Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 389

Tema: Trebam recept za finu čokoladnu tortu

  1. #301
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo moje sa višnjama http://public.fotki.com/Beti3/isto-s.../dsc08209.html

    I išla sam današnju mjeriti ( o, da opet sam radila, ovoga puta sa jagodama, svježima) i ima bar 5 cm visine.
    Beti3, upravo sam išla uploadad fotku svojeg kolača. Iz vjerojatno nevjerojatnog razloga Naime, nisam nikad uploadala fotku da pokazujem nekome, a pošto je to temelj neke pismenosti, odrezala sam kolač, uzela mobitel, poslikala ga, pojela i otvorila profil da mogu uploadad.

    Eto sad sam i to napravila. Drugi put znači neko drugo voće.

    http://public.fotki.com/Jelena-R/prva/kolac.html

  2. #302
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Super ti je torta za vidjeti, Jelena. Sigurno je tako dobra i za jesti.

  3. #303
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Super ti je torta za vidjeti, Jelena. Sigurno je tako dobra i za jesti.
    Možeš se osjećati suodgovornom za moj korak u svijet uploada fotki

  4. #304
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Super,hvala ti,ta torta sa sirom mi super zvuci,mogla bi probati

  5. #305
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Evo moje omiljene torte od čokolade (i oraha), za cca 26 cm kalup. Radim ju uglavnom za posebne prigode. Ne spada u najjednostavnije, ni najjeftinije ali ima i gorih Odlična je za jesti.

    140 g čokolade
    180 g mljevenih oraha
    8 bjelanjaka
    2 cijela jaja
    4 dl mlijeka
    330 g šećera
    50 g brašna
    200 g putra
    Malo kave
    Korice limuna
    Pola vanilin šećera

    Tijesto:
    U 3 žlice jake kave (ja obično uzmem instant kavu) otopiti 140g čokolade i ohladiti.
    Napraviti snijeg od 8 bjelanjaka, dodati 200 g šećera i 8 žumanjaka i malo korice od limuna. Umiješati otopljenu čokoladu i 180 g mljevenih oraha.
    Peći na 180 °C.

    Fila:
    U 4 dl mlijeka umiješati 50 g oštrog brašna, 2 žumanjka, 80 g šećera, pola vanili š. i kuhati na laganoj vatri u rajnglici s debelim dnom i miješati dok se ne počne zgušnjavati.
    U vruće umiješati snijeg od 2 bjelanjka tučena s 50 g šećera. Sve pomiješati s 200 g omekšanog putra. Eventualno dodati šećera tko voli.

    Spajati kad se ohlade tijesto i fila. Prerezati tijesto na dvije "kore" i filati klasično (sredinu i okolo po torti). Ukrasiti po želji naribanom čokoladom ili mljevenim orasima ili nekim čokoladnim ukrasima.

    Ostanu žumanjci pa se može kombinirati s rožatom ili sl. Ja spremim žumanjke u čašu s poklopcem pa upotrijebim za dan dva, ako ne stignem taj dan.

  6. #306
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Putar naravno se umješava u ohlađenu filu.

  7. #307
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    uobičajeni kalup 26.
    Da li je netko probao tu tortu u kalupu 24? Koliko visoka ispadne u 26?
    Ja imam samo kalup 24, racunala sam, to je oko 15% manja povrsina od 26, pa mogu kolicine umanjiti otprilike, ali nikad nisam sigurna sto s duljinom pecenja, da li treba smanjiti i koliko, ili temperaturu...

    Inace, radila sam opet tortu od umiljate s narancama, svima je bila jako fina, i djeci (inace im sa sumskim vocem zna bit prekiselo makar uopce ne stavim limun). I imala sam samo tri jaja, ali svejedno je ispala ok

  8. #308
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Svaki put kad pitam doma sto za ispecem za rockas dobijem odgovor - torta od umiljate. Jucer je planula u roku od 10 min (3 odraslih + 2 djece )
    Radila sam pola sumsko voce - pola jagode, jer svi najvole jagode...

  9. #309

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Svaki put kad pitam doma sto za ispecem za rockas dobijem odgovor - torta od umiljate. Jucer je planula u roku od 10 min (3 odraslih + 2 djece )
    Radila sam pola sumsko voce - pola jagode, jer svi najvole jagode...

  10. #310
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    kad ti cure suze u kavu i moraš podić topik
    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    točno je da ide 25g maslaca... dovoljno je...
    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku
    Ubit ću se. Što će se dogoditi s biskivitom u kojem je 250 grama maslaca? Hitno, hitno, naravno.
    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Bit će masan? a i mislim da se neće stisnuti, neznam, nagađam!
    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku
    A možda i iscuri po pećnici. Koja sam ja budala. Dodala sam još dva jaja i mljevenih lješnjaka, valjda da više sastojaka upropastim.


    moram pronaći topic s balarosinom rođendanskom tortom na teletabise.

  11. #311
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa Vidi poruku


    Evo, ja sam u startu krenula sa 6 jaja umjesto 4 i shodno tome sam povećala čokoladu na 180 grama i maslac na (!) 360 grama.
    Dalje slijedi tulum. Zamutiš jaja, otopiš čokoladu s maslacem uz čuđenje čemu toliko maslaca. Uliješ polako 2/3 prohlađene smjese u jaja, dok se muti tražiš piše li negdje nešto o pripremi kalupa i naletiš kako se netko čudi da ide malo maslaca. Čitaš recept opet. Plačeš. Dodaješ dva jaja. Ovo dalje je važno! Histerično zagrabi nekoliko šaka lješnjaka, ubaci u multipraktik i samelji ih do pola jer nemaš više živaca. Veći dio dodaš u smjesu, manji kroz suze pobacaj oko posude. Dodaj polako bjelanjak (jer, znaš, mogla bi nešto pokvariti ) i peci oko 30 minuta, ventilatorska pećnica podešena na 160.

    Biskvit je stvarno ukusan i sve skupa je mnjam. Ali skupa je :D
    Moraš sve citirati, AM, šteta izostaviti i jednu riječ!

  12. #312
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    nisam više vidjela linkati
    ali svaki put me nasmije kad god naiđem na to. probala sam naći njenu tortu na teletabise to znam isto da sam plakala.
    ne nalazim, šteta.

  13. #313
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    nisam više vidjela linkati
    ali svaki put me nasmije kad god naiđem na to. probala sam naći njenu tortu na teletabise to znam isto da sam plakala.
    ne nalazim, šteta.
    jooooj, mislim da sam se par puta u životu toliko nasmijala kao na tu tortu
    mislim da je bio naslov:
    "lala je umrla, a ni ostalima baš nije najbolje"

  14. #314
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Je, joj koji je to bio show
    Jurana, daj ti ćeš sigurno znati naći tu sliku!!!

  15. #315
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    To je ova tema, ali slike više nema: http://forum.roda.hr/threads/33791-P...A-JE-U-PITANJU!

  16. #316
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    MOJ FAVORIT DEFINITIVNO, NEMA OSOBE KOJA SE NIJE UDAVILA U OVOJ TORTI)

    BISKVIT:




    - 120 G ČOKOLADE ZA KUHANJE

    - 25 G MASLACA

    - 4 BJELANJKA

    - 4 ŽUTANJKA





    Čokoladu otopiti s maslacom na štednjaku. U jednoj posudi miješati žutanjke dok ne postane svjetložuta malo gušća smjesa.

    Bjelanjke tući posebno dok ne postanu čvrst snijeg.



    Umiješati čokoladu u žutanjke, a snijeg od bjelanjaka stavljati žlicu po žlicu i lagano umiješati u smjesu. Ovaj dio čokoladu i bjelanjke je najbolje raditi s onom pjenjačom.

    Peći na 180 stupnjeva cca 20 minuta.





    PRELJEV OD ŠUMSKOG VOĆA


    • 1 vrećica zamrznutog šumskog voća (ja sam Ledovo koristila)
    • 1 cijeđeni limun
    • 4 žlice šećera
    • malo cimeta
    • 2 žlice gustina

    Voće odrmznuti i ocijediti na kuhinjskom ručniku. Staviti u veću posudu koja ima dno koje se ne lijepi. Dodati šećer, limun i cimet i kuhati na laganoj vatri. Često promiješati. Pustiti da se kuha cca 15-tak minuta dok se ne počne gustiti. 2 žlice gustina pomiješati sa malo vode i umiješati u voće. Pustiti da se kuha još cca 5 minuta.
    PRELJEV OD ČOKOLADE


    - 2 DCL SLATKOG VRHNJA
    - 200 G ČOKOLADE ZA KUHANJE

    Vrhnje zakipiti . Čokoladu natrgati na kockice. Zakuhano vrhnje preliti preko čokolade.
    Nakon 5 min pjenjačom izraditi u glatku kremu.




    Slaganje:

    - Biskvit

    - Voće

    - Čokolada
    I tako odlučim ja, po tko zna koji put, napraviti ovu fenomenalnu tortu i pošaljem muža po slatko vrhnje.
    Nema ga, nema i zove on da več u dva dućana nema slatkog vrhnja i da prodavsčice kažu kako imaju samo vrhnje za šlag!!
    Još bih mogla povjerovati da odrasli, sasvim razuman muškarac ne zna da se šlag radi od slatkog vrhnja, ali da to ne zna prodavačica u dućanu s prehranom, a dobro.
    Naravno da sam umjesto 2 dl slatkog vrhnjs dobila pola litra Meggle creme patisserie, ali bit će i to OK.

    Jedva čekam ponovo zariti zube u ovu tortu, ovoga puta sa svježim malinama.

  17. #317
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Hahaha.
    Ja sam bila u šoku kad sam došla s patlidžanom i brokulom, a mlada trgovkinja ili učenica na praksi, ne znam, me tražila da joj potvrdim što je što. Vjerojatno se radi o tome da imaju nadobudne majke koje im ne daju pristup kuhinji.

  18. #318
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Hahaha.
    Ja sam bila u šoku kad sam došla s patlidžanom i brokulom, a mlada trgovkinja ili učenica na praksi, ne znam, me tražila da joj potvrdim što je što. Vjerojatno se radi o tome da imaju nadobudne majke koje im ne daju pristup kuhinji.
    Eh, te nadobudne majke hrane djecu u McD... Sjećam se da je moj mlađi sin bio jedini u vrtiću koji je na placu znao prepoznati baš svako povrće, kad su jednom otišli onamo.

  19. #319
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Btw. Nije to samo do majki... Ja nisam sigurna da bi moj stariji uspio prepoznati svako povrće, ali naučio je ono što voli i ono što mu je fuj (npr. batat) da ga može zaobići

  20. #320
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Beti3 da da da! Ta torta je mrak! Baš je lagana i kiselkasto slatka odlična mi je to kombinacija. Ja umjesto gustina stavim glatko brasno koje u salici smuckam s malo vode da nema grudica.

  21. #321
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Danas s mandarinama.

  22. #322
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Umiljatina torta, naravno!

  23. #323
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Umiljatina još uvijek... stalno... non stop.

  24. #324
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Radila sam neki dan hola kocke (bečke kocke) u velikom protvanu za neko druženje. Poduplala sve sastojke (12 jaja...), naknadno ustanovila da je prašku za pecivo prije 6 mj. istekao rok, ali drugi nisam imala, zatim da nemam gorki kakao prah pa sam u biskvit stavila isto toliko žlica Krašexpressa. Mislila sam da onda moram malo smanjiti šećer (8 umjesto 12 žlica), ustanovila da više nemam ni kapi mlijeka za malo zaliti po vrućem biskvitu pa sam zalila s dec i pol cijeđene naranče. Biskvit na koncu zbog manjka pravog kakaoa uopće nije bio tamnosmeđe nego oker boje.
    Ganache sam napravila, ali originalnu mjericu - pola litre mliječnog vrhnja i 300g čokolade na veliki protvan (jer nisam kupila duplu količinu vrhnja). Kako nije bilo više ni mlijeka, u to sam iscijedila još 2 dl naranče, ali je svejedno ganache bio duplo tanji od predviđenog.
    Uglavnom, svi su se raspametili za kolačem (i moji doma koji ga zapravo baš ne vole), biskvit je ispao mekan i neobično gumast, dijete ga je razdragano naručilo za rođendan "kao čokoladnu tortu"

    Možda je do ostarjelog praška za pecivo, možda do manje šećera i dodanog narančinog soka
    Posljednje uređivanje od čokolada : 03.11.2019. at 16:32

  25. #325
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Moji svi kolači su improvizacija.
    Čoksa, ja rijetko stavljam pecilni prašak, a ak baš recept traži, kao npr. kod raspucanaca, stavim sodu bikarbonu

  26. #326
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Radila sam neki dan hola kocke (bečke kocke) u velikom protvanu za neko druženje. Poduplala sve sastojke (12 jaja...), naknadno ustanovila da je prašku za pecivo prije 6 mj. istekao rok, ali drugi nisam imala, zatim da nemam gorki kakao prah pa sam u biskvit stavila isto toliko žlica Krašexpressa. Mislila sam da onda moram malo smanjiti šećer (8 umjesto 12 žlica), ustanovila da više nemam ni kapi mlijeka za malo zaliti po vrućem biskvitu pa sam zalila s dec i pol cijeđene naranče. Biskvit na koncu zbog manjka pravog kakaoa uopće nije bio tamnosmeđe nego oker boje.
    Ganache sam napravila, ali originalnu mjericu - pola litre mliječnog vrhnja i 300g čokolade na veliki protvan (jer nisam kupila duplu količinu vrhnja). Kako nije bilo više ni mlijeka, u to sam iscijedila još 2 dl naranče, ali je svejedno ganache bio duplo tanji od predviđenog.
    Uglavnom, svi su se raspametili za kolačem (i moji doma koji ga zapravo baš ne vole), biskvit je ispao mekan i neobično gumast, dijete ga je razdragano naručilo za rođendan "kao čokoladnu tortu"

    Možda je do ostarjelog praška za pecivo, možda do manje šećera i dodanog narančinog soka

  27. #327
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    čokolada

  28. #328
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    LOL
    Mojih pola kolača tako izgleda jer obicno shvatim da nemam sve a prošlo je 21... A prašak za pecivo kao i šećer mislim da nema rok trajanja (pravi), isto kao i npr ocat stave rok a može trajati još 20 godina

    Sin je nekidan slavio rockas, naravno morala sam raditi tortu od umljate. Mojima je najdraže pola šumsko pola jagode. Jedino kako rastu plus gosti, morati cu uskoro peci dvije, kći je sama skoro četvrt torte pojela

  29. #329
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    hahaha, čokolada, tako i ja pravim kolače često!
    najgore je što ako ispadnu super, nema šanse to ponovit

    ja sam neki dan kupila u lidlu onaj mali kalup od 18cm, to mi je već neko vrijeme san napravit usku i visoku tortu
    (to mi je inače jedina zamjerka torti od umiljate, jako je ukusna, ali uvijek mi bude niska i nekako to mi nije reprezentativno za prilike)
    tijesto sam radila po ovom receptu: https://likechocolate.net/2018/03/di...anim-bananama/
    samo s bademima umjesto oraha
    a kremu tako što sam skuhala 2 pudinga od čokolade, u njemu dok je topal otopila 200g tamne čokolade (74%), izmutila pola litre šlaga i u čokoladnu kremu stavila dvije trećine. onda sam slagala tijesto, čokoladna krema, šlag. Ostavila naked izgled jer ja to ne znam ravno dekorirat.
    Bilo bi još bolje da sam tijesto premazala i nekim pekmezom, od npr naranče ili marelice, a djeca su imala zamjerku jer ne vole kad se osjete komadi badema, ali inače je baš dobra torta

  30. #330
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Joj, mene je mama poslala po taj kalup jer da joj treba mali. Kad sam ga donijela, izgledao joj je premali i bez svrhe. Znači ipak torta u tome izgleda OK.? Koliko si jaja stavila?

  31. #331
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    da, i meni je izgledao premali, ali ovaj recept koji sam stavila je baš za tu dimenziju kalupa, stavila sam jaja po receptu, pekla smjesu u dva puta, svaki razrezala na dva dijela. Tako da je uhvatila visinu i na kraju nije to uopće malo torte

  32. #332
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Joj ja baš uvijek želim mali kalup za tortu, da sam bar vidjela to u Lidlu.

    Moja mama je uvijek radila male visoke torte (jer je imala samo mali kalup )

  33. #333
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja mislim da ti ga još ima, u petak sam vidila u našem Lidlu punu onu košaru

  34. #334
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    mima,
    ak sučajno nema, poklonim ti ja ovaj mamin. Pa ću joj kupiti neki 22

  35. #335
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ima u Sparu mali kalup, vidjela sam jučer. SimBex. Nisam sigurna za promjer, ali mali je.

  36. #336
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Hmm, sad mi ovaj SimBex čudno zvuči, to su neki higijenski proizvodi? Ali nešto je vrlo slično...pogledat ću, kupila sam kalup, promjera 26 cm...
    Posljednje uređivanje od vertex : 05.11.2019. at 16:41

  37. #337
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    SimPex :D

  38. #338
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Zagledavam torte s ponude dostave s Indexa, cijena je 400 kn obična veličina. Izgleda predivno, umjetnički, ali što je osim vizualne vrijednosti tu podiglo cijenu? https://www.slagnakraju.hr

    Umirem od želje da to probam, ali novci... aaaah

  39. #339
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kvaliteta torti koje sam jela prečesto je bila obrnuto proporcionalna količini umjetničkog izričaja. A kad vidim ove šlag kreacije, ne daj Bože s ticinom, prođe me volja i usta otvoriti.

  40. #340
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Cijenu podiže vanjski izgled i vrijeme potrebno za izradu. Nekako ne vjerujem da se ovdje radi o mliječnom vrhnju, maslacu, lješnjacima, bademima....

  41. #341
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Zagledavam torte s ponude dostave s Indexa, cijena je 400 kn obična veličina. Izgleda predivno, umjetnički, ali što je osim vizualne vrijednosti tu podiglo cijenu? https://www.slagnakraju.hr

    Umirem od želje da to probam, ali novci... aaaah
    Prije ohoho godina, ekipa s mog faksa organizirala je neki tulum, proslavu petka trinaJstog ili maskenbal, nemam više pojma... Uglavnom, nagrada za najbolje nešto bila je čokoladna torta, ali napravili smo ju od osb ploča, omazali eurokremom, ukrasili kako treba, izgledala je savršeno, ali mogla se rezati jedino pilom...

    Za te nofe radije uzmi sebi neke cipele, jer torta ih nije vrijedna... To ja mislim. Možda nemam pravo... Inače, najbolji kolač nisam jela iz dostave ili u elitnoj slastičarni - napravila ga je mamina prijateljica. Kolač se zove Greta i ima u sebi taaaanke slojeve špinanog šećera. Teško ju je napraviti da izgleda kao ovo s linka, ali okus je savršen... Nisam sigurna da je to isti recept, ali ovako nekak ide i moj (rukom pisan u tekicu): https://www.recepti.com/kuvar/torte/20650-greta-garbo
    I ne košta 400 kn.

  42. #342
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Za cipele uopće ne marim. Uzmem s oglasnika što se nađe.

    Mogla bih si dati truda i izraditi tortu poput ove garbo. Ili čudo tortu. Ali ova me tako zaintrigirala. Ne izgleda mi kao ticino masa. Mislim da ću uzeti od njih samo cup cakes pa ću vidjeti jesu li čemu.

  43. #343
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    žuta, o kakvoj prigodi se radi?
    ovakve torte se isplati uzet za neku posebnu prigodu za fine fotografije, i to po mogućnosti za više odraslu publiku
    ako je samo za desert, možeš li naručit samo nekoliko šnita, čak još bolje od različitih torti?

    Što se tiče dječjih rođendana, tu je uvijek bolje ići na sigurne okuse čokolada-vanilija, što manje kreativnosti, to više djeca vole, iako i ovako većina njih ostavi pola na tanjuru. Bitno je samo da je na vrhu njima najcool motiv.

  44. #344
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Pa ovo su umjetnička djela.
    Ako ti je za neku ekstra prigodu (ne dječji rođendan), odriješi kesu.
    Sumnjam da bi baš napravili ovakvu skulpturu, a da je margarinuša s Hola! šlagom, ali svakako možeš očekivati da je mala.
    Javi kakva je.

  45. #345
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Da ja isto mislim da je ovo onaj uski kalup, ali nadoknadi visinom
    Ja sam uzela zimus u Lidlu onaj maleni kalup i odusevljena sam njime, napravim tortu s 4 sloja, samo nisam dovoljno spretna da bude ovako ravna. Al budu mi jako slatke i tako kao naked, pomalo leaning tower of pisa..

  46. #346
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    mogu li se uredno i normalno rezati komadi takvih visokih torti? meni djeluje vrlo nepraktično. ko lakirana sandala s ogromnom petom i platformom, nepraktična i teška za hodanje, ali se nosi.

  47. #347
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    normalno se režu i normalno vade, nisam imala nikakvih problema s njima

  48. #348
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Tang probaj ovu kremu za pokrivanje torti
    https://likechocolate.net/2018/07/vi...a-ukrasavanje/

    Probala sam, lako je radit s njom, da se razmazat.
    I ove torte što je Žuta linkala, mislim da su ovom kremom prekrivene.

  49. #349
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    sigurno jesu omazane buttercreamom, nema šta drugo biti. malo se stavi bijele čokolade ili drugog okusa da ubije masno-slatki štih te kreme i to je to.

    pitam se kako bi se ponašao izrađeni ganaš, on bi mogao biti jednako postojan ako paše da je torta izvana dosadno čokoladno smeđa? nisam dugo takvu kremu radila, ali sjećam se da je bila fajn čvrsta.

  50. #350
    j-la avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,241

    Početno

    Pravo da ti kažem AM, meni se ona ni ne jede
    Kad je vidim onako šarenu, ne da mi se približit ustima.
    Ovaj tvoj prijedlog je mnogo ukusniji i mislim da bi se dalo s njom pokrit tortu.
    Posljednje uređivanje od j-la : 21.04.2020. at 14:57

Stranica 7 od 8 PrviPrvi ... 5678 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •