Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 249

Tema: odmrzavanje jajnih stanica

  1. #51
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Citiraj romanica prvotno napisa Vidi poruku
    Beta je 2,41 tj.ništa
    Slijedeći put će ti sigurno biti dobitno. Idemo dalje... Jel mi možeš reći kod kojeg si dr.? Ja sam kod A. Do slijedeće stimulacije će se već embriji moći zamrzavati

  2. #52

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    Ja sam kod dr. L.Kak to misliš da se budu mogli zamrzavati ?

  3. #53
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Citiraj romanica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam kod dr. L.Kak to misliš da se budu mogli zamrzavati ?
    Nadam se... Think pink

  4. #54
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    romanica zao mi je,drzim fige sljedeci put ce bit uspjesan

  5. #55
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    romanica, baš sam se nadala da ćeš uspjeti, žao mi je

    i ja se nadam da će se zakon promijeniti i da nećemo trebati toliko nade ulagati u nešto s tako malim postotkom uspješnosti (a opet se svi nadamo)

    molim te, ne zaboravi ispuniti upitnik (iz mog potpisa), trebat će nam ove neovisne statistike sad kad ministarstvo objavi svoje (uljepšane)

  6. #56
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    ajme Romanica baš mi je žao
    Bila sam puna nade kad si javila da ti je test pozitivan, ali ipak je bila bar biokemijska, jer bi beta bila 0. I to je neka nada da će idući put biti sigurno pozitivno.
    Imaš li planove za dalje?
    Čim prije u pogon i držim fige da slijedeći bude dobitan

  7. #57

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    naravno, čim prije dalje.Rekao mi je dr.kad dobijem mengu da mu se javim pa ću vidjeti što i kako dalje.Nema odustajanja

  8. #58

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj vesnare prvotno napisa Vidi poruku
    ali ipak je bila bar biokemijska, jer bi beta bila 0.
    Beta manja od 5 ne oznacava trudnocu, nego je to negativna beta.

  9. #59
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    romanice baš mi je žao
    aje molim te sad se upiši na listu onako kako sam ja to napravila na prethodnoj stranici i malo opiši postupak, spremam to za neke statistike...

  10. #60
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    cure danas bila na folikulometriji,sutra je odmrzavanje za dva dana moram zvat lab ako se uopce sta oplodilo...drzite mi fige!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    barbyRI drzim fige i navijam da nam budes prva Rijecka trudnica iz postupka s odmrznutim JS!

  12. #62
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    barbyRI i ja držim fige, nadam se da ćeš biti bolje sreće nego ja~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  13. #63
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    tnx cure!
    evo odnjela ja plivace u lab,neka bude dobar tulum!!!!!!
    u petak moram zvat lab da vidim jel se sta izdesavalo pa mozda za vikend transfer...

  14. #64
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Evo topica od ingoline i njenog iskustva, to je na Odbrojavanju, pa da se nađe i ovdje. Savjet od Aurore*, možda pametan, je da se ipak u tom IVF-u di se ide na odmrzavanje js, čisto da se malo poveća šansa da će se doći do embrija, proba iskoristiti ona ipak svježa js koja nastaje u tom ciklusu (da se ima svježa punkcija), ako žena ima ovulatoran ciklus:

    "Igolina1 prvotno napisa
    imala sam 16 js, od toga 13 zrelih, oplodili su 3, vratili 1 embrij, 10 js su nam zamrznuli. nije se primilo pa smo prošli tjedan išli na odmrzavanje, odmrznuli su 6 js (iako su nam rekli da odmrzavaju najviše 3 u jednom postupku), 3 su preživjele odmrzavanje, samo se jedna podijelila nakon oplodnje ali je stala tak da opet nije bilo ništa. sutra idemo na dogovor za dalje.
    mi smo odlučili ne ići više na zamrznute js, nije vrijedno živaca i vremena koje potrošimo tamo svaki drugi dan dok čekamo na red po dva sata, radije ćemo ići na stimulirane postupke svakih 6 ili više mjeseci ako treba.
    trenutno smo jako razočarani tak da nam se činilo da je najbolje tako...možda se predomislimo..."

  15. #65
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    curke ima svjetla na kraju tunela... čula sam da su u ri danas bila dva kriotransfera, tj dva transfera embrija od odmrznutih js,
    ipak ima nade, iako male ali vjerojatno će biti sve više i više kako prolazi vrijeme (naše dragocjeno vrijeme nažalost) jer je to ipak
    novost kod nas.

  16. #66
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Igolina ne mogu se složiti s tobom da ima svjetla na kraju tunela, barem što se tiče odmrzavanja js.
    Jel tebi i meni to nešto znači? Nismo uspjele doći do transfera pa kad čujem da je neka klinika imala 2 uspješna odmrzavanja js to me baš nikako ne zadovoljava jer je to i dalje eksperimentalna metoda a ne praksa. I iskreno ne vjerujem da će toga biti sve više jer eto na forumu za sada imamo jako malo slučajeva gdje je došlo do transfera (ja znam 1) nakon odmrzavanja js.
    Praksa je zamrzavanje zametaka a to nam naš zakon uskraćuje i toga svi moramo biti svjesni.

  17. #67
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    mene je to malo ohrabrilo ipak, bez obzira na prvi neuspjeh

  18. #68
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    sad se pak ne nadam nicemu.....
    Posljednje uređivanje od barbyRI : 21.04.2010. at 22:57

  19. #69
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    barbyRI, nije loše nadati se, ali je bit čemu se nadati. U našem slučaju moramo se nadati da bi možda mogli imati sreće i to je sve. Bitno je biti svjestan da je zakon loš i da da zamrzavanje js nije standardna metoda koja donosi dobre rezultate. Smješno je zatvarati oči pred tim i maštati o nekom ubrzanom napretku ove metode, jer bi u protivnom i druge zemlje to koristile kao standard.

  20. #70
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    Praksa je zamrzavanje zametaka a to nam naš zakon uskraćuje i toga svi moramo biti svjesni.[/QUOTE]

    vjeruj mi da sam bolno svjesna toga da je zakon loš i što nam uskraćuje ali u nemogućnosti da idemo vani na mpo moramo ovdje učiniti sve, što je u našoj mogućnosti s obzirom na ograničenja zakona, da dobijemo našu mrvicu.

  21. #71
    alma_itd avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    1,024

    Početno

    Citiraj Igolina1 prvotno napisa Vidi poruku
    Praksa je zamrzavanje zametaka a to nam naš zakon uskraćuje i toga svi moramo biti svjesni.
    vjeruj mi da sam bolno svjesna toga da je zakon loš i što nam uskraćuje ali u nemogućnosti da idemo vani na mpo moramo ovdje učiniti sve, što je u našoj mogućnosti s obzirom na ograničenja zakona, da dobijemo našu mrvicu.[/QUOTE]

    Meni su zamrznuli jedan embrij...Beta je 18 12dnt,ja krvarim vec 3 dana a idem ponovo vaditi betu za 2 dana.Ako bude negativno trebam piti neku terapiju i pripremati se za novi transfer ako embrij naravno prezivi odmrzavanje.Ima li neko iskustva sa tim.Ja cisto sumnjam da ce prezivjeti,ali eto.Mislim da bih radije isla ponovo na stimulaciju,nego da mi ovo racunaju kao pokusaj,a male su sanse.

  22. #72
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj Marnie prvotno napisa Vidi poruku
    Smješno je zatvarati oči pred tim i maštati o nekom ubrzanom napretku ove metode, jer bi u protivnom i druge zemlje to koristile kao standard.
    nažalost i toga sam svjesna i nisam mislila na to, nego na činjenicu da naši biolozi to nisu radili do sada, pa vjerujem da velikim dijelom i o njima ovisi uspjeh odmrzavanja i oplodnje, a postupak je bitno drugačiji nego kod odmrzavanja embrija.

  23. #73
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj alma_itd prvotno napisa Vidi poruku
    vjeruj mi da sam bolno svjesna toga da je zakon loš i što nam uskraćuje ali u nemogućnosti da idemo vani na mpo moramo ovdje učiniti sve, što je u našoj mogućnosti s obzirom na ograničenja zakona, da dobijemo našu mrvicu.
    Meni su zamrznuli jedan embrij...Beta je 18 12dnt,ja krvarim vec 3 dana a idem ponovo vaditi betu za 2 dana.Ako bude negativno trebam piti neku terapiju i pripremati se za novi transfer ako embrij naravno prezivi odmrzavanje.Ima li neko iskustva sa tim.Ja cisto sumnjam da ce prezivjeti,ali eto.Mislim da bih radije isla ponovo na stimulaciju,nego da mi ovo racunaju kao pokusaj,a male su sanse.[/QUOTE]

    alma_itd gdje si u postupku?

  24. #74
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Igolina1, ne ovisi to toliko o biolozima, nego je to jednostavno, u svijetu, još uvijek, svugdje, s fantastičnim biolozima i svemirskim laboratorijskim uvjetima, relativno neuspješna stvar, kad se usporedi s lakoćom zamrzavanja-odmrzavanja embrija, zamrzavanja-odmrzavanja sperme. Radi se o tome da su jajne stanice najveće u tijelu, pune vode, i teško podnose odmrzavanje-zamrzavanje. I to ne može neko učenje, praksiranje, vješta ruka biologa, zaobić jer nisu ni oni miracle-workeri, mogu se možda malo ispraksirat, ali to ne znači da će sad to odmrzavanje-zamrzavanje nešto bit bitno uspješnije, po mom razumijevanju.

    Zato to ne radi nitko tko ne mora, bilo zbog katastrofalnog zakona, bilo zbog katastrofalne situacije (pacijentica oboljela od raka) - to Slovenci, primjerice, nude samo kao zadnje, zadnje sredstvo mladim ženama oboljelima od raka koje će proći kemoterapiju i time oštetit reproduktivno zdravlje itd. U Mariboru, u sklopu IVF postupka, to se uopće ne nudi jer je relativno besmisleno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.04.2010. at 10:04

  25. #75
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    samo hoću reći da me ohrabrilo to što se nešto dešava i na tom polju, neki pomaci na bolje, nemam para da idem u sloveniju pa sam osuđena na zamrzavanje mojih js i šansu od tek 1-3% izgleda za oplodnju . znam da je zakon loš, nisam ni rekla da je dobar, znam da nitko vani to ne radi, nisam to ni tvrdila, znam ograničenja takvog zakona. ali dok se ne promijeni i ovakvi mali pomaci će mi davati nade za dalje.

  26. #76
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku

    alma_itd gdje si u postupku?
    ako sam ja dobro pobrala Alma se liječi u Belgiji

  27. #77
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Eh draga Igolina, mi se svi nadamo s tobom da ce ti bit uspjesno... i jasno mi je da ljudi nemaju novaca za ici van. MM i ja smo svu svoju ustedjevinu potrosili na postupke, a drugi ljudi dignu i hipoteku na kucu ili unovce stednju za mirovinu, samo da mogu pokusat... surovo je to

    hocu ti samo reci, da je pitanje sto je bolje - imas li vremena koje mozes trosit na zamrznute postupke s j.s.? Ako da i ako ti to ne smeta, onda sve ok, jer je i mala sansa bolja od nikakve. Ali ako ti to oduzava liječenje jer umjesto u stimulirane ides u odmrzavanje j.s. - e onda to već impaktira koliko dugo čekaš do trudnoće. Jer ti je sansa u svjezem postupku ipak puno veca od sanse s odmrznutim j.s.

    Čak i prirodni IVF vjerojatno ima sličan postotak uspjeha kao odmrzavanje j.s. Kuzim da se oni moraju uvjezbat, ali eto sa stanovista pacijenta to nije optimalni tretman, cak ni po novom zakonu (jer je onda uspjesnije ici u ponovni svjezi pokusaj).

  28. #78
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa Vidi poruku

    Čak i prirodni IVF vjerojatno ima sličan postotak uspjeha kao odmrzavanje j.s. Kuzim da se oni moraju uvjezbat, ali eto sa stanovista pacijenta to nije optimalni tretman, cak ni po novom zakonu (jer je onda uspjesnije ici u ponovni svjezi pokusaj).
    Potpisujem ovo. I ja bih procijenila da ti se više isplati ići u prirodne IVF-ove (kod nas), nego u transfere s odmrznutim jajnim stanicama, to smo ti pokušale reći, koliko god je, pretpostavljam, emotivno izazovno "odbacit te već dobivene js".

    Idealno bi ti bilo ispregovarat s doktorom da kad budeš išla po smrznutu js, da ti ispunktira i ovu svježu, koja nastaje u prirpdnom ciklusu, jer s njom ćeš imat, rekla bih, skoro pa duplo veće šanse (barem tipa do 5%, prije je to bilo 5-8% za prirodni IVF, recimo na VV-u) doći do OK embrija, nego s tim odrmznutima, pa je vuk sit (oni uče kako se to radi) i koza cijela (ti imaš neki benefit od toga), onako, grubo rečeno.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 22.04.2010. at 17:31

  29. #79
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Jedino, ne znam koliko je ta stvar izvediva vis-a-vis troškova i komplikacije procesa u labu, jer je i ovo odmrzavnaje-zamrzavanje js navodno preskupa stvar, radi se onako... zbog političkih razloga novog zakona, inače se, po zdravom razumu, ne bi niti radilo.

  30. #80
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    evo bez obzira na to kakav bi zakon trebao biti, kakvi su zakoni drugih zemalja, kakav će biti možda za par godina mi smo dogovorili još jedan kriotransfer za 5. mj, a slijedeći stimulirani je u 7. mj... nije tako daleko.

  31. #81
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    jutros zvala lab,od 3 js dvije nisu uspjeli odmrznut,jedna je bila kao kvalitetna ali se jutros stala razvijat,i nis od svega,propalo....

  32. #82
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    barbyRi baš mi je žao . ma to je ono što sam ja gore rekla, za kriotransfer možemo se samo nadati da ćemo imati sreće i ništa drugo...

  33. #83
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    a sumnjala sam nekako ja,rekla sam odmah nis od toga i dr isto a on je rekao ma ajmo probat nemamo sta izgubit.jos kad sam citala da u svijetu je samo 1200 beba rodjeno iz zamrznutih...koja brojka....

  34. #84
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    BarbyRI znam da ti je to gore nego da si došla do bete pa ništa - drži se. Šaljem ti jedan virtualni zagrljaj

  35. #85
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    tnx cure!

  36. #86
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Javljam da sam dogovorila ovaj ciklus sa smrznutim js.
    Prvi UZV 11. dc, jer je to petak 07.05.

  37. #87
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Dakle - sve tri su preživjele odmrzavanje - ali jedna je ostala nezrela, kao što je i bila, a jedna je bila morfološki loša, treća koja je bila odlična takva je i ostala i oplodila se.
    Vjerojatno neću ući u statistiku ako mi uspije budući sam imala punkciju i prirodne js, koja se također oplodila, tako da mi sutra varaćaju jednu smrznutu i jednu iz prirodnog ciklusa.
    Dakle za nekih 14 dana i kusur javljam rezultat...

  38. #88
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    vesnare bravoooo!

    držim fige da se ulove mrve, bilo koja ili obje!!!


  39. #89
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Evo posta, ne tiče se usko zamrzavanja i pohrane js, ali pokazuje koji je problem neoplodnje više od 3 js i problem hiperstimulacije koji nije nužno, kako sad se nastoji percepcijski skrenuti, vezano za stari zakon, tj. problem nemogućnosti individualiziranog liječenja, nadam se da se Jim sa SD-a neće ljutiti što ga ovdje kopiram:

    "Evo me,izvukla se iz mrtvih . Imala sam more folikula pa su mi rekli da ne pijem tablete već da ću dobiti opću anesteziju. Kada sam došla kažu nema boce s kisikom i ništa od anest.,a ja nisam ni popila tab.
    ...stisni zube i ajmo. Mislila sam da ću umrijeti, a uboda je bilo najmanje 6. Neopisiva bol, ne bi to poželjela nikome.
    Ja zaista mogu trpjeti bol ali ovaj puta sam jaukala na glas.
    30ak jajnih stanica sa samo jednog jajnika (možete misliti koliko je onda bilo folikula), drugi jajnik nisu mogli punktirati jer se uklještio uz maternicu.
    2 dana nisam mogla nogu pomaknuti od bola,užasno iskustvo i sad kad se sjetim da će toliki "višak" js pobacati dođe mi da uzmem onu iglu za punkciju i da izbodem nekog. "
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.05.2010. at 11:22

  40. #90
    hanumica fata avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Berlin
    Postovi
    389

    Početno

    jao ovo je strahota citati
    ko bi se naljutio na ovu zenu da uzme iglu u ruke i sprovede sto je rekla
    Posljednje uređivanje od hanumica fata : 18.05.2010. at 19:36

  41. #91
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    bas tako ,strahota je citat a kamo li dozivit......

  42. #92
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Na Simunicevoj prezentaciji na Plitvicama mogle su se procitati statistike o odmrzavanju j.s. u Hrvatskoj: evo slika slajdova: prezentaciju koja je prikazana na 1. Kongresu medicinske oplodnje na Plitvicama 15. svibnja 2010

    54 odmrzavanja
    158 j.s. za odmrzavanja
    89 se uspjelo oploditi
    64 zametaka za transfer
    33 transfera
    8 trudnoća
    2 spontana

    što znači: postotak uspjeha po transferu: 24.2%
    postotak uspjeha po odmrzavanju: 8/54 = 15%
    postotak održanih trudnoća po započetom postupku 6/54 = 11%

    dok je postotak uspjeha po transferu u svježem stimuliranom ciklusu za žene ispod 40 god. oko 30% (a isto toliko je i za zamrznute zametke)

  43. #93
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Evo još jedne hiperstimulacije iz Vinogradske (na 2 gonala dnevno - to je a propos Vrčićeve izjave o tome kako oni spašavaju živote slabim stimulacijama):

    Evo tek me sad otpustilo iz bolnice. Svašta sam doživila na tom prokletom odjelu ginekologije, bolje da vam i ne pričam. O Kuni nikad nisam ni imala neko mišljenje al sad imam još i gore...Ali dr Tomić je fenomenalan doktor i fenomenalan čovjek. Sve pohvale njemu i sestrama Ani i Marini, one su naši anđeli čuvari. Obje idu na IVF ako niste znale, marina je nedavno i izgubila bebu. Divne su. Ne dao vam bog ikad ležat na ginekologiji 2 u prizemlju. Sestre su katastrofa, higijena nula bodova, wc se ne čisti po nekoliko dana. Ako te šta boli ovisiš o cimericama, osim ako one nisu u gorem stanju nego ti. A hrana-mila majko, doslovno izgladnjivanje. Ako pitaš još-NE DAJU! Na kraju su mi još tili naplatit bolničko liječenje iako se radi o sterilitetu, jedna sestra je vikala na mene da moram platit iako su mi u računovodstvu i kod nas na 5. katu rekli da ne moram. Vikala je na mene a znala je da sam bila na transferu. Spasila me naša sestra Ana. U ponediljak kad su me zaprimili sa dijagnozom hiperstimulacije bilo je upitno hoću li uopće moć ići na et. Imala sam samo 3 js, večina folikula su bili premali i nezreli. od te tri oplodile su se dvi, a u utorak je prezivio amo jedan embrij. Bila sam van sebe, toliko muke i tooliko inekcija a dobijem jedan embrij. Međutim, u srijedu se Tomić izborio da mi ipak bude transfer(Kuna je imao fix ideju da ćemo čekat blasticu do petka) Embrij je bio osmostanični, nikad bolji, obično mi treći dan bude četverostanični što znači da je zaostajao u razvoju. Vratili su mi ga jučer i ostala sam do danas ležat u bolnici. Sad čekanje....tomić mi je reko da mirujem ali da ostanem u Zg jer su mi jajnici dosta povečani i iimam vodu u abdomenu, pa da mi se ne bi još pogoršalo stanje. Ipak, kažu da hiperstimulacija pogoduje trudnoći pa ćemo vidit....Drage moje, bolilo me da san sve zvizde vidila, a trbuh napuhan i tvrd, ništa nisam mogla obuć na sebe...I to od samo dvi ampule gonala dnevno...Sad mi je bolje al najlakše mi je kad ležim. Eto...

  44. #94
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Curke iza mene je jedan neuspješni stim.ivf. Imam 8 zamrznutih js pa me zanima da li se isto pauzira neko vrijeme ili se može ići odmah i kako je s onima koje imaju anovlatorne cikluse?

  45. #95
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    e moja jim opet smo ti i ja u istoj situaciji, osim što nam je i dijagnoza ista, meni ti je nakon neuspjelog ivf-a zakazan kriotransfer za 3 mj, znači u 12. mj za 3. mj. tada sam isto bila na klomifenu da bi ovulirala, i dobila sam štopericu da bi bili sigurni da je folikul (bila su dva) pukao i da mogu napraviti transfer, ali se nama nisu razvijale odmrznute i oplođene stanice pa do transfera nije ni došlo. mi imamo još 4 zamrznute pa ovaj mjesec krećemo u još jedan kriotransfer.

  46. #96
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Jim ja sam u Vinogradskoj trebala ići odmah sljedeći ciklus ali mi je endometrij bio pretanak pa smo jedan ciklus preskočili i drugi išli na odmrzavanje.
    Ali ni ja nisam došla do transfera jer od 5js 2 su se odmrznule ali se nisu oplodile.
    Sretno!!!!

  47. #97
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Citiraj Jim prvotno napisa Vidi poruku
    Curke iza mene je jedan neuspješni stim.ivf. Imam 8 zamrznutih js pa me zanima da li se isto pauzira neko vrijeme ili se može ići odmah i kako je s onima koje imaju anovlatorne cikluse?
    I ja sam htjela ići odmah, ali smo pauzirali jedan mjesec i odmrznute su preživjele i odlična js je i oplođena.
    Držim ti fige!

  48. #98
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Jučer sam razgovarala sa dr.B i rekao je da odmah nakon menstruacije počinjemo sa folikulometrijom i sada svaki mjesec do jeseni radimo na vraćanju smrznutih js (imam 3+3+2) a onda opet idemo u stimulirani. Jeeeeee
    Bitno je da se krećemo!
    vesnare - baš me zanima rezultat kod tebe,javi se !!
    Posljednje uređivanje od Jim : 01.06.2010. at 09:33

  49. #99
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Citiraj Jim prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam razgovarala sa dr.B i rekao je da odmah nakon menstruacije počinjemo sa folikulometrijom i sada svaki mjesec do jeseni radimo na vraćanju smrznutih js (imam 3+3+2) a onda opet idemo u stimulirani. Jeeeeee
    Bitno je da se krećemo!
    vesnare - baš me zanima rezultat kod tebe,javi se !!
    Mislila sam da si vidjela moj potpis da nije uspjelo... No htjela sam ti napisati da je pozitivno što su preživjele odmrzavanje, čak i nezrela i morfološki loša su preživjele. Imala sam i jednu js iz prirodnog ciklusa. Obje se oplodile, no nažalost ništa.
    Međutim, moj A. je bio smrzlić - oplođena blastica odlične kvalitete i vidi ga sada koliki je
    Samo naprijed Jim - držim fige!

  50. #100
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    vesnare - ma svi mi znamo da je uspjeh sa smrznutim js vrlo vrlo malen. Osobno ništa ne očekujem od takvih postupaka, idem na njih samo kako bi potrošila te smrznute js koje su mi ostale i kako bi mogla ići u novi stim.postupak.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •