Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 330

Tema: Žene koje rukuju bušilicama i rade muške poslove - pomoć!

  1. #101
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Na svim našim ugradbenim vodokotlićima dijelovi koji se mogu/trebaju mijenjati nalaze se iza tipke i lako ih je dohvatiti i očistiti.
    MM je jedan koji curka bez problema otvorio i popravio.
    Posljednje uređivanje od Munkica : 11.08.2018. at 15:18

  2. #102
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Uzela sam si vrata ormara u kuhinji ispod sudopera i sad sam shvatila da bi mi trebala bušilica i šarafi. Nemam pojma koja bušilica mi treba. Ima ih sto milijuna. Postoji li nešto mini na punjivu bateriju, a da radi posao? Nešto do 100 ili bar 200 kn?

  3. #103
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzela sam si vrata ormara u kuhinji ispod sudopera i sad sam shvatila da bi mi trebala bušilica i šarafi. Nemam pojma koja bušilica mi treba. Ima ih sto milijuna. Postoji li nešto mini na punjivu bateriju, a da radi posao? Nešto do 100 ili bar 200 kn?

    ne znam baš... a da posudiš od nekoga?

  4. #104
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Provjeri Lidl katalog, za to ti je dovoljna aku busilica.

  5. #105
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Aku su skupe. Iskra na struju 149 kn u Kauflandu neki dan

  6. #106
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam baš... a da posudiš od nekoga?
    I ja mislim da treba posuditi. Sto ce ti takva busilica inace. Odmah kupis smece, prakticki.

  7. #107
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ikeina aku oko 150kn je odlicna.

  8. #108
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzela sam si vrata ormara u kuhinji ispod sudopera i sad sam shvatila da bi mi trebala bušilica i šarafi. Nemam pojma koja bušilica mi treba. Ima ih sto milijuna. Postoji li nešto mini na punjivu bateriju, a da radi posao? Nešto do 100 ili bar 200 kn?
    Ja bi na tvom mjestu pitala nekog susjeda da posudi. Rekla bih ti da odeš u Bauhaus posuditi nesto pošteno, vidim da je 1 dan Makite 80kn, no mogao bi biti problem da je jamčevina 800kn, ne znam imaš li toliko pri ruci za polog.

  9. #109
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Aku su skupe. Iskra na struju 149 kn u Kauflandu neki dan
    Ja imam aku odvijač za montažu ormara, ali to čudo je preslabo za zidove. MM je prije par godina na benzinskoj kupio za bonove Blaupunktov odvijač+bušilicu i to je već bolje, ali to nije bilo badava. Moram ga pitati, nije bilo manje od tristotinjak kn i to na njihovom 50% popustu.

  10. #110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Ja sam u mladosti imala Einhell-ovu bušilicu (nije bila akumulatorska, nego je imala kabel). Ništa skupo, jer ja nisam majstor, nego mi je baš trebalo za povremene aktivnosti po kući. Imala je i onu funkciju s čekićem za bušenje betona, ali nije to baš sjajno išlo. Za obične zidove bila je odlična. Durala je petnaestak godina bez greške, a onda smo ju udesili kad smo kupili vikendicu. Izdahnula je i mm je kupio novu, Bosch... Kaj da velim - nikad ju nisam ni probala i još uvijek žalim za svojom starom Einhellovom. Baš da vidim što sad nude i po kojoj cijeni:

    Evo: https://www.ealati.hr/proizvod/einhe...2-li-18v-15ah/

  11. #111
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja volim alat pa se mao zanesem prilikom preporuke. Ako mislis i u buducnosti nesto busit, sarafit, rondat, kupi aku. Ako ti treba sad i nikad vise, posudi.

  12. #112
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Ja mislim da ako busilica kosta 150 kn, da je ili smece ili su djeca radila neplaceno. To je nerealna cijena. Mozda za ivericu, ali i to mi je cudno. Toliko kosta obicni mikser za kolace, na struju.

  13. #113
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Iskra je slovenska marka kvalitetnog alata.
    Iako muž ima u garaži svakakvog alata, kupila sam si tu jer je malena, taman za žensku ruku, i hoću da mogu sama određivati kada i kako koristiti. Bez da mislim na punjenje baterija.

  14. #114

  15. #115
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Uzeli smo djedovu Black Decker D-206. Radi posao.

    Ma meni nije bio jasan tip bušilica. Toliki sam dibidus da sam mislila da su odvijači isto što i bušilice, samo s drugim nastavkom.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 16.12.2019. at 10:36

  16. #116
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzeli smo djedovu Black Decker D-206. Radi posao.

    Ma meni nije bio jasan tip bušilica. Toliki sam dibidus da sam mislila da su odvijači isto što i bušilice, samo s drugim nastavkom.
    Ako budeš imala volje i smisla, naučit ćeš. Ako ne - zvat ćeš majstora.

  17. #117
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, svakako, nije to raketna znanost.
    Nema ništa ljepše nego postaviti pokoju ladicu i imati napokon točno određeno mjesto za čarape. <3

  18. #118
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Uzeli smo djedovu Black Decker D-206. Radi posao.

    Ma meni nije bio jasan tip bušilica. Toliki sam dibidus da sam mislila da su odvijači isto što i bušilice, samo s drugim nastavkom.
    Nisi.

    Aku bušilica ti istovremeno i buši i šarafi, ovisno kako ju podesiš i koji nastavak staviš.

  19. #119
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Iskra je slovenska marka kvalitetnog alata.
    Iako muž ima u garaži svakakvog alata, kupila sam si tu jer je malena, taman za žensku ruku, i hoću da mogu sama određivati kada i kako koristiti. Bez da mislim na punjenje baterija.
    Nekad bilo, sad se spominjalo. Bila sam pred godinu dana u Sentjerneju, proizvodni pogon sigurno nije tamo, u krugu su druge tvrtke. Mozda sklapaju nesto, ne znam. Tako da je to kineska roba.

  20. #120
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni uopće nisu jasna ta poduzeća koja sklapaju stvari i nazivaju ih svojim proizvodom, a sve dolazi iz Kine. Kao oni naši hrvatski kišobrani i kabanice. Vidiš da je materijal, mehanizam, sve isto kao kod tipičnih kineskih d*ek kišobrana od 15 kn. Praktički su samo stavili logotip i nabili cijenu do neba i to je sad hrvatsko?

  21. #121
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ali evo ne bih rekla da su bušilice nužno d*ek ili iz neetične proizvodnje jer su jeftine. Vidim da ove od 400 kn već imaju dodatne značajke tipa dvije brzine, onda ove od 800 kn dva moda rada, bušilica ili odvijač, onda one još skuplje su od nekog super duper materijala, za bušenje keramike i betona valjda, pa nakon tih idu već i neke s nečim digitalnim i pametnim. A ove od 150 imaju plastično kućište, bateriju, slabiji motor, jednu stvar koju mogu raditi na jedan način i jednom brzinom.

    Nešto kao moj jeftini mikser za kolače koji sasvim uredno odradi posao, ali i nakon desetog korištenja još uvijek otpušta smrad iz kućišta. Ali valjda je prošao testove kad ga prodaju po Hrvatskoj.

  22. #122
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ali evo ne bih rekla da su bušilice nužno d*ek ili iz neetične proizvodnje jer su jeftine. Vidim da ove od 400 kn već imaju dodatne značajke tipa dvije brzine, onda ove od 800 kn dva moda rada, bušilica ili odvijač, onda one još skuplje su od nekog super duper materijala, za bušenje keramike i betona valjda, pa nakon tih idu već i neke s nečim digitalnim i pametnim. A ove od 150 imaju plastično kućište, bateriju, slabiji motor, jednu stvar koju mogu raditi na jedan način i jednom brzinom.

    Nešto kao moj jeftini mikser za kolače koji sasvim uredno odradi posao, ali i nakon desetog korištenja još uvijek otpušta smrad iz kućišta. Ali valjda je prošao testove kad ga prodaju po Hrvatskoj.
    Najvažnije je imati kvalitetno svrdlo, kvalitetno svrdlo, kvalitetno svrdlo i dobar motor, i dobru bateriju, ako je aku. Ovi ekstra featuri na veliku seriju imaju mali upliv u cijenu. To je meni problem u profesionalnoj svakodnevici, jer mi većina featura ne treba, a diže cijenu. Dobar temeljni proizvod je rijetkost - eno Miele npr. ima dobre temeljne proizvode. Većina okiti s glupostima. A ovi bez nakita jeftini su i loši. Govorim o stvarima koje ja trebam na poslu.

    No, ako trebaš zbilja za neka vrata od iverice, i nikad više, onda je svejedno.

    Mikser bih ja frknula. Pusti ti kontrolu, ako to smrdi... Aromatski spojevi su često kancerogeni.

  23. #123
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,500

    Početno

    Samo sam vam se dosla malo divit kako se razumijete u alat i al., ja pojma nemam, to mi rjesavaju tata, muz ili majstori.

    Bravooo zenske!!

  24. #124
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Nisi.

    Aku bušilica ti istovremeno i buši i šarafi, ovisno kako ju podesiš i koji nastavak staviš.
    Da ali ima baš i šarafilica... No uglavnom na temu mogu samo reći da mm po meni igra neku "moraš skupit sve" igru s omiljenom markom aku alata i bogme su oni kvalitetni (=jaki, izdržljivi itd) jako skupi. Bar jednu nulu više nego cijene koje se ovdje spominju. Ali onda dođu s još 2 jake baterije (da ih mijenjaš pa dok s jednom radiš druga se puni) i punjačem i u kovčegu su. Zaključila sam jednom da u slučaju da ostanemo bez posla možemo od prodaje alata živjeti jedno 5-6 mjeseci
    Posljednje uređivanje od sillyme : 17.12.2019. at 07:50

  25. #125
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Meni uopće nisu jasna ta poduzeća koja sklapaju stvari i nazivaju ih svojim proizvodom, a sve dolazi iz Kine. Kao oni naši hrvatski kišobrani i kabanice. Vidiš da je materijal, mehanizam, sve isto kao kod tipičnih kineskih d*ek kišobrana od 15 kn. Praktički su samo stavili logotip i nabili cijenu do neba i to je sad hrvatsko?
    Nažalost, to je realnost. Ne samo u hrvatskoj... Oni koji odlučuju o parama nisu isti ljudi koji koriste to što se kupilo, ne održavaju to, ne gledaju je li životni vijek na pola skraćen itd.

    Uostalom, postoji EU inicijativa protiv takvih trendova, odnosno cilj je zabraniti proizvođačima da namjerno u svoje proizvode ugrađuju slaba mjesta, kako bi programirali samo deklarirani životni vijek proizvoda, ali ne i dulje od toga: https://lider.media/aktualno/europar...roizvoda-37742

    A što se Hrvatske tiče, rad je toliko skup da nema šanse da budeš konkurentan sa svojim proizvodom, osim ako nisi uložio jaaaako puno "tailor made" pameti. Na serijskim proizvodima nemamo šanse, samo na specijalkama. Nije to ništa novo. Končar nikada nije proizvodio npr. vešmašine, nego je imao kooperaciju najprije sa Zanussijem, pa kasnije s nekim drugim firmama, a ne znam što je od toga danas njihovo - vjerojatno samo natpisna pločica. To je samo primjer. Oni valjda još uvijek rade štednjake i imaju isto takvu razmjenu s drugim proizvođačima - mi vama štednjake, vi nama vešmašine... Karikirano, ali tako je to. Pa kaj misliš da iphone proizvode u Americi? Ni govora: http://www.poslovni-savjetnik.com/ak...-zapravo-kosta

    Ja imam doma Gorenje perilicu/sušilicu na kojoj piše Made in Spain. Electrolux ima tvornice u Rumunjskoj i Ukrajini... Evo, da ne tražim dalje - globalizacija na djelu. Ako napraviš u Kini tvornicu perilica suđa, isporučuješ ih uz male preinake za Končar, Gorenje, Beko.... blabla (napamet sam napisala). Miele ima tvornice u Europi, ali i na njihovom popisu nalaze se Turska i Rumunjska, jer cijena rada u Njemačkoj ne bi im osigurala profit: https://www.miele.com/en/com/production-sites-2157.htm

    Osim toga, pitanje je odakle sve dolaze dijelovi. Tako daaaa... draga, NEMA hrvatskog proizvoda. NEMA europskog proizvoda, ako nije poljoprivredni. Ne što ne bi čovjek htio, nego ne možeš nabaviti sirovine. End of story.

  26. #126
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Vidjela sam krasne Iskrine vibracijske bušilice sad su ih spustili s kojih 400 na 200, ali realno, ne znam kad će mi opet trebati pa si mislim bi ne bi...

    Anyway, znate li možda može li se vrućim pištoljem za silikon zalijepiti one jeftinjarske plastične igračke ako popucaju mali sitni dijelovi? Je li netko pokušavao?

  27. #127
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Bolje super ljepilom ako su sitni dijelovi.

  28. #128
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Meni super ljepilo nikad ništa nije zalijepilo.

  29. #129
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Vidjela sam krasne Iskrine vibracijske bušilice sad su ih spustili s kojih 400 na 200, ali realno, ne znam kad će mi opet trebati pa si mislim bi ne bi...
    Da, tu sam si ja kupila. Stavila sam gore link. Vibracijsku.
    Još je ispod bora, nisam ju ni probala uključiti. Sad idem

  30. #130
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Je li neka od vas ličila sebi sobu? Je li to moguće naučiti, ono, uz neke upute s weba? Tisuću i pol mi je malo too much dat nekom za to.

  31. #131
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li neka od vas ličila sebi sobu? Je li to moguće naučiti, ono, uz neke upute s weba? Tisuću i pol mi je malo too much dat nekom za to.
    Da.
    Nije to neki problem, čak i bez uputa s weba. Zapravo, nikad nisam ni probala gledati na webu kako se to radi. Nije problem farbati. Puuuuno veći problem je krčiti prije i čistiti nakon posla.

  32. #132
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Mda, ali trebala bih skinuti sloj koji je sad tu, a ja ne znam ni čime bih to skidala.

  33. #133
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Kakav sloj? Čega?

  34. #134
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Sa špartlom
    Prije malo namočiš ,ali bilo ni ok da klinci nisu doma tad
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.07.2020. at 15:08

  35. #135
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Evo, tu sam našla pristojne upute: https://www.youtube.com/watch?v=kA5VTmM4MlE

    Najvažnija su ti očekivanja. Ako očekkuješ da bude savršeno - okani se toga, jer sam svoj majstor nije isto što i profesionalac.

    Meni je najveći problem skidanje stare farbe, ako ima puno slojeva. To se ne treba raditi svaki put, ali ako ima više od 3-4 sloja, novi sloj može podignuti "oljuštiti" stare slojeve, tako da otpadaju u krpama.

    Osim toga, treba pokrpati rupe (od čavala, oštećenja i slično). Ako su mala - ide s gotovim gleterom, ako su veća - jeftinije je kupiti gips, ali ponekad treba i mrežica... Da bi zidovi dobro izgledali, moraju biti pristojno ravni. To me čeka ove godine, jer imamo pukotine od potresa koje nismo sanirali čim su nastale (sinovi su učili za maturu i ispite, pa ih nismo ometali).

    Gletanje mi je ok, aliiii brušenje nakon toga je fuj, jer se praši.

    Što se same farbe tiče - ja sam beskrajno lijena i krečim samo u bijelo, jer mi se ne da kombinirati s šarenim bojama/prijelazima/miješanjem i slično, a ako kasnije treba nekaj popraviti - nikad nije ista nijansa. Osim toga, treba za prijelaze imati pik traku. To moraš i inače imati, za zaštitu štokova, podova i slično. Pod i namještaj može se zaštititi plahtama, koje poslije opereš ako krečiš običnom bojom koja se ispire vodom. Ja koristim stare plahte za to.

    Za krečenje ne koristim veliki valjak, jer se brzo umorim (ipak sam ja baba, hehehe), nego srednji i mali. Boju ne razrjeđujem jako, nego kako piše (ako piše 15%, treba upravo toliko). Ako se razrijedi previše - šprica na sve strane. Strop ide prvi. Nakon toga kuteve drapim kistom i to ide prvo, kao i flekava mjesta (oko prekidača i uz donji rub zida, ako je zmazano). Masni flekovi često probijaju kroz boju, tako da ih prethodno treba oprati deterdžentom za suđe.

    Inače, isplati se investirati u skupu farbu (Swing ili Dulux) ali možda ne baš prvi put.

    Drugi sloj stavljaš tek na suho.

    Nije nuklearna fizika, bez brige.... ali na tvom mjestu, ja bih prvo isprobala vještinu na manjem prostoru (predsoblje ili kupaonica), a onda, kad se malo osokoliš, možeš i veće površine.

  36. #136
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Mda, ali trebala bih skinuti sloj koji je sad tu, a ja ne znam ni čime bih to skidala.
    Ufffff, to je sr*nje i može jako jaaaaako odužiti posao. Skidaš tamo gdje se guli, ostalo preskačeš.

    Evo, našla nešto https://www.webgradnja.hr/clanci/saz...a-zidova/2467/
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 16.07.2020. at 15:10

  37. #137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Boju nije teško promiješati imaš u većini dućana kompjuterski miješanje boja
    E kak sam ja miješala boju ko cura,jedna prostorija je bila svjetlo zelena,a druga kak bi moja nećakinja tad rekla barbi boja

    Kod klinaca je kombinacija bijelo, narančasto,plava.u dnevnom je dugo bila bijelo -lavandno kombinacija
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.07.2020. at 15:14

  38. #138
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Oko prekidača imamo plastične zaštite,malo manje se smaže

  39. #139
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Ako trebaš skidati sloj jer se boja ljušti, onda je to malčice kompliciranije. Trebaš sastrugati i onda pogletati taj dio zida da se izravna. Trebaš kupiti glet masu i alat.

    A ako misliš na prekrivanje stare boje - npr. crno prefarbati u bijelo, za to imaš taj neki premaz koji stavljaš prije nove boje i super se prekrije.
    Moraš sa onom žutom trakom prije zaštiti sve rubove.

    P.S. I mene idući tjedan čeka farbanje stana. Muž je jučer požbukao/pogletao nakon potresa, a ja ću prefarbati jer njega nema. Jedini mi je problem što imamo strop od 320cm ;(
    Posljednje uređivanje od kudri : 16.07.2020. at 15:33

  40. #140
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne guli se, nego su djeca pošarala bojama do mjere da je na mjestima ružno crno za što sumnjam da se može prekriti adekvatno novim slojem boje. Ono, ne znam, ali mislim da bi valjalo prvo skinuti ovo pošarano.

  41. #141
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne guli se, nego su djeca pošarala bojama do mjere da je na mjestima ružno crno za što sumnjam da se može prekriti adekvatno novim slojem boje. Ono, ne znam, ali mislim da bi valjalo prvo skinuti ovo pošarano.
    Ja sam recimo pastele skidala sa zida sa ne pregrubim šmirgl papirom. Ako se zapunio usisala bi prašinu sa njega i onda opet na zid. I nakon toga boja sa valjkom.

  42. #142
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Probaj oprati koliko ide pa na to neku kvalitetniju boju tipa Dulux


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  43. #143
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,503

    Početno

    Peri s kalijevim sapunom
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 16.07.2020. at 15:53

  44. #144
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    meni je Dulux sve prekrio
    a neke fleke sam znala proći mokrom krpom i na taj način skinuti najgore prije farbanja

  45. #145

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne guli se, nego su djeca pošarala bojama do mjere da je na mjestima ružno crno za što sumnjam da se može prekriti adekvatno novim slojem boje. Ono, ne znam, ali mislim da bi valjalo prvo skinuti ovo pošarano.
    Ovo kako Cathy kaže, ako je baš masno i crno. Ali i kod nas i kod rođaka je prekrila kvalitetna farba-negde je trebalo tri sloja, doduše, ali bili smo lenji da gulimo detaljno.

  46. #146
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hm, a sad gledam cijene boje i ovog premaza i vidim da bi mi to zajedno iznosilo skoro koliko i rad čovjeka koji dolazi sa svojim bojama. A posao bih vjerojatno odradila tristo puta lošije. Više nisam pametna. :/

  47. #147
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zuta, ovako trebas:
    - mokrom krpom obrisat zid
    - ostavit da se osusi
    - ako ima pastela, uzet smirgl granulacija 100 i obrusit lagano
    - opet obrisat mokrom krpom, da pokupis svu prasinu
    - namazati zid emulzijom (litra toga kosta cca 20 kn, i razrjedjuje se s jos 4 l vode)
    - kad se osusi, ofarbati
    - najcesce moraju 2 sloja, ovisno o tome kakva je boja ispod
    - jupol bijela ti je dovoljno dobra za to, i dovoljno jeftina

    Ako ces neku tamniju boju stavljati, onda nikako nemoj poslusati savjet od Peterlin da prvo obojas oko stekera i kuteve, nego se javi ovdje, ne da mi se sad pisat roman.

  48. #148
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Jupol classic 15l boje 150kn - ovo ti je za punokvadrata
    Juboljn reparatur glet masa u tubi za poravnat rupice i pukotine ako ih imas - 10kn
    Jub akril emulzija 1l 22 kn
    Valjak(ovaj ti je dobar https://www.bacelic.hr/artikl/dulux-...ljak-18cm/9631), kist, gletalica i brusni papir, jos do 100 kn.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Da, jupol bela je nama prekrila čak i tamnoplavi pastel

  50. #150
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hvala svima, mislim da ću krenut u avanturu po martinom prijedlogu. Najlakše mi je tak, for dummies, u kratkim crticama. Bijela boja će bit.

    Zid se nemre tak u*rat da ga je nemoguće popravit, ne?

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •