Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: Anketa: hospitalizacija djece

  1. #1
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno Anketa: hospitalizacija djece

    Udruga RODA je napravila anketu o hospitalizaciji djece, s ciljem ispitivanja uvjeta na pedijatrijskim odjelima bonica u RH, s naglaskom na mogućnost boravka roditelja ili bliske osobe s bolesnim djetetom. Iskrenim odgovorima pomažete da isplaniramo program kojim bismo omogućili djeci da uz njih borave roditelji za vrijeme njihove hospitalizacije.

    Ukoliko imate iskustvo više hospitalizacija, slobodno ispunite anketu više puta, za svaku pojedinu hospitalizaciju.

    Anketa je anonimna, što znači da ne trebate upisati svoje ime i prezime. Sve što ćete napisati koristit će se samo u gore navedene svrhe. U ovom upitniku nema točnih i netočnih odgovora, važno je samo da iskreno odgovorite na postavljena pitanja.

    Ovdje je link na anketu koja se nalazi i gore na banneru na početku foruma.

    Zahvaljujemo na suradnji.
    Posljednje uređivanje od tropical : 19.03.2010. at 00:48

  2. #2
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Evo ja sam ispunila anketu...
    Na pitanje o boravku s djetetom sam odgovorila "nešto drugo" i nadopisala - cjelodnevni boravak uz plačanje.

    Zar je majkama dozvoljeno biti uz djecu na teret HZZO-a ? Meni se čini da se to odnosi na djecu do 2 godine.
    Griješim li .. ili su me pokrali

  3. #3
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    odnosi se na dojenu djecu i to do 6mjeseci, prema mojim saznanjima

  4. #4
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Ispunila i jako podržavam ovu hvalevrijednu inicijativu. Mogu li ne-članovi Udruge ikako pomoći?

  5. #5
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    ispunila. 2 x. i ja podržavam inicijativu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    moj je bio par puta u bolnici. Istina,mogla sam biti s njime cijeli dan i noć,na stolici ako je kauč bio zauzet. U tih par puta mu nikad nisu nosili obroke,nego mu je tata od kuće donosio.Odnos pedijatar-pacijent je srednja žalost,ovisi kako koji paedijatar,isto tako i sa sestrama.Dijete i roditelj su istraumatizirani boravkom u bolnici,osoblje dodatno nabija traume.Sve u svemu,zadovoljna sam,samo zato jer sam mogla biti s njim 24 sata. Ovo drugo nije vrijedno spomena.Doslovno moljakanje da se pročitaju nalazi da se odnese stolica na analizu i još gro drugih stvari.On je imao jedno povraćanje od šlajma od kojeg je poplavio i stavili ga u rota sobu.Tri dana u rota sobi,dijete sa urednim nalazima.Drugi put ista stvar,opet rota soba. Sva sreća pa je nije pokupio.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    177

    Početno

    inicijativa je hvale vrijedna:D

  8. #8
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja sam ispunila anketu...
    Na pitanje o boravku s djetetom sam odgovorila "nešto drugo" i nadopisala - cjelodnevni boravak uz plačanje.

    Zar je majkama dozvoljeno biti uz djecu na teret HZZO-a ? Meni se čini da se to odnosi na djecu do 2 godine.
    Griješim li .. ili su me pokrali
    Ako je dijete iskljucivo dojeno onda majka ima pravo na teret HZZO-a biti smjestena s djetetom 24 sata (sada vise nema dobnog ogranicenja). Do pete godine starosti djeteta jedan od roditelja ima pravo na dnevni smjestaj uz dijete (dakle, najmanje 6 sati dnevno, po tumacenju HZZO-a i jedan obrok). Ipak, sva ova prava ovise, na zalost, o procjeni odjelnih lijecnika i smjestajnim kapacitetima odjela - u pravilu jako malo roditelja ih uspije ostvariti.

  9. #9
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    kada si rekla cjelodnevni je si li misila i na noc ili?

  10. #10
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    anketa ispunjena

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    266

    Početno

    Ispunila anketu. Nažalost, moram se složiti sa Maretom. Kod nas se radi o OB Varaždin i to o odjelu pedijatrije.

  12. #12
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    kada si rekla cjelodnevni je si li misila i na noc ili?
    jesam, mislila sam na 24h, ali nisam vidjela da se ta pitanja odnose na dojene bebe, a ja opet nisam koristila samo dnevni, nego cjelodnevni uz plačanje.

  13. #13
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Ispunila i jako podržavam ovu hvalevrijednu inicijativu. Mogu li ne-članovi Udruge ikako pomoći?
    X

  14. #14
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Ispunila i jako podržavam ovu hvalevrijednu inicijativu. Mogu li ne-članovi Udruge ikako pomoći?
    XX

  15. #15
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Sigurno cemo vas iskoristiti kada za to bude vrijeme
    Drago mi je da zelite sudjelovati!

  16. #16
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    a ja malo podižem temu malo više gore za one koji nisu vidjeli.

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Podižem.

  18. #18
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja sam još neki dan ispunila. samo se javljam da me obavijestite ako bude kakvih akcija na području osijeka. priključila bih se i jedva sam čekala takvu akciju.

  19. #19
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jeste li imali mogućnost koristiti bolovanje za njegu djeteta dok je dijete boravilo u bolnici?
    • da
    • ne
    ovo pitanje previđa mogućnost da roditelji ne rade ili da je dijete hospitalizirano dok je roditelj na porodiljnom dopustu
    Posljednje uređivanje od Mima : 26.03.2010. at 00:14

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jeste li pripadali navedenoj bolnici i pedijatrijskom odjelu po mjestu stanovanja?
    ovo pitanje nema previše smisla jer postoje bolnice specijalizirane za određene bolesti kojima nitko ne pripada po mjestu stanovanja
    Posljednje uređivanje od Mima : 26.03.2010. at 00:16

  21. #21
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jeste li imali priliku pripremiti dijete na predstojeću hospitalizaciju?

    ovo i pitanja koja slijede zanemaruju mogućnost da je dijete kad je hospitalizirano bilo mala beba

  22. #22
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Hvala ti Mima na primjedbama, koliko god se trudili tesko je uvijek na umu imati sve moguce situacije.
    No, ako se radi o specijaliziranim bolnicama onda njima i pripadamo jer, naprosto, nema drugih. Za pripremu bebica - to se lako uzme u obzir prilikom statisticke obrade, vodit cemo o tome racuna. Na isti nacin mozemo eliminirati i mame na porodiljnom i nezaposlene mame kada obrađujemo pitanje bolovanja.
    Posljednje uređivanje od Bubica : 26.03.2010. at 08:57

  23. #23
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    podižem ako ima onih koji nisu vidjeli

  24. #24
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Evo tek sad vidim i bilo bi mi jako zao da sam ovo propustila. Svaka cast za akciju(jos jednu u nizu), prijavljujem se za pomoc bilo koje vrste. A zanima me da li se ovo odnosi i na boravak na neonatologiji odmah nakon rodenja?

  25. #25
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    darva, svakako ispuni upitnik i za boravak na neonatologiji

    ako nešto ne možeš ispuniti zbog toga, preskoči pitanje ili odaberi opciju 'nešto drugo' - tamo gdje je ima

  26. #26
    darva avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    385

    Početno

    Ok, vec sam ispunila upitnik, a sad cu i za neonatologiju. To mi je bolna tema

  27. #27
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    ja sam početkom ovog mjeseca bila u bolnici sa djetetom od 7 mj, rečeno mi je da je skinuta dobna granica i dok god dojim imam pravo biti uz dijete 24h na teret hzzo-a (a da li bi to bilo tako za trogodišnjakinju koju isto dojim nisam baš sigurna).

    nego, strašno mi je to što u ovom konkretnom slučaju u OB Pula roditelja (koji ionako ima druge povećane troškove zbog djetetovog boravka u bolnici) opale po džepu baš kad mu to NE treba sa 220 kn / dan za lošu hranu i još lošiju skrb. jel' to legalno u opće?! zašto ne postoji mogućnost da npr boraviš uz dijete bez da dobivaš bolničku hranu? zar ne postoji negdje studija da boravak s roditeljem ubrzava oporavak i skraćuje vrijeme (=jeftinije je za sustav) koje dijete provede u bolnici?

    srce mi se kida za roditelje koji imaju djecu sa kroničnim bolestima ili su pak često u bolnici s njima

  28. #28
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    zapravo, našla sam nešto što će vam možda biti od koristi

    • Research Article

    Care by parents of their children in hospital.




    Abstract

    A care by parent option was introduced into a general paediatric ward without any additional finance or facilities. Most parents coped successfully and were grateful for the opportunity of caring for their children. All believed that their children benefited from their active involvement. The nurses believed that their role was enhanced and their job satisfaction increased. This system offers advantages and could become more generally used in paediatric wards in Britain.

    http://adc.bmj.com/content/61/6/612.abstract British Medical Journal

    http://www.sickkids.ca/VisitingSickK...ies/index.html

  29. #29
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    hop hop tema je jako pala!

    ispunite anketu, molim!

    zahvaljujemo.

  30. #30
    SIM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    300

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Ispunila i jako podržavam ovu hvalevrijednu inicijativu. Mogu li ne-članovi Udruge ikako pomoći?
    xxx

  31. #31
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    ispunila sam prije nekog vremea i moram priznati da sam se prisjetila stvari koje sam držala potisnute u sebi taj horor neću nikad zaboraviti.ali srećom bilo pa prošlo i ne ponovilo se

  32. #32
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ispunila!
    Jedino što na neka pitanja nisam mogla konkretno odgovoriti jer se kod nas radilo o maloj bebi.

    Hoćete objaviti rezultate ankete?

  33. #33
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    naravno

  34. #34
    Muca avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    626

    Početno

    ponovo ispunila. ovaj put ZG iskustvo.

  35. #35
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ispunila i poslala!

    Nemam nove provjerene informacije o Odjelu pedijatrije u Dubrovniku, ali čula sam od jedne mame koja je bila tamo s djetetom da se za djecu do 3 godine ne plaća boravak roditelja (koji se podrazumijeva), a za stariju djecu se plaća oko 200 kn. Nadam se da je ovaj podatak točan, voljela bi da potvrdi netko s freškim iskustvom.

    Također, naš gost se razbolio i završio u bolnici. Majka je cijelo vrijeme bila uz njega (24 sata), a otac je s njima boravio skoro cijeli dan (odlazio je ujutro, a dolazio bi nazad oko 10 navečer). Kako se radi o 14-godišnjaku pretpostavljam da im se dodatno izašlo u susret zbog nepoznavanja jezika. Danas su stigli doma i puni su riječi hvale za našu bolnicu.

  36. #36
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo, ispunila i ja!

  37. #37
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Ispunila! Na neka pitanja nisam mogla odgovoriti jer se radi o maloj bebi.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Ispunjeno!
    Prije 5 mjeseci starija kćer ( 19mj) završila na neurologiji zbog febrilnih konvulzija na Rebru. Nisam imala mogućnost biti uz nju non stop, doma kćer od 3 mjeseca, ali sad bi sve dala da se nisam odvajala od one stolice uz krevet. Djete je pretrpilo strahove s kojima se i danas borimo Doktori su odlični, ali sestre koje bi trebale biti još bolje su hladne i potpuno nepristupačne za djecu.

  39. #39
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Evo i ja ispunila.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    pozdrav molim vas da li netko zna u kojoj bolnici u ZGB se MOŽE ostati uz četverogodišnje dijete 0-24 sata prilikom vađenja svih 3 mandula (tražim i ne mogu naći odgovor) , s tim da plaćenja kao u Klaićevoj od 780kn po danu nikako ne dolazi u obzir jer si financijski to ne možemo priuštiti.

  41. #41
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    sad mislim da će to bit malo teže u toj dobi, ali vredi pokušat, ja sam sa svojom klinkom išla na operaciju samo 3. madule, i rekli su da bu možda ostala, i da mi ne mogu dat smještaj, rekla sam da bi ostala uz krevet, mrko su gledali, pa smo na kraju išli to popodne doma, i ujutro rano došli da je doktor pregleda.Mala je imala skoro 3 godine. Mi bili kod Marna, cure koje su bile kod Babičke ( znači tvoje doktorice), ostale su prek noći i drugo jutro išle doma, pitaj ništ te ne košta, možda vas prek noći puste doma.

    Isto kad sam s bembačem u proljeće zaglavila u Klaićevoj,tražila sam da budem s njim,na kraju ispalo da su nas to popodne pustili doma, i rekli da opet ujutro dojdemo, bili do vizite i ošli doma, istina da su pisali 3 dana bolnice, ali otom potom.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.11.2011. at 14:24

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    hvala ti puno, ali radi se o vađenju svih tri mandula, tako da sumnjam da neće trebat ostati. pitao sam i ovako telefonski je rečeno da ostaje 3 dana, i naravno nisam se htio narućiti, tražim negdje gdje može supruga ostati uz nju sva tri dana ali ne da ostavi cijelu plaću u bolnici za ta tri dana

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    da vas ne gnjavim više a ujedno i da pomognem ako nekome treba :
    DB SVETI DUH vađenje svih triju madula /dr Jug/ ostaje se dan dva u bolnici i jedan od roditelja ima pravo besplatno biti uz dijete od 0-24 sata, osim za vrijeme operacije.
    pozzz svima

  44. #44
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    bez obzira na dob????? inače on je naš poznanik iz mladenačkih dana, a njegov otac je bil na okulista.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    eh, ja sam pitao za 4,5 godine.

  46. #46
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Evo nasa T. u utorak vadila sve tri mandule, mm je bio s njom u ponedjeljak kad je zaprimljena i noć, u utorak (na dan operacije sam ja bila s njom) pa mm došao navečer, prenocio i u srijedu dopodne su išli doma....
    Platio je dva boravka u bolnici kao pratnja.....
    Curica ima 5 g

    U cakoveckoj bolnici....
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 24.11.2011. at 15:18

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    73

    Početno

    Mi se pripremamo na operaciju trećeg krajnika u Dubrovačkoj bolnici. Doktor nas je mrko pogledao kad sam spomenula ostanak s djetetom (8god) preko noći i rekao da ta mjesta ostave za manju djecu, ali ako baš hoću, platit ću nešto manje od 200,00kn po noći.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Petravec,Velika Gorica
    Postovi
    1

    Početno

    Imam pitanje:snimanje kukova privatno gdje i koliko?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •