Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Kupovina prije poroda konkretno kadica

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno Kupovina prije poroda konkretno kadica

    Evo nadam se da sam u dobroj grupi jer nije pitanje o trudnoci vec kupovina za bebu zanima me da li bi vi kupili kadicu za bebu za kupanje u obicnom shopu svega i svacega onako zove se mix shop ili u specijaliziranom ducanu,ja sam imala kadicu od prijasnje bebe koju sam poklonila sad mi treba nova ali kako znam da se ona dugo ne koristi mislila sam kupiti najobicniju to je sve plastika sad pitanje je kvalitete mislim da je sve to made in china iz bilo kojeg ducana...pitam se pitam sta vi mislite

  2. #2
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    kupi gdje nađeš. provjeri samo jesu li rubovi lijepo obrađeni.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    ja sam kupila najobicniju sa placa. tad je kostala 50 kn. imam ju i za drugo dijete i dosta je stara. prva koja je kupljena u specijaliziranom ducanu je brzo pukla. tako da u mom slucaju se pokazalo da cijena nije bila garancija kvalitete

  4. #4
    Neli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    535

    Početno

    ovisi od kade do kade... gledaj da nema oštrih rubova i da je čvrsta plastika.
    iako, nama je bilo lakše s anatomskom kadicom gdje je bebonju ipak manje trebalo pridržavati rukom nego u običnoj prvoj koju smo imali...

  5. #5
    Snovolovka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    267

    Početno

    Ja sam kupila komodu s kadom i podlogom za presvlačenje. Prva mi je beba pa mi je trebala ta komoda za njene stvari, a kadica je fina, anatomska, i čini mi se da će mi sve skupa dobro poslužiti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj Snovolovka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam kupila komodu s kadom i podlogom za presvlačenje. Prva mi je beba pa mi je trebala ta komoda za njene stvari, a kadica je fina, anatomska, i čini mi se da će mi sve skupa dobro poslužiti.
    da hoce posluzit ce ti mojoj komodi ima osam godina u super je stanju isto sam dobila kadicu s njom ali je vise nemam sad ce mi komoda posluziti za robicu I mijenjanje bebe ma kupit cu najjednostavniju kadicu ja mislim...I to odma danas jer sam vidila dvije nedavno u tom ducanu pa da se I toga rijesim sta se tice nabavke za bebu...

  7. #7
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Mi smo kupili običnu kadicu s onim nagibom za novorođenče, u Lidlu za 70ak kn. Komoda s ugrađenom kadicom mi nije bila baš idealno rješenje za sobu,jedino da smo ju smjestili u kupaonu, ali pošto je kupaona mala komoda bi zauzela jako puno mjesta. Ali,prije nego smo dobili komodu i krevteić (set,poklon od bake) gledali smo one mobilne verzije kadica/previjalica na stalku, jer bi sigurno bila u kupaoni, manja je i rasklopna pa bi dobili sve u jednom.

  8. #8
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    meni je ova kadica super: ima termometar, vrč za polijevanje, mebby je kvalitetna marka
    jedino što je 250 kn
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    meni je ova kadica super: ima termometar, vrč za polijevanje, mebby je kvalitetna marka
    jedino što je 250 kn
    https://www.facebook.com/photo.php?f...type=1&theater
    da al je preskupa za tu svrhu ako ne mislis imat bar troje cetvero djece e onda bi je kupila...zgodna je

  10. #10
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj micica prvotno napisa Vidi poruku
    da al je preskupa za tu svrhu ako ne mislis imat bar troje cetvero djece e onda bi je kupila...zgodna je
    al termometar za vodu sam košta 150 kn, a ova ga ima ugrađenog

  11. #11
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj tina55 prvotno napisa Vidi poruku
    al termometar za vodu sam košta 150 kn, a ova ga ima ugrađenog
    Malo znači taj termometar, bio ugrađen ili ne ... Moj stariji je od malena podnosio puno topliju vodu od mlađega (koji se kupa u mlakoj - derao se od prvog dana kad sam mu stavljala toplu vodu kao za starijega). Takvi su i danas.

    Potpisujem rossu - svaka je dobra, ali treba pogledati da nema oštre rubove.

  12. #12
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ukucaj tummy tub.
    Ja bi za iduce dijjete to kupila! Cini mi se super i iskustva su koliko znam jako dobra.
    Linkala bi ti, ali ne znam raditi link

  13. #13
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    E termometar mi nista nije znacio!
    Najbolji termometar mi je bio moj lakat (a i dan danas je).

  14. #14
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    termometar imate za 20kn u DMu, ona njihova patkica,ja sam ju išla testirat-točna ko urica

  15. #15
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    A ja mislila kak ovu temu neću čitati jer mi se činilo nepotrebna diskusija oko kadice. Zato se prvo ispričavam micici - naime, danas sam išla u kupovinu kadice i ostala šokirana pa imam potrebu napisati litaniju. Odbacila sam u startu zamisao komode s kadicom jer će mi komoda biti u sobici, pa sam mislila kupiti kadicu na onom stalku da mogu bebu okupati u kupaoni a ne nositi kadicu po stanu jer mi ni jedno mjesto nije idealno za to. I gledam ja danas te cijene, majko moja, kadica + stalak 400-500kn!? Pa onda gledam veličine - čula sam da ovu malu kakvu dobijete s komodom beba brzo preraste (udara nogicama itd), a ova velika ima neku grbu na sredini gdje bi trebala doći bebina guza da beba "sjedne" do tog mjesta - pa mi to opet nije za tak malu bebicu. I na kraju sam izašla van iz dućana zbunjena ko magarac. Sad se nadam opširnijoj diskusiji na ovoj temi, pa da dođem do nekog logičnog i najpraktičnijeg zaključka

  16. #16
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    A ja mislila kak ovu temu neću čitati jer mi se činilo nepotrebna diskusija oko kadice. Zato se prvo ispričavam micici - naime, danas sam išla u kupovinu kadice i ostala šokirana pa imam potrebu napisati litaniju. Odbacila sam u startu zamisao komode s kadicom jer će mi komoda biti u sobici, pa sam mislila kupiti kadicu na onom stalku da mogu bebu okupati u kupaoni a ne nositi kadicu po stanu jer mi ni jedno mjesto nije idealno za to. I gledam ja danas te cijene, majko moja, kadica + stalak 400-500kn!? Pa onda gledam veličine - čula sam da ovu malu kakvu dobijete s komodom beba brzo preraste (udara nogicama itd), a ova velika ima neku grbu na sredini gdje bi trebala doći bebina guza da beba "sjedne" do tog mjesta - pa mi to opet nije za tak malu bebicu. I na kraju sam izašla van iz dućana zbunjena ko magarac. Sad se nadam opširnijoj diskusiji na ovoj temi, pa da dođem do nekog logičnog i najpraktičnijeg zaključka
    Muma, ja sam u kupaonu unijela najobičniji stolac bez naslona i na njega stavila najobičniju dječju kadicu za kupanje (bez kojekakvih kerefeka)
    na dno sam stavila običnu pamučnu pelenu da se beba ne skliže, natočila vode, provjerila s termometrom (neki obični iz DM) i okupala djecu

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,271

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    A ja mislila kak ovu temu neću čitati jer mi se činilo nepotrebna diskusija oko kadice. Zato se prvo ispričavam micici - naime, danas sam išla u kupovinu kadice i ostala šokirana pa imam potrebu napisati litaniju. Odbacila sam u startu zamisao komode s kadicom jer će mi komoda biti u sobici, pa sam mislila kupiti kadicu na onom stalku da mogu bebu okupati u kupaoni a ne nositi kadicu po stanu jer mi ni jedno mjesto nije idealno za to. I gledam ja danas te cijene, majko moja, kadica + stalak 400-500kn!? Pa onda gledam veličine - čula sam da ovu malu kakvu dobijete s komodom beba brzo preraste (udara nogicama itd), a ova velika ima neku grbu na sredini gdje bi trebala doći bebina guza da beba "sjedne" do tog mjesta - pa mi to opet nije za tak malu bebicu. I na kraju sam izašla van iz dućana zbunjena ko magarac. Sad se nadam opširnijoj diskusiji na ovoj temi, pa da dođem do nekog logičnog i najpraktičnijeg zaključka
    E, ovako: mi smo djecu kupali u kadici u sobi prvih par tjedana - do negdje 3. mjeseca, odnosno dok nisu počeli samostalno držati glavu (mlađeg malo dulje jer je bio rođen nekoliko tjedana ranije).

    Kadicu sam imala neku s placa, samo sam pazila da mi stane poprečki na kinderbet. Nikakva komoda - slažem se, preskup je to sport za nešto što koristiš nekoliko tjedana. To mi je bilo dobro za sasvim malo dijete koje se ne miče i ne šprica puno, a ovaj trik s kadicom na kinderbetu spasio mi je kičmu.

    Dalje, kad su djeca počela držati glavu, frk kadicu u veliku kadu i gotovo.

    Tummy Tub je dobar za tuš kabine i male prostore, ali nisam ga isprobala jer smo imali mjesta za klasičnu kadicu. U kadicu ručnik pod guzu protiv klizanja. Fizički najteži dio bio mi je upravo taj - dok dijete nije prosjedilo kako treba, ali i to brzo prođe.

  18. #18
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Muma, vjeruj mi da su tvoja leđa vrijedna tih novaca koje ćeš izdvojiti za kadicu na stalku. Još ako kupiš onu koja ima i podlogu za previjanje gore, imat ćeš silno isplativu investiciju. Ovakvu, npr. http://www.istra-webshop.com/proizvo...brevi-3130557/

    Sklopiva je, ako nemaš mjesta, najbolja visina, lako ju preneseš u kupaonu kad je kupanje ili u dnevni kad je presvlačenje. A kupaš skoro svaki dan, a presvlačiš ...uf, puno puta. Koristila sam je punih 8 mjeseci. Nakon toga smo kupili veliku dječju kadicu, koja ide u kadu i traje ber tri godina.

    Meni je to bio jedan od najisplativijih stvari za bebu. Uz viper, on je definitivno br.1.

  19. #19
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Malo znači taj termometar, bio ugrađen ili ne ... Moj stariji je od malena podnosio puno topliju vodu od mlađega (koji se kupa u mlakoj - derao se od prvog dana kad sam mu stavljala toplu vodu kao za starijega). Takvi su i danas.

    Potpisujem rossu - svaka je dobra, ali treba pogledati da nema oštre rubove.
    mi smo stalno mjerili i to s običnim toplomjerom, pa mi se ugrađeni toplomjer čini super naspram muke s običnim

  20. #20
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Hvala na mišljenjima. Definitivno znam da se neću natezati s kadicom u kadu dok treba bebu podupirati rukom prilikom kupanja - to sam morala objesniti i mužu jer oni, naravno, ne razmišljaju o tome. Znači, mora biti na visokom, i dovoljno velika da ne kupujem drugu za 2-3 mjeseca. Jedino kad bih možda našla kakav viši stolčić pa na njega kadicu, kao što kaže Boxica...ili ću jednostavno morati olakšati novčanik... Slobodno samo nastavite

  21. #21
    Mucica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    641

    Početno

    Citiraj Muma prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na mišljenjima. Definitivno znam da se neću natezati s kadicom u kadu dok treba bebu podupirati rukom prilikom kupanja - to sam morala objesniti i mužu jer oni, naravno, ne razmišljaju o tome. Znači, mora biti na visokom, i dovoljno velika da ne kupujem drugu za 2-3 mjeseca. Jedino kad bih možda našla kakav viši stolčić pa na njega kadicu, kao što kaže Boxica...ili ću jednostavno morati olakšati novčanik... Slobodno samo nastavite
    Jedan veeeeliki X na Mumu
    Ajde iskusne mamice pomozite

  22. #22
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    A zašto ne staviš običnu kadicu na pod, lijepo si sjedneš dolje i to je to. Ja ću se tako još i najsigurnije osjećati

  23. #23
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    koliko se sjećam, nije mi bilo ugodno prvih par mjeseci sjediti uopće a kamoli na podu


    mi smo običnu kadicu stavili na veš mašinu u kupaoni a ponekad je kupanje bilo pod pipom u lavabou

  24. #24
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto ne staviš običnu kadicu na pod, lijepo si sjedneš dolje i to je to. Ja ću se tako još i najsigurnije osjećati
    A zamisli dizanje sa malom bebom koja ne drzi glavicu iz sjedaceg polozaja na podu Trebat ce ti asistent

    Ja sam rijesenje pronasla u kombinaciji Shantala na wc. Nije bas pun pogodak za kicmu ali posto Klempic ima suhu kozu ni ne smijemo se kupati dulje od 5 minuta, na obostranu zalost, pa je ok.

  25. #25
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Meni se ne čini komplicirano, vidjela sam da druge žene to rade i nisu se sad nešto žalile da je teško,niti su plaćale kadice i sl. po 500-1500kn nego obične s placa/trgovine, stave neki podmetač na pod,slože si stvarčice, napune kadu i bok.

    Ma dobro,tko kako voli,želi,može...mi imamo običnu kadicu i termometar, a kupat ću bebu tamo gdje će mi po zimi biti najtoplije jer ne grijemo sve prostorije isto pa eto, to je zasad jedini kriterij - da njoj ne bude hladno i naravno da ju ne ispustim

  26. #26
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto ne staviš običnu kadicu na pod, lijepo si sjedneš dolje i to je to. Ja ću se tako još i najsigurnije osjećati
    Možeš to kad beba već ojača. Znala sam i ja to, i ručnik na pod ( kad nije bilo mjesta kamo staviti kadu u kupaoni), ali...sasvim malu bebu na pod, nikako nije pametno.
    Jednostavnije je kadicu na stol, ali, opet ja ali, toliko ti puta posluži ta kadica na stalku-prematalica i toliko te manje bole leđa da se ne može usporediti.
    Nije bitno, može se i bez sve te opreme, naravno, no lakše je ako ju imaš, kupila ili posudila.

    Prvi mjesec sam ja bebu znala kupati pod slavinom, namjestiš toplinu vode, staviš bebin pupak na svoj dlan ( dok još nije zarastao) i bebu pod vodu. No, sa prvim se to nikako ne bih bila usudila. Kod trećega ti je kupanje, prematanje i ostalo usput. Kod prvoga to nikako nije

    I, da dodam, termometar mi nikad nije bio potraban, imam lakat
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 20.09.2013. at 19:41

  27. #27
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

  28. #28
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Obicnu plasticnu kadu na kuhinjski stol I gotovo. Bez puno filozofije!

  29. #29
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Obicnu plasticnu kadu na kuhinjski stol I gotovo. Bez puno filozofije!
    Moj je staklen pa imam fobiju...

    Na kraju će ispasti obična kadica na nekom stolčiću, u bebinoj sobi a ne kupaoni, i pravac iz kadice na komodu za presvlačenje ... što znači da ću barem na kadici uštedjeti (kad već drugdje neću) i te novčiće ću potrošiti na nešto drugo za frajera. A baš sam bacila oko na kadicu u Lidlu kad sam prolazila - koliko se sjećam bila je anatomska, lijepa i jeftina, ali kaj ćeš kad meni nije bilo onda još u planu kupovanje toga...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Mi imamo kadicu sa stalkom, ali smo stalak koristili svega nekoliko puta, jer mi ju je tako jako komplicirano puniti, a poslije i prazniti.
    Najjednostavnije mi je staviti kadicu u kadu, sagnem se tih par min i nakon toga samo izlijem vodu u kadu. Tako sam sa prvim i sada opet sa drugim, brzo i jednostavno, a bebac cisti.

  31. #31
    Tetka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    87

    Početno

    Mi imamo veliku plasticnu kadu za ves. Na dno stavimo rucnik. Tu veliku kadu stavimo u nasu kadu, okupamo se, izvrnemo kadu i gotovo. U vecini slucajeva malac se tusira s tatom, iako je on sad vec 2 god, najvise voli tusiranje.
    Sad za pisulju cemo opet isto, ista kadica jos postoji i malena ce se isto tako kupati u njoj. Iako ja uglavnom ne kupam nase bebe (tata je freak i toliko uziva u tome), kad ih ja perem, kad su jako mali operem ih uumivaoniku pod mlazom tople vode. Kad "poodrastu" da mogu samostalno sjediti/stajati tusiram ih.

  32. #32
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Uzela sam neku glomaznu s Njuškala. Pisalo je da ima termometar. Sada gledam što će mi tako velika kada za novorođenče. Baš sam se zeznula.

  33. #33
    artisan avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    371

    Početno

    Brzo ce ti biti dobra...
    brzo rastu bebe. Inace imas u ikei bas finu malu kadicu a cca 50-ak kuna je. Pa ako ce ti ova biti velika mozes tako neku manju kupiti za te prve miesece. moja curka od skoro 3 godine se jos uvijek voli kupati u lavoru u koji jedva stane ali joj j3 najdraze. Iako imamo i vecu kadicu... tako da ti ta mala moze i dugo posluziti.

  34. #34
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    a imas za uzet i onaj nastavak (kao sjedalicu) sto stavis u kadicu, super stvar dok malo ne naraste bebica i nije skupo

  35. #35
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ako govorimo o istoj stvari, te sjedalice za kadu su strasno nestabilne i bebe se ne smiju u njih stavljati.
    Na temu, meni jedino je i odgovarala ta velika kada, a isprobala sam svakakve.

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ikea mi je predaleko, a ne dostavljaju.
    Ova je kada onako "dva u jedan", ima odvojen dio za novorođenče, ali nepraktična je. Morat ću je nositi s vodom u sobu, i iz sobe, jer u kupaonu ne stane.
    Sjedalicu ne mogu jer nam je prava kada u kupaoni užasna.

  37. #37
    ivana.sky avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,007

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako govorimo o istoj stvari, te sjedalice za kadu su strasno nestabilne i bebe se ne smiju u njih stavljati.
    Na temu, meni jedino je i odgovarala ta velika kada, a isprobala sam svakakve.
    ma da?? meni se to cini kao super stvar i da bas olaksa prilikom kupanja....

    na ovo zeleno u kadici sam mislila..

    http://www.njuskalo.hr/image-bigger/...a-45745505.jpg

    i onda bebica tak lijepo lezi

    https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...XNAtoO1Ft4HWTd

    jesi i ti na to mislila? da ne uzimam ako je "opasno"
    Posljednje uređivanje od ivana.sky : 15.05.2015. at 22:37

  38. #38
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Meni nije nikad bilo logicno kako je "tesko" dizati i spustati bebu u kadicu na razini poda i sl a s druge strane "lako" plasticnu kadu s 10+ kg vode prvo puniti a kasnije nositi do kade pa prazniti. Oni sustavi s odvodima su jos nezgrapniji.
    Ako ti je u kupaoni
    1) neogranicen izvor tople vode i
    2) odvod za iskoristenu vodu i
    3) kada u kojoj to sve mozes s najmanje muke isprazniti
    cemu bebu kupati bilo gdje nego u toj istoj kupaoni?

    Moji su se kupali u kupaoni u kadi, prvo mozes u nekom obicnom plasticnom malo vecem lavoru a onda kasnije direkt u kadi. Najjednostavnije i najprakticnije. Pogotovo kad zavole kupanje i ni pol sata namakanja im nije dosta.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 16.05.2015. at 06:55

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Mi smo djecu kupali u kuhinji na stolu za ručavanje da se ne saginjem na pod,a kada je bilo veće i sjedilo cca 6mj. onda na pod u kuhinju .razlog kuhinje je jer mi je to najtoplija prostorija u kući,nije mi se dalo dodatno trošit struju i zagrijavat kupaonicu i onda bebu nosit kroz hladni hodnik do dnevne.
    Kada je dovoljno zagrijalo vani onda smo se prebacili u kupaonicu,njihovu kadicu bi stavili u našu i tako ih kupali.
    Kada mi je obična plastična bez uloška ,poslije mi je dobrodošla kada je dijete veće(3,4god) i služi mi za skidanje tem.,isto u dnevnoj na podu jer ostatak kuće ne grijem.

  40. #40
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ivana, to je to. I meni je djelovalo super pa sam bila kupila s prvim. Totalno je nestabilno, pogotovo kad se voda natoci.
    I novorodjence nema tako drzanje kao ova fotosopirana slika.

    Ako se beba kupa u 3 cm vode, to nije problem donijeti u vecem loncu, a za kupanje je sasvim dosta.

  41. #41
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mi imamo grijane sve prostorije, tako da mi to nije faktor. A u tri cm vode nisam nikad kupala, voda im je uvijek bila bar do uha, da uzivaju u buckanju. I jednom sam mjerila, to su bila 2 kanistera od pet litara za donijet i onda kasnije isprazniti, u najmanjoj kadici, plus sto se to ohladi u prvih pet minuta kupanja. Meni totalno neprakticno...

  42. #42
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja ću iskoristiti priliku da podijelim svoje oduševljenje kadicama tipa shantala, tummy tub... https://www.youtube.com/watch?v=WOGcHRdvvXo, https://www.youtube.com/watch?v=4Hnonw1jZDo

    Koriste malo vode.
    Dijete je skroz uronjeno, toplo mu je i udobno gotovo kao u plodnoj vodi.
    Nisu velike pa ih možete staviti i na poklopac wc-a.

    Moji su se oboje obožavali kupati u shantali.

    I još jedan divan video za kraj https://www.youtube.com/watch?v=xxnVq5vj0MU

  43. #43
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj ivana.sky prvotno napisa Vidi poruku
    ma da?? meni se to cini kao super stvar i da bas olaksa prilikom kupanja....

    na ovo zeleno u kadici sam mislila..

    http://www.njuskalo.hr/image-bigger/...a-45745505.jpg

    i onda bebica tak lijepo lezi

    https://encrypted-tbn1.gstatic.com/i...XNAtoO1Ft4HWTd

    jesi i ti na to mislila? da ne uzimam ako je "opasno"
    Mi smo to imali sa prvim djetetom.i super stvar.
    A komoda u kojoj je kadica katastrofa.nositi vodu u sobu pa sav neki protokol.uzas.kupili smo veliku kadicu koja nam stane u tuš i taj nastavak.i super.moj sin je velika kupalica.

  44. #44
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    @sillyme, jer je ta prava smeće plastično kojem je otišla boja, uleknuta je nekako kod odvoda pa voda nakon tuširanja nikada ne ode do kraja, ako ne pogurnem rukom, a odvod baš i ne funkcionira. Treba čekati. Meni se gadi i ne kupam se u njoj, samo brzo tuširanje. Tako da ne dolazi u obzir ni dijete unutra kupati. Osim toga prostor je toliko skučen da zapravo nemam gdje čučnuti dok perem nešto, pa bih morala biti nagnuta čitavo vrijeme.

  45. #45
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Onda cu ti preporuciti najjednostavniju metodu koju smo mi koristili u kampu:
    udjes pod tus i pustis vodu odgovarajuce temperature
    muz ti doda golu bebu pod tus
    otusirate se zajedno
    muzu u rucnik dodas bebu koju odmah umota
    Moze naravno i obrnuto
    Meni je ovo bio nakon kupanja u obicnoj kadi izbor za sve ostale situacije (a kad nisam imala drugi par ruku posluzila su i kolica za "odloziti" bebu.

  46. #46
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Kupila shantalu, probala dva puta i prodala. To mi je tek neprakticno. A beba se sva izvitoperi unutra, ja je moram drzati za vrat, glavu, eventualno ledja ali onda klizi... meni neprakticno.
    Ja nikad ne punim kadu vise od 5cm, koliko lupaju nogama i rukama, sva voda izleti van i mokra kupaona taj tren.
    A gdje je problem oprati bebu pod pipom? Ako je bas tako tesko sve ostalo (nosit vodu, cucati...)...

  47. #47
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Hvala, ali to isto ne može jer se temperatura vode mijenja iz sekunde u sekundu. Namjestim si ugodno toplo, za čas postane kipuće, smanjim i već je mlako.

  48. #48
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Uz sve parametre koje si nabrojala, tebi kupanje nece biti niz romanticnih trenutaka, nego 3 minute muke, jednom tjedno.

  49. #49
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Tako nekako.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •