Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 409 od 409

Tema: Razmjena iskustava

  1. #401
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Svaka cast ali cemu forsiranje s 9 mj da se uce na tutu? To sto kaze Zo niti moj decko se tad nije niti posjedao(curka je)...ljetos su imali god dana nisam niti pokusavala jer smatram da je PRErano....kazu da treba poceti kada nocna pelena bude suha....

  2. #402
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku

    svaka čast, kak znaš kad im se piški, kaka ili ih stavljaš svako toliko?...ja bi riknula da sam još i s tim imala brige, fakat je to ekstra rano
    Meni uopće nije bitno znam li ja kad im se piški ili kaka, bitno je znaju li oni. Onog dana kada će moja djeca znati da se trebaju popiškiti ili pokakati, prije a ne nakon nego im se to dogodi, je dan kada su spremna za tutu.

    Uz svo dužno poštovanje prema svačijem izboru odgoja djece, "treniranje" (brrr) djece od 9 mj, a pogotovo za savladavanje vještine za koju nisu niti fizički niti emocionalno spremna je (bar meni, u najmanju ruku) smješno.

    Možda si ulovila ritam kojim tvoja djeca obavljaju nuždu, pa ih pravodobno stavljaš na tutu. Tebi je to možda veliki napredak, ali za tvoju djecu nema nikakve razlike jesu li to obavili u tutu ili pelenu. Posjedneš li ih na tutu, ili u hranilicu, ili na fotelju - za njih je isto, I zasada se neće buniti, ali za 2, 3 mjeseca? Ako sjednu u hranilicu dobiju hranu, ako sjednu na fotelju dobe igračku, ali ako sjednu na tutu?! Obave radnju koju bi ionako obavili. Ako uvažavaš njihove osjećaje, cijela priča s tuta-treningom biti će odbačena za tjedan ili dva. Ako i dalje insistiraš na tuti, mislim da počinješ bitku u kojoj svi gubite, a dokazano može prolonirati dječju spremnost savladavanje obavljanja nužde.

    Dijete do otprilike 15 mjeseci uopće nije svjesno obavljanja nužde. Dobra indikacija je promatranje djeteta koje (se po)piški bez pelene. Dokle god uopće ne primjećuje lokvicu koju je napravilo, nema poveznice između osjećaja uriniranje i radnje. Dijete koje sa zanimanjem promatra lokvicu, ili se pokriva dok piški, povezuje osjećaj, pokrete piškanja s radnjom I to je prvi korak prema tuti. Dijete koje zna da je nešto obavilo, ali bez prethodnog saznanja da će nešto obaviti, također nije spremno za tutu. Ali je dobro vrijeme da je izvadiš na svjetlo dana.

    Toplo preporučam P. Leach (Your baby and child, mislim da je hr izdanje nazvano Vaše dijete) i za puno drugih stvari, ne samo ovo. Meni je njena knjiga 100x pomogla da bolje razumijem kako se fizički i emocionalno razvijaju i što prolaze moja djeca, što očekivati, kako pristupiti i postupiti. Nisam tip koja ima i vjeruje u guru-e, ali ova mi je žena najbliže tome.

  3. #403
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Svatko ima svoju logiku oko skidanja pelena...
    Iskreno, ja isto mislim da je prerano za posjedanje na tutu, ali očito kod vas funkcionira. Nadam se samo da neće početi odbijati.

    Moje cure će za 9 dana napuniti 8 mjeseci, posjedaju se samostalno i čvrsto sjede, jedna se ponekad prevrne, grize obje, jedna se postavlja četveronožno i ima naznake pravog puzanja, čak radi i iskorak (pravo školski ), i diže se na noge (eh, to izgleda katastrofa....), ali recimo još uvijek ih nisam čak ni u hranilice stavila, već ih hranim u viperu, u polusjedećem položaju...

  4. #404
    Osoblje foruma BigBlue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,981

    Početno

    Malo sam pogledala po netu, ali nema njene knjige online. Ali našla sam jedan njen odgovor na tu temu: http://www.babycenter.com/404_i-give...t-she_14371.bc, kao i ostale njene odgovore: http://www.babycenter.com/expert-penelope-leach

    Tinich, moji klinci su 5 mjeseci stariji od tvojih, pa se uopće ne trudim. Trenutno mi redovito dođu raportirati da su kakali, pa imamo razgovor:

    - Jesi kakao? Klimanje glave
    - Hoće mama presvuči? Klimanje glave
    - Ajde vodi mamu u kupaonicu.

    Da me on vodi, a ne ja njega, nam je ovih dana bitna stavka jer smo u fazi pobune oko presvlačenja i ovako izbjegnemo dramu

  5. #405
    Tinich_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    211

    Početno

    Meni iskreno nije niti palo na pamet, em je zima i jos mi fali da mi se vani upiske i prehlade. Na proljece cemo probati i nadati se uspjesnom rezultatu :D Kazu kako curke to prije savladaju (do sad je uvijek ispred njega u svemu) pa se nadam da ce odmah i on za njom. Al na tu temu cemo kad dodje vrijeme za to

    I kod nas su pocele borbe oko presvlacenja ali jos ne kuze jesi piskio/kakio...Ona ponavlja rijeci za nama, a on jos uvijek brblja nesto na svom jeziku osim am-am(jaaako voli papati)

  6. #406

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    mozda se vama to cini prerano al meni nije s ozirom da smo zadnjih mjesec dana imali problema sa guzom od kako su krenuli jesti jacu hranu tipa meso cim se ukake nakon 5 minuta otvore se rane po guzi , bukvalno prokrvare male tackice koliko ih iritira kaka , i od kako idu na tutu rjesili smo se toga i lakse mi je djete stavljati na tutu nego gledati takve guze koje pretpostavljam i jako bole . neznaju traziti tutu al cim ih stavim obave svoje i kad zavrse ustanu sami ( moji su se vec poceli pustati tj naprave par koraka ) i to traje sjedenje najvise 5 minuta .
    meni se cini da su nekako povezali tutu i kaku jer cim jednog stavim na tutu onaj drugi sto gleda odmah krene kakiti tj kake istovremeno jedan u tutu a drugi u pelene . probala sam ih i oboicu staviti odjednom i kad zavrse dok jednog presvlacim drugi ustane onako prljav sa tute i ode da se igra .

  7. #407
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Ma iskreno, svaka čast... ja se nisam ni usudila nikad ni jedno stavljati tako male, ali kao što sam rekla - ako kod vas funkcionira, super!
    I pronašli ste super rješenje za crvenu guzu...

  8. #408

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj boss prvotno napisa Vidi poruku
    mozda se vama to cini prerano al meni nije s ozirom da smo zadnjih mjesec dana imali problema sa guzom od kako su krenuli jesti jacu hranu tipa meso cim se ukake nakon 5 minuta otvore se rane po guzi , bukvalno prokrvare male tackice koliko ih iritira kaka , i od kako idu na tutu rjesili smo se toga i lakse mi je djete stavljati na tutu nego gledati takve guze koje pretpostavljam i jako bole . neznaju traziti tutu al cim ih stavim obave svoje i kad zavrse ustanu sami ( moji su se vec poceli pustati tj naprave par koraka ) i to traje sjedenje najvise 5 minuta .
    meni se cini da su nekako povezali tutu i kaku jer cim jednog stavim na tutu onaj drugi sto gleda odmah krene kakiti tj kake istovremeno jedan u tutu a drugi u pelene . probala sam ih i oboicu staviti odjednom i kad zavrse dok jednog presvlacim drugi ustane onako prljav sa tute i ode da se igra .
    šta misliš pod jaču hranu?
    hodaju

  9. #409

    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Postovi
    540

    Početno

    pod jacu hranu mislim od kako sam meso krenula davati od tada cim se pokake odmah se pojave tackice po guzi koje prokrvare.
    i prala guzu acitiboricima i mazala florafenikol i pantenolom i pedijatrica mi rekla da cu se rjesiti toga samo ako krenu na tutu , ja uzela tutu i pocela stavljati i zapanjila sam se da cim ih stavim odmah obave nuzdu , i od tada se mozda dva ili tri puta dnevno popiske u pelenu a sve ostalo obavljaju na tutu, i guza cista bez ojeda .
    da hodaju nije to nesto al ustanu i naprave par koraka , mali mi je prohodao sa 6,750 kg otprilike velicine bebe od 4 -5 mjeseci a kako psiholog i fizijatar kazu da je dostigao motoricki razvoj djeteta od godinu dana sto je njima malo neobicno sa obzirom na uz mozga koji je bio jako los.

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •