Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Bespelenaštvo u medijima

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno Bespelenaštvo u medijima

    Ste vidjeli: http://www.net.hr/bebe/page/2010/03/...06.html?pos=n1

    Jel netko zna tko je to? Ja već neko vrijeme nisam u toku s forumom, moja dva bespelenaša doma mi oduzimaju previše energije

  2. #2
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Ima je po cijelom netu
    http://www.vecernji.hr/zivot/dijete-...-clanak-111035
    http://www.slobodnadalmacija.hr/Moza...3/Default.aspx

    Javit će se ona već

    Baš sam htjela otvoriti temu jer me najviše zanima vaš komentar na stručno mišljenje pedijatrice.
    "S Anom se, pak ,stručnajci ne slažu.

    - Bilo kakva preuranjena kontrola kod djece nije dobra. Nije primjereno kod djeteta prije navršene dvije godine poticati kontrolu mokrenja i stolice. Posljedica može biti da kasnije, kad je primjereno vrijeme za odvikavanje od pelena, djeca nekontrolirano obavljaju nuždu - kaže pedijatrica dr. Ružica Jurlina. Svjesnost se po tom pitanju kod djece razvija od navršene 2. do 3. godine."

    Moje pitanje bi ustvari bilo upućeno onima čija su djeca već odrasla, a bili su bespelenaši.
    Ima li bespelenaštvo nuspojave?

    Komentari na tekst u Večernjem su A i po drugim forumima situacija nije ništa bolja. Čudi me, jer je moja okolina jako dobro prihvatila ideju bespelenaštva.

  3. #3
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    "Nije primjereno kod djeteta prije navršene dvije godine poticati kontrolu mokrenja i stolice. Posljedica može biti da kasnije... nekontrolirano obavljaju nuždu." ta kontrola kojom se postize nekontrola... "Bilo kakva preuranjena kontrola kod djece nije dobra."kontrola tek od 3. godine! ma trebalo bi to prekontrolirati

  4. #4
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nema nuspojava, pa nije to dril

    meni je nevjerojatno da pedijatar moze napisati onakvu glupost, majke mi. katastrofa.

    od komentara mi se kenja

  5. #5
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    nema nuspojava, pa nije to dril

    meni je nevjerojatno da pedijatar moze napisati onakvu glupost, majke mi. katastrofa.

    od komentara mi se kenja
    sve si rekla nemam sta dodati

  6. #6
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj aqua prvotno napisa Vidi poruku
    Ste vidjeli: http://www.net.hr/bebe/page/2010/03/...06.html?pos=n1

    Jel netko zna tko je to? Ja već neko vrijeme nisam u toku s forumom, moja dva bespelenaša doma mi oduzimaju previše energije
    Pa to sam ja , ali slika nije moja, ne znam odakle su je izvukli. Ja sam dala izjavu za večernji jer me novinarka čula kako pričam o tome na radionici za trudnice.
    Mikka, potpisujem te za komentare i izjavu pedijatra.

  7. #7
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    bas sam pomislila da si ti ta Ana

  8. #8
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Mislim, nije ni čudo da ljudi ne razumiju i krivo shvate jer je u članku naglasak na uštedi pelena i treniranju Kak ja ne volim to šarlatansko novinarstvo. A danas uglavnom drugog ni nema (svaka čast iznimkama).

  9. #9
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Nisam niti očekivala pozitivne komentare, ali bitno je da se o tome čuje. U početku je bilo tako i s nošenjem djece u marami (sjetite se samo komentara 'vise ko' šišmiši sa sise') pa je to danas normalno i više se nitko ne čudi. Tako će biti i s bespelenaštvom. Tu i tamo radionica, pa članak u medijima, pa reportaža... Više se nitko neće čuditi.
    Uostalom, nekad se mislilo da je Zemlja ravna ploča, mišljenja se mijenjaju. Prije samo koju godinu je na topicu 'od rođenja bez pelena' bilo svega par mama, a danas imamo podforum i pogledajte koliko nas ima. Zar to nije odlično?

  10. #10
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    anchi slažem se! Samo mi se čini da na krivi način dopire do ljudi i da je naglasak na krivoj stvari Ali evo, danas se dr. na uzv kukova ugodno iznenadio dok je npr. naša pedica malo sumnjičava.
    katepe

  11. #11
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Bravo anchi! Članak je vrlo pozitivno napisan, za promjenu, a za komentare koga briga. Nemam riječi za riječi stručnjaka

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    jer ona je svog Vedrana već nekoliko tjedana nakon rođenja potpuno odvikla od pelena.
    meni je nekako ova rečenica nespretno napisana, nije to baš tako u stvarnosti i to mi bespelenaši znamo, nisu oni odviknuti jer nisu ni bili naviknuti.
    Tako napisano zvuči tako lako, a ima tu itekako posla, a i nezgode nisu baš rijetke. Budimo realni.

  13. #13
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa Vidi poruku
    meni je nekako ova rečenica nespretno napisana, nije to baš tako u stvarnosti i to mi bespelenaši znamo, nisu oni odviknuti jer nisu ni bili naviknuti.
    Tako napisano zvuči tako lako, a ima tu itekako posla, a i nezgode nisu baš rijetke. Budimo realni.
    X
    Mislim, super da se o tome piše, ali problematika se banalizira.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    mislim da ona konkretno ne misli na bespelenase i elimination tehniku.

    to se misli na nasilno maltretiranje dece sa nosom i posadjivanje dece na nosu a da ne znaju sta rade na njoj.

    nisam citala nista sa linkova, mozda bas misli na bespelenase, onda je stvarno za cudjenje da tako nesto prica kad o tome nema pojma

  15. #15
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Pa i činilo mi se da su Ana i Vedran zapravo anchie s njezinim cvrčkićem, ali po fotki sam zaključila da sam u krivu..
    Definitivno glupi komentar doktorice, ali eto baš se danas i moja svekrva ulovila za to pa nam spočitnula da mi radimo krivo s klincima..

    No vjerojatno stvarno treba gledati pozitivno, nek se piše, kako god, s vremenom će sjesti na pravo mjesto. Većina svjetske populacije ne nosi pelene. Mi eto živimo baš u onoj manjini koja nosi pa djelujemo neobični..

  16. #16
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    Mi nismo bezpelenaši ali rado vas čitam i moram priznati da me ideja privlači. Što se tiće članka mislim da je super da se o tome govori u medijima, a to šta je rekla pedijatrica je potpuno nebitno. Stavili su komentar te pedijatrice, a ne neke druge koja bi se složila s idejom. To samo govori o neprofesionalnosti novinara i želji da podkrijepi svoje osobno mišljenje, a ne da objektivno predstavi pojavu.
    U svakom slučaju, koliko god čitala tips and tricks meni se bezpelenaštvo čini gotovo nemoguće. Željela bih i ja na radionicu o tome. Da li se održavaju?

  17. #17
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Joj Školjkice, za poludit od smijeha!!!

    Citiraj acqua prvotno napisa Vidi poruku
    U svakom slučaju, koliko god čitala tips and tricks meni se bezpelenaštvo čini gotovo nemoguće.
    Sličan nick!

    A tako se i ja ponekad osjećam. Koliko god imala iskustva u rukavima (treći bespelenaš od rođenja), i meni se bespelenaštvo ponekad čini nemoguće 8)

  18. #18

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    najlipši grad na svitu
    Postovi
    129

    Početno

    Ukratko meni je to maltretiranje djece dok su tako mali ,ja ih imam troje i ni u ludilu mi nije palo na pamet da tako nešto napravim.Dvije do tri godine je sasvim dovoljno za započet s odlaskom na WC...A sad ko voli nek izvoli!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Mnogima se čini da je to maltretiranje samo zato jer smo naviknuti na to da djeca nose pelene. Radi se o promjeni perspektive, teško je razumjeti dok ne probaš.
    Mene je BP oduševilo i oduševljenje me još drži. Svakom se pišanju svog klinca veselim ko i na početku. Nama je ovako lakše, zanimljivije i veselije.
    Do sad nismo imali negativnih komentara ni od koga tko nas je vidio (očekivala sam ih). Baš suprotno: SVI su bili oduševljeni, a sreli smo i mame koje su slično radile prije 20 ili 40 godina.

  20. #20
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj aqua prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko god imala iskustva u rukavima (treći bespelenaš od rođenja)

    tri naklona za tri bespelenaša!
    mene je ideja BP koju sam naravno prvi put u životu ovdje na forumu vidjela, dovela da part-time-pottyinga, ako ništa drugo. ja sam na početku bila tako izbezumljena s rorom, da nema šanse da sam mogla slušati kakve signale. duuugo ja nisam znala ni kad je umoran, ni gladan ni bilo šta. s drugim možda...
    apropos teme bili su u medijima i na tv-u, na novoj, ana i mikka. sve je to bilo nekako senzacionalistički predstavljeno, ali priča se! ja mislim da će nekad ubuduće svi opet biti BP!

  21. #21
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    ma ne anchie, anchi. prekasno mi je..

    nego mikka, legendaran mi je tvoj post, baš tvoj stil, odvalio me

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    zaboravih pohvaliti se da je dotična doktorica naša pedijatrica

  23. #23
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj Školjkica prvotno napisa Vidi poruku
    zaboravih pohvaliti se da je dotična doktorica naša pedijatrica
    Moja saučešće
    Acqua, radionicu trebamo organizirati. Ovisi i o inicijativi zainteresiranih...

  24. #24
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Mi nismo bespelenaši, nešto sam malo pokušavala, nismo nastavili čisto iz moje "udobnosti". Vidla sam mikku u akciji, i vjerujte (ovo za one koji nisu vidjeli kako to izgleda), nema ništa prirodnije
    Kčer mi je skinula dnevnu sa 2,5 godine, nočnu tek pola godine kasnije, i meni je to katastrofalno kasno. OK, možda je ona tada bila spremna, no da se nie naviknula, kao što ste rekle, ne bi se imala od čega odvikavat. Do sad nisam srela ni jednog roditelja koji je maltretirao djete da se odvikne od pelene, a srela sam ih dosta koji su odvikavanje izbjegavali iz čisto svoje komocije. Nemojte me pogrešno shvatiti, ovo je moje lično mišljenje.

  25. #25
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    aqua i od mene za tri bespelenaša.
    I samo kratko OT što se tiče "maltretiranja". Mislim da je sve stvar kuta gledanja. Mene sad grize savjest ako propustim jedno Davidovo piškenje pa je siroče morao provesti 5 minuta u svojoj pišaki i to je za mene maltretiranje. Tjerat dijete da cijeli dan boravi u svojim izlučevinama zamotanim u plastiku i neodgovaranje na njegove potrebe za izvršavanjem nužde. (sad će dobit opomenu)

    Ima neki link za ovo na kaj je bilo na Novoj?

  26. #26
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    40

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    super, prekrasno!

  28. #28
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    joj divno

  29. #29
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti!

  30. #30
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    kakvo maltretiranje?dijete radi sta treba,piski ili kaka,njega ne zanima gdje,a sigurno mu je ugodnije ovako na nacin BP.stvar je u nama roditeljima,koliko se zelimo angazirati i/ili koliko zelimo biti komotni.
    jako mi je drago da se javno pocelo pricati o bespelenastvu.
    nadam se da se vidimo na sljedecoj radionici,iako vec imamo 10mj(sa sinom sam pocela s 8mj primjenjivati savjete za BP i zavrsili smo s part time pottyingom,skinuli skoro istodobno dnevnu i nocnu pelenu s 22mj,a za nasu okolinu je to rano,ja mislim da smo mogli i ranije)

    ovo mi je miso vodilja ovih dana "Pa klinci nisu bedasti,oni su pametni"(sorry ak te nisam dobro citirala)

  31. #31
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Cure, nema potrebe da se branite. Ovo je podforum podrške (kao što je navedeno u pravilima) i komentarima koje je dala beba128 tu nije mjesto. Za to je dobila opomenu. Ako netko želi raspravu na tu temu (je li to maltretiranje ili nije), neka otvori topic na filozofskom kutku. Neka se nitko ne ljuti, svi imaju pravo na svoje mišljenje, ali kuda bismo stigli da sada svi koji se s ovime ne slažu dolaze ovdje raspravljati na taj način. A bilo bi ih puno. Svaka od naših tema (na kojima konstruktivno raspravljamo i podržavamo se) otišla bi u kupus. Nema potrebe da trošimo vrijeme za to. Hvala na razumijevanju.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    baš ste divno prezentirale bespelenašenje na videu, i izgledale ste prekrasno, ljudi valjda imaju dojam da mame koje bespelenaše s podočnjacima i tutama trče po stanu. drago mi je da ste dokazale suprotno, da je to prirodno i da se može uspjeti, bravo curke!

  33. #33
    aqua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    889

    Početno

    Hvala za link, prilog je genijalan, cure super ste bile. Morala sam dvaput pogledati koliko mi je bio super! Barbara me posebno oduševila, baš onako djeluje prirodno da bolje ne može. I izraz lica i komentari, baš ono, pa ljudi moji, kako bi drugačije, pa bebe su pametne Ma genijalno!

    manal i ključić, hvala na komentarima eto, skupilo ih se već troje kad sam počinjala s nevom, mislim da u hr još nije bilo bebe koja je od početka do kraja bila diaper free, tako da je bilo dosta trnovito što se podrške i tipsa tiče. ali snašli smo se. i kad gledam di smo danas, cijeli podforum.. baš mi bude drago

  34. #34
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Šteta što nema snimljene nekog novorođenčeta u akciji.....ili sam nešto propustila...to je fakat hammer-argument...bar bio kod mene...Karlo je imao samo jedan problem, a taj je bio da nije htio kasnije kao stariji sam brisati guzicu....tvrdi da mu je lijepše kad mu se guza opere...a onda je i komotan...Sad briše, iako ponekad traži žrtvu...Svaka pohvala svim aktivnim curama i gledajte da se sa odrastanjem vaše djece bezepelenaštvo na internetu i u Hrvatskoj ne zapusti...

  35. #35
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa Vidi poruku
    Šteta što nema snimljene nekog novorođenčeta u akciji.....ili sam nešto propustila...to je fakat hammer-argument...bar bio kod mene...Karlo je imao samo jedan problem, a taj je bio da nije htio kasnije kao stariji sam brisati guzicu....tvrdi da mu je lijepše kad mu se guza opere...a onda je i komotan...Sad briše, iako ponekad traži žrtvu...Svaka pohvala svim aktivnim curama i gledajte da se sa odrastanjem vaše djece bezepelenaštvo na internetu i u Hrvatskoj ne zapusti...
    evo akcije , za internu upotrebu:
    http://picasaweb.google.com/lh/email...28242311850833

  36. #36
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    imamo i radionicu na zelendanu

  37. #37
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    Vidim da ima radionica i tako sam tužna što neću moći sudjelovati... Nadam se da će se organizirati ponovo.

  38. #38
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Pohvala radionici Mikka. Zanima me kako stvari stoje s flajerom o bezpelenaštvu?

  39. #39
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    "Bebe su pametne, pa nisu bedaste...." ak sam dobro napisala.... Šteta što ne možemo na radionicu...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    NI mi ne možemo na radionicu, da malo utvrdimo znanje ali biti će ih još, jelda? Jelda? Ha? Jelda bude još koja? Mi bi se rado družile s vama

  41. #41
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    radionica ce biti ako bude zainteresiranih, ja sam uvijek za. sad kad dode lijepo vrijeme mozemo se naci negdje vani pa malo razmjenjivati "recepte"

    flajer, za ocekivati od mene--nemam . ali odbro da si spomenula, probat cu napraviti neki, ne za zelendan, ali da postoji inace.

  42. #42
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    ...imam jedan flajer od jedne mame iz Njemačke koja je to meni poslala zajedno sa slikovnicom o dojenju...toliko me je zaintersirao da sam se ja navukla na bezpelenaštvo...počela sam ga prevoditi, ali nikako da završim...možda netko to uspije učiniti brže od mene... evo linka da vidite o ćemu se radi:
    http://www.attachment-parenting.de/d...berbleiben.pdf

  43. #43
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ovako ide početak flajer kolko sam uspjela prevesti:

    Za nas u zapadnim zemljama pelene su nešto što idu uz bebe.
    Beba izvrši nuždu u pelenu i onda se pelena promjeni. Je li to jedina mogućnost? Moramo djeca i mi ovisiti o pelenama toliko dugo vremena – obićno više od dvije godine.
    Što su ljudi radili prije nego što su postojale pelene? Kako su mogle majke u plemenima svoju djecu cijeli dan nositi bez da ih onih kompletno popiške ili pokakake?
    To je vrlo jednostavno za objasniti jer već je novorođenčad svjesna svoje eliminacije. Često pokazuju više ili manje znakove da moraju izvršiti nuždu. Dijete se može tada staviti u pozu za eliminaciju i na taj način i majka i dijete ostanu čisti. Oboje predstavljaju uigrani tim. Dijete se jasno javi da bi «moralo». Osim toga ono ciljano piški ili kaka ako ga majka drži u određenoj poziciji i da mu jedan cičavi zvučni signal «sssssss».
    Međutim da li je zbilja moguće ovu prirodnu metodu koju za razliku od „postati čist“ možemo nazvati „ostati čist“, provesti i u našoj sredini?
    Napokon ne živimo goli u džungli!
    Jasan odgovor iz iskustva mnogih majki koje si umeđuvremenu i na Zapadu otkrile ovu metodu, je „DA“!
    Početi se treba prema mogućnostima prije nego što je dijete navršilo četiri mjeseca jer su se djeca kasnije na nošenje pelena navikla i ta prva senzibilna faza je propuštena.
    Usprkos tome može se i kasnije početi sa metodom „ostati čist“.
    Također ako se i dalje u prelaznoj fazi koriste pelene, postoji itekako dobra mogućnost poduprijeti eliminacijske potrebe djeteta, te tako kako vlastitu tako i djetetovu eliminacijsku svjesnost držati budnom.
    Normalno je da novorođenće ne možemo posjesti na kahlicu.
    Međutim možemo ga držati iznad prikladne posude i u najčešćem slučaju ono će taj momenat iskoristiti za eliminaciju. Osim toga već nakon kratkog vremena uspjeva se putem signala koje nam beba daje kao i „Tajmingom“ i vlastitom intuicijom uhvatiti momenat kada beba „mora“... Tako se na početku zaobilazi puno prljavih pelena kao i popratne pojave kao što su prepunjene i iscurene pelene, crvena guza itd....

  44. #44
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Ja se nudim za lekturu

  45. #45
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Da ja napravim nekoliko fotki "akcije" dok je D. još mali?

  46. #46
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ključić napravi, pobjeglo mi nekako pa se nisam javila. Još se ne snalazim na novom forumu pa malo štekam...

    Evo prevela sam sve..kad ga pregledam katepe šaljem ti ga na lekturu. Mislim da je unuutra sve pomalo dodirnuto što je bitno, tako da se može dati zainteresiranima, rodbini i prijateljima. Meni jedino fali koja riječ o ovisnosti bespelenaštva o napredovanju motorike i ishrani, ali to se može i kasnije reći.

  47. #47
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa Vidi poruku
    Ključić napravi, pobjeglo mi nekako pa se nisam javila. Još se ne snalazim na novom forumu pa malo štekam...

    kad ga pregledam katepe šaljem ti ga na lekturu.
    Sups! salji.

  48. #48
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Imaš pp....
    Otvorit ću novu podtemu Flajer o bezpelenaštvu...da ne brkamo teme...pa ću tu staviti link...

  49. #49
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš pp....
    Otvorit ću novu podtemu Flajer o bezpelenaštvu...da ne brkamo teme...pa ću tu staviti link...
    samaritanka - pun ti je inbox pa ti ne mogu poslati poruku...

  50. #50
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    imaš skroz pravo...idem ga isprazniti...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •