Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 249

Tema: odmrzavanje jajnih stanica

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno odmrzavanje jajnih stanica

    Ako netko zna kako to ide sa odmrzavanjem jajnih stanica...tražila sam po internetu ,ali nisam ništa našla.Kako je (ako se odmrznu)sa transferom?
    Jednostavno bilo kakve informacije bi dobro došle....hvala

  2. #2
    aenea avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,467

    Početno

    Teško ćeš nešto puno i pronaći budući se, usprkos ministrovim tvrdnjama, radi o eksperimentalnoj metodi.

  3. #3
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Romanica, šta te konkretno zanima? POstupak sami ili tijek?

    Mislim da je u HR vrlo malo cura koje su prošle odmrzavanje jajnih stanica, imaš neke na topicu vinogradska, pa pitaj i tamo.

  4. #4
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Ako te zanima samo kako za tebe izgleda postupak, on ti je slican kao i FET (sa stanovista pacijenta). Sa njihovog stanovista, oni moraju znat kad ti se desila ovulacija (recimo za FET mozes utvrdit ovulacijskim trakicama pa njima javit, ali ovdje to ne mozes jer moraju znat istog trena da odmrznu i oplode, pa vjerojatno moras ic na ultrazvuk tj. folikulometrije). Kad utvrde ovulaciju, onda pocnu odmrzavat jajne stanice, a obicno se odmrznu puno vise od 3 jer ih dosta strada u odmrzavanju (recimo 5-7?). Koliko ti imas zamrznutih? Dapace, mislim da bi u Italiji odmrzli, oplodili 3 od odmrznutih, pa ako se nisu 3 oplodile, onda bi odmrzli jos, oplodili itd, medjutim to je puuuuno vise posla pa sumnjam da se radi ovdje. Onda prate razvoj 3 dana i vrate tebi zametke kao u normalnom transferu.

    U svakom slucaju, sretno, i javi kako ti je bilo!

  5. #5
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    pozdrav svima, mi smo u ri u postupku sa odmrznutim stanicama, tamo odrmznu tri pa ih pokušaju oploditi, ako ne uspije u slijedećem ciklusu idu na slijedeće tri, ako ih imaš toliko, i tako iz ciklusa u ciklus dok ne potroše sve

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    pa ovako ja ih imam 7...danas sqam bila na prvom ultrazvuku...opet u subotu....

  7. #7
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    evo i mene na ovoj temi.ja imam 3 zamrznute.cekam sljedeci mj stvari pa se moram javit da vidimo sta dalje.dr mi predlozio da ih odmrznemo i vratimo ali da nije bas za to i da je sansa oko3 % samo,ali da nemamo kao sta izgubit... nisam ni sama pametna. mozda bas tih 3% mi bude sretno...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    naravno da sve treba probat,ako se ne nadamo čemu onda sve to.Ja sam samu sebe uvjerila da je to to pa kakao bude

  9. #9
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Ima li ikakvih novosti po ovoj temi?
    Ja imam tri smrznute js na Citu... Nisu baš neke šase, ali zašto ne probati?
    Romanice kako napreduje tvoj postupak? Jesu li ih već odrmznuli?
    Jesi ti na VV? Meni je rekao dr. L. kad sam išla po drugo mišljenje ove godine da imaju dvije ostvarene trudnoće iz smrznith js. Držim ti fige ~~~~~~~~~~~
    Posljednje uređivanje od vesnare : 23.03.2010. at 08:13

  10. #10
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    ja cekam da procurim pa da se javim radi dogovora za smrznute js.ne znam ni sama ako se ne racuna kao postupak vrijedi pokusat.mozda se ipak desi cudo a svakako prije nego prirodno,jel to mi je 1: tko zna koliko mogucnost...
    neki dan sam bila kod svoje socij ginek i kazem joj za te smrznute i lijepo me utjesila kao treba pokusat ali sanse su strasno male....da su embriji kaze vec nekako....

  11. #11
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    romanice vjerujem da si do sad već dobila neke odgovore... ja sam trebala prošli ciklus ići na odmrzavanje ali mi je endometrij bio pretanak pa je doktor odustao.
    Sad krećem ponovo i rekao je doktor da ćemo samo pripremati endometrij za transfer (pretpostavljam sa estrofemom). Ja ću ići bez punkcije prirodnog folikula jer sam tako odlučila.
    Malo sam pričala sa biologom vezano za to odmrzavanje pa je rekao da ako se stanice dobro odmrznu i oplode da su šanse kao i u svježem ET. Najveći problem je odmrznuti stanice a da one ostanu dobre i da budu spremne na oplodnju. Ja iskreno ne vjerujem previše u ovaj svoj postupak ali opet žao mi da te stanice ostanu gore zamrznute pa ćemo pokušati. Zahvaljujući onom gadu šanse su nam jako jako male

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    bila sam danas gore,u četvrtak idem pogledati da li se je kaj oplodilo...nadam se da bude barem jedna

  13. #13
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Romanica držim fige do četvrtka i da uđeš u statistiku

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    hvala ja se nadam da bude sve ok

  15. #15
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    romanice imam kakvih novosti? kakva je situacija?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    danas sam bila gore,nekaj se dogođa(valjda se je oplodilo) sutra opet gore idem

  17. #17
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Romanice, ajde da i tvoju betu isčekujemo za 2 tjedna!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    samo da javim,danas je bio transfer 2 embrija,a beta je 13.4(tko će to dočekati)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    79

    Početno

    Romanica, držim ti fige...sada fino odmaraj i čuvaj svoje mrvice. Ja idem u sljedećem ciklusu u postupak iz odmrznutih j.s. (imam ih 14, valjda će koja preživjeti odmrzavanje ) pa me zanima od kojeg si dana išla na UZV i koliko često? Koliko ti je j.s. preživjelo odmrzavanje i što kaže biologica!? Hvala Ti puno za info!

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    Ja sam ih imala 7 i 3 su "preživjele",a 2 dobre za transfer.Na UZV sam išla od 9 dana ciklusa,svaki dan do kad mi nije počela ovulacija tj,5 dana.
    Sve ovo je eksperimentalno tak da mi nitko ne može reči da li se bude primilo ili ne(riječi doktora)pa ...vidjet ćemo.

  21. #21
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    čekaj, doktor ti je rekao da je ovo "eksperimentalno", tim riječima?

    Mislim da je Vuk Vrhovec imao već dvije trudnoće iz odmrznutih jajnih stanica.....

    Tebi Romanica nitko ni za embrije iz friškog postupka ne može garantirati ništa )

    SRETNO

  22. #22

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    Pa da jasno,nitko ti ništa ne garantira,ali samo sam prenjela ono kaj je dr.rekao...možda da se ne razočaram...previše...valjda...

  23. #23
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    sretno romanica!

  24. #24
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    romanice držim fige!!!
    i drago mi je da ste došli do transfera sa odmrznutim stanicama, po meni je i to veliki uspjeh!!

  25. #25
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Romanica, ma kad ste došli do transfera bit će i uspjeh.
    U svakom slučaju držim fige, a meni je dr. L. rekao da imaju dvije uspješne trudnoće iz smrznutih j.s., a to je bilo u veljači!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    romanice držim fige!!!
    i drago mi je da ste došli do transfera sa odmrznutim stanicama, po meni je i to veliki uspjeh!!
    Gabi slažem se sa tobom,a sad je potrebna samo sreća

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj romanica prvotno napisa Vidi poruku
    samo da javim,danas je bio transfer 2 embrija,a beta je 13.4(tko će to dočekati)
    romanice bravo za transfer! Zelim da ti cekanje do testa sto brze prodje i da te razveseli (a s tobom i nas) pozitivna beta iz ovog postupka!

    Nego, mene jos nesto zanima, sta je bilo s onom jajnom stanicom koju su ti punktirali prije transfera? Nju nisu oplodjivali, bacili su je, zamrnuli, ili sta...?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    nisu je punktirali nego samo piknuli jer sama"nije htjela"

  29. #29

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj romanica prvotno napisa Vidi poruku
    nisu je punktirali nego samo piknuli jer sama"nije htjela"
    Aha, znaci folikul je prerastao u cistu, pa su cistu punktirali, tako da jajne stanice uopce nije bilo. Kuzim sad. Znaci prilikom postupka s odmrznutim jajnim stanicama, kao i kod FET-a, samo se prati ovulacija s UZ i kada je tim putem potvrdjena, taj dan se JS odmrzavaju i oplodjuju, a transfer bude vec ovisno o razvoju embrija, kao i inace. Hvala ti na svim tvojim odgovorima, jer nas sve bas jako zanima kako izgleda postupak sa zamrznutim JS u praksi.

  30. #30
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Ja sam na dogovoru inzistirala da kad ćemo odmrzavati js idemo bez punkcije i doktor je rekao da nema problema. Inače se može i kombinirati- punkcija, pa oplodnja te stanice i istovremeno odmrzavanje js.
    Ali mislim da će mi moje tijelo biti zahvalno što ga malo odmaram od čari punkcija

  31. #31
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    Citiraj Gabi25 prvotno napisa Vidi poruku
    Inače se može i kombinirati- punkcija, pa oplodnja te stanice i istovremeno odmrzavanje js.
    ovo mi baš i nije jasno
    u što će se onda ubrajati eventualna trudnoća, u trudnoću iz odmrznute j.stanice ili punktirane???
    mislim ne može se znati koji se embrij primio


    Ima li itko kome su odmrzavali j.stanice i punktirali?

  32. #32
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    nene2 ja znam jednu curu, ali ona će se sama javiti ako će htjeti...
    znam samo da joj nije uspjelo ni na taj način.
    a meni je to doktor ponudio jer kao šteta je ne iskoristiti tu jednu stanicu ako se slučajno ove ne odmrznu kako treba.
    Ma eksperimentiranje, šta da drugo kažem...

  33. #33
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    Ja se svakako slažem da je bolje oploditi stanicu koja je punktirana jer ima veće šanse da se oplodi ta, nego da se ove odmrznu i oplode.

    Mene samo zanima u slučaju da se oplode i jedna i druga, postoji li neka odvojena statistika za takve trudnoće ? Ma baš sam

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    37

    Početno

    drzim fige romanica...ja 1 IVF VV u tijeku, beta 2.4.,nova u svemu tako da me forum spasio ovih dana...imam sve simptome pms,a opet se nadam da mozda i necu dobiti...imam 19 zamrznutih, super da si otvorila temu..thx

  35. #35
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Pozdrav svim suborkama. Mi smo u borbi od 2007., u potpisu možete vidjeti dosadašnje postupke. Zanima me da li netko zna zasigurno da li IVF sa zamrznutim stanicama ulazi u 6 besplatnih?

  36. #36
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Citiraj romanica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam ih imala 7 i 3 su "preživjele",a 2 dobre za transfer.Na UZV sam išla od 9 dana ciklusa,svaki dan do kad mi nije počela ovulacija tj,5 dana.
    Sve ovo je eksperimentalno tak da mi nitko ne može reči da li se bude primilo ili ne(riječi doktora)pa ...vidjet ćemo.
    Zanima me koliko si platila to odmrzavanje js + kateter za ET?

  37. #37
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Cure, mislim da bi bilo dobro da na ovom topicu napravimo malu statistiku nas koje imamo ili smo imale zamrznutih jajnih stanica kako bi imale sve sistematizirano na jednom mjestu.
    Napišite malo koliko imate zamrznutih jajnih stanica, kada idete u postupak odmrzavanja, koliko ih je uspješno odmrznutih, koliko je embrija dobiveno i kakvi su te da li je to rezultiralo trudnoćom. Isto tako bilo i dobro da napišete da li vam je u tom postupku rađena punkcija te da li su i tu jajnu stanicu oplođivali.

    Evo ja ću početi listu:

    1. Imali smo 5 zamrznutih jajnih stanica, 2 su ''preživjele'' odmrzavanje ali se nisu oplodile (bile su oštećene kod odmrzavanja??) tako da nismo dobili ni jedan embrij te nije došlo do transfera. Punkcija nije rađena, postupak propao kao i mojih 5 stanica.

  38. #38
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Romanice, ipak čekamo pozitivnu betu, znala sam!!! Super! Čestitam i puno ~~~~~~~~~~~~~~~za tvoje mrvice!!!

  39. #39
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Ja imam 12 zamrznutih js, sveukupno je bilo 15 js, 3 su oplodili svježe (beta 0). U postupak sa zamrznutim idem u 05/2010 na VV. Javim rezultat. Mislim da je velik uspjeh kad se uspješno odmrznu i oplode i tada ima nade.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    Ja nisam platila ništa....a o beti....svaki dan mislim nešto drugo...tko će dočekati 13.4.

  41. #41
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Citiraj romanica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam platila ništa....a o beti....svaki dan mislim nešto drugo...tko će dočekati 13.4.
    Svi čekao s nestrpljenjem tvoju betu i nadamo se... I donirane jajne stanice budu smrznute pa ima uspjeha.

  42. #42
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Gala, donirane j.s. UVIJEK daju bolje rezultate (jer su od mladih zdravih plodnih zena).

    Pogledaj americke rezultate iz 2007: http://apps.nccd.cdc.gov/ART/NSR.aspx?SelectedYear=2007

    postotak zivih poroda po transferu za donirane j.s.: 55%
    postotak zivih poroda po transferu za vlastite j.s., zene <35 godina: 40% (a za ostale dobne kategorije: 30.5%, 21%, 11.5%)

    Ne kazem da zamrzavanje j.s. nema uspjeha - ima - ali cak i da radi perfektno i da se j.s. ponasaju jednako kao i svjeze, ne moze se izbjeci zamrzavanje zametaka da bi se vratio optimalni broj zametaka zeni (jer se kvaliteta zametaka ne moze predvidjeti prije oplodnje, a broj zametaka za transfer ovisi uvelike o kvaliteti).

  43. #43
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    A jos da dodam: ako su rezultati o doniranim j.s. iz samo jedne klinike, pogledaj kakvu to razliku radi u statistikama:
    http://apps.nccd.cdc.gov/ART/FCT.aspx?SelectedYear=2007
    Npr. jedna od dvije vodece americke IVF klinike, CCRM (colorado center for reproductive medicine), ima postotak zivih poroda iz doniranih j.s. od cak 81.6% - i sad to usporedi s 55% koja je americki prosjek za donirane j.s. i s 40% koji je prosjek za vlastite j.s. za mlade zene i vidjet ces da su statistike koje dolaze iz jedne jedine klinike neprimjenjive na Hrvatsku.

    (a vjeruj mi, znam koji je to znanstveni clanak i koja je to klinika koja ima jako uspjesno zamrzavanje doniranih j.s.)

    Pravo pitanje je - ako je zamrzavanje i odmrzavanje j.s. toliko uspjesno, zasto se ne radi rutinski u svijetu (nego samo za banku doniranih j.s. i za ocuvanje plodnosti zbog dobi ili kemoterapije)?

    Opet dodajem - uspjeha ima, i bit ce ih sve vise i toplo se nadam da ce sve cure s ovog foruma ostati trudne na ovaj ili onaj nacin. Dobro je imati jos jedno oruzje u arsenalu borbe protiv neplodnosti. Zalosno je samo sto nam ono najbolje oruzje nije dozvoljeno.

  44. #44
    gala1979 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    562

    Početno

    Pino, statistika je statistika i nažalost i kada nam brojke idu u korist ponekad je realnost drugačija. Pogledaj recimo moje dosadašnje postupke. Samo kažem da u ovoj situaciji treba skupit snage i gurati dalje s tim što imamo (tko može u Maribor može, tko ne može bolje da pokušava ovdje nego da gubi vrijeme).
    Odgovor na dolje citirano tvoje pitanje nemam, al me živo zanima koja ste si vi same objašnjenja dale (etička, financijska...). Zanima me tvoj odgovor al još ne mogu slati pp a možda bolje ne raspravljati javno o onome o čemu i "bolje upućeni" pa tako i državni lideri šute. Samo ne znam da li bi ti naši lideri bili tako veliki katolici (ili šta već jesu) kada bi njima taj isti tvoj ili moj zamrznuti zametak trebao za spasiti živu glavu (tu se postavlja pitanje matičnih stanica embrija).


    "Pravo pitanje je - ako je zamrzavanje i odmrzavanje j.s. toliko uspjesno, zasto se ne radi rutinski u svijetu (nego samo za banku doniranih j.s. i za ocuvanje plodnosti zbog dobi ili kemoterapije)?"

  45. #45

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    samo da se javim...čekam i dalje betu...jučer sam radila test i bila je vidljiva druga crta...danas također-na jednom testu,na drugom ne...iskreno "poludjet ću"

  46. #46
    AuroraBlu avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,688

    Početno

    Romanica, izvadi sutra betu, ili još bolje, danas! A do tada ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  47. #47
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Ajme Romanica pa ti ćeš stvarno ući u statistiku
    Ako je pozitivan sigurno ne laže (ako se dobro sjećam hcg booster je bio u subotu, dakle da je to izišlo iz sistema)!
    Jeva čekam da izvadiš betu i držim fige na sve četiri

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    Iskreno ,vesnare mislim da od svega toga ništa....danas je test bio -,a sutra ću ići vadit betu pa da to potvrdi

  49. #49
    barbyRI avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    734

    Početno

    ja trebala pocetkom mj procurit,i javit se na humanu da mi vrate zamrznute,ali naravno zastekalo i od stvari ni S..isla ja na humanu vidjet sta dalje kad ono odjedanput policisticni jajnici.dao mi dr klomifen 2 tablete 5 dana i da bi po njima trebala procurit,16.4 narucio me na foliklometriju i onda ak bude sve ok vracanje js....
    romanica drzim fige!

  50. #50

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    165

    Početno

    Beta je 2,41 tj.ništa

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •