Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 409

Tema: Razmjena iskustava

  1. #151

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    nama je danas drugi rođendan
    ajme gdje je vrijeme
    gledam ih i ne vjerujem

  2. #152
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Zo sretan im ročkas od srca želim! Uživajte, mazite se, plešite, ljubite!!! Jao, 2 godinice?!
    Kako vrijeme leti...

  3. #153
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    čestitam zo!!!
    ajme već dvi!

  4. #154
    tonili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    4,018

    Početno

    Pere još malo i vi prvi! Ajme, spektakla!

  5. #155
    sbonetic avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    901

    Početno

    Čestitke dečkima!!!! Dve godine već....mi se bližimo prvoj i ne mogu vjerovat kako vrijeme leti!!! Pusa dečkima

  6. #156

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    hvala puno na čestitkama
    ne vjerujem da su već toliki....
    bilo nam je super, torta, sokić, čoksa - sve ono čega inače nema u njihovom jelovniku, što se i vidjelo
    nisam stigla ni poslikat Peppu Pig na torti, odmah su je očerupali....
    no i tako i tako nije baš ličila na sebe

    hvala još jednom

  7. #157
    weather avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    113

    Početno

    Čestitke dečkima!

    Trenutno me muči sve toplije vrijeme i izlasci van. Naime, ne mogu ih pohvatati!!!
    Dvorište nam je neograđeno, ali i ako odu na cestu nije problem jer smo zadnji u ulici i nema prometa, problem je što se oni uopće ne boje izgubiti me iz vida (imaju 18 mj.) i odoše svatko na svoju stranu, a dečko bi i trčao nizbrdo.

    Negdje sam čitala da se u toj dobi ne odvajaju od roditelja, a moji ni na igralištu punom nepoznatih ne gledaju gdje sam ja, samo odoše, a ti mama trči i hvataj.

    Zaključak: ne izlazimo nikamo sami! (a puno smo sami)

    Ogradili smo terasu pa budu vani, ali to nije to. Vole se voziti u kolicima, ali imamo takvih uzbrdica da mi ni to nije lako samoj, a obavezno zaspu pa pokvare dnevno spavanje.

    Kad će to proći? Utješite me!

  8. #158
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    zo draga sa zakašnjenjem iskrene čestitke fakinima na 2 rođendanu od puno zdravlja ljubavi sreće ma svega

    evo nama se bliži opako operacija mandula koja je 17. idući tjedan labaratorijske pretrage i onda čekanje do op.
    uffffffffff............. živci polako su napeti i u strahu kak buju njih dvojica to proboravila a bolnicom imaju smo loša
    iskustva osim dnevne za astmu uz to što nema mogučnost da budemo s njima a oni toliki hahari da se sve bojim da buju izlazili van iz kindaća
    jer več 8mj spavaju u krevetima i svaki pojam o zatvaranju u vrtić ili kindač završava koma i izlaze van iz njih ((

  9. #159

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    weather neće proći
    moji nikad nisu gledali gdje smo mi, odoše djeca kolko ih noge nose, samo mi imamo ogromno ograđeno dvorište kod bake i dede, pa ih tamo " pustim " nek idu kud ih volja
    ali je problem prepeljati ih do tamo - ne žele u kolica, a sama ih ne mogu voziti u triciklima kad su odvojeni, za ruke nema šanse jer ne znam kad će kojem puhnut u glavu da se otme, a na glavnoj smo cesti, nema tu dogovora kad šiza uhvati glavu

    ana- uh, ne mogu ni zamislit, držite se nekako, nadam se da će sve biti puno bolje nego očekujete i sa bolnicom, vama, djecom, ma sa svim ~~~~~~~~~~~~~~~

  10. #160
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    ana-ma daj ti malo tamo zareži na te doktore,pa ti imaš zakonski pravo biti preko dana sa djecom.Noć ce već nekako proc, a ujutro poslije zahvata kad se probude ionako idu odmah doma,zar ne!????Bi ce teško znam.sretno!!,držimo vam fige i nadam se da ce im ove muke olakšati život.joj,joj,joj,javi nam kako ide.

  11. #161
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    Citiraj bony prvotno napisa Vidi poruku
    ana-ma daj ti malo tamo zareži na te doktore,pa ti imaš zakonski pravo biti preko dana sa djecom.Noć ce već nekako proc, a ujutro poslije zahvata kad se probude ionako idu odmah doma,zar ne!????Bi ce teško znam.sretno!!,držimo vam fige i nadam se da ce im ove muke olakšati život.joj,joj,joj,javi nam kako ide.
    draga znam da imamo zakonsko pravo i sve smo probali ali nema uvijeta da budemo uz njih to je ono najžalosnije u našim bolnicama

    hvala vam drage moje na podršci naravno da ću javiti kako je stanje

    SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS ŽELIMO SVIMA

  12. #162
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    krv izvađena ali najvjerojatnije bude odgoda jer su dečki na klavocinu
    Martin ima jaku gnojnu anginu i začepljen protok zraka na nos pa je lud jer mora na usta disati
    a Marin hroplje kašlje ma svašta
    mada je doktor reko ak bu krvni nalaz ok da bu ih operirao naravno ako anesteziolog da pristanak

  13. #163
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    fakini jučer operirani
    danas došli domeka i lagano ludnica
    buba ih pa su nikakvi cendravi što je normalno

    pozdrav svima od nas troje

  14. #164

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Opet bih molila iskusne mame blizanaca za savijet
    Moji dečki će 29. imati dvije godine, zdravi su i veliki. Dobrica je prava pametnica, Palčić je uvijek bio nježan i povučen, ali se u zadnje vrijeme počeo mijenjati i ohrabrivati. Godi mu vježbanje koje smo započeli prije nekih mjesec i pol.
    Trenutno me muči što je Dobrica, uvijek dominantniji, sad postao grub prema bratu - gura ga, klepne ga ručicom, ljubomoran je kad bratu posvećujem pažnju pa mu viče, miče ga i čupa.
    Nekoliko puta sam ga vikala, jer nesmije biti grub prema malome bratu koji se tek počeo ohrabrivati, ali sam shvatila da nema koristi od vikanja jer bude još grublji prema bratu.
    Pokušala sam nježno objašnjavati, kako je braco isto mali, kako ga boli, da mora biti nježan i to nekako bolje funkcionira ali ne za dugo.
    Čim opet nastane prilika gdje se ja obraćam Palčiću (dajem mu jesti, piti, pusu) eto Dobrice miče ga i čupa, da me se domogne.
    I uzalud objašnjavanje nježnosti, on želi pažnju i želi ju sada, a brata će maknuti na ovaj ili onaj način. Ako uzmem u ruku Palčića, nastane još već urnebes - Dobrica se baca na pod, roni krokodilske suze i viče.
    Sigurna sam da nisam prva mama blizanaca koja se susreće s bratskom ljubomorom pa me zanimaju vaša iskustva i rješenja takvih situacija.
    Posljednje uređivanje od Sumskovoce : 17.12.2013. at 09:00

  15. #165
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Draga moja, to je svakodnevica!!!! I onda mi se dečko povuče sa strane i kaže: Ti njih voliš više nego mene!!!!
    Mi takve stvari rijepavamo tako da svaki od njih dobije mamu samo za sebe na neko vrijeme. Uzmem jedno dijete (na koga li već dođe red) pa odemo obaviti nešto nas dvi(o)je. Dućan, pošta, banka...nebitno.....slaganje suđa iz suđerice....prema potrebi i mogućmostima.....
    Polako ćeš već naći što pali....
    Sretno

  16. #166
    jele blond avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    452

    Početno

    Aha, još nešto što je pomagalo tada! Pitala bih "zloćku" tko je njezina mama i tko je mama onoj drugoj! Tu su se klikeri počeli paliti...ali se svejedno još uvijek počupaju...pogrizu...i još svašta nešto

  17. #167
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    imate li za preporucit neku dobru knjigu za odgoj i handlanje twinsa? bar da izbjegnemo neke kardinalne greske.ja se uvijek nadam da se recept krije izmedju korica

    npr primjetih da ih okolina vec etiketira. jednu kao dobricu a drugu kao trouble mejkericu. dobro i ja se nekad tako zekam s njima ali ne zelim da odrastaju uzivljene u svoje nametnute uloge. jer slicna se stvar dogodila meni i sestri iako smo 4 g. razlike. i ono vjecno usporedjivanje...zasto ne mozes biti dobra kao xy?! mislim to govoriti bebi od 11 tjedana??? dodje mi da si kosu pocupam od muke...jesam li malo zabrijala?

  18. #168

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    legal - kod mojih twinsa smo fulali skroz - Dobricu smo tako nazvali kao malog malog jer je samo jeo i spavao (uspavljivao se sam) i vrlo je ritjetko plakao.
    Palčić je imao smiješan mali palac, a veći slijedeći prst na nozi, stalno mi je bio na rukama, spavao na meni, plakao i urlao.
    Sad imaju skoro 2 godine i Dobrica je siledžija, sladak je on dečkić, da se razumijemo, ali nije Dobrica - fulan nadimak. Nestaško bi bio bolji nadimak
    Palčić je postao dobrica, smije se, gleda, posluša.
    I to je trenutno stanje.
    U prošle dvije godine su izmjenjivali uloge. Trebam samo napomenuti da nikad nije bilo faze da su oboje bili mirni, poslušni i dobri

  19. #169
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Non stop se kolju... ustvari znaju se super zaigrati, ali u trenu igra ode u fizikaliju bez.milosti.
    Jucer M nije V dala da crta ne pisi brisi ploci (imaju dvije). Sjela se na nju i vikala.ne dam, ne dam.
    V ju je udario, krvnicki pocupao, a ona ga je ugrizla....
    a imamo dvije ploce....
    Vole se, ali nema milosti....ja i samo ja.
    kad netko hoce u krilo, obicno svo troje zahtijevaju da budu u krilu. A troje za (cak i moje poveliko krilo je PREVISE)
    Pa se posvadjaju i guraju. Onda ih sve istorpediram i pobjegnem. Mali vriste, a najstarija optuzuje da.ju zanemarujemo...
    anarhija u svakom pogledu...
    nemam rjesenja.
    Legal, etiketiranje je blesavo, jednako kao i oblacenje u identicnu robu...
    a kolicina gluposti koje ces cuti od ljudi je nemjerljiva....

  20. #170

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Migulice - ne znam dal' da plačem il da se smijem a M i V su mi izgledali tako dragi i miroljubivi...

  21. #171
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    auuuu sto me ceka... a muz govori ostani ti s njima doma tri godine....evo ti pa ostani ti

    ma salim se, jedva cekam da se skuze. za sada se samo gledaju preko nisana (sisa) dok doje ili se slucajno dodirnu ako ih stavim blizu jedna drugoj.

    nego jeste li naletile na neku korisnu knjigu za odgoj twinsa?

  22. #172
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Sumsko-i tvoji su mili na van. Al istina je malo drugacija. Ali, u vrtiću im nitko ništa ne može. Doslovno. A to je super, jer mi je Kora bila ko janje pred klanje.
    Za Mičiće se ne bojim.
    Legal, na hr nemaš literature, osim ístraziúanja teskih psihickih poremecaja (na zdravom i bolesnom blizancu).

  23. #173
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Tnx migulice. Nisam ni mislila da ima kod nas nesto...pronjuskat cu malo po amazonu kad uhvatim vremena.

  24. #174

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Migulice - Palčić je počeo uzvraćati udarac (kak to glupo zvuči kad se radujem što mi i drugo dijete dijeli šamare ) i sigurna sam da će obojica znat svoja prava do vrtića

    Legal - mi smo imali ovu knjigu http://www.amazon.com/Juggling-Twins.../dp/1402214057
    Neke mi se stvari jesu, neke druge nisu svidjele, pa sam ju proslijedila dalje.
    Inače, pamtim rečenicu koja je išla nešto u smislu: "Ako ste se danas oprali (tuširanje i zubi) i stavili nešto u usta, a da je pritom s vašim blizancima bilo sve ok; imali ste uspješan dan. "
    Bogami tako je bilo dosta dugo kod mene. I još je ponekad.
    Posljednje uređivanje od Sumskovoce : 23.12.2013. at 11:56

  25. #175
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Izreka je super!
    naučit će mu vratit, bez brige budi. Viktor je uvijek išao na snagu, al je Margitolina grizla ko bijesan pas.....
    a u vrtiću i u životu ih neće zafrkavati....jer se cijeli život bore za mjesto pod suncem.

  26. #176
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    i

    npr primjetih da ih okolina vec etiketira. jednu kao dobricu a drugu kao trouble mejkericu. dobro i ja se nekad tako zekam s njima ali ne zelim da odrastaju uzivljene u svoje nametnute uloge. jer slicna se stvar dogodila meni i sestri iako smo 4 g. razlike. i ono vjecno usporedjivanje...zasto ne mozes biti dobra kao xy?! mislim to govoriti bebi od 11 tjedana??? dodje mi da si kosu pocupam od muke...jesam li malo zabrijala?
    ne bi rekla da briješ-ne dam od prvog dana da ih jednako oblačimo, a kad kažu-zašto ih ne hranite u isto vrijeme? neću, jer jedna je buco i voli češće papati, a mršavica rjeđe, one su dvije različite osobe
    i da, ko što cure kažu-naša početna beba cenravica je postala predobra, a dobra beba postala cendro pa se to opet promijeni, nekad i u jednoj noći

  27. #177
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Točno tako Mare, i kod nas se stalno mjenjaju, od početka je curica bila dobrica, mirna stalno, niti se moglo čuti za nju dok je dečko stalno plakao, nikad mu nije bilo po volji, sada je potpuno obrnuto, cura je prava mala vrištalica dok nam je dečko mali dobrica, smješko i brbljavac, da ne pričam da su se u 4 mj barem 3-4 puta zamjenili. Totalno su dva različita karaktera. Najbolje mi je kad mi ljudi kažu ajme isti su! A ja onako blijedo gledam, em on ima plave oči ona smeđe, em što je ono skoro duplo veći od nje, malo si s vremenom počinju ličiti ali se iz aviona vidi razlika! Btw cura i dečko su haha.

  28. #178
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    drage duplić mame, evo i mene da se javim, nisam baš stigla ovih mjeseci, znate kako je :D

    dakle, mi ćemo sutra napunit 4 mjeseca jejiii! obzirom na sve, dobri su klinci, ne mogu se požalit... istina, bila bi sretnija da curka hoće malo više cicati umjesto bočice, i da sinčina hoće malo manje gristi cicu obzirom već ima zube hahahhaa ali sve u svemu su dobri...isto su već par puta zamjenili uloge, ali uglavnom je dečec brbljav, veseljak, živac koji mlati rukama i nogama 100 na sat, a curetak je jedna od onih "mirna, tiha i povučena" dok joj nešto ne dopi..., onda ju čuje cijelo susjedstvo hahaha

    da, za sad su dobri, dok su još "nepokretni", ali još sam pod dojmom 1godišnje nećakinje koja nas posjetila prije par dana i koja puzi brzinom munje, diže se uz namještaj i zidove i hvata sve što stigne... od kad je otišla, ja samo mužu ponavljam "ajme, kako ću ja s njih dvoje kad budu takvi?!"... sve više mi se čini da ona "vezati za nogu od stola" neće biti samo šala ..... čitam ovdje i temu "kako mama hendla sama..." i upijam iskustva... sva sreća pa sam klasa optimist :D

    mame sa "puzavcima" i "gegavcima" kako se snalazite? ima li smisla nabavljat vrtić? ima li uopće za kupiti dovoljno veliki za dvoje? znam da nije rješenje na duže, ali pomoći će da mama može barem na wc :D

  29. #179
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    vrtić nismo imali.
    Obzirom da je V malo kaskao bilo mi je važno da se gibaju što više. Bake smo pustili da zive svoj zivot kad su imali 5,5 mjesecí.
    Nekako smo i to odradíli.

  30. #180
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    nama su bake dolazile svakodnevno prva 3 mjeseca, ne toliko za pomoć oko djece, nego "za po kući" , npr.nikako nisam stigla skuhat ručak... sada dođu svakih 2-3 dana na 2-3 sata da ja stignem ili nešto napravit po kući ili obavit...zanimljivo: prva 3 mjeseca mi je odgovaralo da dođe napravit mi kući jer ja osim "bebinjanja" nisam stigla ništa, a sada mi više paše da dođe 2-3 sata bebinjat da ja mogu u miru napravit nešto po kući, ribanje kupaone mi je sad odmor za dušu i tijelo!

  31. #181
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    meni sveki jos uvijek donosi spizu, kuha, cisti. ja samo oko njih i minimalno kucanskih poslova (ako se stavljanje sudi u makinju i pravljenje nase postelje broji pod kucanske poslove). totalno sam se razlijenila po tom pitanju. jos su pocele lipo spavat po noci od cca 9-2 pa 2-7.
    i minimalno se odvajam od cura. ono ako idem u frizera, doktora, nesto brzinski obavit...

  32. #182
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    i toliko ih se zazelim nakon dvi ure u frizera da mi je netko to pricao ne bi mu vjerovala. isto tako nekad jedva cekam da mm dodje doma da malo odem ohladit glavu na pola ure "obavit" nesto

  33. #183
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    legal sretnice!
    kóje spavačice!

  34. #184
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    legal zavidim na spavanju! ok, nisu ni moji loši, on se budi 2-3 puta za papanje, ona 1-2 puta, ali u različito vrijeme, pa ispadne skoro da svakih sat i pol nekog hranim

    i je, nevjerojatno koliko ih se brzo zaželimo, mmi ja odemo u dućan i onda sjednemo na kavu, kao da malo odmorimo od djece i onda gledamo slike na mobu i jedva čekam da dođem doma da ih žnjaram

  35. #185
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    legal, negdje u vašem perodu sam se hvalila kako dobro spavaju, s jednim zajedničkim budjenjem, nakon toga ošlo sve u......nije da te plašim
    ja nekada jedva dočekam da se probude, al imamo jutarnju obaveznu kavu 10, 15 min, treba malo proluftat

  36. #186
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    bolje mi je da se/ih puno ne hvalim . valjda vam necu kukat ovde za koji tjedan.

  37. #187
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    kod nas sve gore, čini mi se da je to svjedobno pisala šumsko? narast će pa ćemo se sa sjetom sjećat

  38. #188
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    oš vraga.
    pokušat ćeš što prije zaboravit....

  39. #189

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Zaboravit ćeš to je roditeljsko selektivno pamćenje. Da nema foruma nebih ni znala što me mučilo.
    Moji su se budili svakih sat (u stvari jedno dijete je spavalo dva sata u komadu, ali nisu bili uštimani, pa je ispadalo svaki sat)
    Mislila sam da sam u konc logoru ili da me muče nekom starom kineskom metodom.
    Sad imam jednog koji spava kao top u svom krevetiću, nit pita nit ga vidiš od 21:30-22 do 9:00-9:30; a drugi mi broji rebra i miluje bubrege u snu. Oboje spavaju u svom kindaču bez ogradice, samo što jedan voli svoj kindač, a drugi voli spavat na meni. Ali spavaju min 11 sati po noći i još 2-3 sata po danu. OK, često traže da netko velik bude u sobi dok oni spavaju, ali čuj, mene nije teško nagovorit na neplanirani spavanjac

  40. #190

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    o Bože! KAd čitam da vaši spavaju po par sati ili čak i cijelu noć u komadu ja sam u šoku i u problemu!
    Moji od kad zaspu oko 21.00-21.30 do ponoći se probude bar tri puta , do jutra jos bar četiri! Imamo 8 mj. ja ne kužim već sam bila uvjerena da su zubi, pa da je glad, pa da je maženje, pa nemam pojma... onda sam prihvatila da su takva djeca jer ni ja ni muž nismo neke spavalice...
    još ja super funkcioniram s obzirom na to, al nemam ideju šta bi im moglo bit? Faza? kkoja traje već dva mjeseca?

  41. #191
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Molim vas iskusne mame da mi kažete imate li doma sterilizatore?
    Kakvi su oni za mikrovalnu?
    Trebam li na što paziti kod kupnje bočica i dudica (materijal)?

  42. #192
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Nisam bas najiskusnija (beba je tek 3 mj.), ali apsolutno nista ne steriliziram...
    Bocice i dudice sam samo prokuhala prvi put, od tad ih samo operem vrucom vodom...
    Cak i robicu perem zajedno sa nasom (osim platnenih pelena)
    Da se razumijemo, nisam prljavica, naprotiv, ali smatram da beba treba odrasti u normalnom okruzenju...
    Jedino sam alergicna na diranje bebe po licu i rukicama, to mi je ajmo reci prljavo i opasnije od nestetiliziranja...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #193
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    i ja sam tako s prvim ali kako su sad blizanci i ne mogu predviditi ni kad ću roditi, ni koliko će oni osjetljivi biti, razmišljam o sterilizatoru. Ipak je sve x2.
    Posljednje uređivanje od m2b : 15.01.2014. at 14:26

  44. #194
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    sterilizator obavezno.
    ako su bebice na bočicama, nužan je...naročito ako su ranije rođeni.
    mi smo nabavili second hand.

  45. #195

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    I ja se slažem da je sterilizator pod must. Mi nemamo mikrovalnu, pa smo tražili na poklon onaj parni, na struju. Koristili smo ga do godine dana, sve dok smo mućkali AD sterilizirali smo bočice i silikonske sisače i dudice.
    Od godine dana su prestali piti bilo kakvu tekućinu na bočicu osim vode, pa smo ukinuli sterilizaciju.
    Sad steriliziram dude jednom u par mjeseci, čisto da čistunka u meni bude mirna.

    Odjeću sam im od početka prala s našom, sušila u sušilici i nisam peglala. Sad dodam sode bikarbone pored praška, a količinu praška sam drastično reducirala.

    Potaknuta temom o malim zlostavljačima, prijavljujem da moj "Dobrica" svako malo zlostavlja Palčića, vuče ga za kragnu, ručicu, otima mu igračke i stvari s kojima se zabavlja, a mene to silno i ljuti i žalosti.
    Objašnjavam mu, nježno, uzmem ga u ruke i pričam mu kako je braco mali, da mora bit nježan itd itd ali "džaba truda" čim se maknem, eto njega kako siluje brata
    A braco rijetko kad uzvrati, često se rasplače. A još se više rasplače kad uzmem zlostavljača i nešto mu lijepo tumačim. Maltene kao da dobije nagradu kad zlostavlja
    A znam da ako ga izvičem, smo ga učim nasilju i nerviranju, pa u startu odbacujem opciju.

    Ajme ajme, ti blizanci

  46. #196
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Šumsko, kad netko od moji terorizira ide na "hladjenje"na stepenicu na 2-3 minute.
    Prí delozaciji dobije bukvicu o tome da se ne tučemo, a pri povratku mora reci oprosti.

  47. #197
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Mi koristimo obavezno sterilizator, od prvog dana, sada imaju 5 mj, steriliziram zadnja 2 mj svaki drugi dan, a bočice perem vrućom vodom nakon svakog obroka. robicu perem posebno isto pod obavezno.

    Nakon 5mj već vidimo ko je dobrica a ko je "zloćko" u ovom slučaju dečko nam je dobrica a cura pravi mali vrag, skužila je kako vrištat tako da smo već napola gluhi njemu sve paše di god da je dok bi ona sjedila, puzala, hodala sve što još ne smije, nema mira niti sekunde...kada ih stavimo jedan do drugog ona pruža rukice nježno prema njoj dok ona lupa di stigne ali svaki dan je sve veći užitak provoditi vrijeme s njima i svaki dan nešto novo

  48. #198
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    i ja mislim da je sterilizator pod must, iako ja sad bočice i dude steriliziram jednom u 10-15 dana, tek toliko više da se dobro očiste... nekako mi više nema smisla stalno sterilizirat kad s druge strane skoro pa ližu pod

    robicu perem odvojeno zato što za našu stavim omekšivač za njihovu još ne...

  49. #199
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    šumsko, naša migulica stalno otima seki sve iz ruku, a ova joj pusti, a nemaju još ni 7 mjeseci, šta će tek biti... mi ne bi mogli bez sterilizatora

  50. #200
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    preporučite mi! Koje sterilizatore imate?

    Nemam s njima iskustva pa ne znam ide ili i plastika u njih, bilo koja duda ili boca? Da kupim rabljeni?

Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •