Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: ima li uopće uspjeha u KBO Osijek?!

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno ima li uopće uspjeha u KBO Osijek?!

    ja sam malo kontala, brojala....ima li uopće uspjeha u KBO Osijek?

    mislim, kako vidim i nije baš baš nešto, koliki bi postotak mogao biti uspješnosti?
    dok sam išla na VV malo malo neko je imao pozitivan rezultat.

    u KBO Osijek se čini kao da se ništa ne dešava..nema igala, nema lijekova, nema pozitvnih teatiova...
    malo sam nekako ....

    ja sam otišla sa VV, jer mi je bilo predaleko, računajući da se i u KBO nešto dešava , ali nisam baš sigurna da sam napravila dobro..


    molim moderatora da mi ne prebaci temu u POTPOMOGNUTA U KBO OSIJEK jer tad će ju čitati samo tamošnji pacienti, a važno mi je mišljenje i ostalih... pa hvala

  2. #2
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    A kako će itko drugi znati bolje baš od pacijenata u KBO Osijek?
    Tko nema iskustva od tamo, ne može ni napisati..

  3. #3
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj mmaslacak prvotno napisa Vidi poruku
    A kako će itko drugi znati bolje baš od pacijenata u KBO Osijek?
    Tko nema iskustva od tamo, ne može ni napisati..
    pa možda izmjenjivanje iskustava , ovdje je ovakav postotak, ondje onakav...na VV ima točno napisano postotak uspjeha u prošloj godini, ima li to još negdje? pa da cure općenito nešto kažu o tome...ja sam bila u dvije bolnice, imam neka saznanja...

    ako je glupo, brišite me

  4. #4
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Nataša, s novim zakonom svima je palo, ako sam dobro skužila, KB Osijek je i prije bio manje uspješan od VV-a, sad je to nešto teže s ovim zakonskim ograničenja.. Iskreno, ja se ne sjećam trudnice s KB Osijek, možda zato jer ne pratim baš puno početnike koji uspiju iz prve pa dalje i ne pišu puno, ali sigurno imaju trudnica... Iskreno, na ovaj zakon ja ne bih putovala štreku Osijek-VV, mislim da se to ne isplati. Ja bih, ako je ikako moguće, paralelno s KB Osijek, ukomponirala neko inozemstvo, Sloveniju ili Češku, što vam je isplativije i logistički jednostavnije i manje skupo, mislim ipak Sloveniju.

    Sretno!

  5. #5
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ja se ne sjećam trudnice s KB Osijek, možda zato jer ne pratim baš puno početnike koji uspiju iz prve pa dalje i ne pišu puno, ali sigurno imaju trudnica..

    Sretno!
    ja znam najmanje tri sa ovog foruma.
    Posljednje uređivanje od dorotea24 : 21.03.2010. at 01:59

  6. #6
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Eto, super ! Napiši Nataši koje su im dijagnoze i s kojom metodom su zatrudnjele, vjerojatno je to zanima.

    I dalje mislim da se ne isplati pretjerano micat s KB-a Osijek nazad na VV, jer je previše gnjavaže ako već živite u Osijeku. Ako ćeš se micat, onda van granica bi bio moj savjet.

  7. #7
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Ima uspjeha, naravno da ima! Uključujući sebe, znam još 3-4 forumašice koje su uspjele u KBO, i više njih koje su van foruma, a susretala sam ih po bolničkim čekaonicama... Prije nego kreneš uspoređivati KBO i VV treba znati da se u KBO zapravo radi jako malo postupaka, u odnosu na druge centre. Znam podatke za 2008. Te godine u KBO napravljeno je 33 ET (jedan od njih je moj) i 167 AIH (3 su moja). Dakle, neusporedivo sa VV, SD, Petrovom...
    Na žalost, Zakon o medicinskoj oplodnji sve je u globalu unazadio... Ne znam što bih ti savjetovala, ja bih vjerojatno gurala KBO koliko je moguće, a gledala lagano prema Mariboru...

  8. #8
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    biolozi Kniewald bili su mentori biologu iz KBO (mislim da se zove Andrea), i uhodali je u posao, u vrijeme kada je osječki lab. započinjao sa MPO
    sjećam se da mi je gđa Kniewald rekla da KBO ima dobar postotak uspješnosti AIH
    meni osobno je drago da smo KBO preskočili kao stanicu na našem MPO putu - zbog dijagnoze, jer ne rade ICSI

  9. #9
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, super ! Napiši Nataši koje su im dijagnoze i s kojom metodom su zatrudnjele, vjerojatno je to zanima.

    I dalje mislim da se ne isplati pretjerano micat s KB-a Osijek nazad na VV, jer je previše gnjavaže ako već živite u Osijeku. Ako ćeš se micat, onda van granica bi bio moj savjet.
    evo javila se superman, ona je kompetentnija od mene na tom području. ja znam još jednu koja je zatrudnjela 2005. stimulacijom i to iz drugog pokušaja, a za drugu curu ne znam točno, a treća mi je bila supermanu svakom slučaju puno sreće i da što prije dobiješ svoju bebu~~~~~~~~~~
    Posljednje uređivanje od dorotea24 : 21.03.2010. at 11:25

  10. #10
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    dorotea24,pa zar anitsterilitetna ambulanta u KBO OSIJEK radi od 2005.?

  11. #11
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa Vidi poruku
    biolozi Kniewald bili su mentori biologu iz KBO (mislim da se zove Andrea), i uhodali je u posao, u vrijeme kada je osječki lab. započinjao sa MPO
    sjećam se da mi je gđa Kniewald rekla da KBO ima dobar postotak uspješnosti AIH
    meni osobno je drago da smo KBO preskočili kao stanicu na našem MPO putu - zbog dijagnoze, jer ne rade ICSI
    a kakva je ta naša biloginja Srb? ona sama radi u labaratoriju?

  12. #12
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa Vidi poruku
    Ima uspjeha, naravno da ima! Uključujući sebe, znam još 3-4 forumašice koje su uspjele u KBO, i više njih koje su van foruma, a susretala sam ih po bolničkim čekaonicama... Prije nego kreneš uspoređivati KBO i VV treba znati da se u KBO zapravo radi jako malo postupaka, u odnosu na druge centre. Znam podatke za 2008. Te godine u KBO napravljeno je 33 ET (jedan od njih je moj) i 167 AIH (3 su moja). Dakle, neusporedivo sa VV, SD, Petrovom...
    Na žalost, Zakon o medicinskoj oplodnji sve je u globalu unazadio... Ne znam što bih ti savjetovala, ja bih vjerojatno gurala KBO koliko je moguće, a gledala lagano prema Mariboru...
    a zašto se radi jako malo postupaka?! mislim, znam da nisu specijačizirani za to, ali opet, mogla bi bit malo veća gužva?!
    Posljednje uređivanje od nataša : 21.03.2010. at 16:45

  13. #13
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    a kakva je ta naša biloginja Srb? ona sama radi u labaratoriju?
    Radi sama. Moje iskustvo s njom na žalost je vrlo negativno.Ali to možda u konačnici i nije više bitno.

  14. #14
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    dorotea24,pa zar anitsterilitetna ambulanta u KBO OSIJEK radi od 2005.?
    Radi od 2004. Pročitaj ovdje:

    http://www.kbo.hr/ginekologija/povijest.htm

  15. #15
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa Vidi poruku
    Radi sama. Moje iskustvo s njom na žalost je vrlo negativno.Ali to možda u konačnici i nije više bitno.
    ž

    zašto negaitvno? taj dio me baš zanima, može na pp, ako nije problem...jer ima i ja štošta za dodat

  16. #16
    Reni76 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    344

    Početno

    Ja sam isto bila zainteresirana za KBO radi putovanja.
    Mene je sam doktor (nije u redu da kažem koji, da ne bi imao problema), odgovorio od KBO-a,
    a kada sam mu rekla da je baš Superman ostala trudna mjesec- dva prije, rekao je : ČISTA SREĆA!
    Nisam provjeravala uspješnost u KBO-u, ali nakon ovih riječi doktora koji me je trebao liječiti,
    naravno da sam odustala.

  17. #17
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Reni76 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto bila zainteresirana za KBO radi putovanja.
    Mene je sam doktor (nije u redu da kažem koji, da ne bi imao problema), odgovorio od KBO-a,
    a kada sam mu rekla da je baš Superman ostala trudna mjesec- dva prije, rekao je : ČISTA SREĆA!
    Nisam provjeravala uspješnost u KBO-u, ali nakon ovih riječi doktora koji me je trebao liječiti,
    naravno da sam odustala.
    hvala, Reni76

  18. #18
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Bok, nova sam na forumu.

    Išla sam na 2 IVF-a u Osijek kod dr. P... Nije mi uspjelo, ali imam lijepo mišljenje o svima...... Andrea i sestra Estera su meni genijalne, sad, svatko ima svoje mišljenje.... I ne budu prema svima jednaki, nažalost......

    Kolika im je uspješnost nemam pojma, ali da imam love definitivno bih gledala da idem negdje van granica lijepe naše...

  19. #19
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    ja sam oduševljena dr P. , ali biologinjin pristup me totalno odbio! a da bih imala nadu u uspjeh, moram joj vjerovat, a ne vjerujem, zato

  20. #20
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    ja se nadam i vjerujem da KBO ima uspjeha, zato i idem tamo.
    a ako uskuro ne bude rezulatat, ne idem u Zgb, jer s time ništa ne dibijam, nego ću vjerojatno za Sloveniju.
    al ipak vjerujem da ću ostati u Osijeku!

  21. #21
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Pitanje: htjela sam ići na pretragu prohodnosti jajovoda, mislim da je HSG, i kažu mi da to u Osijeku radi samo dr. Matković, da je u našoj bolnici pokvaren taj uređaj....... Pa zar stvarno? Ima li tko kakva saznanja? Mislim, kod dr. M je cijena 1200,00 kunica ...

  22. #22
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    mislim da su to gluposti.
    kako znaš da trebaš ići na HSG? ako ti je to dr gin rekao, onda te i morao uputiti gdje da se javiš. tako je mene moja gin. poslala u KBO u amb. ASA.
    i onda ti oni dalje kažu šta i kako dalje.

  23. #23
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Nisam zvala dr. P, rekao mi je moj ginekolg tako, da je uređaj pokvaren.... Na HSG sam sama htjela jer je to jedina pretraga koju nisam obavila .... Ma nazvat ću u bolnicu i pitati . Hvala!!!

  24. #24
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    sretno!

  25. #25
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Ja bih generalno preporučila odlazak iz Osijeka,možda najprije Zg,a onda negdje vani.Ja sam se prebacila na VV i čekam 1.IVF u 6.mj.
    Razočarana sam u osječke ginekologe,njihov pristup i sam način rada kao i u biologinju....
    Sretno svima..

  26. #26
    aleksandraj avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    953

    Početno

    Ja sam cula zas dr. P da je odlican, pogotovo za inseminacije...

  27. #27
    Bea avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Osječko-baranjska
    Postovi
    189

    Početno

    dr. P je ok. Ali u Osijeku postoji problem u materijalu za postupke, često nema igle za punkciju, lista za čekanje lijekova je do godinu dana, tako da neznam da li ima smisla tamo ići na postupke.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Citiraj aleksandraj prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam cula zas dr. P da je odlican, pogotovo za inseminacije...
    I ja sam pacijentica dr.P i o njemu mogu reći sve najnaj... i imam puno povjerenje u njega!
    što se tiče propuhivanja jajnika ja sam to sve obavila u KBO točnije dr.P mi je to sve radio i HSG propuhivanje jajnika i laparoskopiju sve je prošlo odlično i na uputnicu nisam platila niti lipe
    (u 4mj./2010)
    Za dr.P isto tako znam da je u slučajevima kada nije mogao pomoći pacijenticama uputio ih na druge adrese i sam se angažirao da što prije dođu u postupke u dr.bolnice.
    Žao mi je što KBO nema više sredstava sigurna sam da bih bilo i više postupaka i uspješnosti.
    Od KBO ne odustajem ali isto tako neznači da neću potražiti i neko drugo mišljenje

  29. #29
    kriistiina avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Znam da je najbolji VV, slijede Petrova i ostali.. Negdje predzadnji je Osijek po uspješnosti ..
    Posljednje uređivanje od kriistiina : 08.09.2010. at 12:49

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    ja sam bila na jednom AIHu u KBO, rezultat dvije izvanmaternične, potpuna trauma, iako mi nitko nije htio reći ništa osim "događa se", suprug i ja smo odmah izrazili sumnju u prejaku obradu spermija jer spermiogram supruga je dobar ali je biologica vjerojatno se ravnala po našim godinama... možda griješim, ali da je bila jedna izvanmaternična još i može ući pod "događa se" ali dvije.... ne vjerujem...
    zašto vi niste zadovljne biologicom S.? može i na PP

  31. #31
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj zlatta prvotno napisa Vidi poruku
    suprug i ja smo odmah izrazili sumnju u prejaku obradu spermija
    možeš li ovo pojasniti?

  32. #32
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Draga Zlatta,
    žao mi je što si ovo 2x morala proći.

    Kako su vanmaterničnu dijagnosticirali i kako tretirali? Vidim da si jednom primala methotrexat. Jesi ležala u bolnici i koji je daljnji prijedlog MPO liječnika? Koji ti je jajovod bio zahvaćen? Je li oba puta isti?

    Vanmaternična bi ti se po meni vjerojanto dogodila i da je došlo do prirodnog začeća. Možda bi trebala odraditi HSG i vidjeti razlog zašto je plod iz jajovoda ne spusti u maternicu......................
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 05.12.2010. at 07:59

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    Kadauna, imala sam jedan aih, a rezultat je bila izvanmaternična trudnoća: jedna u rogu maternice, dok drugu su u početku spominjali da je na jajniku, dok kasnije navodili da je više nema, kako je da je - katastrofa....trauma potpuna.
    primila sam mtx jer su sumnjali u dvije trudnoće (blizanci) , ali i zato što u rog maternice ne mogu doći nego da rog režu i vade g.v. van ili da,pod anestezijom, injekcijom mtx ubrizgaju u g.v. da se razgradi...užas...
    kako sam nedugo prije toga imala kiretažu, nisam mogla podnijeti pomisao da opet idem na nešto ...nego primila mtx venozno...strašna trauma sve skupa

  34. #34
    gianna avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    66

    Početno

    Osim info s foruma, znam samo za jednu trudnicu iz KBO.
    Ali nisam neki evidentičar...

    Moram pohvaliti sve u KBO (dr i sve sestre)!

    OSIM BIOLOGINJE!!!!

    Želim dr. P u novoj godini bolje suradnike!

  35. #35
    hideandseek avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima,, zanima me jel netko ima neka saznanja koliko dugo ta biologinja radi tamo, i zašto nitko nema najbolje mišljenje o njoj? Jel nije liječnik taj koji odlučuje o svim postupcima a ona samo ima zadatak odraditi sve što joj je rečeno?
    i da li se stanje popravlja općenito?

  36. #36
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    pozdrav...
    koliko znam biologinja radi sama, mislim oko 6-7 godina...
    samo što je ICSI počela raditi tek nedavno tako da nema iskustva što je jako bitno i općenito mali broj postupaka ne mogu donijeti iskustvo...
    a važnost doktora i labosa je najmanje 50-50, to govorim iz iskustva...
    samim tim i opće stanje je tak-tak...
    za detalje neka se jave iskusnije cure...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    milivoj, ovo potpisujem u potpunosti!!
    omjer našeg tijela i psihe za uspjeh IVF i uspješnosti dr.i biologa 50:50
    malo sam guglala o tome na netu i u svim studijama se uvijek ističe da uspjeh,osim o stanju pacjentice, ovisi o dr. i biologu...tako nešto ne štima u kbo....dr.je super, ali više mi je sve zbunjujuće...
    koliko čitamo na forumima, ovdje stalno malo dobrih js za oplodnju, a kada te iste žene odu u Maribor većina js se oplodi? znači da ovisi o znanju i sposobnosti biologa
    zaista me zanima statistika kbo?? zna li ju netko??
    ne znam da li je samo jedna biologica, ali kada je mm išao raditi spermiogram dr.p je rekao da neka ga radi dr.S., međutim on je to zaboravio i kada je stigao nalaz u potpisu je bila neka dr.doktorica, znači da ih ima bar dvije
    i ujedno čestitam, milivoj!!! sad kužim što piše o tebi zadnje...Prag,12/10 beta 998!!!!!

  38. #38
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    hvala na čestitkama...
    mpo radi samo jedna biologica a spermiogrami se rade u drugom labosu...
    ne znam novije podatke ali jedne godine(mislim ona prije novog zakona) je u KBO bilo 29 trudnoća iz oko 200 postupaka...
    kako smo tada bili na VV taj podatak nam je puno rekao...toliko su na vv imali mjesečno!
    znači fali iskustva...o icsiju da ne govorim...

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    joj, milivoj, kako poražavajuće za nas slavonke....

    ali eto stiže nam praška bebica

  40. #40
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    potpisujem sve što je rekao milivoj.
    samo je jedna bilogoica u kbo.
    openito se jaaaaaaako malo postupaka radi u kbo
    a jedan par mi je rekao kad su došli i vidjeli njan lab, samo što nisu pali u nesvjest. daleko smo mi od onog gdje smo bili prijašnjih godina. nema novaca za ništa, tu nije ni biologica kriva, radi u uvjetima u kojima mora.
    nažalost jako loše uvjete imamo u kbo, sva lova ide u ZGB.
    naši slavonski političari se ne znaju ili ne mogu izboriti za nas, kao dalmatinski, pa smo tu gdje jesmo i idemo gdje moramo.
    sretno svima!

  41. #41
    milivoj73 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    637

    Početno

    ok političari su krivi ali ne znam šta spriječava doktore da otvore privatluk i uzimaju jako dobru lovu...pogledajte Cito!!!
    pa ipak Osijeku gravitira velik prostor i okolnih zemalja...bilo bi tu posla koliko hoćeš...
    mi smo sad u ovom postupku boravili u Pragu duže i išli u postupak "od kuće"...
    to je nešto sasvim drugo, puno opuštenije, manje stresa...zato mi provincijalci imamo još dodatno opterećenje, od putovanja, financija...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    370

    Početno

    i ja sam se to pitala??
    da ne povjeruješ da nitko nema ambiciju i želju otvoriti privatni ivf centar u osijeku

    kada me pitaju pa zašto ne ideš privatno, i kada kažem da u osijeku nema privatnih ivf klinika, ljudi se iznenade...

    milivoj, potpisujem da nam je putovanje u druge ivf klinike dodatni stres, da citiram jednu osječanku koja je išla u zgb i sada bi ponovo trebala krenuti "kad se samo sjetim ustajanja u 4,5 ujutro da bi bili sigurni da ćemo stići do 8 u zg, odmah bih odustala..."

    žalosno....

  43. #43
    m arta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    816

    Početno

    kad su naši dr-i koji su nešto postigli tijesno povezani s političarima, jer drugačije se u RH i ne može. pa jedno veže drugo.
    i meni je žao što se nitko nije u Osk odvažio na privtnu gin.kliniku, a činjenica je da cijeli Osk i okolica ide u Zgb i dalje.
    čula sam da su i dr Matkoviću zabranili prošle jeseni raditi inseminaciju (to znam iz prve ruke), a možda i još nešto.
    a poznanica je baš kod njega inseminaciom ostala trudna i to valjda među zadnjima dok je još radio. a prošla ja nekoliko godina odlazaka na VV. i to su otišli onako, ajd da probaju, a već su razmišljali i o Pragu.
    također iz prve ruke znam, da pacijentice trudnice koje se idu poroditi, kad u bolnici čuju da su kod njega održavale trudnoću, budu jako šikanirane od strane bolničkog osoblja (moja šogorica).

    i koji je zaključak? baš ga i nema nažalost.

  44. #44
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Forumašice, opišite nam svoje iskustvo uspjeha u mpo postupcima u Osijeku.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Nekako i nema iskustava iz OS u posljednje vrijeme. Ima li netko da malo osvježi temu ?

  46. #46
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    @Mashenka,
    Dobro došla na forum.

    Rodin forum, posebno podforum koji se onosi na problematiku neplodnosti i postupke MPO-a aktivno je mjesto razmjene podrške, informacija i autentičnih iskustava uz istovremeno pružanje zaštite identiteta korisnica i očuvanje njihove privatnosti.

    Mogućnost pisanja bez otkrivaja idetiteta, forumašicama pruža priliku da iskažu otvorenost i kritičnost koje bi možda bile i značajno umanjene kod pisanja pod imenom i prezimenom kao što se u većini slučajeva komunicira na Facebooku.

    Na Rodinom forumu puno je tema, poruka i vrijednih informacija. Istina, aktivno korištenje foruma - pregledavanje i čitanje foruma zahtijeva trud, posvećenost i vrijeme da se pročitaju postovi na forumu, ali napisano na forumu je pregledno i lako dostupno drugim za čitanje.
    Ovjde je tema o potpomognutoj oplodnji u Osijeku:
    http://forum.roda.hr/threads/58150-P...22#post3147222


    Roda već više od 2 godine ima svoju zatvorenu, moderiranu Facebook grupu:Roda - Neplodnost.

    Ako se želiš priključiti - dobro si došla.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •