Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 59

Tema: Non stop na bolovanju, trebam podršku :(

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno Non stop na bolovanju, trebam podršku :(

    Lucija je krenula u jaslice prije 2 mjeseca i to izgleda ovako - tjedan dana u jaslicama, dva tjedna doma. Zbilja sam mislila da se radi o bapskim pričama i zastrašivanju kad su mi govorili da će stalno biti bolesna!

    Sad je imala upalu uha, taman je počela ozdravljati kad je dobila famozni 5. osip i večeras mi opet kuri (osip se počeo povlačiti, naravno, taman sam se ponadala da bismo sutra mogli po potvrdu o zdravlju i u jaslice/na posao).

    Na poslu su mi par puta rekli kako ću i ja na kraju uzeti tetu čuvalicu, zar nemamo baku, zar baš nikoga nemamo?? Tetu čuvalicu neću uzeti jer je jedina za koju znam i koju mogu provjeriti preskupa. Bake rade i daleko su. Ne, zbilja nikoga nemamo.

    Svi su puni razumijevanja iako pretpostavljam da im je pun kufer mog izbivanja.
    Nakon jednog bolovanja su me čak pitali jesam li se odmorila! Odmorila???? Pa nije da sam bila na ljetovanju! Vikende provodim na hitnoj i u Vinogradskoj, pun mi je kufer neispavanosti, mjerenja temperature, odbijanja jela već potvrđene odbijačice dohrane.... samo mi fali grižnja savjesti što nisam na poslu!

    Dajte koju riječ utjehe molim vas

  2. #2
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Nemam utjehu jer sam u istoj gabuli, samo što nama ipak povremeno uskoči baka, a s mužem se izmjenjujem na bolovanjima. Krenula je u jaslice 1.9., i pohađa ih u istom ritmu kao i tvoja. I to traje, traje i još traje (uz nebrojene upale uha i 4 antibiotika).

  3. #3
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    takva je bila naša prva godina. muž i ja smo uzimali bolovanje na smjenu kad je on bio u zagrebu. na kraju sam radila svaki vikend jer se skupilo previše posla zbog mojih bolovanja.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    I mi smo krenuli 01.09. U komadu smo bili najduže 3 dana, tak da mi se ovih tjedan u komadu čini super... Očajni smo, problemi na poslu, svaki put ponovno privikavanje, hitne. Da mi je zdrav dva tjedna u komadu umrla bih od sreće. Sve moguće smo pokušavali da mu dignemo imunitet i ništa nije upalilo. Nadam se jedino da će proljeće učiniti svoje.

    Drži se draga i svima ostalima ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ za zdravlje naših mališa.

  5. #5
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mi smo krenuli 1. srpnja, do studenog smo isto tako stalno bolovali a onda tri mjeseca nisam bila na bolovanju! Na zalost, sada sam, vec drugi tjedan. Proci ce, sa starijim klincem je bilo jos i gore. Moji na poslu su stvarno tolerantni ali se covjek, bez obtira, lose osjeca, prvenstveno zbog djeteta a onda i zbog posla.

  6. #6
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Mi smo imali dvojicu istovremeno na adaptaciji (mala dobna razlika). Nije bilo šanse da i mm i ja toliko čamimo doma. Imali smo "hladnu rezervu" tj. tetu čuvalicu po potrebi u to vrijeme. Baka iz Zagreba je uskakala, druga baka i deda koji nisu iz Zagreba su isto po potrebi uzeli djecu ali koju godinu kasnije, kad je to bilo izvedivo. I tak smo se krpali tri godine. Kad se i mlađi izvukao iz jaslica, to je spalo na neku razumnu mjeru.

    Zapravo, bila je još jedna epizoda kasnije, kad je stariji u zadnjoj vrtićkoj godini pokupio salmonelu pa sam čamila s njim 3 mjeseca doma. Katastrofa...
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.03.2010. at 07:47 Razlog: ... dodatak

  7. #7
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    mi smo krenuli 1. veljače, nije bilo vikenda bez temperature, 2 antibiotika, a ima pune 3 godine. ja počinjem raditi sutra. na novom poslu. šta ćemo ako se situacija ne popravi, ne znam.
    Posljednje uređivanje od sasa : 17.03.2010. at 09:47

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Nama nije opcija da mm ide na bolovanje jer ima bitno veću plaću od mene a tu je naravno i kredit pa bi nas baš grdo stisnulo da ostanemo bez love.

  9. #9
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    nadam se da ce proljece donijeti, uz ljepse vrijeme, i poboljsanje zdravstvenog stanja nase djece mi, na srecu, nismo imali nikakvih vecih problema, par dana virozice prva 2mj jaslica, i od onda je zdrav ko dren. drzim fige da se to sto prije ustabili i da sto manje izostajes s posla. meni je bilo ok s te strane sto sam bila trudna kad sam se vratila s porodiljnog pa su znali da necu dugo ostati, tako da mi nisu ni davali neke vece projekte i zbilja sam mogla odlaziti kad god sam trebala. s druge strane mi slijedi otkaz kad mi zavrsi porodiljni, pa cu adaptaciju i bolesti mladjeg djeteta odraditi bez griznje savjesti
    gle, dijete ti je najvaznije, i to je normalno, posla ce uvijek biti (bar se nadam), pa odradjuj bolestine skupa s djetetom, i njemu ce biti lakse kad ima svoju mamu kraj sebe u tim teskim trenucima

  10. #10
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Uh, kad se samo sjetim naše prve jasličke godine..7 bolovanja ja, 2 muž i još nas je u par navrata spašavala moja mama na 2-3 dana... Sjećam se i te grižnje savjesti koju su mi nabijali i sitnih provokacija od strane kolega na poslu, kao da ja , u najmanju ruku, jedva čekam da mi dijete bude bolesno pa da ćubim s njim doma...Al ajd, preživjeli smo...Slijedeće je godine već bilo daleko bolje,a ove, treće jedva da smo i bili bolesni, ako zanemarimo povremeno šmrcanje i vodene kozice... Sad sam i na drugom radnom mjestu, gdje svi imaju djecu, pa su itekako osjetljiviji i razumniji...

    Razmišljala sam i ja tada o teti čuvalici i na koncu pobjesnila na sebe zbog tog razmišljanja...Pa zar da moje bolesno dijete nema kraj sebe mamu koja će ga odnjegovati s toplinom i ljubavlju...zato jer su neki "odrasli" ljudi na mom poslu zaboravili što znači imati malo dijete..E neću...

    Što reći nego da svi ovdje znamo kako ti je..i da nas je većina prolazila kroz to...I prođe za čas...Vidjet ćeš, za koji tjedan, mjesec situacija će izgledati znantno drugačije...

  11. #11
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa Vidi poruku
    Nama nije opcija da mm ide na bolovanje jer ima bitno veću plaću od mene a tu je naravno i kredit pa bi nas baš grdo stisnulo da ostanemo bez love.
    Do 3. djetetove godine bi bolovanje trebalo biti pokriveno 100 posto, nije kao kod bolovanja za odrasle.
    Barem ne bi trebalo biti.

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    100% ako imaš plaću manju od 4.250 kuna

  13. #13
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    malo utjehe - postane bolje kad izađu iz jaslica i pređu u vrtić.
    moja obojica su u jaslice išla u ritmu 1/3 - tjedan u jaslicama, tri tjedna doma.
    i sve neke boleštine bože sačuvaj, napili su se atba za čitav život.

    sa starijim u to vrijeme nisam radila, ali sam dosta izbivala s faksa, s mlađim sam stalno bila na bolovanju tu prvu godinu,. ali meni su kad sam se vratila s porodiljnog rekli da ionako ne računaju na mene još godinu dana barem jer se sigurno neću moći posvetiti ničem opzbiljnom, poa su me degradiurali.
    promjenila sam posao ubrzo i sad bogu zahvaljujem što mi sestra ne radi, pa je uskakala kad god je trebalo , tako da sam drugu godinu bila manje na bolovanju.

  14. #14
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    inače, naknada je 100% državnog prosjeka za dijete do 3 godine, ne tvoje osobne plaće.
    kasnije je, mislim 70%
    Posljednje uređivanje od babyboys : 17.03.2010. at 22:21

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    Do 3. djetetove godine bi bolovanje trebalo biti pokriveno 100 posto, nije kao kod bolovanja za odrasle.
    Barem ne bi trebalo biti.
    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    100% ako imaš plaću manju od 4.250 kuna

    Evo što kaže HZZO:
    Bolovanje radi njege osigurane osobe - djeteta do navršenih 3 godine starosti Pravo na naknadu plaće traje za svaku utvrđenu bolest najviše do 40 radnih dana.
    Potrebu duljeg bolovanja određuje ovlašteni doktor HZZO-a.
    Uvjet za ostvarivanje prava je da osiguranik živi s djetetom u zajedničkom kućanstvu.
    Pod zajedničkim kućanstvom smatra se zajednica života, privređivanja i trošenja ostvarenih prihoda obitelji.
    Naknada plaće iznosi 100% od osnovice za naknadu.
    Od prvog dana obračunava ju i isplaćuje poslodavac, ali na teret sredstava HZZO-a, s time ne može iznositi više od 4.257,28 kuna.
    Većina ljudi zna za ovaj dio u kojem spominju 100% ali ne i od čega je taj postotak.



    Jutros je imala temperaturu 40 C pa sam se sjetila još jednog razloga zašto je bolje da sam ja s njom a ne mm - ja imam cice Kad je bolesna, provede dan na 3 žlice jela.

  16. #16
    toolaa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    80

    Početno

    šaljem dugi niz dobrih vibri za bolje zdravlje malim jasličarima. evo ih, putuju ~~~~~~~~~~~~~~ itd.
    moj je suprug jučer prvi put otkako se dijete rodilo (14 mu je mjeseci) javio na posao da neće moći doći jer maleni ima visoku temperaturu drugi dan i vodili bismo ga u pedijatra (ja ne vozim, pa smo odabrali da onda on ostane s njim a ja idem radit) i izazvao je priličnu konsternaciju kod pojedinih "kolega". kao... dobro, ajde, ali samo jedan dan, nije to baš uobičajeno... kao da svaka mentalno poluzdrava osoba ne bi odabrala da mu dijete bude zdravo, a on na poslu, a ne obrnuto.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    201

    Početno

    Mrvna, drž' se, nije ti lako, ja se ne volim ni sjećati te prve jasličke godine...

    srećom, ide nabolje, najgore si prošla, vjeruj

    a što se tiče posla, ako ti nije opstanak ugrožen,
    propuh u glavu i bok
    bojim se da onome tko ne razumije da mama treba biti doma s bolesnim djetetom,
    to ne možeš ni objasniti

    [QUOTE]petarpan
    Sjećam se i te grižnje savjesti koju su mi nabijali i sitnih provokacija od strane kolega na poslu, kao da ja , u najmanju ruku, jedva čekam da mi dijete bude bolesno pa da ćubim s njim doma...Al ajd, preživjeli smo...

    Razmišljala sam i ja tada o teti čuvalici i na koncu pobjesnila na sebe zbog tog razmišljanja...Pa zar da moje bolesno dijete nema kraj sebe mamu koja će ga odnjegovati s toplinom i ljubavlju...zato jer su neki "odrasli" ljudi na mom poslu zaboravili što znači imati malo dijete..E neću...

    Što reći nego da svi ovdje znamo kako ti je..i da nas je većina prolazila kroz to...I prođe za čas...Vidjet ćeš, za koji tjedan, mjesec situacija će izgledati znantno drugačije... /QUOTE]

    ovo ne mogu ne potpisati

  18. #18
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    uh.i mi smo u toj fazi.

    od 18.1 idemo u jaslice.

    3 dana-pa 10 doma.
    2 dana -pa 3 tjedna doma.
    5 dana-5 dana doma

    i sada smo opet doma.ja isto nisam vjerovala da to doslovce tako ide.uzas.luda sam vec od doktora, temperatura, proljeva, upala, sirupa!

    kraj prematalice je pravi arsenal:antibiotik, pikovit, željezo, omega.Ribica vec cim vidi spricu za ljekove-zine!jadno djete.ne jede nis-neznam od cega zivi.

    ja na bolovanje nesmijem.izvukla sam nekako stari go pa sam se 2 bolesti skrpala sa time!i isto je bio komentar-jeste li se odmorili?a ja 7 dana konstantno skidam temperatutu 41 i navlacim se po doktorima!!tata cuva.ja kao neko zla vjestica nisam kraj djeteta kada mu najvise trebam.
    i jos ucim jer sa 30 godina zelim upisati fax.i moraqm na glupu drzavnu maturu.

    neznam kako i sto dalje!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Jel vi od djece dobijete sve bolesti? Uz to što je maleni bolestan ja obolim taman kad on ozdravi i onda bolesna na posao. U uredu me gledaju ko gubavca.

  20. #20
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    što da kažem od 1.10. je u jaslicama, bio 4 dana pa 3 tjedna doma, pa 5 dana pa opet 2 tj i tako tim tempom dok nije ČAK!! 3,5 tjedna u 1. i 2. mjesecu izdržao kad se tako razbolio da smo bili 2 tj u bonici i onda na kućnom liječenju od tad. od utorka opet u jaslice, muka mi je pomisliti kako će se i kada opet razboliti...

    držite se...

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Od ova 3 bolovanja sam samo jednom i ja bila bolesna, hvala bogu, jer ne znam kako bi jadni mm inače preživio s nas dvije ukomirane.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Stariji je bio non stop bolestan tu jasličku godinu. Nakon hospitalizacije i cca godinu dana jasličarenja nam je puknio film i izvukli smo ga vani iz vrtića. Rješenje je bilo čuvanje: prvo svekrva i svekar, pa ja (porodiljni), sada teta čuvalica za njih dvoje. Jednostavno nemam riječi utjehe, jer sam, nakon toliko bolesti i popijenih antibiotika, totalno promijenila mišljenje o jaslicama.

    Ako se IKAKO može osigurati čuvanje do neke 3 - 4 godine (ili bar onu prvu godinu), za tu sam opciju.

    Nismo odustali od vrtića, i stariji se za par dana vraća u svoju grupu, pa ćemo vidjeti kako će to ići. Za mlađu bi bila sretna da možemo financijski izvući to čuvanje još barem godinu dana.

  23. #23
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    1.godina-sve skupa je bio u vrtiću mjesec i pol, a sad 2. god. bolji smo-samo 3 bolovanja od 10.mj.

  24. #24
    Lucija_Zg avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    130

    Početno

    @ Mrvna: mozda bi se jos vise grizla da si na poslu jer nisi s djetetom.
    sto se tice iskustva s jaslicama i imunitetom nemam bas nesto utjesno za reci: stariji sin (4 g) u dvije godine je bio bar 10-15 puta bolestan, doduse u pitanju je cesto neka viroza popracena kasljem, ali on bude nervozan i u vijek gubi na kilazi. sad s 4 gidine situacija se vidno popravlja.
    dok je bio kod kuce, do druge godine, nije mu ni nosic procurio.

  25. #25
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    joj mislila sam malenoga sada iza Uskrsa u jaslice, ali kad čitam ovo možda pričekam do 9. mjeseca kad već ima m priliku.
    Ali to ne znači da neću cijelu iduću zimu biti na bolovanju zar ne???

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Lovely place called home
    Postovi
    398

    Početno

    Baš sam te htjela pitati kako ti je malena... drž mi se

    svatko na poslu tko ima dijete, zasigurno te shvaća i suosjeća s tobom.

    kao i porod i sve drugo, uzmi to kao dio života koji je eto takav kakav je i nemoguće ga je izbjeć, jednostavno se pomiri s time i radi najbolje što znaš. proći će, glavno je da se ne izjedaš i mučiš, samo polako i rješavaj bolest po bolest...

    mene isto to sve čeka...

  27. #27
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa Vidi poruku
    joj mislila sam malenoga sada iza Uskrsa u jaslice, ali kad čitam ovo možda pričekam do 9. mjeseca kad već ima m priliku.
    Ali to ne znači da neću cijelu iduću zimu biti na bolovanju zar ne???
    ja bi na rtvom mjestu čekala jesen, jer dok ti se mali pravo adaptira - eto ti ljeta, dežurstva, nepoznate tete, nepoznata djeca....
    a ovo drugo, ni znači ni ne znači. ali je prilično vjerojatno.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Mi novi rekord danas četvrti dan vrtića i tempica sa za začepljenim nosom.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Nisam sve postove sad detaljno pročitala, ali mi je suština pitanja jasna. ja sam upravo iz tog razloga uzela čuvalicu da mi dete ne bi bilo non stop kod kuće bolesno, ja sa njom van posla, jaslice skupo plaćam ni-za-šta, a moja plata ne ide 100%, već 65 % kad sam na bolovanju.
    Moj predlog ti je da možda ipak uzmeš čuvalicu, jer će ti se više isplatiti da nekoga platiš malo više, ali da ti dete bar ne bude bolesno, a da ti normalno radiš i primaš punu platu.
    Moja čuvalica zapravo i nije profi čuvalice. Ona je mlada majka dvoje dece od 8 i 6 god, bez posla je, javila mi se na oglas i procenili smo da je bolja od većine žena koje su nam se javile. Doduše, ona nije 8 sati dnevno sa Lirom, već popodne po 4-5 sati, ali opet mi je to mnogo veći trošak finansijski nego što su jaslice, ali koliki je stvaran benefit? Razmisli

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Mi ne možemo platit čuvalicu, a i nemam dojam da je to neko rješenje. Kada bi se više u vrtiću posvećivalo higijeni situacija možda i ne bi bila ovakva. Mene je čuvala baka i nije mi ostalo u dobrom sjećanju pa nekako dajem prednost socijalnom kontaktu u vrtiću. Mi danas nemamo temperaturu pa se nadam da ide na bolje.

  31. #31
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    jedno pitanje za mame koje su ispisale djecu iz vrtića:
    ne mislite li da će kad tad biti bolesni? s vremenom u kolektiv moraju, ako ne prije kad krenu u školu. a kolektiv nije sterilan i uz neznam kakvu higijenu prehlade , viroze i slično su neizbježne , a meni se nekako stalno izostajanje iz škole čini kao veći problem nego iz vrtića. a i tada netko mora biti s njima doma.

  32. #32
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa kao prvo vrlo vjerojatno će prije škole ipak ići u vrtić, a sa 3 godine vrlo vjerojatno neće biti toliko bolesni kao sa 2; sa 4 kao sa 3 itd.

  33. #33
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Obično djeca nakon 3 godine "ojačaju" odnosno ojača im imunitet pa onaj tko ima nekakvo drugo rješenje bolje ne davati dijete u jaslice ukoliko su često bolesni. Moj stariji je svejedno i kući bio malo malo prehlađen, ali da je išao u jaslice vjerujem da bi to bilo još gore. Evo sada ide u vrtić i mogu reći da sam do sada zaista zadovoljna sa njegovim zdravstvenim stanjem. Sumnjam da tu postoji nekakvo rješenje osim dijete koje je često bolesno izvaditi iz jaslica i sačekati da malo odraste pa ga ponovno upisati. Ili jednostavno ovuglati na to da se mora stalno biti na bolovanju. Što se higijene tiče, mislim da oni na to jako paze u vrtiću, odnosno onoliko koliko se to može. Igračke se steriliziraju ( e sad ne znam koliko često), djeca piju iz plastičnih jednokratnih čaša, ruke brišu jednokratnim ubrusima, prostor se provjetrava, svaki dan usisava, čisti antibakterijskim sredstvima. Ne znam što bi se tu moglo još poduzeti. Problem su roditelji koji dovode bolesnu djecu u vrtić i unatoč tome što tete mogu zatražiti liječniko mišljenje od djeteta za koje smatraju da je bolesno i ne primiti ga ukoliko se potvrda ne donese, neki roditelji, pritisnuti strahom od otkaza ili iz čistog nemara, ipak dovode bolesnu djecu. To je jednostavno tako i sumnjam da tu ima pomoći. Ja ni prehlađeno dijete ne vodim u vrtić zato što mi ga ima tko čuvati i zato što ne želim da se sa takvim opadnutim imunitetom onda još nešto gore nakači i ne želim da zarazi drugu djecu, ali da nemam izbora zaista ne znam što bih.

  34. #34
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    nije isto kada se susretne dijete od godinu dana po 1. puta sa hrpetinom beštija ili dijete od 3 godine ili dijete od 5 godina. nije isto jer se u većini slučajeva bolest manifestira u težem obliku kod mlađih, a nije isto niti zbog toga što mlađa djeca teže podnose bolesti i sve što one donose, da uopće ne spominjem hospitalizacije i slične divote.

  35. #35
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    nije isto kada se susretne dijete od godinu dana po 1. puta sa hrpetinom beštija ili dijete od 3 godine ili dijete od 5 godina. nije isto jer se u većini slučajeva bolest manifestira u težem obliku kod mlađih, a nije isto niti zbog toga što mlađa djeca teže podnose bolesti i sve što one donose, da uopće ne spominjem hospitalizacije i slične divote.
    e upravo tako

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    tema je otišla OT al nema veze.... ~~~~~~~~~~~~~~~~ da čim prije prođe ta faza i da dijete počne uzivati u vrtićkim radostima a ti u njenom zdravlju...

    što se tiče imuniteta, vrtića, bolešćuga... kod nas je obratna situacija! prošle godine su oboje išli u jaslice, jedino što su pokupili vodene kozice, nos im ni jednom nije ni kapnuo... ma savršeno, al zato ove godine, prestrašno... da nisam na porodiljnom dobila bi otkaz sto posto, najstariji je zdrav (4) a curka stalno nešt (3)... curi nos, pa upala uha, pa luđački kašalj, pa opet nos, pa još malo nosa, pa viroza...

    tak da mislim da nema pravila, ili smo mi iznimka

  37. #37
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    pa nismo otišili OT. autorica je tražila podršku i ja joj mogu jedino poslati tisuću ~~~~~~~~~~~~~~~~ ali su na žalost stvari takve kakve jesu i mislim da tu nema nekog efikasnog rješenja osim onog što sam napisala u postu.

  38. #38
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Evo moja mala (16 meseci)jos ne ide u jaslice ali joj stalno nesto fali.
    Do sada je 2 puta pila antibiotik,a vecinom su viroze bez antib.terapije.
    Ali zato slineeee,nos i nos,kasalj,inhalacije.....da izludis.
    Upravo smo preboleli enterovirus,jedva sam ju spasla dehidracije i bolnice.Sad je kao senka same sebe.
    Sve joj starija braca donesu,ili vec neko s kim dodje u kontakt.Tih nije puno ali je ona prijemciva na bestije uzasno.
    Dojena od prvog dana,strogo pazim na ishranu i negu ali badava.
    Pitam se sta li ce biti kada krene u kolektiv nakon leta?Ostaje mi slaba nada da ce do tada vec stosta pregrmeti i ojacati,ali nesto sumnjam....
    Bolje bi mi bilo da i ne pocinjem raditi ako cu stalno biti na bolovanju,i potpuno razumem situaciju mama koje moraju raditi a deca nemaju izbora nego moraju u vrtic,pa kad se razbole,aj' na bolovanje.....

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Ja mogu usporediti troje djece jer sam praktički isti dan rodila kad i druge dvije kolegice u uredu i svako je dijete različito. Moj je zaradio sve što se zaraditi dalo i da nemamo bake na raspolaganju bilo bi preprestrašno, drugi maleni isto ide u jaslice i bio je tri puta ozbiljnije bolestan (da je morao na natibiotik), ali u odnosu na Svena fantastično prošao. Treće je dijete curica, ima tetu čuvalicu, stalno bolesna, upale uha, laringitis, afte... Toj je kolegici lakše što ne izostaje, ali isto tako ostavlja bolesno dijete drugoj osobi i malena je još bolesnija od Svena. Očito treba preživjeti tu strašnu drugu godinu i to je to. Mislim da zapravo ne možemo puno i imunitet dijete mora steći.

    Ja do osnovne škole nisam imala ni upalu grla i onda sam cijelu osnovnu školu bila bolesna. Koliko je bolje nego da sam bila bolesna s 2 godine?... Ne znam. Izostajala sam puno iz škole i utjecalo je jako loše na socijalizaciju jer sam prvi put bila u kolektivu i nisam se snalazila. U svakom slučaju osnovna škola mi nije u lijepom sjećanju.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj sanja77 prvotno napisa Vidi poruku
    Mi ne možemo platit čuvalicu, a i nemam dojam da je to neko rješenje. Kada bi se više u vrtiću posvećivalo higijeni situacija možda i ne bi bila ovakva. Mene je čuvala baka i nije mi ostalo u dobrom sjećanju pa nekako dajem prednost socijalnom kontaktu u vrtiću. Mi danas nemamo temperaturu pa se nadam da ide na bolje.
    Moram samo da pitam u kom smislu daješ prednost socijalnom kontaktu u vrtiću?
    Deci do 3 godine nije toliko bitan vrtićki socijalni kontakt, a ako se osvrnemo na temu, onda bih svakako zaobišla vrtić ako bih mogla. Bar do trećeg rođendana. Naravno, ako je čuvalica ipak luksuz, onda mogu samo da zavibram da vas beštije zaobilaze u širokom luku.

    Ja živim u Srbiji i kod nas su drugačiji standardi nego kod vas. Plate su nam mnogo mnogo niže nego vaše, ali i cene čuvalica su drugačije. Ja mogu da je priuštim jer nam treba 3-4 puta nedeljno po 3-4 sata. A to je duplo manje novaca nego kada bi je čuvala punih mesec dana i puno osmočasovno radno vreme. E tada, mislim da ni ja ne bih mogla da priuštim čuvalicu i nosili bismo se sa vrtićkim beštijama kako god znamo i umemo.

    Posljednje uređivanje od †vanesax : 31.03.2010. at 02:01

  41. #41
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Nazalost, samo mogu dati podrsku... Mi se za sada cuvamo doma, ali ipak nismo uspjeli izbjeci 2 prehlade i rozeolu, a radim tek pola godine.

    I onda bi drzava da zene (a i muskarci) rade do maltene 80, tako da ce u nekoj buducnosti samo rijetke sretnike cuvati bake/dede, bit ce vise djece u kolektivima (a vrtica ionako nemamo dosta), vise bolovanja roditelja i koristenja zdr. usluga od strane djece pa se opet 'ostecuje' proracun... Da ne govorimo opcenito o vaznosti uloge baka i djedova...

    Vec sad smisljam pakleni plan za ranu penziju da mogu cuvati svoju buducu unucad.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    13

    Početno

    Mi smo u skupini bolesnih, od 5 tjedana jaslica, doma smo tri, nije dovoljno loše što mi je dijete bolesno, već me i na poslu prozivaju (eskaliraju nadređenima) da ne odrađujem na vrijeme zadatke (a mogu ih jedino kloniranjem napraviti ), kako ću završiti ako se ovako nastavi uh, ne želim razmišljati.
    Sada joj je bolje iako opako kašlje (iskašljava) odradili smo kuru antb, pa uz inhalacije i ostale narodne i ine ljekarije nadamo se da će biti za jaslice u utorak....
    Nama opcija tete čuvalice također ne dolazi u obzir zbog financijske iovako se rastežemo zbog privatnih jaslica (naravno da u državnim nije dobila mjesto) a bake su nam radilice pa ne mogu.....
    svakako je malo lakše kad čovjek vidi da nije jedini rastrgan...

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Citiraj zvex prvotno napisa Vidi poruku
    svakako je malo lakše kad čovjek vidi da nije jedini rastrgan...
    Na početku nisam bila uvjerena da će mi tuđi slučajevi pomoći, ali zbilja je lakše kad znaš da nisi sam u tome

  44. #44

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    79

    Početno

    evo i nas u dva mjeseca vrtića f je bio 7 puta bolestan. ja sam počela prošli tjedan raditi, a MM je bio na bolovanju, a sutra ću izgleda ja jer je sinoć opet kurio. sad mu je imunitet takav da pokupi boleštinu ako izađe van. koma! ne moram ni pisati da mi je već sad grč u želucu ako ću sutra zvati da ostajem doma. radila sam puna 4 dana.

  45. #45
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Malo bedasto pitanje, ali da se pripremim. Koliko puta imamo pravo na bolovanje?
    Jel ima neko ograničenje u broju bolovanja, osim u danima po dijagnozi?
    Moj je u prvih pola sata jaslica uspio pokupiti virozu, pa da se pripremim.
    Inače je jako osjetljiv na sve i svašta.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    417

    Početno

    Nema ograničenja, srećom.

  47. #47
    mama u boji avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    65

    Početno

    Ako se nešto nije mijenjalo od početka 2009., nakon 40 radnih dana neprekidnog bolovanja moraš na komisiju u hzzo. Drugo ograničenje ne postoji (osim naravno po dijagnozi).
    Nažalost, jedina je utjeha - proči će. Eto naše druge jasličke zime i prošli smo samo sa jednom upalom pluća. Smiješno, ali smatram to uspjehom, s obzirom da prošlu zimu pamtimo po dvije upale pluća, anginu, tri obične upale grla, dve uha...

  48. #48
    jkitanov avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    536

    Početno

    Hvala puno. Moj je alergičan, osjetljiv...
    Pa nije loše za pripremiti se

  49. #49
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    držite se..............~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    tamo di je dom...
    Postovi
    12

    Početno

    evo i moje priče,ako je za utjehu bit će mi drago. moja malena je krenula u jaslice u mjesecu ožujku. početkom veljače dobila je početnu upalu uha pa smo je liječili amoksicilinom. nije prošlo tjedan dana, dobili smo zinnat, a nakon toga i cefaleksin. bila je ok čak 2 tjedna pa se opet razboljela. dobila sumamed, nakon toga prva hospitalizacija, pa opet zinnat. onda je zakurila ponovno i sluđena majka je tražila uputnicu za vinogradsku, pošto nisam iz zg. malena završila na paracentezi jer se svo to vrijeme upala uha vukla i nije pomogao niti jedan antibiotik. ima nepunih 14 mjeseci. u ponedjeljak bi trebala ponovo u jaslice a da ne pričam kako me strah...jer se pitam, što ako ponovo zaradi upalu a nedavno je bila na operaciji a antb. ne pomažu? doslovno je kupam u fiziološkoj, kad idemo van hoda kao eskim, više ni sama ne znam kad i na koji vjetar smoije ili ne smije, i kakvi vremenski uvjeti se trebaju stvoriti a da njoj nos ne procuri. e sad, što se bolovanja tiče tu su kombibacije sačuvajmebože. ja i mm se mijenjamo i naravno da oboje patimo zbog posla ali nemamo druge ruke. ni bake ni rodbine. malo kombiniram godišnji, malo bolovanje. strašno je meni u biti činjenica što ako ona meni opet oboli? želim vjerovati da je prva godina jasličarenja takva jer ni ja drugog izbora nemam.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •