Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 249

Tema: odmrzavanje jajnih stanica

  1. #101
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Cure da li se koja priprema za postupak sa smrznutim js ?
    Da li se i taj postupak ubraja u onih 6 besplatnih pokušaja ?
    Ako želimo sami platiti plaćamo li samo lijekove ili plaćamo sve (npr.spermiogram, transfer i sl.)?

  2. #102
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ne ubraja se u 6 besplatnih pokušaja (broje se samo postupci u kojima se koriste gonali ili menopuri)
    postoji li uopće opcija da se postupak plaća u državnoj bolnici? imala sam dojam da na VV ne možeš platiti postupak čak i da to želiš
    (lijekove možeš platiti sama; nisam sigurna koja su im pravila oko toga)

  3. #103
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa Vidi poruku
    Ne ubraja se u 6 besplatnih pokušaja (broje se samo postupci u kojima se koriste gonali ili menopuri)
    da, tako su i meni rekli da se ne ubraja, jer sam samo na klomifenu, ne znam da li i druge cure dobiju neku stimulaciju, kod mene je problem što bez klomifena ni nemam ovulaciju, ili je jako, jako kasno u ciklusu, pa pijem klomiće 3-7 dan, ovuliram negdje 17. dc i onda oni odmrzavaju js i oplođuju.
    Dosad nismo došli do transfera, ali se nadamo da će možda ovaj put biti uspješan.

  4. #104
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Igolina1 - kod mene je siti slučaj, bez stimulacije nema ni ovulacije. Znači moj postupak sa smrzlićima bi mogao biti sličan tvome.

  5. #105
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    vjerovatno da, sve isto kao i kod stimulacije, klomići 3-7 dan, folikulometrije i kad folikuli koje ćeš imati puknu onda odmrzavaju tvoje js i oplođuju ih, drugi dan ili za dva dana zoveš lab da vidiš jel su uspjeli odmrznuti i oploditi js.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Molim iskusnije da mi odgovore... koliko se inače čeka na kriotransfer ako prvi IVF odmah nakon punkcije nije uspio?? I da li se se UVIJEK iskoristii i ona jedna jj koja prirodno dođe u tovm ciklusu? Da li se ona punkcijom vadi van ili se napravi inseminacija sa tom prirodnom jj ??
    Imala sam jučer punkciju, 10jj... valjda su bili toliko pametni pa 3 oplodili a višak zamrznuli... nisu me ništa pitali o tome....

    Unaprijed se zahvaljujem!!

  7. #107
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    draga mravak sigurno su ti zamrznuli višak stanica, ne brini, a za eventualni kriotransfer, za koji sam sigurna da ti neće trebati, ćeš čekati vjerojatno 2-3 mj, mi smo nakon ivf-a u 12. mj išli na kriotransfer u 3. mj. što se tiče folikula koje ćeš imati u ciklusu u kojem ideš na kriotrasnfer nažalost neće ih punktirati niti raditi inseminaciju, pustit će ih da puknu i odmah krenuti odmrzavati tvoje js.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Hvala na odgovoru !

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    475

    Početno

    Pitanje. Kad vam smrznu jajašca dal vam smrzavaju i spermiće ili ih donosite tek kad odmrznu jajašca? Na jednom drugom forumu cura sa CITO-a tvrdi da joj je dr u petak reko da dođe danas na transfer, a nije uopće nosile spermu, niti je znala koliko jajnih stanica ima zamrznuto,niti je trebala vati da vidi jel se šta opodilo(sa navodno zamrznutom spermom), ono malo mi je čudno sve to. Kako dr može bit siguran da će bit transfera a nije ni odmrznuo js...Jel moguće da krše zakon i da su imali embrije?

  10. #110

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    179

    Početno

    Kinki, da smrzavaju spermu ODVOJENO od jajne stanice, i to iz razloga: loših spermiograma. Znalo se dogadjati da na dan punkcije (a nakon donesenog Zakona na dan transfera) kod M-ova ne bude dovoljno spermica... Trenutno meni bliske dvije osobe su na Citu, cekaju punkciju, a njihovi muzici su vec ostavili spermu.

  11. #111
    Denny avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,668

    Početno

    Potpisujem gugi32 i ne vidim ništa loše u zamrzavanju sperme, to je jednostavno metoda rada koju su oni odabrali (isto kao i kad su uveli Femaru umjesto Klomifena, svi su se čudili). Njihova najveća prednost je vrhunska oprema koju non-stop nadopunjavaju novim uređajima i koja im omogućava bolje preživljavanje odmrznutih oocita i bolju procjenu kvalitete samih stanica. I da, uvjek kažu koliko je stanica zamrznuto.
    A što se kršenja zakona tiće, pogledaj malo i druge bolnice gdje bacaju višak stanica ili vraćaju sva tri embrija bez ženinog znanja!

  12. #112
    Sanjička avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Zagreb-Dubrava
    Postovi
    163

    Početno

    Eto i mene ovdje.Puna sam neznanja sto se tice odmrzavanja js i ciklusa!!!!
    Ja imam 5 smrznutih js.Iz mog potpisa se vidi da su prosla vec 2 ciklusa u kojima mi nisu vracali jer ciklus nije bio zadovoljavajuc.S time da nisam primala nikakve lijekove.Endometrij mi je pretanak.Sta sad da radim?Zar moram ja pitati svog dr.-a da mi da neke lijekove da se ciklus popravi?Ugl. u 8. mj. moram doci na dogovor za dalje.
    I zanima me da li netko zna kolike su sanse sa tim odmrznutim js?!
    Hvala puno,unaprijed

  13. #113
    bubi33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    ni tu ni tamo
    Postovi
    102

    Početno

    Kinki, bila sam prije pola godine na Citu i moj postupak je tekao upravo onako kako je gugi32 napisala.
    Ja bih iskreno volila da oni krse zakon-vjerojatno bih i ja i dosta vise zena ovdje vec bile trudnice, ali moje iskustvo je da se ipak radi po debilnom zakonu.
    Moje stanice su odledilli, nijedna se nije oplodila, nije bilo transfera...

  14. #114
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Danas sam bila na punkciji 1 folikula u prirodnom ciklusu a prije transfera embrija od zamrznutih oocita. Na pitanje da li će mi oploditi tu jednu js koja je punktirana dobila sam odgovor da ne smije dok se ne potroše sve zamrznute oocite. Navodno tako piše u Zakonu. Zna li netko nešto više?

  15. #115
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    U zakonu NISTA ne pise da se smiju ili ne smiju koristiti prvo zamrznute jajne stanice. Koristenje j.s. iz prirodnog ciklusa zajedno s odmrz. j.s. ne bi bilo uopce problematicno - da se ne radi o poboljsavanju statistika trudnoca iz zamrznutih j.s. Koristiti i jajnu stanicu iz prirodnog ciklusa uz odmrznute j.s. bi vjerojatno udvostrucilo stopu uspjeha tog postupka. Posto je Simunic izjavio da se takve stvari (istovremeno koristenje svjezih i odmrz. j.s.) ne rade, a njegova rijec je zakon, to se stvarno i ne radi (u drzavnim bolnicama). Radi se u Citu.

    Ali bar ti ne bi smjeli mazati oci i reci da to stoji u zakonu. U zakonu se pohranjivanje jajnih stanica spominje tocno triput: 1. put je definicija; 2. put u članku 15 gdje se kaže da je preostale j.s. mogu pohraniti, i 3. put u Članku 32 u kojem se kaže da je pohranjivanje j.s. na listi postupaka za koje zdravstvena ustanova traži odobrenje od ministra. Zakon o medicinskoj oplodnji cijeli tekst zakona. Problem u Hrvatskoj je sto se zakon interpretira proizvoljno, i puno strože od onoga što je već najstroža odredba u Europi (3 j.s.). A tako ce i ostati dok se pacijenti ne pobune i organiziraju A za to je potrebno da se svi pacijenti angažiraju.

  16. #116
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Odnosno, da se ispravim, oko jedine implikacije zakona u ovom slučaju: Pošto se smiju oploditi najviše 3 j.s. po postupku, korištenje svježe j.s. znači da se ne koristi jedna odmrznuta j.s.. Odnosno mogu se koristiti 1 svježa i 2 odmrz. ili 3 odmrznute j.s.. Jedino to ograničenje na 3 j.s. stoji u zakonu. Ali svježa j.s. ima veći postotak uspjeha od odmrznute, i ako se dobije svježa j.s. za pacijenta bi bilo bolje koristiti tu j.s. - pogotovo kod mladih žena, kod kojih je i uspjeh prirodnih postupaka bolji od prosjeka.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj gala1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam bila na punkciji 1 folikula u prirodnom ciklusu a prije transfera embrija od zamrznutih oocita. Na pitanje da li će mi oploditi tu jednu js koja je punktirana dobila sam odgovor da ne smije dok se ne potroše sve zamrznute oocite. Navodno tako piše u Zakonu. Zna li netko nešto više?
    Pitanje je onda zasto su ti uopce punktirali taj jedan folikul, ako im nije namjera iskoristiti JS iz tog ciklusa?

  18. #118
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Nije sam puknuo.

  19. #119
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa Vidi poruku
    U zakonu NISTA ne pise da se smiju ili ne smiju koristiti prvo zamrznute jajne stanice. Koristenje j.s. iz prirodnog ciklusa zajedno s odmrz. j.s. ne bi bilo uopce problematicno - da se ne radi o poboljsavanju statistika trudnoca iz zamrznutih j.s. Koristiti i jajnu stanicu iz prirodnog ciklusa uz odmrznute j.s. bi vjerojatno udvostrucilo stopu uspjeha tog postupka. Posto je Simunic izjavio da se takve stvari (istovremeno koristenje svjezih i odmrz. j.s.) ne rade, a njegova rijec je zakon, to se stvarno i ne radi (u drzavnim bolnicama). Radi se u Citu.

    Ali bar ti ne bi smjeli mazati oci i reci da to stoji u zakonu. U zakonu se pohranjivanje jajnih stanica spominje tocno triput: 1. put je definicija; 2. put u članku 15 gdje se kaže da je preostale j.s. mogu pohraniti, i 3. put u Članku 32 u kojem se kaže da je pohranjivanje j.s. na listi postupaka za koje zdravstvena ustanova traži odobrenje od ministra. Zakon o medicinskoj oplodnji cijeli tekst zakona. Problem u Hrvatskoj je sto se zakon interpretira proizvoljno, i puno strože od onoga što je već najstroža odredba u Europi (3 j.s.). A tako ce i ostati dok se pacijenti ne pobune i organiziraju A za to je potrebno da se svi pacijenti angažiraju.
    Jadno je sve to kad se ni Zakona ne usude držati već dozvole da ga Šimunić tumači. Nakon onog masovnog potpisivanja MPO stručnjaka nije iznenađujuće.

  20. #120
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Evo moje racunice. 12 krio js, transfer 3 e. Sve st potrosene, znaci 9 se nije odmrznulo odnosno oplodilo.

  21. #121
    Sanjička avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Zagreb-Dubrava
    Postovi
    163

    Početno

    Pa to je strasno!!!!Kako je moguce da od 12 js samo 3 prezivjele?????Pa to je po meni stvarno porazno.Sta ce onda biti s mojih jadnih 5 krio js?
    Sad sam stvarno zabrinuta!!!!

  22. #122
    Sanjička avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Zagreb-Dubrava
    Postovi
    163

    Početno

    E da i moram primjetiti da mi nitko nije odgovorio pa se evo jos jednom zahvaljujem na pomoci!!!!!!!
    Pozdrav!!!!

  23. #123
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Draga Sanjicka, za sanse ti mogu reci samo da je dr.A rekao da treba 12 krio js za 1 trudnocu. Nisam pametna sta bih ti drugo rekla. Endometrij treba pripremiti kad krene ciklus, a kako - to ti treba reci ginekolog.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj gala1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo moje racunice. 12 krio js, transfer 3 e. Sve st potrosene, znaci 9 se nije odmrznulo odnosno oplodilo.
    Znaci ipak ne odmrzavaju samo tri JS po ciklusu, kako su tvrdili da ce se raditi!

    Citiraj gala1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Sanjicka, za sanse ti mogu reci samo da je dr.A rekao da treba 12 krio js za 1 trudnocu. Nisam pametna sta bih ti drugo rekla. Endometrij treba pripremiti kad krene ciklus, a kako - to ti treba reci ginekolog.
    Upravo to je rekao embriolog iz Maribora na Kongresu na Plitvicama, ali za svjeze jajne stanice. Prema tome cisto sumnjam da jednaka pravila vrijede i za zamrznute jajne stanice. U Hrvatskoj je izgleda ipak sve moguce...

    gala1979 meni se cini izvanredno da si od 12 odmrznutih jajnih stanica imala transfer tri embrija. Koji dan je bio transfer (od oplodnje) i znas li mozda kakve kvalitete su bili embriji?

  25. #125
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Evo vam podataka koji su prezentirani na plitvicama: slika slajda simuniceve prezentacije od koje su uzeti podaci: http://potpomognutaoplodnja.info/ima...vice%20173.jpg

    U 54 odmrzavanja odmrznuto je 158 j.s. (što bi značilo oko 3 po odmrzavanju, ako je vjerovati ovim brojevima)
    Od tih 158 j.s. 64 ih je vraćeno ženi u 33 transfera. To znači 40% odmrznutih j.s. na kraju postane zametak za transfer
    Od 33 transfera bilo je 8 trudnoća, od kojih 2 višeplodne i 2 spontana. Znači 10 zametaka se uspjelo implantirati.

    Znači 10 od početnih 158 j.s. je zapravo dalo trudnoću. (ako su ovi podaci točni. nažalost, ja sam počela sumnjati u istinitost bilo kakvih brojeva jer su nažalost događaji pokazali itekakve manipulacije. ipak, ovo su jedini brojevi koji postoje.)

    Gala, ja ti mogu reći da je zbilja čudno da su išli odmrzavati svih 12j.s. najednom. Bilo bi puno razumljivije da su zamrznuli 6j.s. u jednoj a 6j.s. u drugoj cjevčici, ili da su zamrznuli 3 puta po 4j.s. Ovako vjerujem da je mnogo vjerojatnija situacija da su odmrzli sve, da se uspjelo odmrznuti 80% znači 8-9j.s., da su od tih 8 nasumce pogađali koje 3 će oploditi, a ostale j.s. su propale. Zašto su tako napravili je dobro pitanje. Možda zato da čim prije dođeš do sljedećeg svježeg postupka jer je ipak vjerojatnost trudnoće veća iz svježeg postupka. Da se po zakonu mogu oploditi SVE odmrznute j.s. naravno da bi uspješnost iz zamrznutih j.s. bila veća, ali oni smiju oploditi samo 3 (jer se milinović tako iživljava nad ženama donošenjem nepravednog i okrutnog zakona. pardon na ovoj primjedbi, ali zbilja mi je jedini mogući komentar na to da se 5 j.s. jednostavno baci u smeće umjesto da se iz njih pokuša dobiti dijete).

    Sanjička, na ovom forumu još nismo imali trudnoću iz odmrznute j.s. Ali ja se za svaku od vas/nas nadam da će biti prva.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Mora da su radili nekako drugacije, jer nasumice izabrati upravo one 3 jajne stanice koje su se bas sve ne samo oplodile nego i djelile sve do transfera mi zvuci krajnje nevjerojatno. Ali, kako god da okrenes nema racunice kako je od 12 zamrznutih JS u jednom ciklusu bilo moguce izabrati upravo one 3 koje ce biti za transfer uz pretpostavku ogranicenja oplodnje na svega 3 JS...

    Zakon je katastrofa, a njegova primjena u praksi je jedno samo sivilo. Pa neka mi jos neko kaze kako je Zakon doveo red u MPO!

  27. #127
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Drage moje, ja sam konacnicom zadovoljna iz dva razloga: 1. u 9. mj mogu u novi stimulirani postupak i 2. i sada se nadan bez obzira na male sanse.

  28. #128
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Kao i do sada i ovaj put nisam bila u labu niti pricala s biologicom. Punkcija, tj probijanje folikula je bilo u srijedu, jucer su mi rekli da dodem danas, i tek sam poslije kod dr doznala da je bio transfer 3 e. Sta da kazem, drz te mi fige.

  29. #129
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Jos prije mi je receno da odmrzavaju po 3 js dok nemaju 3 za oploditi.

  30. #130
    Marnie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,414

    Početno

    Citiraj gala1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Jos prije mi je receno da odmrzavaju po 3 js dok nemaju 3 za oploditi.
    onda to znači da su oplodili svih 12, kako je i Aurora rekla, odn. vjerojatnu su odmrzavali po 3 i od svake skupine skupili 3 embrija. I to sve u 1 ciklusu. To je pravo sivilo...
    Bez obzira na sve želim da ti uspije
    Posljednje uređivanje od Marnie : 19.06.2010. at 22:47

  31. #131
    Sanjička avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Zagreb-Dubrava
    Postovi
    163

    Početno

    Citiraj pino prvotno napisa Vidi poruku
    Sanjička, na ovom forumu još nismo imali trudnoću iz odmrznute j.s. Ali ja se za svaku od vas/nas nadam da će biti prva.
    Znam,znam,sve mi je jasno.
    Znam i da sam mozda djelovala malo bezobrazno,ali toliko sam razocarana sa ovim zakonom i sa svime sto se desava i sto citam da sam jednostavno eksplodirala.Znam da mi "ne mozete pomoci" ali kao da trazim neki spas ili neku nadu da ipak to sve nije tako kristalno jasno.A zapravo je.
    Jos jednom se ispricavam.....

  32. #132

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Da li zna tko koju trudnicu (ne mislim samo na ovaj forum, već i drugi forumi ili privatni ili iz čekaone) koja je ostala trudna uz pomoć oocita ( smrznutih jajnih stanica ) ?

  33. #133
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Citiraj mravak prvotno napisa Vidi poruku
    Da li zna tko koju trudnicu (ne mislim samo na ovaj forum, već i drugi forumi ili privatni ili iz čekaone) koja je ostala trudna uz pomoć oocita ( smrznutih jajnih stanica ) ?
    Ne znam niti jednu. Za to moraš fakat biti rođena pod sretnom zvijezdom jer je postotak implantacije embrija 15.6% (npr. za svježe blastociste je 48-50%).

  34. #134
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    [QUOTE=pino;1649707]Evo vam podataka koji su prezentirani na plitvicama: slika slajda simuniceve prezentacije od koje su uzeti podaci: http://potpomognutaoplodnja.info/ima...vice%20173.jpg

    U 54 odmrzavanja odmrznuto je 158 j.s. (što bi značilo oko 3 po odmrzavanju, ako je vjerovati ovim brojevima)
    Od tih 158 j.s. 64 ih je vraćeno ženi u 33 transfera. To znači 40% odmrznutih j.s. na kraju postane zametak za transfer
    Od 33 transfera bilo je 8 trudnoća, od kojih 2 višeplodne i 2 spontana. Znači 10 zametaka se uspjelo implantirati.

    Sad sam tek shvatila da kad podjeliš 10/64 dobiješ točno 15.6%. Fakat su namjestili rezultate da štima podacima iz literature. Ha, ha, ha...

  35. #135
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Da vas malo ohrabrim, čula sam prije tjedan dana kako je dr.Turudić sa SD rekla da imaju trudnoću iz smrznute js....
    Da vam javim da ja krećem u postupak sa smrznutim js čim dobijem menstruaciju. Javim vam kakva su iskustva ! U ovaj postupak nemam povjerenja pa idem onako...turistički, sumnjam da ćemo i doći do transfera ali eto...bit će to jedno iskustvo više.

  36. #136
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Navodno je pisalo u Vecernjem da ima vec 12 trudnoca, uspjesnost 26 posto. Nazalost, moj testic 10 dnt minus. Svima vise srece zelim.

  37. #137
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Hej curke, da li ima koja da se priprema na ovaj postupak? Zar je moguće da nas je tako malo

  38. #138
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Podižem malo ovu temu ...
    Spremam se u postupak s zamrznutim js, pa me zanima ima li novih trudnica na forumu iz zamrznutih js-a i kakva su općenito iskustva.

  39. #139
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    http://forum.roda.hr/threads/58067-T...-stanice/page4

    draga Dani82, možda si preletjela ovu temu ali vjerujem da na tom linku imaš friškijih informacija. mislim da imamo svega jednu trudnicu iz sekundarnog IVF-a, javila se još jedna forumašica koja je imala poz. betu koja je ipak poslije padala. DHEA................


    Sretno u svakom slučaju i javljaj nam tijek ~~~~~~~~~~~~~

  40. #140
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Hvala Kadauna, tamo sam gledala ali isto nema nekih rezultata, koliko vidim samo je Jim sa foruma ostvarila trudnoću s zamrznutim js-a. Nadala sam se da ima kakvih novosti po tom pitanju, ali pošto nitko drugi nije ništa napisao izgleda da nema.
    Posljednje uređivanje od dani82 : 17.12.2010. at 14:32

  41. #141

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    71

    Početno

    dani, postupak s odmrznutim j.s. ide isto kao i u prirodnom ciklusu
    to znači da rade punkciju i prvo oplode punktirane svježe stanice ako ih ima, jer su puno bolje od onih zamrznutih
    ja sam bila kod dr. Š. u petrovoj
    nažalost kad sam došla na punkciju, na uzv se ustanovilo da mi je ovulacija bila tokom noći tako da mi punkciju nisu ni radili nego samo odmrznuli 2 j.s. koliko sam imala
    obje su preživjele odmrzavanje i jedna se oplodila, transfer je bio nakon 3 dana
    neki dan sam bila privatno kod dr.L. na konzultacijama da mi malo razjasni sve to oko odmrzavanja
    objasnio mi je da ni on u svojoj praksi nije ostvario trudnoće iz odmrznutih te da je većina takvih trudnoća završavala kao biokemijska
    razlog je sama tehnologija postupka
    prilikom zamrzavanja j.s. stvaraju se kristalići koji oštećuju jajne stanice, tako da većinom ili ne dolazi do oplodnje ili u ranom stadiju trudnoće dolazi do prestanka ili grešaka u diobi stanice
    po tome sam ja zaključila, da bi se više trebalo preorjentirati na postupke u prirodnom ciklusu nego na to odmrzavanje
    u prirodnom ciklusu je jedino dosta teško predvidjeti pravi trenutak za punkciju, jer je bez hormonske terapije organizam dosta nepredvidljiv
    želim ti puno sreće u tvom postupku i nadam se da ćeš nas izvjestiti kako je bilo

  42. #142
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Dhea ovo što pišeš mi se čini da se odnosi na slow freezing metodu, ne i na vitrifikacju j.s.


    Vitrifikaciju kod nas ili ne znaju raditi ili nemaju sredstava za raditi pa pribjegavaju slow freezingu.............

  43. #143
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    I već kad dr. Lučinger toliko jasno govori o tome zašto je i na koji način bezuspješno ići u postupak s zamrznutim nepolođenim j.s. , stvarno bih voljela da više ustane i to na glas veli MInistru, našim novinarima............

    dragi naši doktori, progovorite više.......................

  44. #144
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Nas očekuje početkom veljače prvi postupak s zamrznutim js na SD, imamo ih 9 zamrznutih pa je doktor zadovoljan da ih ima taman za nekoliko mjeseci dok ne možemo opet u stimulirani. Iz čega je moguće isčitati da i drB baš ne vjeruje previše u ovakav postupak
    Čak nas je htio već ovaj ciklus (danas 1dc) u postupak ali nije siguran da li će labos raditi ili ne a mi bi se željeli malo odmoriti pa smo prebacili za sljedeći ciklus

    Ne znam da li će se usput raditi i punkcija , imam svakakve informacije. Kao pripremu ne trebam ništa napraviti od pretraga nego samo doći 10dc na prvi UZV

  45. #145

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    71

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Dhea ovo što pišeš mi se čini da se odnosi na slow freezing metodu, ne i na vitrifikacju j.s.


    Vitrifikaciju kod nas ili ne znaju raditi ili nemaju sredstava za raditi pa pribjegavaju slow freezingu.............
    prije mjesec dana kad sam išla u taj postupak pojma nisam imala ništa o načinima zamrzavanja i odmrzavanja, pa tako nisam ni pitala
    ali zato sutra ujutro sam naručena u petrovu da se dogovorimo za slijedeći postupak pa ću baš pitati da mi to objasne
    bit će to težak razgovor jer već unaprijed znam koliko oni vole znatiželjne pacijentic, ali bit ću uporna i dosadna kao i obično, pa će mi
    odgovoriti samo da me se riješe

  46. #146
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    I već kad dr. Lučinger toliko jasno govori o tome zašto je i na koji način bezuspješno ići u postupak s zamrznutim nepolođenim j.s. , stvarno bih voljela da više ustane i to na glas veli MInistru, našim novinarima............

    dragi naši doktori, progovorite više.......................
    X

  47. #147
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj linalena prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam da li će se usput raditi i punkcija
    Meni je nisu radili.

  48. #148

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Meni u KBC Ri nisu u postupku sa smrznutim jajnim stanicama radili punkciju jajne stanice koja je prirodno nastala u tom ciklusu.
    Na to moje pitanje dr. mi je odgovorio da mi ne smiju punktirati jajne stanice dok imamo zamrznutih jajnih stanica. ... tako ZAPOVIJEDA NAŠ ZAKON

    Možda privatnici radne mimo zakona... ako da ja se slažem s njima jer zašto da mi propada ta jedna j.st. koja bi mogla donjeti tako željenu bebu...

  49. #149
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Meni je na SD dr. B rekao da se ne punktira prirodna JS kad se ide sa smrznutim i tako je i bilo.

    Jedino sto se meni folikul pretvorio u cistu pa su to na kraju punktirali da ne propadne transfer kad su se vec sve 3 JS oplodile.

    U 2. pokusaju sa odmrznutim oocite nisu bile pogodne za oplodnju kad su ih odmrznuli tako da se odustalo od postupka. Sve u svemu ja u postupke sa odmrznutim JS ne vjerujem jer su jako male sanse da ista bude, ako mi se nece primiti u stimuliranom ciklusu onda tek nece niti sa odmrznutim JS...ali vrijedilo je pokusati.

  50. #150
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj mravak prvotno napisa Vidi poruku
    Meni u KBC Ri nisu u postupku sa smrznutim jajnim stanicama radili punkciju jajne stanice koja je prirodno nastala u tom ciklusu.
    Na to moje pitanje dr. mi je odgovorio da mi ne smiju punktirati jajne stanice dok imamo zamrznutih jajnih stanica. ... tako ZAPOVIJEDA NAŠ ZAKON

    Možda privatnici radne mimo zakona... ako da ja se slažem s njima jer zašto da mi propada ta jedna j.st. koja bi mogla donjeti tako željenu bebu...
    ne bih se složila da zakon izričito zabranjuje ići s prirodnom j.s. dok ima zamrznutih, mene takva izjava ustvari začuđuje, ne znam gdje je uopće riječi o procesu zamrznutih j.s. ONo što je zabranjeno je isključivo oplodnja više od tri j.s. pa je možda na to liječnik mislio. Ako imaju u jednoj tranši 4 j.s. i još ovu iz prirodnog ciklusa, to bi bilo pet i opet ne smiju se oploditi...................

    Ono cure što bih vas molila je da pitate vaše liječnike nešto više o samoj metodi zamrzavanja i odmrzavanja, jel vitrifikacija ili slow freezing u pitanju. Prva metoda = vitrifikacija definitivno daje bolje rezultate dok je slow freezing loš izbor s vrlo lošim skorom, uspjehom.

    Koliko znam privatnici bar neki idu s vitrifikacijom.
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 20.12.2010. at 20:30

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •