Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 249

Tema: odmrzavanje jajnih stanica

  1. #151
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj Dhea prvotno napisa Vidi poruku
    neki dan sam bila privatno kod dr.L. na konzultacijama da mi malo razjasni sve to oko odmrzavanja
    objasnio mi je da ni on u svojoj praksi nije ostvario trudnoće iz odmrznutih te da je većina takvih trudnoća završavala kao biokemijska
    razlog je sama tehnologija postupka
    prilikom zamrzavanja j.s. stvaraju se kristalići koji oštećuju jajne stanice, tako da većinom ili ne dolazi do oplodnje ili u ranom stadiju trudnoće dolazi do prestanka ili grešaka u diobi stanice
    po tome sam ja zaključila, da bi se više trebalo preorjentirati na postupke u prirodnom ciklusu nego na to odmrzavanje
    Pa da. Cure, ako ikako možete, izbjegnite zamrzavanje jajnih stanica, jer ćete samo produžiti liječenje i potencijalno se izlagati patološkim trudnoćama i ono, ako vam nisu ništa zamrznuli stanica budite hepi, umjesto da žalite za bačenim stanicma jer vam tu, zamrzavanjem stanica, u stvari bacaju vrijeme i izlažu vas bespotrebnom transferu, po meni.

  2. #152
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Pa je li znamo za ijednu uspješnu trudnoću iz odmrznutih j.s. tu s foruma, ili možda privatno?

  3. #153
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Za sada jedino Jim i Mravak

  4. #154
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    AuroraBlu, mislim da samo Jim, Mravak je ostvarila trudnoću iz postupka friškog, stimuliranog ne iz odmrznute j.s. - ako se ne varam!?

    Dakle i dalje samo jedna forumska, uspješna trudnoća iz sekundarnog IVF-a/ICSI-a
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 21.12.2010. at 10:27

  5. #155

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Samo Jim.

    Ja sam svoju T ostvarila iz svježih stanica.

    Dva puta sam bila u postupku sa zaleđenim , i svaki put bi imala lijepo odmrznute 3 j.st. i treći dan bi mi vraćali po dvije mrve... nažalost uspjeha nije bilo...

  6. #156

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    71

    Početno

    definitivno nije istina da se ne ide na prirodne j.s. dok ima zamrznutih, ja bi rekla baš suprotno ili to možda ovisi kako koji liječnik tumači zakon
    ponavljam, ja sam u petrovoj bila naručena za punkciju prirodnih j.s. i tek kad se skužilo da se ovulaija dogodila par sati prije odustalo se od punkcije i odlučilo odmrznuti zamrznute j.s.
    jutros sam ponovo bila u petrovoj na dogovoru za slijedeći postupak
    usput sam pitala za način zamrzavanja j.s.
    nije me primio prof., nego zamjena i ta dr. me prvo pitala zašto me zanima način zamrzavanja, a nakon toga mi je rekla da ona to ne zna i da to moram pitati biologe
    (sigurno zna, samo nije htjela ili nije smjela reći)
    inače, ja nakon bete koja je padala, menstruacije i današnjeg uzv pregleda na kojem je sve bilo ok opet sutra moram ići vadit betu????!!!! i tek nakon toga se mogu naručiti za slijedeći postupak

  7. #157
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Citiraj mravak prvotno napisa Vidi poruku
    Samo Jim.

    Ja sam svoju T ostvarila iz svježih stanica.

    Dva puta sam bila u postupku sa zaleđenim , i svaki put bi imala lijepo odmrznute 3 j.st. i treći dan bi mi vraćali po dvije mrve... nažalost uspjeha nije bilo...
    Sorry, brzopleto sam isčitala iz tvog potpisa da su odmrznute u pitanju

    Dakle, zaključak: imamo je, imamo je! Jednu jedinu forumsku trudnoću iz zamrznute j.s... stvarno ohrabrujuće i poticajno...

  8. #158
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Kaj se tiće te punkcije js u postupku sa odmrznutim js znam pouzdano (jer se na VV nažalost ipak drže zakona) da ju smiju samo piknut ali ne i iskorsiti dok ima zamrznutih js. Znači naprave ovulaciju u kontroliranim uvjetima da bi mogli uskladiti odmrzavanje i oplodnju sa ženinim ciklusom. Bilo primjera da su u Citu i tu 1 js iz prirodnog ciklusa oplođivali zajedno sa ovim odmrznutima kako bi povećali šanse (čini mi se da na VV to ne smatraju ispravnim/zakonitim).

  9. #159
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Da, naš novi Zakon je definitivno unio svijetlo i red u jednu prije nesređenu situaciju :/.

  10. #160
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    ako vam nisu ništa zamrznuli stanica budite hepi, umjesto da žalite za bačenim stanicma jer vam tu, zamrzavanjem stanica, u stvari bacaju vrijeme i izlažu vas bespotrebnom transferu, po meni.
    A zapravo i ne kad ionako moraš čekati 6 mjeseci do sljedećeg stimuliranog postupka, a smrznute koriste u međuvremenu.

  11. #161
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa Vidi poruku
    A zapravo i ne kad ionako moraš čekati 6 mjeseci do sljedećeg stimuliranog postupka, a smrznute koriste u međuvremenu.
    Možeš s puno više smisla otići na prirodni IVF - to i dalje rade, zar ne? Ili ubacit postupak u inozemstvu? Ili se odmarat. Sve to je smislenije od postupka sa smrznutim stanicama - pretpostavljam da sve to zahtijeva standardnu vrtnju - uputnice, folikulometrije, bespotrebna iscrpljivanja, izostanke s posla, ne daj Bože besmislenih troškova puta, filanje utrogestanima bezveze itd. itd....
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.12.2010. at 15:47

  12. #162
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    A da ne spominjem besmisleno izlaganje transferu, a "sretnice" prođu biokemijsku, ili ne daj Bože, kiretažu, pa se oporavljanju 3 mjeseca od kiretaže, rade nove briseve... Ne znam kako da to "nacrtam" . I fakat onda, u svom tom kontekstu, ima smisla raspitat se koju metodu odmrzavanja koriste i barem se izmaknut iz ove koja ziher nema šanse i reći ne želim zamrzavanje stanica (valjda ima ta opcija?).

    Po meni, još je najgora opcija inzistirat na tome da klinike zamrzavaju, ono, ne razumijem, kopat si jamu vlastite patnje, po meni, i to samo zato jer je emotivno utješno, a stvarno logistički samo zafrkancija.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.12.2010. at 15:51

  13. #163
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Ina, dakle, vitrifikacija je bolja od slow freezing metode kojom se definitivno uništavaju stanice, jel tako? Samo što se vitrifikacija baš i ne primjenjuje? Znamo li koja metoda se koristi u kojoj bolnici?

  14. #164
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Vuk Vrhovec ide slow freezingom, privatnici (VILI, čini mi se i IVF poliklinika ali i CITO) idu vitrifikaciju.

    Od državnih bolnica brijem da Petrova ide vitrifikacijom, no to treba u drugim bolnicama provjeriti. stoga cure, nemojte se ustručavati, pitajte vaše liječnike/biologe kojom metodom zamrzavaju i kakvi su im rezultati.

  15. #165
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj AuroraBlu prvotno napisa Vidi poruku
    Ina, dakle, vitrifikacija je bolja od slow freezing metode kojom se definitivno uništavaju stanice, jel tako? Samo što se vitrifikacija baš i ne primjenjuje? Znamo li koja metoda se koristi u kojoj bolnici?
    Nemam pojma, Kadauna zna. Vitrikacija ili slow freezing, da sada opet idem, u svojim godinama, ja bih to diplomatski ili izravno izbjegla alltogether - zamolila bi da mi moje stanice ne zamrzavaju, ako ikako to mogu, ako ne, odradila bih za ljubav osoblja bolnice koje na tome inzistira i vjerojatno bi razmišljala "they owe me one", ali koja korist pak od toga....
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.12.2010. at 16:06

  16. #166
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Slažem se s Inom da je ponekad bacanje jajnih stanica, koliko god to okrutno zvučalo, bolja opcija nego ići u odmrzavanje, pa čekati, pa se ne mogu odmrzunuti uspješno, pa se ne oplode, pa, pa, pa................. mala je uopće vjerojatnost uspjeha, još ako idu tom slabijom slow freezing metodom su komatozni, nikakvi izgledi.

    Ali ono u što nama svima treba biti jasno i svjesno je da će sad definitivno zbog ovakvog zakona i ograničenja oplodnje na tri j.s. (a ostatak j.s. kao što učimo se ili baca ili uglavnom neuspješno zamrzava/odmrzava) trebati i više od prosječna 4 postupka da uspješno ostvarimo trudnoću.

    Ovo s jajnim stanicama koje se neoplođeno zamrzavaju je farsa, je magla za nas, je da kao što i same kažete prebrodite vrijeme do idućeg stimuliranog postupka, 2x godišnje po možda jedan stimulirani s uspjehom od oko 20% i sam si izračunajte koliko će vam vremena trebati. Mnogo toga se promijenilo u Hrvatskoj od donošenja zakona, uglavnom na gore (unatoč izjavama prof. Šimunića i Kune).

    HVALA MINISTRE i hvala doktori koji šute o tome!!!!

  17. #167
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    BTW, koliko godina i koju dg. ima ta jedna forumašica koja je uspješno trudna s odmrznutim js? To vam je isto vodilja.

  18. #168
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mislim, neko luđi i drzak bi mogao isfurat spiku da je protivno njegovoj etici da mu zamrzavaju stanice jer to smatra isto životom itd., vidite da je to danas jako popularno, ta etička pitanja. Samo - nema smisla inatit se s klinikom di ti rade postupak, ovisiš o njima, za to bi trebali umjetničke sklonosti i čelični živci, i opet, sigurno zbog toga ne bi sam sebi ubrzao put. Reality is - pogni uši i odvrti postupke sa odmrznutim stanicama, ako nema druge.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.12.2010. at 16:14

  19. #169
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Koliko se ja sjećam meni je biolog u Vinogradskoj rekao da oni rade vitrifikaciju- nemojte me uzeti za riječ 100% ali čini mi se da je tako rekao

  20. #170
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Bilo bi najbolje da se svugdje koristi slow freezing: garantirano oštećena stanica pri odmrzavanju i ne oplođuje se. Bez mogućnosti biokemijske i ranih pobačaja.

    Prošli tjedan sam na odlasku pitala sestre u vinogradskoj koja je metoda, ali su mi rekle da to moram pitati biologa (kojeg nije bilo u tom trenutku). Svakako ću to pitati idući put.

  21. #171
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj AuroraBlu prvotno napisa Vidi poruku
    Bilo bi najbolje da se svugdje koristi slow freezing: garantirano oštećena stanica pri odmrzavanju i ne oplođuje se. Bez mogućnosti biokemijske i ranih pobačaja.
    A znaš da si dobro i rekla - nema transfera, nema utrogestana, jedino UZV-ovi i putovanja, ko putuje, i izostanci s posla.

    Sad kad se pojavi neki deus ex machina i opali hvalospjeve po zamrzavanju js...
    Posljednje uređivanje od ina33 : 21.12.2010. at 16:38

  22. #172

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    37

    Početno

    Cure, ja u prvom mjesecu idem 8 dan menge...ali me zanima kad cca se obavlja transfer, koji dan od početka ciklusa...znam da to ovisi od žene do žene i same ovulacije, ali bar da znam oko kojih dana se vrti...jer su mi do sada najkasnije vraćali 14 dan embrije, a sada je prvi puz sa smrznutim...pa eto, ako koja zna, please neka pomogne...hvala

  23. #173
    dani82 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    1,186

    Početno

    Slow koliko sam ja skužila kod smrznutih js-a transfer obično bude malo kasnije nego u stimuliranom ciklusu. Ne mogu ti reći jer još nisam bila u takvom postupku, ali sam to zaključila po postovima drugih forumašica. Ja bi također u 1. mjesecu trebala imati 1. postupak s odleđenim jajnim stanicam. Koliko imaš smrznutih jajnih stanica? Kada očekuješ menstruaciju?

  24. #174
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Moje iskustvo, ET iz stimuliranog 14 DC (transfer 3. dan), a ET iz odmrznutih 15 DC (isto transfer 3. dan).

  25. #175
    tally avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj slow prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, ja u prvom mjesecu idem 8 dan menge...ali me zanima kad cca se obavlja transfer, koji dan od početka ciklusa...znam da to ovisi od žene do žene i same ovulacije, ali bar da znam oko kojih dana se vrti...jer su mi do sada najkasnije vraćali 14 dan embrije, a sada je prvi puz sa smrznutim...pa eto, ako koja zna, please neka pomogne...hvala
    Meni je transfer bio 21. dc! (3. dan), a ciklusi su mi 31-33 dana! I mi idemo u 1.mj. opet s odmrznutim...(Cito)

  26. #176

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    438

    Početno

    Malo dizem i ovu temu iako sam nesto vec pisala na slicnom topicu....
    Bila sam u februaru na svom prvom stimuliranom postupku gdje smo dobili 8 jajnih stanica. 1 je odmah otpala, 3 su pokusali oploditi i vracen mi je jedan 7stanicni embrio treci dan ali nisam ni docekala betu. 4 preostale stanice su vitrificirane i sutra ujutro ili najkasnije u ponedjeljak ujutro bi trebalo biti odmrzavanje.
    Iako sam svjesna vrlo malih sansi da ovo bude dobitni postupak ipak se jako jako nadam. Rekli su mi odmrznuti sve 4 stanice a i obzirom da u RI koriste vitrifikaciju puna sam nade da ce biti transfer barem jednog embria.
    Zanima me koliko se ceka na info da li su se stanice uspjesno odmrznule....moze li se znati isti dan?
    Uhhh ipak me ovaj topic malo izdeprimirao iako sma cvrsto bila odlucila vjerovati u uspjeh

  27. #177
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Ja sam prošla 3 postupka s odrmznutim j.s na SD, vitrificiraju js.
    Po postupku odmrzavaju SAMO 3 js i ne punktiraju svježu, samo 3 UZV da bi pogodili O, onda odmrzavaju, oplođuju svježom spermom (žena ne traba dolaziti taj dan), drugi dan se zove dal se kaj desilo sa stanicama i to ima 3 različite priče
    1. postupak: zovem sljedeći dan(petak), kažu od 3 dvije su se odmrznule i oplodila al nekako izgleda da stoje za razvojem, nazovite u ponedjeljka (nema šanse da labos radi prek vikenda), da vidimo jel su krenule, obrazloženje, zamrznutim teba dulje, u ponedjeljak kažu niš, stale sa razvojem
    2.postupak;zovem u petak(imam savršene 28d cikluse), od 3 niti jedna se nije odmrznula sposobna za oplodnju, dakle muž dao bezpotrebno spermu
    3.postupak: zovem jelte opet u petak, već sigurna da ništa, kada kažu vidimo su u ponedjeljak na transferu!!!!!!! Od 3 sve su se odmrznule, 2 se oplodile i krasno se razvijaju. Ja zbog posla (državna matura)u panici i molim jer su uredu, da u pon na dolazim bez veze na transfer, dal mogu preko vikenda provjeriti , ali makakvi, nikakve molbe ne usvajaju. Jedino kaže, nazovite u pon, pa ak će biti sve u uredu dođete u utorak na transfer. Ja se lomila i nakraju otišla u pon na T. Vratili mi 2 6st mrve i sljedeći petak beta. Samo da napomen da su mi sada embriji bolji?! nego u svježem transferu

  28. #178
    tally avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    156

    Početno

    linalena,samo da ti zaželim svu sreću kad si dočekala transver konačno!! Puuuuno vibrica od mene i moje odmrznute mrvice

  29. #179

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    438

    Početno

    Vec nekoliko puta citam kako zena ne treba dolaziti "taj" dan pa mi nije janso oji je "taj" dan. Ja sma naime imala danas SEDMU folikulometriju i folikul JOS NIJE prsnuo Znala sma da ce tako biti jer meni su ovulacije uvijek na 16-17 dan ali me oni nisu slusali tako da me muce o kretena jos os 7og dc. i na kraju se pitam jesu li uvjeti u mom tijelu uopce iole receptivni za potencijalni embrio?! Svaki dan dodjem iz nocne u pet i onda bauljam mrtva umorna po kuci u sedam kad putujem 45 minuta do bolnice i tamo cekam po sat vremena na taj usrani uzv i onda dodjem doma oko 11 i pokusavam zaspati uz dnevnu buku i ostalo i onda opet u nocnu i opet iz nocne na folikulometriju i tako vec skoro dva jebena tjedna, ispricavam se na vokabularu, ustvari ne ispricavam se, dosla sma se ispucati malo jer sam na rubu zivcanog sloma i ako taj mali gnjavator ne prsne do sutra ujutro napit cu se krvi nekome
    Uglavnom, da se vratim na svoje pitanje, koji je "taj" dan koji ne morate doci, jer meni su rekli da na dan kad ustanove da je folikul napokon puknuo, moram imati muza na stand by jer ide otapanje i oplodnja. Dakle ja nisam postedjena nijedan dan od dolaska. Znaci Sv. Duh isto ima vitrifikaciju? Sjecam se da mi je moja dr. rekla da je rijeka jedina u HR osim Cita, ali to je bilo prije dva mjeseca....

  30. #180
    linalena avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Postovi
    2,401

    Početno

    Ja imam poprilično točne cikluse, idem 3×na UZV (pokušavam dogovoriti da nejdem ni toliko kada smo ustanovili već koji dan mi je O al nedaju), ovaj put sam mislim bila 8dc, 12dc i 14dc na UZV, muž došao 15 dati spermu i onda je bila oplodnja. Točno u koji čas odmrzavaju stanice ne znam, ali pretpostavljam da taj isti dan. Koliko vidim taj 14dc mi na povijesti bolesti piše folikul 18mm, dakle još nije bio pukao, al sam ja negdje popodne osjetila O.
    Ak sam pohvatala LillyoV na mojoj klinici ne čekaju da baš vide da je bila O nego je valjda pretpostavljaju po veličini folikula, pa onda i prema tome dalje rade. A na tvojoj klinici, baš čekaju puknuće folikula kako bi dalje krenuli. Mala razlika, ali eto ko će ga znati.
    I ovako smo zaključili da svaka klinika radi na svoj način
    A tebi Lilly puno puno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da ne trebaš na toliko folikulometrija, zapravo da ti uskoro ne budu više ni potrebne

  31. #181

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    okolica Ri
    Postovi
    105

    Početno

    idem slj mj na odmrzavanje svoje 3 st, međutim imam smrznute 3x3 od prošlog ciklusa, rekao mi je dr da ne mogu u protokol sa svježim st dok ne potrošimo ove, ne nadam se nekom čudu ali vrijedi pokušati pa što bude i tako moram čekati 9 mj zbog jake stimulacije, tako da mislim da vrijedi pokušati pa što bude ići ću vjerovatno sada 3 mj za redom ako bude sve ok jer mi je rekao na dogovoru da su mi jajnici još pod stimulacijom pa ako budu natečeni da ćemo preskočiti 5 mj i ići u 6 mj sa odmrzavanjem naravno ako ga bude. Ovo će mi biti četvrti ivf (nakon 5 aih) i nijednom nisam došla do bete svaki put moja m dođe kao naslikana unatoč utrićima 7-8 dan nakon transfera, pravila nema. Možda popravim situaciju sa odmrznutim, tko će ga znati. Svima vam želim da bete budu velike bez obzira na postupak!!!

  32. #182
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    imam 2 js zaleđene na Citu , znam da je uspjeh mojih 2 js mali da se uopce odmrznu,
    zanima me ako bi se odlucila na sek. ivf dali se placa iako se ne odmrznu js
    koliko znam postupak kosta oko 4000kn

  33. #183
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    u cita u pravilu ako ne dođe do transfera plaćaš "samo troškove do tada", tako nekako i u cjeniku stoji. u praksi, i u duhu trenutne priče sa Pot.u St, nećeš platit ništa.

    tally jesu tebi onda radili kombinaciju svježe+zamrznute js ?

    ja nemam pojma zašto čitam ovu temu, samosažaljenje me puca , mm i ja smo dogovorili da nećemo zamrzavati, nakraju smo imali samo 1 js, sretni da uopće imamo transfer.
    Posljednje uređivanje od prima : 04.05.2011. at 20:10

  34. #184
    tally avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    156

    Početno

    Cure moje, sad sam tek uskočila na forum! Meni ni u prvom ni u drugom nisu radili kombinaciju, samo zamrznute j.s. I to smo u ovom BINGO postupku isto kao i Crvenkapica imali samo dvije... nismo se ni transveru nadali...kad ono puf!!! Znam da ne polažete neke nade što se ove teme tiče, i brojevi su grozni...ali ipak se događa, mi smo živi primjer onoga kad se najmanje nadaš.... želim vam da vas iznenadi tako da ne možete 9 mjeseci doć k sebi! NE ODUSTAJATI- NI KADA POSTOTCI NISU NA NAŠOJ STRANI!!! Pozdrav cure!

  35. #185

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    71

    Početno

    ovo je baš super vijest
    čestitam na beti i želim ti sve naj naj u trudnoći
    zanima me samo koliko godina imate ti i tm, ako nije tajna?

  36. #186
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Dhea, godine su tu sve, u visokoj dobi to zamrzavnje jajnih stanica je tek problematično.

    Tally, čestitam, beta se dobro dupla zasad.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 05.05.2011. at 13:45

  37. #187
    tally avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    156

    Početno

    Hahaaha, iz mog potpisa bi čovijek rekao da još nisam ni na prvom UZV bila! Drage moje, ja sam vam trudnica (kako lijepo za napisat, jooooj želim vam to svima) sutra već 14 tjedana!!! A još sam u bunilu!! Ja sam 85-to god., ako se to odnosilo na mene Želim vam puno sreće u ovakvim postupcima! To je presudno! Veeeliki pozdrav svima

  38. #188
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Presudno je sve pomalo ja bih rekla i godine i dijagnoza i sreća, čestitam tally

  39. #189
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    nakon nekoliko mjeseci pauze evo me ponovno na forumu

    ovaj put idemo u postupak sa smrznutim stanicama

    nadam se da nas ima više pa da podijelimo iskustva

  40. #190
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    morskavila,to u pol Vili ideš sa samrznutim j.s.? SRETNO ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  41. #191
    morskavila avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    162

    Početno

    da Kadauna, u Vili
    hvala

  42. #192
    tally avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    156

    Početno

    morskavila, sretno!!!

  43. #193
    tally avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    156

    Početno

    Samo da javim da sam dočekala svoj najsretniji dan 13.11., stigla nam je malena Marcis iz odmrznute jajne stanice!!! Veliki pozdrav svima u postupcima!!

  44. #194
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    tally, čestitam!

    ja se spremam krenuti u postupak sa smrznutim j.s. za nekih 10-ak dana, tvoja priča ulijeva nadu!

  45. #195
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    tally cestitke na princezi , bas sam mislila o tebi di si- kako si , nadam se da cu tvojim stopama

  46. #196
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    tally cestitke na princezi , bas sam mislila o tebi di si- kako si , nadam se da cu tvojim stopama
    Potpisujem u potpunosti!!!

  47. #197
    tally avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj crvenkapica77 prvotno napisa Vidi poruku
    tally cestitke na princezi , bas sam mislila o tebi di si- kako si , nadam se da cu tvojim stopama
    I mi se nadamo...i navijamo!!!!

  48. #198
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    cure, zanima me kako ide postupak sa odmrzavanjem j.s. kod žena koje nemaju ovulaciju?
    jel se uzima klomifen (ja na njega jako slabo reagiram) pa čeka da naraste folikul? ili se dobije samo estrofem pa se prati zadebljavanje endometrija? u ovoj drugoj varijanti, koliko puta treba doći na uzv prije samog odmrzavanja?

  49. #199
    miga24 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    344

    Početno

    Citiraj kitty prvotno napisa Vidi poruku
    cure, zanima me kako ide postupak sa odmrzavanjem j.s. kod žena koje nemaju ovulaciju?
    jel se uzima klomifen (ja na njega jako slabo reagiram) pa čeka da naraste folikul? ili se dobije samo estrofem pa se prati zadebljavanje endometrija? u ovoj drugoj varijanti, koliko puta treba doći na uzv prije samog odmrzavanja?
    Kitty ja nemam uopće cikluse a kamo li ovulacije. Pila klomifen prije postupka- Estrofem iskreno ne znam ni što je pa ti možda netko drugi odgovori na taj dio pitanja.

  50. #200
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ajme, miga, vidim se u tvom potpisu, slaaaaaaaaaaatko! Početi će me biti sram, najprije Mare, pa ti...!

Stranica 4 od 5 PrviPrvi ... 2345 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •