Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Beta glukan ?

  1. #1
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno Beta glukan ?

    Ima li netko da je bio zadovoljan toliko hvaljenim i skupim "Beta glukanom" kojeg dr. Plečko stalno spominje?

    http://www.mojdoktor.hr/default.aspx?page=197&article=4727

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    haj
    ovako ti stvari sa glucanom stoje: jedini koji vrijedi ti je od Transferpointa, američkog proizvođača - meni ga je preporučila prijateljica čiji muž boluje od reumatoidnog artritisa i to ga je, što bi se reklo, iz groba diglo.
    on je pak to dobio po preporuci par ljudi koji su bili na kemoterapijama i koji smatraju da se ne bi izvukli bez Beta Glucana.
    naše iskustvo ti je sljedeće - moj muž je patio od užasnih alergija u proljeće, čim bi bio na otvorenom, čak i na našoj terasi, cijela glava bi mu natekla i kihao bi i šmrcao iz sekunde u sekundu, mrzio je proleće cijeli život...odlazak u šumu bi mu bio čisti horror.
    otkad pije beta glucan, nit je kihnuo nit šmrcnuo. ovo bi mu već bilo razdoblje agonije, a valjda prvi puta u životu kosi travu bez da šmrcne...ne može se načudit iz dana u dan, ni sam ne vjeruje.
    on je pio dva mjeseca 100mg dvije tablete dnevno pa sam mu ovaj mjesec ipak kupila 500mg koji pije jednu dnevno, dok traju alergije.
    naručili smo iz USA od bratića da nam kupi godišnju količinu (iako će piti samo proljeće/jesen) jer je tamo cijena 500mg za dva mjeseca $70 a ovdje u apoteci je 657,00kn, dakle doslovno duplo skuplji.
    vjeruj mi, vrijedi svake kune...svima koje znam a pate od alergija ga hvalim na sva zvona ali ljudi su skeptični...
    eto, nadam se da sam ti pomogla

  3. #3
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Hvala puno.
    Može li se davati djeci, piše li tako nešto? Ja ne bi davala, ali da znamo.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    mislim da ne, tražila sam to na njihovoj stranici (trasferpoint) ali piše da još nisu uspjeli smisliti za djecu nešto atraktivno a da se očuvaju svojstva - e, sad, što pod tim misle, tko će ga znat. mislim da bi se moglo davati djeci ukoliko su (nedajBože) ozbiljno bolesna, ali ovako mislim da ne treba.

  5. #5
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    I ja stavljam preporuka za beta 1,3 glucan.
    Moja mama ga je koristila odmah nakon operacije karcinoma dojke i tijekom zračenja. Od kad ga je počela koristiti, (2007) do danas nije imala niti prehladu. (pljuc pljuc pljuc)

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    131

    Početno

    mamma san, hvala Bogu na tome...
    inače, nadam se da ne kupujete to ovdje kod nas jer je bezobrazno i neopravdano skup :/

  7. #7
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    da, kupujemo ga ovdje.

  8. #8
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    jel tko davao djeci,dobila sam info da se beta1,3 gulcan moze davati i da je to ok,ali nigdje na netu nisam to svojim očima procitala, pa mi je malo bed na svoju ruku dati...

  9. #9
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Mi smo koristili Imunoglukan. Jednu kuru, preventivno, u trajanju 4 tjedna. 3.5 godina je onda imao. Ko i da nismo koristili.

  10. #10
    Bilbo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    41

    Početno

    Voljela bih podići temu...uzimala sam Beta Glucan radi imunog sistema i vjerujem da mi je pomogao (papa test u početku bio zastrašujući, nakon 3-mjesečne kure se sve vratilo u normalu, kuc, kuc)...sad me zanima da li se smije uzimati u trudnoći i za vrijeme dojenja? (moj gin.na žalost ne vjeruje tomu svemu, samo je zakolutao očima kad sam ga pitala)...
    A dolazi zima, već su svi prehlađeni i šmrcaju, pa bih voljela baciti se na još jednu kuru...Zna li netko smije li se uzimati Beta Glucan za vrijeme trudnoći i za vrijeme dojenja?
    Thx!

  11. #11
    Bilbo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    41

    Početno

    Bas niko ne zna? ... a idem onda surfat, a to mi uzme puno vremena...mozda nesto nadjem...

  12. #12
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Mi smo isto koristili http://www.imunoglukan.si/hr/ i to kad nam je dijete završilo dva dana na zaraznoj s dijagnozom sindroma sustavnog upalnog odgovora što će reći da je na svaku i najmanju infekciju reagirao visokom temp. i vrlo lošim općim stanjem s još hrpom simptoma, pa je u razdoblju od par mjeseci popio toliko svakojakih atb-a da već pedijatrica nije znala što bi mu dala pa ga je poslala u bolnicu da mu nešto daju intravenozno.
    To sve, naime, pričam zato jer ne znam jel od imunoglukana, ali od tada antibiotik nije pio punih 5 mjeseci. jest da je u međuvremenu bilo ljeto, nije se grijalo i operirao je treću mandulu, ali i puna 2 mjeseca (što je za njega bilo jaaaaaaaako puno) prije operacije u proljeće kad je imunitet najslabiji je već bio puno bolje, a imunoglukan smo mu između ostalog počeli davati i zato da bude zdrav za operaciju.
    Sad je eto nakon 5 mj. opet na atb-u, ali ni izbliza na onakvoj dozetini ko prije, a i simptomi su puno blaži, tako da se upravo spremamo na sljedeću dozu imunoglukana jer treba napraviti nekakvu stanku u uzimanju - ne znam točno koliko - zna li netko?

  13. #13
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    O Beta 1.3 d glukanu http://www.ljekarne-zz.hr/savjeti-fa...ta-13-d-glukan

    znam samo da se u ljekarnama dijeli neki mali propagandni letak o beta 1.3. d glukanu gdje stoji i broj telefona neke liječnice radi upita.

    Što se tiče davanje ovog lijeka djeci ili trudnicama, uvijek bih savjetovala prvo razgovor sa liječnikom.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1

    Početno

    I ja sam čuo da je Beta glukan od Transferpointa daleko najkvalitetniji pa sam ga naručio preko interneta (www.zdravljeizivot.com) za 580 kn. I u nekim ljekarnama (npr u Petrinjskoj) je cijena tu negdje

  15. #15
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Moja mama pije taj skupi originalni već nekih 6 mj u kombinaciji s uljem crnog kima (mislim). Prognoze i stanje joj je bilo koma prije g dana (nakon 15g. od primarnog karcinoma metastaze po cijelom skeletu). Još je s nama i vjerujem da je BG pomogao i sad je za svoje stanje prilično ok.
    Frendica ga pila nakon što je prošla dozu citostatika i kaže da se vrlo brzo počela bolje osjećati (nivo energije i sl.)

  16. #16
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    I ja sam ga pila (ovaj naš, skupi) jedno 4 mj. radi imuniteta i čini mi se kao da je pomogao.

  17. #17
    rousso avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    11

    Početno

    Mi doma smo svi pili Imunosal i čini nam se jako dobar. To je novi proizvod i frendica koja radi u Farmacia ljekarni mi ga je preporučila jer ga i ona koristi. Rekla mi je da je bolji od ostalih jer osim beta-glukana ima i odličan Q10 s kojim se hvali kod nas jako popularni Bayerov Supradyn, ali ima i hrpu vitamina što niti jedan drugi beta-glukan kod nas nema. Najvažnije što mi je rekla je da su ove cijene beta-glukana od 300 do 500kn nabrijane do bola jer je to nešto relativno novo kod nas pa uvoznici to besramno koriste. Za razliku od njih mislim da Imunosal nije skup, platila sam ga 150kn u ljekarni u Ilici, ali sam ga našla kasnije na netu (http://www.drogerija.hr/proizvodi/do.../imunosal/198/) na akciji za 125kn.

  18. #18
    sandy-l avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb - Jarun
    Postovi
    244

    Početno

    Ja djeci dajem Imunosal junior sirup jer mi ga je preporučila teta u ljekarni. Čini mi se da je dobar, a cjena je blizu 70 kn. Ako ga pije jedno dijete, po 5 ml dnevno, misli da je dovoljan za mjesec dana.

  19. #19
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Beta glukan 1,3 D je jedini znanstveno dokazani podizač imuniteta, za razliku od svih tih ostalih kojekakvih čudotvornih preparata. Imunoahhc i betaglukan su jedno te isto (mislim da imunoahhc samo ima nešto slabije djelovanje i jeftiniji je).

  20. #20
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Moji su pili Imuunosal sirup za djecu, a ja tablete,nisam pokupila niti jednu virozu ove godine, od inače očekivanih 6-7! A niti u školi /vrtiću nismo izostali...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    59

    Početno

    Moze li mi neko objasniti na koji nacin beta glucan djeluje na imunitet?

  22. #22
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    pripremam se kupiti taj imunosal junior sirup, ali više ni sama ne znam. naime moja je curica pila immun 44 kojeg nam je dr preporučila jer je on kao najbolji od tih sirupa za imunitet, ali mi ništa nismo bolje jer je i dalje svaki virus njezin a mi smo lakši svakih 20-ak dana 150 kn.
    pa sada ne znam da li uopće da joj kupim taj imunosal sirup. inače hranimo se skroz prirodno, pije puno čaja voća, svježeg povrća a i dalje je boležljiva

  23. #23
    rousso avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    11

    Početno

    150 kuna je stvarno puno, pogotovo ako ne pomaže. Imunosal sirup ti je 69 kn, pa možete barem probati, a da ne bankorotirate

  24. #24
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    pronašla sam imunosal sirup na netu na sniženju za 47 kn, tako da sam naručila, pa nije puno i probati ćemo i nadam se da će koristiti

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Citiraj Ibrahim prvotno napisa Vidi poruku
    Moze li mi neko objasniti na koji nacin beta glucan djeluje na imunitet?
    Beta-glukan je u prirodi sastavni dio bakterija, kvasaca, žitarica i mnogih jestivih gljiva. Beta-glukan koji je sadržan u Imunoglukanu dolazi u tanko crijevo, gdje se veže za stanice imunološkoga sustava. One prepoznaju beta-glukan kao strano tijelo i tako aktiviraju čitav imunološki sustav. Beta-glukan se iz tijela izlučuje nepromijenjen i ne uzrokuje nuspojave.

    http://www.imunoglukan.si/hr/cesto-postavljena-pitanja/

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Kod uporabe beta glucana prilikom kemoterapije bolje je uzimati čisti beta glucan jer pojedini b vitamini ometaju djelovanje nekih lijekova u kemoterapiji. Uz to se može uzimati vitamin c s dodatkom sastojaka iz kore citrusa. Kako me očekuje kemoterapija provjerila sam na netu i to je sve što se preporuča bez zadrške. Vidi na cancer.org ili chemotherapy breast supplement.
    Pozdrav svima.

  27. #27
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    Citiraj Bilbo prvotno napisa Vidi poruku
    Voljela bih podići temu...uzimala sam Beta Glucan radi imunog sistema i vjerujem da mi je pomogao (papa test u početku bio zastrašujući, nakon 3-mjesečne kure se sve vratilo u normalu, kuc, kuc)...sad me zanima da li se smije uzimati u trudnoći i za vrijeme dojenja? (moj gin.na žalost ne vjeruje tomu svemu, samo je zakolutao očima kad sam ga pitala)...
    A dolazi zima, već su svi prehlađeni i šmrcaju, pa bih voljela baciti se na još jednu kuru...Zna li netko smije li se uzimati Beta Glucan za vrijeme trudnoći i za vrijeme dojenja?
    Thx!

    evo za info, budući sam ga ja htjela piti radi dolazećih alergija, nazvala sam njihov centar i potvrdili su mi da se NE SMIJE u trudnoći koristiti!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb centar
    Postovi
    5

    Početno

    u bio terri su mi preporučili dozu od 250mg dnevno beta glucana, za mog peseka od 30kg. 260kn. možda ima tumor pesek i borimo se, ali i ovako je bolje, davala sam mu crni kim, zelenu glinu, srebrnu vodu i neke vitamine.
    tamo je bio jedan čovijek koji je napisao knjigu (zaboravila sam koju jer sam jako zmotana bila, teško mi je razdoblje) o prirodniom liječenju, imaju je valjda i u ponudi. apotekarica je bila zapanjena kako imam sreću što sam došla tamo u 19:40 kad je i on bio. jako pametan i samozatajan čovijek.
    tako su jednom peseku bolesnom od 14god produžili život za još 2god.
    govorim ovo jer se životinje doziraju kao djeca.
    ali najvažnije je za sve nas da nismo pod stresom, svađom itd. jer to jako utječe na djecu i čak životinje....kome je dijagnosticiran tumor, mora promjeniti način života, mora to shvatiti, a ne primiti na znanje. potpuna promjena na dobro i ljubav, veselje malim stvarima.. nikako se svaditi i biti nezadovoljan, depresivan, svi možemo biti zadovoljni, samo treba malo snage za promjene

  29. #29
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Samo da se osvrnem na svoj prijašnji post. Kopila sam imunosal i pokazalo nam se da nam je dobro, eto jeli to zbog sirupa..... nadam se da je jer ćemo opet pred početk šk.god. kopiti i nadati se da će sve proći super

  30. #30
    ivez051 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    RIJEKA
    Postovi
    205

    Početno

    Da podignem temu: da li netko ima iskustva sa Acti-glucanom koji se proizvodi u Slovačkoj, prodaje se u boci u obliku nekakve kašice?Drago Plečko ga prodaje na svojoj web-stranici?

  31. #31
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Kupila sam beta glukan, platila ga oko 600 kn. Čim sam završila kuru od mjesec dana, prvo sam dobila herpes zoster, a onda mononukleozu. U životu toliko nisam bila bolesna, sve je trajalo mučna tri mjeseca, bilo je ljeto, ja kurim 39 i temp. ne pada, ma živi užas. Bolje da sam si kupila komad robe, bilo bi više koristi. Toliko o utjecaju na imunitet. Na nekom sam forumu čitala isto temu vezanu za beta glukan i neko je pisao kako mu je doktor rekao da ne baca novce, neka kupi svježi kvasac i svaki dan pocucla komadić. Isti efekt. Najveće povjerenje imam u matičnu mliječ za koju isto znam da nije svemoguća.

  32. #32
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Eto, pronasla sam ovu temu jer mi je munitet malo pao pa sam kupila kapsule koje, pored svega sadrze beta glukan. Kako nisam nikad za njega cula isla sam surfati. Ocito sam dobro prosla jer sam ga platila oko 27 kn

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •