Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Ctg pregled

  1. #1
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno Ctg pregled

    Bila sam jučer na prvom ctg-u u 35tj trudnoće kod svog ginekologa-privatnika.
    Prvih 5minuta su otkucaji bili oko 180 i vidjela sam da se sestra malo uspaničila e sad ne znam jel to ima veze ali beba je bila nemirna i baš me lupala.
    I onda me sestra okrenula na lijevi bok i bilo je sve u redu otkucaji 145-160 do kraja mjerenja. Vidjela sam da je i sestra odahnula kad su se otkucaji smirili.
    Nekako stalno mislim na to i pitam se koliko je to loše što su ipak pa i na 5 min bili tako visoki. Sestra me čak pitala dali pušim (naravno da ne).
    Objasnila mi je da su normalni otkucaji od 120-160 i da ako sam ju dobro shvatila da ako su manji od 120 beba spava a ako su veći od 160 beba nešto radi.
    Ali mi je nejasno jer bez obzira dali beba spavala ili radila zar nebi svejedno otkucaji morali biti od 120-160.
    E da moram reći da sam ja paničar i da se svakog pregleda preplašim i uznemirim i počne mi lupati srce pa mi je sestra rekla da i to jako utječe na bebu.
    Naručili su me ponovo za utorak ali kao po njima je taj nalaz ok jer su otkucaji pali i nema panike čak mi je doktor u šali rekao e mama kao tako će vam biti i kad se rodi nemirna beba.
    Jel imao netko sličnih iskustava. Utješite me.

  2. #2
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Koliko se meni čini CTG ti je ok. I mojoj su bili otkucaji iznad 180 ali isto se u to vrijeme micala i lupala. Baš sam gledala u otkucaje kako rastu onda kad se beba namješta.
    Uglavnom i meni je par puta CTG bio loš, a beba je samo spavala. Onda su mi radili na boku, tresli trbuh da se probudi i onda je bilo OK.

  3. #3
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    kad je beba aktivna otkucaji su veći oko 160 pa do 180 ,pa se spusti na 150 i tak ,kada spava ili se umiri otkucaji su oko 140 više prema 130

  4. #4
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Hvala curke na odgovorima. Vidim da moja tema nije pobudila neko zanimanje.
    Evo danas sam opet bila na ctg-u i nije bilo više otkucaja od 180 nego su bili od 150-160 i kaže meni sestra to je zato što ste vi uznemireni ( dobro meni na svakom pregledu srce tuče kao ludo) vama su otkucaji povećani pa i bebi.
    Pa sad mi ništa nije jasno pa zar nisu normalni od 120-160.
    Zna li netko kako treba izgledati normalan ctg nalaz.
    Sestra je rekla da je na samoj granici normaletj gornjoj, a dr je rekao da je ok i napisao kčs 150/min, undulatorni, non stress test uredno reaktivan i prepisao mi normabel po potrebi.

  5. #5
    Elluna avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    90

    Početno

    Baš su mi danas sestričnu zadržali u Vinogradskoj jer joj je CTG bio visok.
    Pa nigdje na netu ne mogu nać konkretan odgovor koliko je normalan CTG
    Navodno između 120 - 160 i je normalno, ali zna skočit i na 180 ako je beba baš jako aktivna ili ako je i mama uznemirena.

    Čudno mi je da nitko ništa ne javlja na ovu temu.
    Posljednje uređivanje od Elluna : 09.06.2010. at 01:20

  6. #6
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Citiraj Elluna prvotno napisa Vidi poruku

    Čudno mi je da nitko ništa ne javlja na ovu temu.
    Izgleda da slabo znamo o tome, mene je malo zaskocio taj ctg, ginekologica mi nije bas nista posebno objasnjavala u vezi toga, samo mi je isto rekla da je normalan 120-160. Do sad jos nisam imala problema s tim, uvjek je bio u tim granicama, cak i jednom dok je beba spavala.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    meni je CTG u prvoj trudnoći u svakom snimanju otkucaja skakao od 70 pa do 186 i sestra je rekla da je to normalno, e fučkaj ga sad kad nema nikog da nam to objasni.Znala sam ja i onda da nije baš normalno, ali kaj da se pravdam valjda ona zna, samo jedan doktor se zabrinul oko CTG-a, ostali su rekli da je uredan..................

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    60

    Početno

    inače mi je ctg 140,a u srijedu je oscilirao od 110 do 180,maleni je bio jako živahan.i ja sam se zabrinula jer nikad do sad nije prešao 160,ali dr. je napisala da su k
    čs uredni tako da se ne brinem

  9. #9
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    sa koliko tjedana trudnoće se počinje ići na kontrole u bolnicu odn.trudničku ambulantu?
    ja sam 36+1tt,a dr.mi još ništa nije rekla za to.

  10. #10
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ja sam išla nakon punih 38 tj...zadnji pregled kod gina je bio sa 35+ i dobila odma uputnicu za bolnicu

  11. #11
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ctg jako ovisi o tome što beba radi u određenom trenutku, kako se mama psihički i fizički osjeća i koliko je dobro namješten. i zato je straaaašno nepouzdan.

    istraživanja pokazuju da ctg nema baš nekog velikog smisla, osim što mamu zabrine ovako kako je zabrinuo mitovski.
    osnovni smisao ctg-a je da ukaže da je beba u nekom stresu te da ju se što prije izvadi van. međutim, koja je šansa da ćete baš u pravom trenutku biti na ctg-u? koja je šansa da će se taj stres desiti baš u tih pola sata jednom tjedno kad ste na ctg-u pa da ćete imati stvarnu mogućnost nešto poduzeti? besmisleno kad bolje razmislite.

    važno je da se beba tokom dana miče i da ju osjećate. to je puno bolji znak stanja bebe nego pola sata nepouzdanog ctg-a tjedno.

    slušajte svoju bebu i probajte ne brinuti

  12. #12
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    nije da silim na ctg,samo sam pitala u kojem tt se ide na kontrole u bolnicu.

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ovisi o bolnici, nazovi pa pitaj

  14. #14
    mrla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    151

    Početno

    Citiraj andreja prvotno napisa Vidi poruku
    sa koliko tjedana trudnoće se počinje ići na kontrole u bolnicu odn.trudničku ambulantu?
    ja sam 36+1tt,a dr.mi još ništa nije rekla za to.
    moj ginekolog radi ctg u svojoj ordinaciji od navršenih 36 tjedana, pa svakih cca 10-tak dana. od termina poroda se kreće na ctg i preglede u bolnicu (i tako svaka 2 dana do poroda)

  15. #15
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    zaboravila napisat u postu iznad da prvi put nisam bila na ctg-u do rađaonice..sad sam bila 3 tj prije poroda jer sam imala neko krvarenje i opet na samom porodu..

  16. #16
    Bebinja avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Malo Misto
    Postovi
    642

    Početno

    ja nisam bila ni prvi ni drugi put ...tek u rađaonici

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Drage moje . samo da se obratim nasim rodiljama dve cerke sam rodila prije 36 godina normalne a nikada me niko njije stavljo na te sprave.. ni na utra zvuk a kamoli na ta mjerila i cuda . PA MI CERKE FALA BOGU SUPER PAMETNE NORMALNE SKOLOVANE I TAKO DALJE A JA SE RODILA NA POLJU A MOJ OTAC MI ODSJEKO PUPAK SJEKIROM I ZAVIO ME U DZAK NA SELU SE RODILA I COVJEK NIJE MOGAO DA SE SNADE NEGO, TAKO JE SVE ZAVRSIO . I JA SADA IMAM 58 GODINA MOG ZIVOTA SUPER AKTIVNA I PRI SEBI I STVARNO SAM KO SJEKIRA HAHAHA... NITI SAM ZNALA KOLIKO OTKUCAJA IMAM JA NI BEBA U STOMAKU PA VAS JA MOLIM DA SE PUNO NE BRINETE SAMO NEKA IDE NORMALNO 9 MESECI I UZIVAJTE VELIKI POZDRAV )))))

  18. #18
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    I ja sam se začudila što mi je s curom rađen CTG u zadnjem mjesecu u Sarajevu, i to svaki tjedan jednom, a sad me blijedo gledaju ovi moji Hercegovci- ne radimo mi to... Ali sve je u redu pa se ne bunim. Mene samo zanima da prepoznam na vrijeme kad sve krene i da sve opet prođe dobro!

  19. #19
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Nije tema baš aktualna odavno, koliko vidim, ali evo moje iskustvo s CTG-om i visokim otkucajima. Nama su, doduše u 41 tt, skakali čak do 200. Uspaničila sam se užasno, alarmirala sve doktore i primalje, no nitko se nije previše zabrinjavao oko toga, samo su mi rekli da je beba jako živahna i da izbjegavam ležanje na leđima te da se prebacim na lijevi bok, ako treba cijelo vrijeme. Radila sam čak četiri mjerenja dnevno po deset minuta (bila sam hospitalizirana)
    Sve je to ok, rekli su, problem je samo ako su cijelo vrijeme isti, tj. ako ne 'skaču' ili ako naglo padaju ispod 120.

  20. #20
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Nadjoh temu koja i mene brine.
    Bebini otkucaji na ctg-u su skoro sve vreme bili oko 160, a da pri tom beba nije bila puno aktivna, mozda da se jednom pomerila u tih 10 minuta (dakle budna, ali ne neki intenzivni pokreti)... Vece pre toga imala kontrakcije, to pre podne ih nije bilo... I sad naravno brinem do sledeceg ctg-a za par dana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •