu za bilo kakvim oblikom vježbe, najviše mi paše hodanje, a i beba tad vježa sa mnom

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    95

    Početno

    Ja sam u toku trudnoće išla na vježbe u Makronovu, voditeljica je bila Snježana Vojvodić Schuster, pa sam si za nakon poroda nabavila njenu knjigu Vježbe poslije porođaja (Planetopija, 85 kn). U knjizi su vam točno opisane vježbe koje možete raditi odmah nakon porođaja, a koje nešto kasnije, ovisno i o tome da li ste rodile vaginalno ili carskim rezom. Mislim da je za trbušnjake važno da provjerite u kojem su vam stanju trbušni mišići (način provjere razdvojenosti trbušnih mišića je također opisan u knjizi). U svakom slučaju neće svatko moći početi vježbati u isto vrijeme niti jednakim tempom - to ovisi i o načinu i težini porođaja, a i o kondiciji koju ste imale prije porođaja i da li ste vježbale u trudnoći.
    Ja sam nakon poroda vježbala prema knjizi, a 4 mjeseca nakon poroda sam krenula na pilates.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Rodila sam carskim rezom, tako da nisam smjela trčati 3 mjeseca, a to inače obožavam, tako da sam puuuno hodala, a od prije 10 dana trčim 3x tjedno...

  15. #15
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    počela ići na pilates 1x tjedno 2,5 mj nakon poroda.
    Posljednje uređivanje od bucka : 25.03.2010. at 16:47

  16. #16
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    to idete na vježbanje s bebom ili? ja bih rado išla vježbati negdje gdje bih mogla i bebačicu povest

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Ja ne, MM čuva bebača dok ja trčim...

  18. #18
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    6 nedelja nakom porođaja, oba puta, a tako nameravam i sad. Sve pre toga mi je nekako prerano, pogotovo što ja i krvarim čitavo to vreme. Mada, aktivna sam i mnogo pre toga, jer šetam sa decom već od druge nedelje, radim sve po kući. Jedino ne dižem ništa teško.
    Ja sam lenština za ići bilo kud na vežbe. Formu održavam koktelom kućnih vežbi - za ruke, noge, trbuh i guzu, sve zajedno ne više od 15 minuta na dan. plus što vežbama za ruke dodam i "tegove" od flašica vode 0,75 ml. Rezultati se vide jako brzo...

  19. #19
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    to idete na vježbanje s bebom ili? ja bih rado išla vježbati negdje gdje bih mogla i bebačicu povest
    ja sam ti gore stavila link, kod ive kolic di mozes vjezbati a da je beba kraj tebe.

  20. #20
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    potpisujem spajalicu!

  21. #21
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    jel ima ko kakav link na vježbe za stomačne mišiće! Da ne rovarim po internetu. Nešto korisno i isprobano. Ja se pomalo vraćam u formu, noge su opet moje ali stomak je opasan, nije veliki, ali ako malo više pojedm, npr. pun tanjir lijepe čorbice, odmah se naduva, ne znam šta da radim

  22. #22
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj eris prvotno napisa Vidi poruku
    jel ima ko kakav link na vježbe za stomačne mišiće! Da ne rovarim po internetu. Nešto korisno i isprobano. Ja se pomalo vraćam u formu, noge su opet moje ali stomak je opasan, nije veliki, ali ako malo više pojedm, npr. pun tanjir lijepe čorbice, odmah se naduva, ne znam šta da radim
    Nemam link, ali imam opis:
    1. trbušnjaci sa glavom koja se ne savija, već gleda u strop, dižeš se samo do pola, tri serije po 15 komada, noge savijene u kolenima. Radi se pravilno ako se grči donji stomak.
    2. noge savijene i nameštene u stranu, ponovo trbušnjaci sa dizanjem do pola.Radi se pravilno ako se grče mišići sa strane stomaka, koso. Sve to isto ponoviti sa nogama okrenutim na drugu stranu.
    3. Za struk: stati u poluraskorak, jedna ruka je na boku, a druga sa punom flašicom vode dignuta iznad glave, giba se ka suprotnom ramenu, bez savijanja tela unapred ili unazad. Ponoviti što više puta za obe strane.

  23. #23
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    evo isprobah, nije tako teško, hvala vishnja, valjda bude napretka

  24. #24
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Citiraj eris prvotno napisa Vidi poruku
    evo isprobah, nije tako teško, hvala vishnja, valjda bude napretka

    Bude, bude, sigurno!-)

  25. #25
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    Ja sa počela 3 mjeseca nakon poroda.

  26. #26
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    da li vježbanje zbog stvaranja mliječne kiseline u mišićima može kako utjecati na dojenje?

  27. #27
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ja još nisam počela (mjesec dana od poroda). Sutra ću

  28. #28
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    da li vježbanje zbog stvaranja mliječne kiseline u mišićima može kako utjecati na dojenje?
    I ja sam se toga bojala ali vježbanje nije utjecalo na dojenje.

  29. #29
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    S prvim djetetom nakon 6 tjedana, a i sad se spremam tako. Kad mi dr. da zeleno svjetlo.

  30. #30
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Kad je imao 9 mjeseci jedan dan sam pokušala vježbati, ali njemu je to toliko bilo zanimljivo, da se stalno penjao po meni i tako ništa od vježbanja

  31. #31
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj borka prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je imao 9 mjeseci jedan dan sam pokušala vježbati, ali njemu je to toliko bilo zanimljivo, da se stalno penjao po meni i tako ništa od vježbanja
    valjda nekad i spava

  32. #32
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    valjda nekad i spava
    Bome, ja sam i kad je imao 9 mj. lovila svako njegovo spavanje da i sama odspavam.

  33. #33
    borka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    671

    Početno

    Uh, mi smo tada bili jako loši s spavanjem, tj. uspavljivali smo se na ciki, pa je to trajalo i trajalo, a onda sam se i ja znala uspavati...

  34. #34
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Nedavno sam počela pomalo pimplati trbušnjake jer mi je trbuh razvaljen, imam osjećaj da svi organi idu pola metra ispred mene.
    Za sada odradim par puta tjedno po par serija al kao da se već vidi poboljšanje!

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    46

    Početno

    Rodila sam prije 5 dana. Odlucila poceti za 2 dana.

  36. #36
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Mislim da to nije pametno pa još se organi nisu vratili tam di su bili.
    Mislim da sam negdje pročitala da se preporuča pričekati 6.mj.od poroda pa onda krenuti s nekim ozbiljnijim treningom.
    Uglavnom, tjedan dana nakon poroda je prerano za bilo kakvo vježbanje.

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    6

    Početno

    pocela sam cim sam dosla iz bolnice nakon dva dana..i vjezbala sam do samog odlaska na porod...moje tijelo mi je najvaznije

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    6

    Početno

    ajme tako dugo ja nebi izdrzala. pocela sam odma .a do kraja trudnoce sam imala opipljive plocice na trbuhu i kad sam rodila odma sam bila ista ko prije iako mi trbuh i nije uopce puno naraso-dobila sam svega 5 kg jer sam vjezbala ko i uvijek do samog poroda

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    6

    Početno

    kako za koga

  40. #40

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    6

    Početno

    pocni cim prije

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    6

    Početno

    meni je sve isto ko i prije trudnoce .na trbuhu plocice i sve ko uvijek.a jbg kad sam puno truda i znoja ukucala u teretani .sve se vraca

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    6

    Početno

    bravo tako treba,

  43. #43
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam počela vježbati 2 godine nakon četvrtog poroda, nikad nije kasno. Pločice na trbuhu samo što nisu!

  44. #44
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    marta

    Ja pocela 2 mjeseca nakon treceg poroda
    Hvala curama sa vjezbacke teme!

  45. #45
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mislim da je jako bitno kako se tko osjeca
    Ja sam se, nakon treceg poroda, super osjecala jos u radjaoni
    Dok nakon drugog poroda dva mjeseca poslije nisam jos mogla ni sjediti kak spada, a bilo kakvo vjezbanje je bio sf (nije da sam i razmisljala o tome)
    Posljednje uređivanje od Ginger : 03.05.2014. at 21:32

  46. #46
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ajme prije par dana kupio moj stari bratu ogroman trampolin.. Reko zakon, sad cu ja lijepo napokon pocet malo vjezbat. Uspavam malog, obucem kratku majicu i ajmo skakat..
    Nakon 10 minuta trampolina odlučila sam više ne "vježbat". Probat cu opet za par mjeseci. Do tad mi se mozda oporave noge, guzica, leđa i trbusni misici

  47. #47
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    marta

    počela sam 7 mjeseci nakon poroda, a sad žalim što nisam i ranije...osjećala sam se spremnom i mnogo ranije, ali sam tražila izgovore...onda sam se pridružila ekipi koja ne priznaje izgovore ...

    apsu, počni što prije...to što te sve boli je normalno, ali zato ne odugovlači sa početkom redovnijeg vježbanja...

  48. #48
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Apsu neki od nas su, sto bi rekla saf, micali samo ocnim jabucicama

  49. #49
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ne laži, vidim te na vjezbacicama, bacas neke izraze za koje ja ne znam sta znace

  50. #50
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Ja sam nedavno opet krenula trčati. 2-3km, nije puno ali važno da sam krenula. Odmah se osjećam bolje, s više elana.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •