Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Partusisten

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Podravina moja mila
    Postovi
    57

    Početno Partusisten

    Molim bliza-mame i bliza-trudnice da malo iznesu iskustva s Partusistenima.

    Naime, ja sam u 30.tj. i pijem ih 5-6tj. i zasad djeluju (zaustavljeno otvaranje s 4 na dan), ali i dalje imam dosta BH kontrakcija. Pijem još 3x2mg Normabela i 2x250mg Mg. Doktor kaže da je to zbog gužve u trbuhu i da ne brinem. Ali ja bi ipak htjela čuti još koje iskustvo s tim kontrakcijama.

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    150

    Početno

    pa i je...ja ih dobivam i.v. i to 4 ampule plus 2 ampule apaurina.....i to svakih 5 sati i eto na ctg opet trudici

  3. #3
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno

    ja sam isto pila Partusisten, nisam se otvarala, to je bilo zbog preventive. I isto sam imala BT kontrakcije koje su me plašile. Kad sam došla s trudovima u Petrovu tamo je dr rekao da taj Patrusisten uopće ne pomaže oralno, jedino intravenozno. S 34tj sam dobila trudove i počela se otvarati, ništa više nije moglo zaustaviti.

  4. #4
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Podižem.
    Počela sa piti partusisten zbog toga što sam uloživa za vrh prsta. Koliko sam pročitala na internetu to i nije tako strašno. Zanima me da li ste ga pile i baš strogo mirovale ili ste ipak imale neke lagne aktivnosti. Odnosi se na mame i trudnice s blizancima.

  5. #5
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja nisam imala blizanačku T, al sam u trećoj trudnoći bila uloživa od 16tj i imala spuštenu maternicu...
    Dobila sam terapiju partusisten 3x plus normabel + mirovanje....
    Nisam mirovala kolko sam trebala, a i kako bih mogla kad sam bila solo s klincima od 3,5g i 2g.....
    Tak da se to mirovanje pretvorilo u "strogo mirovanje" s nekih 26-27tj.....

  6. #6
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Nije mi jasno jer mi je napisala strogo muirovanje, a rekla je da se smijem lagano prošetati. Znači da ipak ne mora biti tako strogo ili se varam.

  7. #7
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    draga eva133 ja sam pila partosistene od 23tt nakon serklaže pa sve do skoro samog kraja tjedan prije sam ih prestala piti + normabele
    ja sam imala strogo mirovanje jer sam bila šivana isto uloživa ko i ti
    lagane šetnjice ti neće smetati samo nemoj dugo biti na nogama i odmaraj kad možeš što više još malo imate do kraja

  8. #8
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Imam još jedno pitanje da li se normabel baš mora piti uz njih. Ja ih za pravo čudo dobro podnosim. Malo mi se jedino ruke tresu pa mislim da 3 puta piti normabel nema smisla. Šta vi mislite.

  9. #9
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Meni nakon prva dva tjedna nije trebal nrmabel,
    al kasnije nebih mogla bez njega (em su mi drhtale ruke, srce lupalo...)

  10. #10
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Pit cu izoptin uz njega, radi lupanja srca. Normabel mi je malo too much jer sam stalno omamljena.

  11. #11
    ana- avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,208

    Početno

    ja sam normabel pila kad sam osjetila potrebu 1-2 ali više ne jer dečke nisam osječala pa me bilo strah

  12. #12
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Ja ne želim biti stalo omamljena pa ga za to ne volim piti. Počela sam piti izoptin, ali sve jedno mi srce lupa, valjda i na ovu vrućinu.

  13. #13
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam bila omamljena samo prvih par dana pijenja....
    A pila sam ga od 16tj pa sve do 34/35

  14. #14
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Ja sam dobila normabel od 5mg, pa mi je nekako previše da ga pijem 3x1. Popijem navečer i to je to. Pijem dosta magnezija i još sam na utrogestanima. Ako osjetim kontrakcije popit ću ga, ali ovako mislim da nema potrebe.

  15. #15
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno !!

    Od Boehringera smo dobili obavijest o povlačenju sa tržišta njihovoga lijeka PARTUSISTEN tbl 50x5mg.



    HALMED je 04.11.13. donio rješenje o ukidanju odobrenja za stavljanje navedenoga lijeka u promet zbog nepovoljnog odnosa rizika i koristi.

    Odnos rizika i koristi u opstretičkim indikacijama za oralni oblik fenoterola ocijenjen je nepovoljnim u arbitražnom postupku koji je za države članice Europske Unije proveden pri Europskoj agenciji za lijekove, s obzirom na nedostatne podatke o djelotvornosti oralnih oblika fenoterola u navedenim indikacijama i s obzirom na poznate ozbiljnje srčane i krvožilne nuspojave fenoterola.

    Napominjemo kako prema obavijesti Boehringera povlačenje mora biti završeno do 20.11.2013

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Iskreno, mene čudi kako ga nisu povukli davno prije.

  17. #17
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Da, dobro da ipak jesu. Strašni su lobiji u farmac. industriji.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •