Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Zamjena stakala na sunčanim naočalama

  1. #1
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno Zamjena stakala na sunčanim naočalama

    U žurbi sam gurnula naočale bez futrole u pretinac torbe gdje su mi bili ključevi. Jedno staklo se izgrebalo u toj mjeri da ih je neugodno nositi. Obzirom da je okvir u jako dobrom stanju (a i pomučila sam se dok sam našla oblik koji mi se sviđa), a nisu bile baš ni jeftine, ja bih zamijenila stakla (plastike, što li su već).
    U jednoj optici su mi rekli da se to direktno od proizvođača naručuju stakla baš za tu seriju naočala. Obzirom da je to neki prekpreklanjski model, pitanje da li to i proizvođač još ima, a mogu misliti koliki bi bili troškovi.
    Dakle, interesira me je li moguće nekom optičaru izvaditi stara 'stakla' i skrojiti neka no name (naravno sa sunčanim filtrima) pa ih ubaciti umjesto ovih? Mislim, to rade cijelo vrijeme, u željene okvire ubacuju dioptrijska stakla, pa ne znam koliko bi bio problem to isto napraviti sa sunčanim staklima. Je li imate saznanja da je tako nešto rađeno?

  2. #2
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Meni su rekli da mogu samo naručiti original nova stakla,
    platila sam ih 300 kuna, odnosno četvrtinu cijene naočala.

  3. #3
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Eto, zadatak obavljen! Jučer sam prvo otišla u Ghetaldus, tamo mi je teta rekla da oni mogu naručiti original stakla od proizvođača, ali samo za one modele koje su imali u ponudi, ovakve očale kao moje oni nisu imali. Također mi je rekla da se mogu ugraditi i neoriginalna stakla/plastike, ali da oni to nemaju i da se raspitam kod optičara koji drže sunčana stakla. Bez previše optimizma krenula sam po Ilici misleći proći sve optičare do Britanca, kad već kod prvog bingo! Mogao bi mi naručiti originalna stakla, ali cijena im je oko 100 ojra (plus vjerojatno i hrpa troškova pride), a može mi ugraditi i sunčana stakla koja nisu original ali imaju sve potrebne zaštite, pa čak ako želim i polarizirana... Uglavnom, imao je nekakve 'na lageru', dopala su mi se jer su postepeno zatamnjena i zato jer mi ih je mogao ugraditi u roku pola sata. Cijena: 250 Kn.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, zadatak obavljen! Jučer sam prvo otišla u Ghetaldus, tamo mi je teta rekla da oni mogu naručiti original stakla od proizvođača, ali samo za one modele koje su imali u ponudi, ovakve očale kao moje oni nisu imali. Također mi je rekla da se mogu ugraditi i neoriginalna stakla/plastike, ali da oni to nemaju i da se raspitam kod optičara koji drže sunčana stakla. Bez previše optimizma krenula sam po Ilici misleći proći sve optičare do Britanca, kad već kod prvog bingo! Mogao bi mi naručiti originalna stakla, ali cijena im je oko 100 ojra (plus vjerojatno i hrpa troškova pride), a može mi ugraditi i sunčana stakla koja nisu original ali imaju sve potrebne zaštite, pa čak ako želim i polarizirana... Uglavnom, imao je nekakve 'na lageru', dopala su mi se jer su postepeno zatamnjena i zato jer mi ih je mogao ugraditi u roku pola sata. Cijena: 250 Kn.
    Molim Vas da mi pošaljete adresu i naziv optičara.
    Unaprijed hvala

  5. #5
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    pa naisano je u postu. dakle rijec je o Ghetalusu u Ilici. Osim toga post je iz 2010 godine tako da pitanje je jel jos uvijek tamo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •