Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Oslikavanje majci

  1. #1
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno Oslikavanje majci

    Vi koje obilazite raznorazne hobby art dućane mogle bi to znati. Postoje li boje s kojima mogu ručno oslikavati tekstil, odnosno majce. Ali da su boje trajne i da to tako stoji, ne da se ispere sljedećim pranjem. I Ako postoji, bilo bi super da mi pošaljete i kakav link.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    u pricnipu svaka boja za tekstil se moze koristiti "rucno", tj. nanositi kistom ili kako god zelis. Ne znam gdje se kupuju kod nas a da su pouzdane. Ono sto je kod bojanja tkanine vrlo bitno, je da prvo pranje ( tj namakanje ) bude u sto hladnijoj boji, kako bi se boje fiksirale i kako bi se smanjilo kasnije ispiranje.

  3. #3
    vitika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    205

    Početno

    u ovom ducanu imaju vise vrsta boja za oslikavanje tekstila i uz svaku vrstu postoje upute na koji nacin se takva oslikana tkanina moze prati, a da se ne unisti slika (najcesce je to pranje do 30 stupnjeva). evo link
    http://www.hobbyart-chemaco.hr/default.asp?IDCat=27
    ovdje imaju i super ideja za kreativne.

  4. #4
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Odeš u prvi hobby art dućan i pitaš prodavača. Onda pogledaš što se nudi i proučiš uputstva. Većinom je jednostavno. Obojaš kistom i peglaš kad se posuši. Pereš na 40 C.
    Ja bih ti rekla koju vrstu sam koristila, ali bilo je to prilično davno. Samo znam da su bile u malim bočicama, na bazi vode.
    Iz mog iskustva prilično su postojane, ali čini mi se da se bolje drže one koje ne pokrivaju podlogu (imaš gušće boje kojima možeš slikati po tkanini tamnijoj od boje kojom slikaš, i one koje mogu ići samo na svijetliju tkaninu, one se više upijaju, a ove prve se nakon više godina ogule).
    Onda imaš raznih boja s glitterom, pa one na napuhavanje, imaš i flomastere koji se isto fiksiraju peglom ali mene nisu oduševili, bolji rezultat mi je kad crtam tankim kistom.

  5. #5
    lucky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    102

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Imas u Zadru neki specijalizirani ducan za boje, tj. imaju web stranicu, u samom ducanu nisam nikad bila. Al ne sjecam se vise kako se zove. Pokusat cu potraziti pa staviti link.

  7. #7

  8. #8
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Hvala vam! To mi je trebalo!!

  9. #9
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Bitan je i način nanošenja. To su boje koje u svom sastavu imaju "ljepilo" kojim se vežu za tekstil. Pazi da ne stavljaš debeli sloj boje ili više slojeva jedan preko drugog jer bi se mogli poslije nekog vremena oguliti. Kad se osuši, prepeglaš crtež preko papira za pečenje. Tako se aktivira "ljepilo". Pereš na 40 i uvijek peglaš preko papra za pečenje.

  10. #10
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Meni odlično drže tulip boje! Na šarenom vešu.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Ajde da pitam
    Upotreba flomastera za tkaninu
    Poslije se samo popegla?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •