Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: molim pomoć, hitno, hitno!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    128

    Početno molim pomoć, hitno, hitno!

    cure,
    u postupku sam potpomognute treći put, prva dva su bila klomifenska i neuspješna.
    danas mi je prvi dan ciklusa, od sutra primam menopure 2-4 dan po tri, 5-7 dan po dvije. i dr. mi je rekao Suprefact koji sam danas kupila i blenula u upute na engleskom koje apsolutno ne kužim osim da piše da se koristi kod raka prostate..

    pitanje glasi: doziranje? jel 3 puta na dan ili samo jednom?
    mislim da je tri jer nigdje nisam pročitala da je netko koristio jednom, ali eto, u strahu su velike oći pa trebam vašu potvrdu.
    i, jel treba biti neko određeno vrijeme uzimanja, razmak, ili je dovoljno ujutro, popodne i navečer? ima li nuspojava, nešto na što trebam pripaziti?
    a što se menopura tiće, pika se u guzu, sve tri, jedna za drugom, jel tako?

    molim hitno odgovore ako je neka spasiteljica blizu jer zaista moram sutra špricati i pikati a nisam skroz sigurna kako...

    hvala!

  2. #2
    mimimuc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    tako blizu a tako daleko
    Postovi
    207

    Početno

    sprey kako ti je doktor napiso 3x1 u svaku nosnicu , jel ti nitko nije pokazao? Špricneš i dobro ušmrkneš
    Menopur - 3 praška pomiješaš sa 2 otopine (možda možeš i 3 praška u 1 otopinu , možda ti se još netko javi ) a 2 praška sa 1 otopinom i pikaš u trbuh ili u ruku. U guzu ide samo štoperica.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Anana evo upute za Suprefact spray, meni je bilo određeno doziranje 3x1 , svakih 8 sati , ali provjeri kod svog liječnika (telef.)
    Uporaba
    Sprej se ubrizgava u pojedinu nosnicu prema navedenom rasporedu. Terapijski se učinak Suprefact nasala može postići samo ako se neprekinuto primjenjuje režim doziranja. Stoga se preporučuje uporaba Suprefact nasala prije i nakon obroka. Lijek se može rabiti i u drugo vrijeme ako se održavaju jednaki razmaci između doza. Ako se sprej rabi ispravno, djelatna tvar se sigurno apsorbira kroz nosnu sluznicu. Suprefact nasal se apsorbira i kad bolesnik ima prehladu. Tada, međutim valja snažno ispuhati nos prije uporabe lijeka. Jedna je bočica dostatna za tjedan dana. Zbog tehničkih razloga mala će količina tekućine ostati u bočici.
    Upute za uporabu nazalnog spreja
    1. Odviti zatvarač sa staklene bočice.
    2. Izvaditi raspršivač za nos iz plastične tube i ukloniti dvije zaštitne kapice - bijelu i bezbojnu.
    3. Staviti raspršivač za nos na staklenu bočicu.
    4. Prije prve uporabe snažno pritisnuti sisaljku 10-tak puta da se sustav napuni i postigne ravnomjerno raspršivanje. Pritom valja držati bočicu uspravno.
    5. S glavom blago nagnutom prema naprijed držati bočicu uspravno i ubrizgati otopinu u nosnicu. Prema potrebi prije uporabe nos ispuhati.
    6. Nakon uporabe uvijek ostaviti raspršivač na staklenoj bočici i na mjesto vratiti zaštitnu kapicu.
    Molim da obratite pozornost: da bi se izbjegao gubitak sadržaja bočice, samo prije prve upotrebe pritisnuti sisaljku 10-tak puta da se sustav napuni.
    Čuvanje i stabilnost
    Čuvati pri temperaturi +2 do +25, ne zamrzavati. Jednom otvorenu bočicu čuvati pri sobnoj temperaturi.
    Lijek čuvati izvan dosega djece!
    Nuspojave
    - pojačan ili oslabljeni rast kose i dlaka po tijelu
    - porast krvnog tlaka kod hiperintenzivnih bolesnika
    - reakcije preosjetljivosti koji se mogu pojaviti u obliku crvenila kože, svrbeža, kožnog raša i alergijske astme
    - redukciju u toleranciji glukoze
    - promjena u lipidima plazme, porast serumskih vrijednosti jetrenih enzima ili bilirubina, trombocitopeniju i leukopeniju
    - glavobolju, palpitacije, nervozu, poremećaje spavanja, umor, pospanost, poremećaj pamćenja i koncentracije. U rijetkim je primjerima moguć razvitak depresije.
    - vrtoglavicu, zujanje u ušima, poremećaj sluha, oslabljeni vid, osjećaj tlaka u očima
    - mučninu, povraćanje, pojačanu žeđ, proljev, konstipaciju, promjene teka, poremećaj tjelesne težine
    - boli u leđima i u udovima, smetnje u zglobovima
    - nadražaje nosne sluznice i ždrijela, koji mogu ishoditi krvarenjem iz nosa, promuklošću ili poremećajem osjeta mirisa i okusa
    Ako bolesnik primijeti bilo koju nuspojavu navedenu u uputi ili bilo koji nepoželjni učinak ili neočekivanu promjenu, valja se posavjetovati s liječnikom.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    ok, malo sam pametnija i malo zbunjenija nego prije 15 minuta.
    suprefakt 3 puta po jedan špric u svaku nosnicu: to mi je jasno. a kako onda svakih osam sati?? onda bi trebalo 4 puta... gričanka, pliz pojasni plavuši...
    mimimuc, drage bi volje nazvala ali u petak popodne nema nikoga a sutra ujutro živo sumnjam da će se javiti na telefon a ja nemrem gore jer radim cijeli dan, od 08 do 20 sati...

    zbunjena sam zbog menopura: mislila sam da je omjer 1:1 pošto sam dobila 15 jednih i 15 drugih ampula... i kaj sad???

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Za miješanje i davanje menopura, imaš na ovoj stranici i filmiće.:
    http://potpomognutaoplodnja.info/ind...ursi&Itemid=63

    - pogledaj pod četvrtom točkom : kako miješati menopur
    ...prouči i vjerujem da ćeš tu uspješno izvesti!
    Sretno

  6. #6
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Anana1 prvotno napisa Vidi poruku
    ok, malo sam pametnija i malo zbunjenija nego prije 15 minuta.
    suprefakt 3 puta po jedan špric u svaku nosnicu: to mi je jasno. a kako onda svakih osam sati?? onda bi trebalo 4 puta...
    Hajde fino, mirno pročitaj ovo gore, bit će ti puuuno jasnije

    P.S. 3x8=24

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,438

    Početno

    Citiraj Anana1 prvotno napisa Vidi poruku
    ... gričanka, pliz pojasni plavuši...
    ......a možda sam i ja plavuša, ha ???
    Evo, ušmrkni recimo u ove sate: 7.oo - 15.oo - 23 i sutradan opet pd 7 ujutro
    (3x8=24)
    A za 3 ampule praška menopura ti je dovoljna 1 ampula vodice za razrijediti, u to možeš biti sigurna-
    Inače na ovoj stranici koju sam ti linkala imaš skoro sve infače i posebnu temu o lijekovima!
    Eto! Snaći ćeš se , bye

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    128

    Početno

    Snješka, malo mi je težak dan danas...
    a FAKAT sam završila osnovnu...
    ma zatvorila sam krug, ako sam uzela danas u 21 sat, pa do sutra u 21 sat, ali sutra u 21 sat OČITO počinje idući krug...
    kao što rekoh. plavuša.
    a da vam ne kažem kako sam bila sva u panici prvi put kada sam shvatila da se štoperica prima u guzu... ma znate, U guzu... jer mi je tako rekla sestra. pa kada sam došla navečer u
    Vinogradsku i kad mi je nervozna dežurna rekla da skinem hlače i krenula iglom prema guzi, maltene sam se skljokala u nesvjest. a kad ona mene piknula u meso na guzi... eto.
    da se malo smijete jer ja se ne prestajem smijati već 3 mjeseca koliko je od tada prošlo. da u guzu..!

    nego, hvala vam cure. već sam se pripremila da ću biti ispred ordinacije prije sedam i zaskakivati sestre i doktore prije nego odem na posao...
    zbilja ste mi pomogle..!

  9. #9
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    ideš, u guzu hahahaha ))

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    9

    Početno

    Anana ja sam Suprefact uzimala 3x2 udisaja znači u svaku nosnicu jedan špric i to u 8,16,24 sata pa onda opet ispočetka. Menopure sam mješala 4 amp u 1,5 amp otopine možeš i u 1 ali onda bude gusto pa osjetiš kao otpor i pikala sam se sama u trbuh nebrini ništa strašno ako zapeče staneš pa malo pričekaš da prođe i nastaviš a i štopericu sam si dala sama također u trbuh. Mislim da ti je to lakše obaviti sama nego da nekog stalno moraš moliti a i muž ti može pomoći ako nemaš hrabrosti bocnuti se sama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •