Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 409

Tema: Razmjena iskustava

  1. #301
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Hm, čini se da smo se malkice svi skupa nabrusili.
    m2b nitko ne misli da si glupa, neškolovana ili da ne trebaš slušati savjete medicinskog osoblja. To je tvoj izbor i zbog toga svakako nisi loša mama. Prema istraživanjima majčino mlijeko svojim sastavom je idealno, i tu nema (po meni) nesuglasica.
    Kad kažeš ne misliš riskirati, nisam sigurna da razumijem na koje rizike misliš? (I sama si rekla da je stariji dobivao relativno malo, ali da je bilo s njim sve ok, dakle imaš jedno dobro iskustvo....). Misliš da tvoje tijelo ne bi moglo odhraniti i blizance?
    Ne bih se složila da su razmišljanja jednosmjerna....naime u određenim trenucima sam i ja mislila da neće ići dojenje blizanaca, jer mi se činilo da su gladni, da ne dobivaju na težini, da nije to to. Pokušala sam s AD, ali na moju sreću ili nesreću (kako god želiš to tretirati) nije im pasalo i odustala sam od AD. Da, bilo me je strah da neće napredovati, ali protekom vremena su vrijednosti kg pokazale da sam u krivu....
    a potporu u tom smjeru sam dobila u obitelji (ne svi), od neonatologa 8koji je inzistirao na dojenju nedonoščadi), od pedijatrice, od Roda, ali nikako od patronažne sestre....
    i da, moraš očekivati reakciju od osoblja foruma, jer Udruga Roda propagira isključivo dojenje do 6 mjeseci i pomaže oko istog, s nastavakpm dojenja uz nadohranu.....pa dok ne izdržiš....
    nadam se da se nisi ovim postom osjetila napadnuta, jer to nisam imala za namjeru.

  2. #302
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ovdje napada i vrijeđa samo jedna osoba
    i samo ona zna zašto

    jer sve što piše i sve zbog čega se osjeća prozvanom, nitko nije napisao

  3. #303
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Imala sam potrebu napisati svoje iskustvo i mišljenje. I na taj način dati potporu m2b, jer meni je osobno uvijek dalo poticaja kad sam vidjela da je netko uspio, a bio u sličnoj situaciji kao i ja.

  4. #304
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    nisam, ne brini!

    Gle, u principu se svi slažemo, majčino mlijeko je najbolje i nezamjenjivo!
    Pokušala sam objasniti zašto sam pristala na "pojačavanje" obroka... Zato što je moje prvo dijete s mojim mlijekom slabo napredovalo na težini (al kao što sam rekla, to mi je bilo OK jer je ipak napredovalo) a blizanci su na mom mlijeku gubili! Valjda vam je jasno da bi mi bili još u bolnici da sam inzistirala samo na mom mlijeku.

    I pedijatri i svi u bolnici su me poticali na DOJENJE, zbilja jesu. Dr. koji nas je vodio osuđuje majke koje se ne trude oko dojenja i prije poroda me pitao kakav je moj plan. Kao što sam rekla, blizanci nisu imali snage cicati + bili su u inkubatoru pa sam već prvi dan nakon poroda krenula pripremati dojke za njh... Grijala, masirala, izdajala se i svaku kap tražila da im odnesu... To nije bilo dovoljno, 6-7 dana bolnice, gubili su na težini... tek tad su me (i dalje smatram dobronamjerno) savjetovali da "pojačamo" obrok.

    Osobno za mene je to bio poraz, teško mi je palo, ali u razgovoru s doktorom i sestrama dogovorili smo se da krenemo s tim pa kad dođem doma da pratim kako napreduju i ako smatram da je moguće prebacim ih na dojenje, ukinem AD...
    Ne vidim ništa loše u tome.

    Što se tiče reakcije osoblja, smatram je nepotrebnom jer ne propaagiram ništa nego razmjenjujemo iskustva kao što sam naziv teme kaže...
    Ovdje sam iz istog razloga kao i svi vi, pokušavam izdajanjem povečati količinu mlijeka i što više svog mlijeka a što manje ADa nuditi blizancima. Sad se bojim išta i pitati da me se ne napadne. :/

  5. #305
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    da si samo malo pažljivije čitala, vidjela bi da se taj komentar uopće nije odnosio na tebe
    mi ne dopuštamo imenovanje mliječnih nadomjestaka

    i NITKO te nije napao
    kako rekoh, jedina koja napada i vrijeđa si ti

    te smo jednosmjerni
    pe te podsjećamo na druga vremena...

    nema potrebe za tim
    vjeruj, ako tko ovdje želi pomoći, to smo mi

  6. #306
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Vidim da si imala (što se tiče pada na težini) slično iskustvo kao i ja. M je u jednom trenu pala na 1600 gr (!!!!)
    kad su tako maleni, treba im neko vrijeme da se ustabile i da počnu dobivati na težini. U dva tjedna bolnice se uspjela malo po malo vratiti na početnu kg i dobiti tih 10 gr da nas puste doma.
    I da, doma je bilo grbavo, nismo se hranili izdojenim na bocu jer niije imala snage, ja sam ju hranila na špricu...to je bio moj način da se dovinem problemu, a još hrpu savjeta kako sam dobila od Roda. Kod blizanaca, obzirom na vrijeme koje imaš neki nisu bili primjenjivi, ali neki jesu.
    Ja razumijem očaj zbog pada na težini, i savjeti tipa probali ste, pa vidite da ne dobivaju dovoljno nisu u svojoj srži loši, ali mi se čini da je u ovakvoj situaciju potrebno iznaći još dodatne količine hrabrosti i vjere u sebe da se uspije.
    I u tom smjeru treba sve cure podržati i ohrabriti. I zdravstveno osoblje, kao i mi ovdje jedna drugu.....

  7. #307
    sybylle avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    217

    Početno

    Ispričavam se što sam imenovala AD, ali to sam napravila samo zato jer se radi o posebnoj vrsti mlijeka-jedinoj koju je moje dijete prihvatilo i uspjelo probaviti u 3mj koliko je bio na Rebru. Moje pitanje nije bilo usmjereno na AD (jer curka je na mom mlijeku), već samo na metodu hranjenja obje bebe na bočicu, istovremeno.

  8. #308
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    U nedjelju su cure navršile mjeseca dana. Danas bili na kontroli. Dobile 580 i 635 g. Ja zadovoljna, a i pedijatrica!
    Posljednje uređivanje od AndrejaMa : 29.04.2014. at 20:25

  9. #309
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    bravo, Andreja!

  10. #310

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Super Andreja! Kako vrijeme leti.........moji vec 4,5 mj. a kao da je jučer bilo
    Posljednje uređivanje od leeloo77 : 29.04.2014. at 20:49

  11. #311
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Bravo AndrejaMa!
    ide to ide....

  12. #312
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Iskreno, zanima me koliko su vaši blizanci dobivali. ... a o problemima spavanja ću drugom prilikom....

  13. #313

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, zanima me koliko su vaši blizanci dobivali. ... a o problemima spavanja ću drugom prilikom....
    Super ste Andreja! Kaj cure su zamjenile dan I noc pretpostavljam....klasika... Sredit ce se
    Mi smo prvih mjesec dana dobili decko 910g a cura 700g, al oni su navecer dobivali ad, do njihovog kupanja bi me iscicali cijelu I fakat tad nisu imali kaj vuc a da se najedu za spavanje. Po noci bi se budili svejedno sto puta I cicali

  14. #314
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Nisu zamjenile. Spavaju noć super sa jednim ili dva buđenja, ali problem je u tom njihovom uspavljivanju .... nosile bi se i to beskrajno dugo...i po danu nemaju neki ritam već je to svakako. Nikad ne znam hoće li zaspati ili ne....ne mogu nikamo s njima jer svaki dsn drugačije. Jučer su obje spavale od 2 do 6 popodne. Danas Marija spava od 11 evo sad je 3 ona još spava. Ali Marta je tek sad zaspala od ujutro....
    Uspavljivanje nam zadaje muke...

  15. #315
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    ne znam gdje su nam knjizice r podacima.
    Uostalom nećeš si valjda raditi frku oko gramaže.
    Udebljala si ih preko kg zajedno. Super.
    Vidim da sí na par-nepar sistemu. Jedna spava, druga zeza.
    Nabavi sling. Pa zezalicu u slng, i slobodne ti ruke za sve.

  16. #316
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Imam i sling i maramu ali nisam nikad stavljala ovako male. ...

  17. #317
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj AndrejaMa prvotno napisa Vidi poruku
    U nedjelju su cure navršile mjeseca dana. Danas bili na kontroli. Dobile 580 i 635 g. Ja zadovoljna, a i pedijatrica!
    nemoj brinuti oko prirasta, dobar je
    minimum je cca 115 g tjedno
    vidiš da ste dobro prešišale

  18. #318
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Hvala apricot. Uvijek je dobro čuti kad sam nesigurna.

  19. #319
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Andreja, moje prvih par mjeseci nisu imale rutinu, jele i spavale kad su htjele, svaki dan drugacije i meni je to bilo ok, s nekih 5 mjeseci usle nekako spontano u rutinu i to tako da skupa jedu i spavaju, svaki dan u isto vrijeme, sve to dodje na svoje
    I moje su se dugo uspavljivale nosanjem, sad mi cak malo i zao da je to proslo
    Posljednje uređivanje od mare41 : 01.05.2014. at 10:06

  20. #320
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Moram napomenuti da ja nisam imala nikakvih drugih obaveza osim djece, a i tu mm uskace kad je slobodan, divim se svima koji sami hendlaju blizance, a pogotovo koji imate jos djece

  21. #321
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    ja tek sad otkrila ovu temu
    AndrejaMa stvarno je brzo prošlo,evo i moji za devet dana tri mjeseca
    mi smo na prvoj kontroli imali svaki po kilogram i 7cm(davala sam im prvi mjesec 50 ml ad samo navečer),drugi mjesec cura 700 gr a on kilu i 30(gospodin češće cica i danju i noću i popapao bi navečer 120,ona jedva 90 ml)sad su oboje na 120 ali sam ubacila i jutarnju jer ne mogu kraj svega nažalost njih imat na prsima cijeli dan(njega pogotovo)i nažalost čini mi se da on neće još dugo jer je na prsima jako nezadovoljan i stalno njurga i plačka jer se tu treba pomučiti,a iz boce ide lakše a izdajat nisam nikad uspjela

  22. #322
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Moje nisu ostavile cicu zbog bocice, gustale su na cici, al nekog to valjda odbije, nemoj odustat od cice

  23. #323
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    a ne odustajem ja ali vidim u kojem to smjeru ide,ja sam rekla da ću dati maximalno koliko mogu,vidjet ćemo kako će biti,činjenica je da sa njima baš ne mogu kao i sa prvom curkom koja je bila nonstop na cici

  24. #324
    m2b avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    196

    Početno

    pozdrav! Ne znam jel smijemo ovu temu koristiti kao svojevrsni dnevnik? :D Volila bi kad bi se negdi mogle jadati na dnevnoj ili tjednoj razini.

    Evo kako stvari zadnjih par dana stoje kod nas... Malo manje preko dana spavaju i uredno nam onaj koji više spava preko dana noću radi probleme!
    To krene oko 3-4h noću, iza hranjenja, a kako imam još jednog zvrka (koji ujutro mora u vrtić) to nas skroz izneredi pa primjenjujemo metodu podjele twinsa... MM uzme jedno a ja drugo, mi ostanemo u spavaćoj sobi a oni idu u dnevni do jutra.

    Kako to ide kod vas?

  25. #325
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Kod nas je da je decko bas prava prava dobrica, preko dana je miran, igra se, spava dosta i preko dana a preko noci odspava cijelu noc s tim da ide spavati u 8-9 i budi se oko 7, curka je nervozna, hiperaktivna puna energije, puze, dize se na noge, hoda uz namjestaj ali ni s tim nije zadovoljna, ako nije po njenom odmah histerija, vristanje, ima cijeli dnevni za puzanje ali i to joj dosadi, u zadnjih 1-2 tj slabo spava preko dana, a i preko noci, ne postoji nacin vise kako da je uspavamo, ako zaspe, zaspe oko 22-23 i opet se probudi usred noci pa je nadjem na nogama, i posto su opet ubacili jedan nocni obrok zaspe uz bocicu i spava do 6-7....ja sam sad stvarno umorna i pod stresom, sama sam s njima do navecer i stvarno nije lako.moguce da su i zubici u pitanju jer nikad nije bila takva...a opet je zabavna i smijesna na jedan svoj nacin, brblja non stop i uzivam u igri s njom ali me stvarno jako iscrpi...mozda da smo vise vani s njima bilo bi drugacije, vrijeme je ocajno kod nas, jedva cekam toplije vrijeme da smo po cijele dane vani.

  26. #326

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Tinich tako je i kod nas. Ovo vrijeme me izluđuje...nismo bili u poštenoj šetnji već danima pa je samim tim izostalo i spavanje u kolicima . Pokušala ih vozikati po kući ali niš od toga. Nakon par dana dnevnog nespavanja odlučili ih negdje između 14-15h nakon hranjenja ubaciti u vreće i u spavaću u kinderbet, spustili rolete i nadali se čudu. I upalilo! Eto unatrag 4-5 dana imamo takav dnevni spavanac i bar uspijemo poručati u miru. Nekad je to pola sata-45 min , a znaju odvaliti i 2 sata. Spasilo me jer sam između ostalog ,počela s terapijom za tlak i štitnjaču pa sam i ovak malo "grogi" dok se hormoni ne unormale.

  27. #327
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Nama je noć super sa jednim buđenjem. Ali dan..... nikako da spavaju ili jedna spava a druga se nosi... ili se obje deru...
    Ne znam kako da budu mirne par minuta a budne? Kod nas je to nemoguće. I što radite kad oboje plače ? Ako jednu spustim da uzmem drugu, onda se prva rasplače. ....

  28. #328
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    mi smo do prije tri tjedna dobro spavali noću,cura bolje od njega,sad je to sve izneređeno,kroz dan on bolje odspava od nje,večernje uspavljivanje nam je relativno dobro jedino je prije toga svako večer po pola sata -sat dreka i nervoza,kod oboje,onda se i starija uključi,i onda mi je većinom sa njih dvoje na rukama za njom letat,kroz dan se svakako izmjenjuju,malo ljulja,malo viper,pa ih skinem da budu goli pa krevet,sve po 5-10 minuta ali znače,spavaju u kolicima sva dnevna spavanja

  29. #329
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Kako ih obje imaš na rukama? To mi nikako nije jasno....

  30. #330

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    455

    Početno

    Kad mi se obojica deru da ih ne mogu smiriti stavim ih na cicu pa je mir. Ako nisu gladni povuku par puta i zadrijemaju. Znam tak pogledati cijelu epizodu neke serije .

    Andreja ja ih nosim zajedno obično na drugi kat na presvlačenje-polegnem jednog do drugog na trosjed, podvučem ruke kao da ih grlim i stisnem uz sebe. Kod spuštanja samo pripazim podlakticama da im glave ne vise. Tako ih prenosim , ali ne nosakam za umirivanje..preteški su za to na duže pruge.

  31. #331
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    I ja ih tako prenosim ili čak držim za podrigivanje nakon zajedničkog dojenja.... ali ne nosam ih.

  32. #332
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    primim jedno i namjestim a onda drugo podignem i držim pod pazuh,ne znam kako bi objasnila

  33. #333
    đurđa76 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    601

    Početno

    i naše nosanje zajedničko ne traje dugo,da me ne bi krivo shvatile,pet minuta,ali nekad dugih pet minuta ako je i starija seka u nervozi

  34. #334
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    ja ih se nikad nisam usudila dizati same, ipak tu treba paziti na glavicu...ali sada kad imaju 9 mj ni ne mogu jer su teski. Kod nas zapravo i nije bilo cesto placa u duetu, a i ako se desilo pustim drugo da place dok jednu bebu npr presvucem ili stavim na pod s igrackicama i sl. Nas je spasilo kad bi jeli u isto vrijeme, stavili bi ih skupa na krevet, rucnik ispod bocice i papali bi sami. sad vec sami drze bocicu a kad ih hranim na zlicicu istovremeno jedu. Svasta ti padne na pamet samo da si olaksas...sad se malo borimo s uspavljivanjem curke, decko hoce dudu, i obavezno svoju mazilicu i zaspe odmah, dok ona evo primjer veceras, taman je pojela, trlja okice, ne moze gledati ali ona stoji na nogicama u kreveticu i prica, vise ni sama neznam kako zaspe...teska je u zadnjih 2 tj za spavati da je to neizdrzivo :D

  35. #335
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Opet soor... ili bolje rečeno nikad nije prošao. ....

  36. #336

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    e ja sam soor rjesila sa nistatinom , natopim gazicu i na prst pa obrisem jezik svaki put prije podoja i za 7 dana sam ga rjesila.

  37. #337
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Vožnja u kolicima nam je problem, veća se vrti i okreće, a manja se hoće nositi, uz to manja počne čupati seku, razmisljamo da svaka ima svoja kolica. Ima li još neko takve brige?

  38. #338

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Vožnja u kolicima nam je problem, veća se vrti i okreće, a manja se hoće nositi, uz to manja počne čupati seku, razmisljamo da svaka ima svoja kolica. Ima li još neko takve brige?
    Naravno imali smo mi! Rjesenje je da se ne voze u kolicima mi smo svojima kupili guralice one sta mi guramo a oni sjede ( kad su imali 10-11mj)kasnije se svi ti nastavci skinu i oni se sami odguruju, tako da je isplativa investicija... I od tada su mirni, gledaju sve, stiscu one gumbice i tako... Kad im jeznalo i to dojadit izvadili bi ih van i oni bi se pridržavali za njih i gurali ih. Njima je u kolicima tijesno i to ih nervira.

  39. #339
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Hvala, mi cekamo da prohodaju za guralice, da budu stabilne, tako je bolje?

  40. #340

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Nemoraju hodat, bitno da sjede, na njima ima i zaštita okolo da ne ispadnu i pojasevi za zavezat, moji su prohodali s 11 mj a na njima su od 10.mj. baš smo zadovoljni s tim

  41. #341
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Hm, ja osobno ih ne bi stavljala s 11 mjeseci...nisu dovoljno stabilni....(bar moji nisu tada bili)

  42. #342

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj migulica prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, ja osobno ih ne bi stavljala s 11 mjeseci...nisu dovoljno stabilni....(bar moji nisu tada bili)
    Neznam, to ocito svaka mama mora sama odlucit. Pa s 11 mj stabilno sjede, nije to onaj bicikl pa da mogu ispast, to ima onu ogradicu okolo koja je bas blizu tijela I uopce nije nezgodan polozaj. Pa prema tome onda s 11 nebi smjeli ni u hranilicu sjest. Moji su velim dosta rano prohodali, bili smo ukljuceni u vjezbe, al su sve nekako rano obavili I puzali su 3 mj prije prohodavanja. Al velim na odabir je

  43. #343
    Bubimitka81 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1,522

    Početno

    Hmmm... Ja si bas razmisljam kad cemo malcu sastaviti tricikl, dobio je onaj svemirski smart trike, ima finu ogradicu, remencice za vezanje (mislim u 5 tocaka), krovic gore... Jedva cekam da ga isprobamo, on je sad 7 mjeseci, ali ne sjedi jos samostalno, a i tricikl je od 10 mjeseci.. Mislim da necemo bas do tad cekati


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  44. #344

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    a jeste li kupovali onaj za blizance ili dva obicna. ja gledala onaj tricikl za blizance pa me bas interesuje ima li iko iskustva koliko je to prakticno.

  45. #345
    medonija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    422

    Početno

    joj i ja se zaljubila u taj za twinse, izgleda mi skroz simpa i mislim da je praktično za šetnju sama s njima, ali ne znam kako to funkcionira kad svladaju pedaliranje i požele sami vozit?

  46. #346

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    132

    Početno

    Mi imamo dvije normalne guralice za jedno dijete. I ja sam u pocetku htjela taj za twinse al sam malo razmisljala I odustala jer ga susjeda ima I jako je dugacak, be stane u bunker auta, kad se jedan nece vozit bezveze guras cijelu kompoziciju. Ja bez problema guram njih dvoje, svakom rukom jednog, jos I na mobitel pricam ako mi mame twinsa nismo spretne onda neznam tko je

  47. #347
    migulica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Stenjevec
    Postovi
    1,130

    Početno

    Mislite da je nakon tri lakše? (e pa varate se)
    Dakle mi smo na kraćem godišnmjem, na moru s djecom. vrijeme je koma pa se igramo u parku, bacamo kamenčiće i gubimo djecu...
    Jučer na plaži V. je odlučio odlutati, pustili smo ga da ide, dok se nije odmaknuo toliko daleko da je to trežilo roditeljsku intervenciju. Moja starija je krenula za njim, a ja za njima jer je procjena bila da brzinom odlazivanja kroz park lovim ga prije ceste....
    M je ostala s mm. Ulovila sam V. i sa mojom starijom krenula natrag prema plaži. Kad zove mm: gdje je M? izgubio sam je.....
    I kreće jurnjava Kvarnerom. Kora u jednu stranu, ja s V na ramenima na drugu, mm na treću...
    Nikad do sada nam nijedno diejte nije zgibalo...nikad.
    Prošla sam park, dosla na trg, vičem Mita, Mita Margita, sumanuto gledam, V. mi na ramenima ništa ne kuži...Zovem mm svakih nekoliko minuta jesi ju našao-NE- što u meni izaziva histerične napadaje....
    Krug oko centra, dozivanje...nema je (svašta si vizualiziram).
    Čujem se s mm...nema je... prošlo je 20 minuta-više? ne znam! Van sebe sam. Rekoh mu zovi policiju. ja trčim dalje. On viče za mnom da su ljudi javili da su na trgu našli curicu. Jurim tamo i nalazim je u neručju nekog barbe koji prodaje domaće proizvode. Žvaće pecivo i pije vodu, čuva se u naručju savršeno bezbrižna.....Ja čovjeku ridajući zahvaljujem pedeset puta. Sve se smiruje, svi pilići na broju. Zgibala je dok je tata plačao praking mobitelom, tražila je mene, naravno.
    Pouka? Čuvat ih ko jastreb....stalo ih sve imati u vidnom polju (dok ne navrše 18!

  48. #348
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Migulice, sve je dobro što se dobro svrši. ... mogu misliti kako si se osjećala. ...A ja...ne spavamo...stalno se bude noću, budu u nekom polusnu, nikako da uhvate pravi san bez obzira koliko trajao. Po danu znaju u kolicima spavati po 3-4 sata... sad smo kod bake protekla dva tjedna pa smo stalni vani. Ostatak moje ekipe je još zahtjevniji po danu od cura..... Dakle cure noću zezaju, ekipa danju, a ja... mene je presjeklo u leđima, mm na putu, moja mama baš i nije sposobna puno nam pomagati,.... iskreno nekad se sama zapitam kako uspijevam .... Sutra se vraćamo svojoj kući i iskreno me strah što ćemo u stanu kad krenu vrućine. .. mislim da se mi opet vraćamo kod bake za tjedan ili dva....

  49. #349
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Nigdje vas nema....

    Prvo da se hvalimo da i dalje isključivo dojimo, uskoro ćemo 4 mjeseca imamo više od 6 kg i duuuuge smo 63 cm....

    Onda ćemo se malo žaliti....
    Ne spavamo.... noć je relativno ok, sa 3 buđenja svaka, u različito vrijeme....danju teško zaspimo i spavamo 10-20 min... i to 3-4 puta.....
    I vrištimo... iz nepoznatih razloga.... sve sam probala... odjednom počnu vrištati i ništa ih ne može smirirti, cica , nosanje, duda,... baš ništa... i to traje od 5 do 30 min i onda iznenada prestane.... susjede me već čudno gledaju jer stalno jedna vrišti...

    kako je kod vas?

  50. #350
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Kod nas je vristanje vezano uz nenaspavanost, i sad titram i ne disem da ih ne probudim i da budem sprema douspavat ih u nadi da nece probudit jedna drugu, noci su svakakve, jednom je nespavacica odspavala u komadu 5 sati, al tad je spavacica tulumarila, i ova koja slabije spava probudi seku po noci, cuju si svaki i najtisi kme

Stranica 7 od 9 PrviPrvi ... 56789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •