Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 102

Tema: Koju peglu kupiti?

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Koju peglu kupiti?

    Dakle, odlučila sam kupiti si stvarno dobru peglu.
    Imam doma neku koja je bila dobra prvih par mjeseci. A s obzirom da sam osoba koja "mora" peglati i ne podnosim zgužvane stvari (a najviše od svega me iritira kad moram peglati košulje za posao loše kvalitete, lošom peglom), tražim sljedeće...
    -da ima podlogu za koju se ne lijepi svaka sitnica
    -da se od iste veš ne sjaji kao kuglice na boru
    -da dobro, ali ono, stvarno dobro pušta paru, a ne jedino ako ja kao sumanuta stiščem onaj gumbek
    -da ima neki jednostavni selfclean (a ne da ja na selfclean potrošim onoliko vremena koliko mi treba za peglanje hrpe veša)
    i ne znam sada više kaj mi je još bitno.
    Dakle, preporuke.
    I nravano, ipak nisam baš spreman dati preko 1000kn za peglu! To je plafon plafona! Za te bi pare i sama morala peglati!

  2. #2
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Meni je ova idealna:
    http://www.productreview.com.au/show...p?item_id=7074
    Imas tu review, pa bas procitaj da li ispunjava tvoje zahteve, ali rekla bih da da.
    Ne lepi se uopste, ta careeza podloga je stvarno savrsena sto se toga tice.
    Paru ispusta odlicno, jos ako imas i ok dasku (paropropustljivu), sve super!
    Cena je kod nas oko 50-60 evrica, verovatno je i tu kod vas slicno.

  3. #3
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    E da, bitna stvar, imam je vec 4 godine i ponasa se i izgleda isto kao prvog dana

  4. #4
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Hvala kli_kli, proučit ću...
    Posljednje uređivanje od ana.m : 22.03.2010. at 14:08

  5. #5
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Hm, moja pegla ista ova od kli_kli (izgleda isto), ali ne mogu se baš zakleti da je točno isti model.
    Meni u principu niti jedna pegla ne valja pa alteriram tako da jednu kupim jeftinu, ona crkne, ja kupim skupu, onda ona crkne itd.
    Uglavnom kad sam je kupovala gledala sam te pegle složene po cijeni, i između moje koja je koštala oko 500-600 kuna, i one od 1000 kuna razlika je bila u glupostima tipa da ima gumu na dršci i da se sama isključi ako duže ne peglaš s njom.
    (važna mi je snaga i ta podloga)
    Ja sam si zamislila da bi samo ova pegla sa parnom stanicom bila dobra, ali to mi je preskupo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    201

    Početno

    Ja sam vijerna Tefalu, nakon odsluženog rada staru smo zamijenili novom, platila je oko 500-tinjak kuna i opet super zadovoljna kao i s prvom. Ne znam točno kiji je model to bih trebala pogledat kad dođem doma.

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,728

    Početno

    ja svoju peglu obozavam. ono rijetko sto peglam opegla bez frke. dakle ispunjava sve tvoje uvjete, a za cijenu nisam sigurna jer nemam pojma koliko kosta.

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ja sam za čim jaču i čim skuplju parnu stanicu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    47

    Početno

    i ja potpisujem Tefal, imam glačalo i parnu postaju i ne bi parnu postaju mijenjala ni za što an svijetu..sada kada znam kako peglanje može biti jednsoitavno..dakle sada za 2 mašine veša peglam u pola i više kraće..ono, ja sam oduševljena!!!

    http://www.konikom.hr/p1312/glacalo-...duct_info.html

  10. #10
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Može sada jedno bedasto pitanje???
    A koja je poanta tih pranih postaja?? Kak to funkcionira??

  11. #11
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ja imam PHILIPS-ovu peglu, kupila ju prije 4gd. i još uvijek super funkcionira. Cijene se ne sjećam ,bila je oko 300kn.
    Dokaz njene kvalitete je taj što mi je tresnula sa ormara i iza toga funkcionirala bez problema

  12. #12
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Može sada jedno bedasto pitanje???
    A koja je poanta tih pranih postaja?? Kak to funkcionira??
    Kod mene je poanta da ima ogroman pritisak pare u ogromnim količinama. U postaju natočiš cca 1-2 litre vode, kako u koju.
    Pegla je onda "puno jača" pa je za peglanje potrebno puno manje vremena. Ja čak peglam samo s jedne strane obleku.
    Moja je jeftinija verzija Tefalove parne stanice, kupljena u Metrou na akciji. Znaju svaki čas imati neku na akciji.

  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Je, skužila sam poslije kada sam išla proučavati...
    Kada sam vidjela kolik je onaj neki potisak snage pare kdo takvih pegla...Woooow!
    Ali i cijena im je fakat woooooooooooooooow!!!

  14. #14
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Ja imam tefalku jedno 6 godina i zaslužila je mirovinu i opet ću je kupiti samo novi model
    Ne ljepi se NIŠTA, bar ne meni do sada.. para ide i fino pegla ali bi naglasila da je za peglanje važna i podloga, imam doma onu od vilede i značajno mi je deblja i bolje izpegla nego na onoj običnoj..možda umišljam ali mislim da je bolje.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    378

    Početno

    Pegla je "puno jača" pa je za peglanje potrebno puno manje vremena. Ja čak peglam samo s jedne strane obleku.
    X

    Ja obožavam svoju tefalovu parnu postaju! Skupa je ali ne žalim ni jedne kune koju sam dala za nju. To mi jedna od stvari za koje kažeš da ne znaš kako je bilo prije nje. Grozna mi je frustracija bila satima se ubijati peglajući a na kraju rezultat kao da nisam ni peglala! S ovom je to čisto zadovoljstvo i s guštom se sada hvatam peglanja a za sat vremena ispeglam brdo robe, ali doslovno. Žalim jedino to što se prije nismo na nju odlučili.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    evo ovo je moja : http://www.rowenta.com.hr/rowenta/fr...+-+Details.htm
    stvarno je " svemirska", 2400W, para suklja ko luda, ima nekakvu čeličnu podnicu koja kad se ugrije pegla za čas ( vjeruj mi jer tjedno peglam makar 5 bijelih košulja), self clean, samo što nema ovaj led zaslon kao sa ovog linka; cijena je bila prije godinu dana oko 700-750 kn u Merkuru i uopće ne razmišljam o parnoj postaji, jednostavno mi pokraj ove pegle nije potrebna

  17. #17
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sada imam Rowentu ali neku vulgaris!
    I kaže mi muž da nisu bitni

  18. #18
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sada imam Rowentu ali neku vulgaris!
    I kaže mi muž da nisu bitni W,

  19. #19
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja sada imam Rowentu ali neku vulgaris!
    I kaže mi muž da nisu bitni W, nego da je bitnije

  20. #20
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Upucat ću se, niti sam napisala post do kraja i uopće ne znam kaj se desilo s ovim glupim nevaljalim kompom na poslu...Grrrrrrrrrrrrr!
    Dakle, htjela sam reći da ona kažće da je bitnije koliki mu je taj neki udar pare...Ništ se ja u to ne kužim.
    I pleeaseee, ako admin može obrisati ove neuspjele postove!!

  21. #21
    anita_m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    moj dom
    Postovi
    395

    Početno

    gle daj malo pogledaj neke akcije pa odluči
    pred par godinica u konzumovoj akciji na tehnici za 800kn kupih tefalovu peglu s parnom stanicom - i preporodih se

    toplo preporučam

  22. #22
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    jos ko cura se sjecam da mama bas nije imala srece s peglama,stalno su crkavale ili nesto,zato sam bila u dilemi koju kupiti.kupila sam prije 5 g. najjednostavniji model tefal i puno puta je pala i jos radi i nista se ne lijepi(osim ako se ne zaletis kao ja na markizet sa vrucom peglom,a tad se lako cisti),uskoro idem po noviji model(veci rezervoar vode) i to na bodove od jedne kartice,tako da sam ju prakticki vec platila pa se mozda odlucim i za skuplji model.
    ja sam mislila da cu se sparnom postajom dozivotno usreciti,dobila sam neku koja nije marka,ali prebrzo mi potrosi vodu,pa ne smijes otvarat dok se ne odhladi,a bez pare ne mozes nis ispeglat,presuho...napominjem da moja nije marka i nema nikakvih fukcija osim ukljuci i peglaj.

    slazem se da podloga ima veliki utjecaj na rezultat peglanja,ja imam od vilede onu kaosrebrnu(metalnu) i mogu jednostrano sa svojom tefalkom ispeglat vecinu obleke.

  23. #23
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    ili kupi sušilicu i reci by by peglanju bilo čega osim košulja i hlača na crtu
    Sorry, malo se šalim ali ja sam se preporodila.
    Obično zimi sušim robu unutra zbog premale vlage i ond peglam ali kak sam ostala trudna i uz silne komplikacije ne stignem peglati, samo frknem u sušilicu sve kaj bi se morala peglati i za 2 sata pospremim u ormar.

  24. #24
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nemam mjesta za sušilicu!

  25. #25
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam mjesta za sušilicu!
    Jesi sigurna?
    Sušilica (kondenzacijska) može biti na najčudnijim mjestima. Naša je na vešmašini, susjedi imaju na stubištu, na tavanu, na balkonu,...

  26. #26
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ana, vrlo je bitna i daska
    Znaci, ako je kvalitetna i paropropustljiva, dobices pun efekat peglanja s parom, a ako je nepropustljiva, dzaba sva para.
    Ova moja ima sasvim super sve to s parom, za jednu ipak obicnu peglu.
    Ja isto peglam samo s jedne strane, i to sa ledja, i sve bude super.
    Sta znam, kad sam proucavala, bilo mi je ipak previse za jednu obicnu malu domacicu koja ne pegla ne znam sta, i jedan obican mali stan, kupovati sva ta cuda

  27. #27
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    moj glas isto parnoj postaji
    sasvim druga dimenzija peglanja

  28. #28
    gorka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    VG
    Postovi
    245

    Početno

    obicna tefalka, daska jeftinjara i peglam samo s jedne strane

  29. #29
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Ma ustvari ovisi i koju robu peglaš. MM ima npr. puno košulja koje moraju biti odlično ispeglane i to odajem priznanje parnoj stanici, još ako ih muž sam opegla - divota - nema bolje pegle od one kojom netko drugi pegla.

  30. #30
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Anemona je pogodila bit..nije važno kakva pegla nego da netko drugi ispegla

  31. #31
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Sve to stoji...Ali najmanje robe koja peglam je moja i MM-ova. Ionako prestajem raditi uskoro pa neću morati peglati te svoje fuj košulje.
    I tak, slušam dalje preporuke. Za sada sam zapela za tu Philips ili Tefal...
    Posljednje uređivanje od ana.m : 23.03.2010. at 13:02

  32. #32
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja imam ovu http://www.productreview.com.au/show...?item_id=59339
    meni je super, i jako mi je lijepa.
    odabrala sam je, jedva, jer kad sam vidjela izbor i cijene u trgovini pala sam u nesvijest. kupila je svekrva, nadala se da ću više peglati ako budem imala bolju peglu
    na kutiji je pisalo look cool everyday, meni dovoljno

  33. #33
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Joj, i ja sam tu gledala i jako mi je lijepa, ovi neki kružići na njoj...
    S tak lijepom peglom je ziher gušt peglati! Ali malo mi je cijena ono..A ne znam vidjet ću kad dođem u dućan...kaj se funkcija tiče čini mi se ok.
    A kak održavate te pegle, vidjela sam na ovim tefalovim da imaju neki štapić protiv kamenca i nešto, pa kak to funkcionira, je li to fakat nekaj pomaže?
    Posljednje uređivanje od ana.m : 23.03.2010. at 13:09

  34. #34
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, i ja sam tu gledala i jako mi je lijepa, ovi neki kružići na njoj...
    S tak lijepom peglom je ziher gušt peglati! Ali malo mi je cijena ono..A ne znam vidjet ću kad dođem u dućan...kaj se funkcija tiče čini mi se ok.
    A kak održavate te pegle, vidjela sam na ovim tefalovim da imaju neki štapić protiv kamenca i nešto, pa kak to funkcionira, je li to fakat nekaj pomaže?
    Ja uopće pegle ne održavam. Pouzdala sam se u taj štapić i doviđenja.
    Inače ja sam peglu naručila kao poklon, pa si ju nisam sama platila.

  35. #35
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja ne održavam nikako.
    sad ima 3 godine, nikad je nisam očistila. radi ko prvog dana, još se nije skupio kamenac. kako? pojma nemam...ali ne žalim se

  36. #36
    gorka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    VG
    Postovi
    245

    Početno

    stapic na tefalovoj nemam pojma o cemu govoris. ja peglam s filtriranom vodom (oni bokali kaj filtriraju) i povremeno stisnem onaj gumb za izbacivanje pare i izbaci mi kamencice

  37. #37
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A koju vodu koristite?
    Iz pipe, baš onu destiliranu iz dućana ili filtriranu doma u Briti (ili čemu već)?

  38. #38
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj gorka prvotno napisa Vidi poruku
    stapic na tefalovoj nemam pojma o cemu govoris. ja peglam s filtriranom vodom (oni bokali kaj filtriraju) i povremeno stisnem onaj gumb za izbacivanje pare i izbaci mi kamencice

    Tak piše, ni ja ne znam točno o čemu se radi!

  39. #39
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    http://www.konikom.hr/p1305/glacalo-...duct_info.html

    Evo, ovu sam onak piknula bezveze, ali tu lijepo piše!

  40. #40
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    u uputama za moju peglu piše da se koristi voda iz pipe pa onda to i koristim
    i, ponavljam, nema kamenca, još

  41. #41
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A koju vodu koristite?
    Iz pipe, baš onu destiliranu iz dućana ili filtriranu doma u Briti (ili čemu već)?
    Koristi se obavezno kak piše u uputama, to je najvažnije. Na mojoj običnoj Tefalki piše da ide obavezno voda iz pipe, a na parnoj stanici piše da može iz pipe, a ako je jako tvrda može se miješati s destiliranom pola pola.

  42. #42
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Hm, pa ja u svoju stavljam iz pipe jer tako piše, ali je zaštopana koma živa. A selfclean je ono, za ubit popodne...

  43. #43
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Ja u svoju peglu stavljam destiliranu obavezno, nisam čitala uputstva ali mislim da je to neko univerzalno pravilo što se tiče pegli.
    Ne da mi se uopće tlačiti sa kamencom u rupicama a destilirana voda nije uopće skupa a traje mi dugo.

  44. #44
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    Ja u svoju peglu stavljam destiliranu obavezno, nisam čitala uputstva ali mislim da je to neko univerzalno pravilo što se tiče pegli.
    Ne da mi se uopće tlačiti sa kamencom u rupicama a destilirana voda nije uopće skupa a traje mi dugo.
    Ustvari si u krivu. Za večinu novijih pegli u uputstvima piše da se NE smije stavljati destilirana voda.
    Tako je bilo i na moje 2 zadnje Tefalove.

  45. #45
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    stapic na tefalki ,ne znam cemu tocno unutra sluzi,stoji na tom jednom dijelu/cepu koji se izvuce kad odlucis cistiti peglu.znaci mja vulgaris tefalka kad pokrenem taj proces zacas se zagrije,drzim ju iznad lavaboa,pusti zvuk kao da se cijevi odcepljuju i ispljune tu vodu van i ako ima kamenca usput ga rastopi i istjera i pegla cista,ako treba pobrisem podnicu od ostatka kamenca i mozes dalje peglat.
    ja koristim vodu iz susilice.
    ne znam jesi li vidjela moj prvi post,al ako imas koju kreditnu karticu iskoristi nagradne bodove za novu peglu,mozda imas bodova i za koju skuplju

  46. #46
    gorka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    VG
    Postovi
    245

    Početno

    aha, a ja sam to radila bez izvlacenja stapica. moram prouciti gdje bi se to nalazilo na mojoj

  47. #47
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,728

    Početno

    voda za peglu je bolja sto je mekanija. ZGB voda je koma tvrda i nakuplja se kamenac vrlo brzo. ja koristi iskljucivo destiliranu (da budem preciznija deioniziranu) vodu, kako za peglu tako i za auto. bezobzira sta pise na samim uputama za peglu. jer te upute bez obzira sto su napisane na vise jezika nisu prilagodjene uvijetima na terenu. a i u puno uputa pise ukoliko je voda jako tvrda tada je pomjesajte s destiliranom.
    sto se tice pegle bilo je vec par topica i uvijek svako svog konaj hvali. meni su moje braunice super. izmjenjala ih par, i svakoj je doslo glave padanje s daske za peglanje. dok nisam imala djecu drzala sam dasku za peglanje u dnevnom boravku , da mi bude uvijek na usluzi.
    parne stanice kako god mi romanticno zvucale imaju jednu za mene veliku manu, a to je velicina. dakle za to bi morala naci mjesto u svom stanu.
    a sto se tice susilice, ana sigurna sam da bi mogla naci mjesta. moja stoji na lodji (jos kratko ). i da ja ti svoju ako zelis dofuram da isprobas, naravno na kosuljama od MM-a, ali dam ti da probas i tu svoju jednu koja je ljaki

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    47

    Početno

    Citiraj eki3 prvotno napisa Vidi poruku
    stapic na tefalki ,ne znam cemu tocno unutra sluzi,stoji na tom jednom dijelu/cepu koji se izvuce kad odlucis cistiti peglu.znaci mja vulgaris tefalka kad pokrenem taj proces zacas se zagrije,drzim ju iznad lavaboa,pusti zvuk kao da se cijevi odcepljuju i ispljune tu vodu van i ako ima kamenca usput ga rastopi i istjera i pegla cista,ako treba pobrisem podnicu od ostatka kamenca i mozes dalje peglat.
    ja koristim vodu iz susilice.
    ne znam jesi li vidjela moj prvi post,al ako imas koju kreditnu karticu iskoristi nagradne bodove za novu peglu,mozda imas bodova i za koju skuplju
    štapić služi da očistiš kamenac iz spremnika za vodu, izvadiš koji put, potoneš ga u včasu s mao octa, kamenca baj baj i nema tog tresenja nad sudoperom. ali vodu iz sušilice to se ne smije jer ako tis e pokvari ili nekaj rikne nemaš pravo na garanciju, ako skuže da nisi pravu vodu korstila. stvar je u tome da te pegle u sebi imaju filter za omekšavanje vode i onda je za njih tvrda voda ok jer premekana voda u suradnji s filterom postaje još mekša a to onda rezultira neučinkivotom parom..sjedim 5! sve znam-:)

  49. #49
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja svoju peglu imam vec 10 godina i , uz do sada samo jedan servis, radi ko nova. Jest da je glomazna i ruzna, ipak je to kao neka profi pegla, ali pegla ko zmaj. Vecinu stvari, osim hlaca i traperica, nije uopce potrebno peglati sa obadvije strane. Meni treba 20 minuta da opeglam cijelu masinu vesa. Uglavnom stavljam vodu iz pipe, samo ponekad destiliranu ili vodu iz susilice.

  50. #50
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Citiraj lipalila prvotno napisa Vidi poruku
    štapić služi da očistiš kamenac iz spremnika za vodu, izvadiš koji put, potoneš ga u včasu s mao octa, kamenca baj baj i nema tog tresenja nad sudoperom. ali vodu iz sušilice to se ne smije jer ako tis e pokvari ili nekaj rikne nemaš pravo na garanciju, ako skuže da nisi pravu vodu korstila. stvar je u tome da te pegle u sebi imaju filter za omekšavanje vode i onda je za njih tvrda voda ok jer premekana voda u suradnji s filterom postaje još mekša a to onda rezultira neučinkivotom parom..sjedim 5! sve znam-:)
    Ja imam kondenzacisku susilicu i na njenom spremniku pise da se voda moze koristiti za peglu, ak
    umulatore, zaljevanje cvijeca,...
    Posljednje uređivanje od ani4 : 25.03.2010. at 18:33

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •