Bila sam jučer na prvom ctg-u u 35tj trudnoće kod svog ginekologa-privatnika.
Prvih 5minuta su otkucaji bili oko 180 i vidjela sam da se sestra malo uspaničila e sad ne znam jel to ima veze ali beba je bila nemirna i baš me lupala.
I onda me sestra okrenula na lijevi bok i bilo je sve u redu otkucaji 145-160 do kraja mjerenja. Vidjela sam da je i sestra odahnula kad su se otkucaji smirili.
Nekako stalno mislim na to i pitam se koliko je to loše što su ipak pa i na 5 min bili tako visoki. Sestra me čak pitala dali pušim (naravno da ne).
Objasnila mi je da su normalni otkucaji od 120-160 i da ako sam ju dobro shvatila da ako su manji od 120 beba spava a ako su veći od 160 beba nešto radi.
Ali mi je nejasno jer bez obzira dali beba spavala ili radila zar nebi svejedno otkucaji morali biti od 120-160.
E da moram reći da sam ja paničar i da se svakog pregleda preplašim i uznemirim i počne mi lupati srce pa mi je sestra rekla da i to jako utječe na bebu.
Naručili su me ponovo za utorak ali kao po njima je taj nalaz ok jer su otkucaji pali i nema panike čak mi je doktor u šali rekao e mama kao tako će vam biti i kad se rodi nemirna beba.
Jel imao netko sličnih iskustava. Utješite me.