Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567
Pokazuje rezultate 301 do 330 od 330

Tema: Žene koje rukuju bušilicama i rade muške poslove - pomoć!

  1. #301

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Možda je do bojlera - kamenac ako je isti za sve, ali to ne možeš sama riješiti. Tako je nama s kombiniranim plinskim bojlerom bilo pa su nam očistili. Ja bih se recimo počela tuširati u toploj, onda bi došla hladna, a kad bih probala vratiti na toplo bila bi kipuća.

    Druga mogućnost je da je otišla razvodnica u bojleru koju onda isto treba mijenjati. Nema ti druge, zovi majstora.

    Možda ti netko da još neki savjet, ovo je svo moje znanje o tome

  2. #302
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hvala
    Bio je majstor na rutinskom čišćenju/servisu prošle godine negdje studeni... pa ne kopčam da ne bi primijetio da neš ne radi

  3. #303
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Trebam savjet...radili smo centralno i u svakoj prostoriji imamo rupe u zidovima zbog provlačenja bakrenih cijevi. Ne mogu čekati majstore mjesec, dva ako ne i više, htjela bih to pokrpati sama.
    Znate li s čime? Čitala sam da bakrene cijevi se šire pa im treba malo prostora, pur pjena je bolja ili samo glet masa ili nešto treće? Jer rupa ima i većih i manjih. Hvala!
    Posljednje uređivanje od mašnica : 02.06.2022. at 07:35

  4. #304
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja bih čekala majstora. Probala sam sama, s dvije mase, jedna grublja i onda glet masa. Za prvu ruku je to bilo OK, ali stvarno je nebo i zemlja kad to majstor napravi. Ako se upustiš ipak sama, ne znam kolike su ti rupe, ali morala bi s mrežicama vjerojatno raditi.

  5. #305
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ma ne s mrežicom nosu toliko velike cijevi prolaze kroz te rupe, treba oko njih popuniti. Stvar je u tome što taj majstor kasni sa dogovorom i na kraju dođe parmj.kasnije. ne mogu uz malu bebu čekati da mi to u zimi naprave. Drugog majstora nemam ili ga ne poznam u kraju.

  6. #306
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mi smo isto sami radili, jer majstori neće doći za tako male zahvate. Poslije mi je jedan krečio pa je popravio na jednom mjestu, ali na drugom nam je još uvijek ružno, samo je iza zavjese pa se ne vidi.

  7. #307
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ma ja ću to sama, ako mogu tortu poravnati masu onda mogu i ovo samo da znam točno s čim hehe

  8. #308
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Mozda bi ti majstor rekao s cim, buduci da mu se i ne isplati za to dolazit.
    Tu su velike razlike u temperaturi pa bi moglo bez mrezica doci do raspucavanja. Ili pitati u Bauhausu, ako se ne javi nitko ovdje od strucnih zena

  9. #309
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja vise ovak temu drzim aktualnom
    Moj uradak se dugorocno pokazao losim. Isto sam mislila da ce to ic kao torta

  10. #310
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imam neku neispravnu napu i sad netko mi je rekao da ove kućne nape ionako nikad nemaju neku učinkovitost? Je li to točno? I kako bi se dalo popraviti napu uopće? Kak se uopće skida s tog zida?

  11. #311
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Imam neku neispravnu napu i sad netko mi je rekao da ove kućne nape ionako nikad nemaju neku učinkovitost? Je li to točno? I kako bi se dalo popraviti napu uopće? Kak se uopće skida s tog zida?
    Ako ima vanjski izvod ima ucinkovitost. Ako ima samo filter, nema.

  12. #312
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    O, da, ima samo filter. Uh. Sve su mi police masne. Jedva se očisti.

  13. #313
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Ako redovito mijenjaš filter, nije tako neučinkovita, bude ok..

  14. #314
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Čime se lajsne na podu lijepe? One metalne tipa između laminata i pločica?

  15. #315
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Čime se lajsne na podu lijepe? One metalne tipa između laminata i pločica?
    Imam to u kuhinji. Nisu lijepljene, pričvršćene su vijcima. https://www.bauhaus.hr/profili-za-pr...fil/p/20465218

  16. #316
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ove su lepljene, nigde nema vijaka.

  17. #317
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Obostrano ljepljiva traka.
    Ona spužvasta kao za ogledala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #318
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Tnx.

  19. #319
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne mogu nigdje na netu naći cijenu dvoslojnog izo stakla za ljubav božju. Zna netko?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.05.2023. at 03:21

  20. #320
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A kaj bi s tim, moraš naručiti po mjeri. https://zrcalo.hr/izo-staklo/izo-staklo-dvoslojno/

  21. #321
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Koga se zove kad se hoće staviti ili izvaditi pumpa za vodu iz bunara? Ne znam ni kaj tražit na internetu jer ne znam kak se zovu postavljači bunara.

  22. #322
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koga se zove kad se hoće staviti ili izvaditi pumpa za vodu iz bunara? Ne znam ni kaj tražit na internetu jer ne znam kak se zovu postavljači bunara.
    Zoveš obrt koji se bavi održavanjem, sanacijom i čišćenjem bunara - ovako nešto: https://www.ciscenje-bunara.com.hr/informacije/

    Tražiš u kvartu gdje je bunar ili pitaš susjede tko njima to održava. Sretno!

  23. #323

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Koga se zove kad se hoće staviti ili izvaditi pumpa za vodu iz bunara? Ne znam ni kaj tražit na internetu jer ne znam kak se zovu postavljači bunara.
    Mi smo neku jeftinu pumpu iz Pevexa stavili sami u bunar. Uz nju dobiješ upute.

  24. #324
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ova je cca 300 eura ili više koštala, ne uranja se cijela neg ide na pol, a zdenac je cca 20 m i strah me uć u njega, a ovi gore kažu da su predaleko.

  25. #325

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Nemoj da ti padne napamet ulaziti u bunar...
    Zašto riskirati zbog pumpe?
    Nazovi nekoliko firmi koje se bave time i doći će nekad... ako je to na selu, tamo ionako ne boraviš pa ti ni ne treba sada voda iz njega.

  26. #326
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne treba mi voda, kuću mislim rušat, pumpu bih prodala. Msm išla bih u bunar kad bi neko bio pored mene i kad bih imala još pojas il nekaj, al nemam.

  27. #327
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne treba mi voda, kuću mislim rušat, pumpu bih prodala. Msm išla bih u bunar kad bi neko bio pored mene i kad bih imala još pojas il nekaj, al nemam.
    Pa ponudi lokalnim majstorima koji održavaju bunare u susjedstvu, oni će je izvaditi i odma' platiti. S druge strane, pumpa i voda je zadnje čega bih se ja riješila i to tek kad bi sve ostalo bilo rasprodano ili porušeno.

  28. #328
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Tako nekako i je, sve vrednije sam prodala. Ona je ostala kao najskuplja. Kuću još ne budem rušala jer se i to plaća. Stari namještaj bum dala/prodala/u komunalno. Problem je kaj tog ima fest. To ću čekati ljeto pa ne znam... bezveze mi da stoji sve.

  29. #329
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Znam da su moji kupili pumpu u Pevecu i uz nju ide špaga kojom se pumpa zaveže i spusti u bunar, vjerojatno je jedna od ovih, ne sjećam se više: Rezultati pretrage - potopna pumpa | Pevex

    Zalljevali vrt tom vodom super je funkcioniralo za bunar kojeg godinama nitko nije dirao...

  30. #330
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno


Stranica 7 od 7 PrviPrvi ... 567

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •